Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvoda helyett családi napközi? fórum

Óvoda helyett családi napközi? (beszélgetős fórum)


2014. jún. 6. 14:45
*oviba, v.látásra meg egybe! :) Szóval friss vagyok ma is! :D :D
2014. jún. 6. 14:43
Mégis rendes ovi írattam be! Megnéztük az összes magánovit, és mindegyiknél külön igazolás kell: óvodai foglalkozások alól való felmentés, (ezen rögtön le is döbbentem!!! mit fog a gyerek csinálni, ha nincs óvodai foglalkozás????) akkor a másik, hogy valami nevelői tanácsadásra kell vinni, onnan is kell papír. Aztán, majd ha iskolaérett lesz, akkor megint vinni a gyereket jobbra-balra, teszteket "írogatnak" vele, akkor onnan is egy papír! Na mondom akkor viszont látásara! Komolyan, mint egy megkülönböztetett jelzésű marha. Undorító! Aztán végül is nagyon aranyos óvónénit kaptunk és mint kiderült, mögöttünk lakik! :)
2014. máj. 5. 10:41
ha igy alakulnak a dolgok vmi miatt miertis ne?
2014. ápr. 3. 23:52
2015 szeptemberétől lesz kötelező az ovi. utána a sok csanában inkább bölcsisek vannak
2014. ápr. 3. 23:44
Ma megkérdeztem, szinte körberöhögtek! Nem kell átíratnom oviba, a családi napköziből nyugodtan mehet iskolába! Láttuk a papírjaikat is, minden rendben volt! Úgyhogy most már biztos, hogy nem az oviba íratom a gyereket!
2014. ápr. 2. 19:54

Én is úgy tudom,hogy mehet.Az oviban is rákérdeztem(csanába járunk),és ott is azt mondták,hogy ha rendelkeznek erről szóló papirral,akkor mehet.

Vannak olyan csanák,ahol kifejezetten csak kisebbekkel foglalkoznak,papirt sem tudnak adni róla,hogy iskolérett a gyerkőc.

2014. ápr. 1. 21:54
Szeptember 1-től lesz elfogadott az internet szerint!
4. Cippora (válaszként erre: 3. - 82eae0fd3e)
2014. márc. 31. 09:00
Ilyen még nincs,hogy onnan mehet iskolába,csak magán óvódáknál.Tudom mert rákérdeztem,mert nekem is szimpibb lett volna a csana.Viszont nem fogom 5 éves korában átíratni államiba,új közösséget kellene megszoknia,így marad az állami ovi.
2014. márc. 30. 23:34
Mindenképpen menne 3 évesen, csak nem nagyon szeretném oviba íratni. Rossz tapasztalatok miatt sajnos. Viszont az külön jó hír, hogy onnan mehet iskolába, ennek örülök. Köszönöm, hogy írtál! :)
2014. márc. 30. 15:50

igen,mehet...

sőt! ha a családi napközinek megvan az akkreditációja akkor iskoláig is maradthat,a jelenleg hatályos trvek szerint:)


a lényeg h az új ,szepttől élő trv miatt vhova kötelező járnia ha 3éves:)

2014. márc. 30. 15:22
Azt szeretném kérdezni, hogy ovi helyett mehet a gyerek családi napközibe? Innen-onnan hallottam, hogy 5-éves koráig állítólag mehet és csak az utolsó 1 évet kell oviban töltenie. Úgy tudom, hogy 2014. szept. 1-től elfogadott lesz, hogy a családi napközivel "kiváltható" az óvoda! Valaki tud valamit erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook