Óvoda. (beszélgetős fórum)


2010. júl. 23. 01:01

Sziasztok Anyukák!

Én óvónő vagyok, és szeretnék segíteni. Nekünk úgy kell ehhez az étel ügyhöz állni, hogy kínáluk a gyerekeket, de nem etetünk, nem kényszerítünk.


Higyjétek el, volt olyan szülő, aki azért haragudott, mert megetettük.


Az a legjobb, ha valami gond van az étkezés körül, akkor személyesen beszéljetek az óvónőkkel (mind a kettővel) és mondjátok el, hogy mit szeretnétek. Beszéljetek meg mindent. Biztosan lesz megoldás olyan - ami számotokra is megnyugtató.


Most összevonás van, és nálam is volt egy 3 éves kislány, aki szó szerint nem evett semmit. Sem reggel, sem délben. Uzsonnára falt!! De én lelkibeteg voltam ettől. szóltam az apukának, hogy vagy jöjjenek előbb, és ülljön le a kislányával, hátha úgy eszik, vagy kapjon otthon legalább reggelit. Nehéz ez nekünk óvónőknek is.

14. misz
2009. szept. 4. 21:33

Szia Gigianyu!

Szeretném elmondani neked, hogy a lányomat Gigi-nek becézzük, és a férjem rendszeresen Gigianyunak szólít. :)


Nagyon nem helyeslem, hogy az óvónénik nem esznek a gyerekek között és hagyják éhezni a gyermekedet.

Az én lányom 2 év 8 hónaposan a bölcsiben tiltakozott így, hogy semmit nem evett egész nap. Pár nap után azt találtuk ki a gondozónőkkel, hogy vittem be egy doboz margarint, és a tízórainak és uzsonnának margarinos kenyeret adtak Giginek. Azt megette. Így nem volt éhen egész nap. Azért kitették neki mindig az ebédet. És amikor elfogadta, hogy bölcsibe kell járnia, megszokta a dolgokat, egyszercsak evett egy kanál levest. És év végére már ette, amit a többiek.

nem erőltettek semmit, de felkínálták a lehetőséget.


Valami megoldást találnotok kell, mert az állandó éhezés komoly bajokat okozhat. Gyomorsav, vércukorszint stb.


Remélem sikerül hamarosan. Szorítok nektek. :)

13. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 10. - Gigianyu)
2009. szept. 4. 20:49
Nem tudom milyen óvónők lehetnek, de az biztos hogy nem azoknak valók!Nálunk az óvónéni odaül a gyerekekhez és ott eszik velük.Ha egy gyerek nem eszik, akkor játékosan ráveszi hogy legalább egy pár falatot egyen.Lépned kell ez ügyben, mert a kicsi egészsége rovására mehet!!!Szerintem is beszélj az óvoda vezetőjével az óvónő viselkedésével kapcsolatban!Semmiképp se hagyd hogy ez így menjen tovább!!!!
2009. szept. 4. 15:57
Az óvonök betudták azzal rossz evő,válogatos és ennyi.De nem értem hogy hagyhatják egy 3 éves gyereknek hogy ne egyen és étlen legyen.Sajnos nem tudom elhozni ebéd után vagy elötte.8-14 óráig dolgozok leghamarabb 3-ra érnék oda érte.
2009. szept. 4. 15:47
Nálunk is a gyerekek között ülnek az óvónők, és együtt esznek.Két hétig nekem sem ettek ebédet, addig ebéd előtt hazamentünk.Próbáld meg hazavinni ebéd előtt pár napig.Beszélj az óvodavezetővel is az óvónők viselkedéséről.
2009. szept. 4. 15:44
Én is ideges vagyok főleg egésznap mert tudom a fiam éhezik.A szivem szakad meg mikor megyek és sirva mondja anya éhes vagyok.Tudom én hibám az egész mert nem eröltetem rá itthon is hogy egye meg hanem ha nem eszik keresek mást amit viszont megeszik.Itt ronthatam el.De az oviba is van olyan amit megkéne ennie.Nem föznek minden nap olyat amit nemszeret.De még amit szeret is itthon azt se eszi meg odabent.Ti mit tennétek???
9. Mariann7533 (válaszként erre: 8. - Gigianyu)
2009. szept. 4. 15:39
Ilyenkor nyílik ki a bicska az ember zsebében.Döbbenetes,hogy meg sem próbálják etetni.Nálunk az óvonénik a gyerekek között ülve esznek.
2009. szept. 4. 15:19
Bevini semmit nem vihetsz azt kell-ennie amit a többinek.Az óvonők külön asztalnál esznek.Nem ülnek oda a rosszevők mellé.Nem eszik nem eszik nem fgolalkoznak vele.Párszor megkérik egyen legalább párfalatot de ennyi.Nem eröltetik.És ez dühit egésznap hagyák hogy étlen legyen.Reggel fél 8 kor én etetem itthon és délután 4 kor én etetem itthon Addig semmit nem eszik.Az óvonő meg panaszkodik fáj a hasa a fiamnak és sir.Én nem csodálkoznék hanem kitalálnék valamit hogy egyen a gyerek.Nem??Kifizetem a 8 ezret és a fiam semmit nem eszik.Azt mondta ma az óvonő vigyem dokihoz mert fáj a gyerek hasa.Nem kell ide doki mert csak az éhségröl van szó!!
7. Vera31 (válaszként erre: 2. - Mothertiger)
2009. szept. 4. 15:15
Az én fiam tavaly kezdte az ovit.Ő fél évig csak félnapos volt.Az első héten nem hogy enni,de inni sem volt hajlandó egy korty vizet sem.A 2.héten csak reggelit evet a 3.kis ebédet is elfogadott.A 4.héttől evett rendes adagokat.Azt mondták Ő igy tiltakozik az óvoda ellen.Én nem adtam neki itthon reggelit mert 7-kor kelt és 8.15-kor hozzák be a csoportszobába ezért addigra már éhes lett.Vannak gyerekek akik nehezebben fogadják el az új helyzetet az én gyerekeim is ilyenek.
2009. szept. 4. 15:11
Azt is megpróbálhatnád, hogy főzöl neki amit szeret, ételhordozóban beviheted az oviba és azt adják neki oda ebédre.Tízóraira meg csomagolsz neki valamit, amit szívesen elfogyaszt.
5. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 1. - Gigianyu)
2009. szept. 4. 15:08

Szia!

Ez nagyon durva!Az óvónők csak úgy hagyják hogy a kicsi egész nap éhezzen???? :( Délután sír hogy fáj a kis hasa mert nem evett egész nap?!Azért én rákérdeznék az óvónőknél hogy miért nem szóltak hogy nem akar enni!Ezt így nem mehet tovább!Ne hagyd!

2009. szept. 4. 15:02
Nekem 1,5 éves kora óta nem aludt itthon.Oviba már az első nap elaludt most itthon van és alszik úgy mintha az oviba lenne.Magátol feküdt le.Csak enni nem eszik.Amugy szereti az ovit nincs vele gond szerencsére.
2009. szept. 4. 15:02
Szia.Nekem a kisfiam kiscsoportos,a nagylányom most ment suliba,a kicsi lányom még egy éves.Nálunk nagyon jól ettek,és eszik a fiam.Szerintem várj egy kicsit,valószínüleg anyahiánya van.Általában a gyerekek egymás kedvére szoktak enni.Nem tudom milyen az óvonéni,de nálunk ha valaki nem eszik,akkor ölbe veszik,és megpróbálják játékos formában rávenni az evésre.Próbáld megkérdezni az óvonőt,hogy ők mit tesznek,amikor a kicsid nem eszik?Az is elég lenne,ha az óvonéni mellé ülne,és együtt ennének.
2009. szept. 4. 15:00
Az én fiam dettó... Most fog menni oviba kedden, már előre félek, hogy mi lesz. Nagyon válogatós ő is. Most voltam vele emiatt a dokinál. Azt mondta, hogy ennek a viselkedésnek lelki okai lehetnek. Ha az ovi idővel se javít rajta (nem tanulja el a többi gyerektől a helyes viselkedést, étkezést, délután alvást...stb...), akkor vigyem vissza. Ha nem következik be javulás, talán pszichológus segítsége szükséges (ezt mondta).
2009. szept. 4. 14:57
Sziasztok 4 napja kezdtük az ovit minden szuper szeret járni.Csak nem hajlando enni semmit.Mikor megyek érte zokog hogy nagyon fáj a hasa éhes.Válogatos nagyon lehet ez a baj.Vagy szokatlan neki ennyi gyerek elött enni?Mit tanácsoltok?Sajna fél 4 re megyek csak érte a munkám miatt:(Ma haza hoztam ebéd után de persze 1 falatot sem evett se tizorait se ebédet.Azt mondja nem szereti és nem finom.Bele se kóstol.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook