Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvoda - alvás helyett hiszti fórum

Óvoda - alvás helyett hiszti (beszélgetős fórum)


1 2
2010. okt. 12. 14:43

Tanítgatom én már jó ideje :) Nem jöhet ki itthon sem az ágyból alvásidőben, el is beszélget magában, ezzel nincs gond, de ott nem is beszélgethet, nem is játszhat csendben. Mondjuk szerintem még nincs nagyon rendszer az altatásra. pl egyszer sem láttam hogy mesélnének nekik alvás előtt. Átöltöznek pizsibe lefekszenek és kész.

Minden nap megbeszélem vele hogy ott alszik, mert anyának dolgoznia kell, de mire felkel és meguzsizik, ottvagyok. Minden nap rávágja hogy ok, jól van, de aztán csak kijön a hiszti. Legelső nap amikor mentünk, szépen lefeküdt. Kicsit később mentem érte minthogy végeztek az ebéddel, így lefektették. De az óvónő ahelyett hogy hagyta volna és kiküldött volna hogy meg se lásson, megkérdezte tőle hogy mit szeretne. Maradt, de utána már esélye sem volt elaludni, hiszen látott. Hívtak is egy óra múlva hogy nem bírnak vele. Szerintem itt romlott el a dolog rögtön az elején.

2010. okt. 12. 14:40
az én gyerkőcöm vegyescsoportban volt. A kicsit aludtak, de a nagyok sokszor nem. Így inkább csendespihenőnek hívták ezt az időszakot. Aki nem aludt annak is csendben az ágyba kellett lennie. Nem volt muszáj aludni, de nem is zavarhatta a többieket, addig "nézte a pókot a sarokba". Egyszer láttam hogy volt egy problémás gyerkőc, őt a dajkanéni kivitte magával eleinte hogy ne zavarja a többieket, de később nála is elérték hogy csendben bent maradjon. Nem kéne hogy probléma legyen az óvónéniknek ez.
2010. okt. 12. 14:39
A másik ovit nem szeretem más okok miatt és nagyon messze is van, de akkoriban még az volt a körzetes. Szeretném itt megoldani, mert amúgy tetszik minden más, jó csoport, nem szeretném átvinni. Csak még nem tudok megoldást. De tény, hogy az óvónőknek kellene ezt megoldani szerintem is. Csak nem akarom hogy a gyerekem "szívja" meg a dolgot. Jövő héten nincs mese, otthagyom nekik, negyed 4-re megyek csak érte. Tegnapra is ez volt a terv, de 1-kor már telefonáltak. Kicsi még, 1 hónapja töltötte csak be a 3-at. Idő kell míg megszokja az ovi rendjét. az óvónőnek meg fel kell ismernie és rá kell jönnie hogy hogy tudja leállítani. az egy dolog hogy én hogy tudom, de ott 20 másik gyerek mellett nehezebb, ez tény. De nem akarok túl kemény sem lenni az óvónővel, ne a fiamon csapódjon le.
5. moonlight1984 (válaszként erre: 1. - Judis)
2010. okt. 12. 14:38

Hogy hazaköldik,az nem normális.

Viszont,mivel a többi gyerek aludna,valószínű zavaró,hogy a te kisfiad rohangál,zajong...

Ha a gyerek nem alszik délben az oviban,akkor is csendben kell feküdnie az ágyában,míg a többiek alszanak.

Egy 3 évessel már el lehet és el is kell fogadtatni a szabályokat,mint ezt is,ott be kell tartani a napirendet minden gyereknek.

Ez az ovónéni dolga.

De otthon te is tanítgathatod rá,maradjon csendesen déli alvás idején az ágyban.

2010. okt. 12. 14:38

és miért nem engedik csendben játszani?

tényleg vidd másik oviba, ha ekkora gond ez nekik ...

2010. okt. 12. 14:34
keress másik ovit,vagy másik csoportot,ahol toleránsabbak az ovónők.:S
2. nijntje (válaszként erre: 1. - Judis)
2010. okt. 12. 14:32
Nem tudod átvinni abba az oviba, ahol toleránsak a nem-alvással? Az én lányom sem aludt soha, de az óvónőknek ez nem jelentett problémát, elvégre azért vannak ott, hogy kezeljék, neveljék a gyerkőcöket.
2010. okt. 12. 14:29
Most kezdte a 3 éves kisfiam az ovit. Két hét beszoktatást mondtak, nekem egy hetem volt rá, mert maga az ovi nyitása csúszott 1 hónapot és elment rá az összes szabadságom, na de ez más téma. Szóval egy hét beszoktatás, délig semmi gond, gyönyörűen játszik ebédel. De ezen a héten már ebédtől jönnek a gondok. Ott kellene aludnia, mert már nem tudok érte menni. Itthon már fél éve nem alszik. Egyszerűen nem tudom sehogy rávenni. Persze ott sem akar, hisztizik rohangál, játszani akar. Tegnap is telefonáltak hogy azonnal menjek érte, ma is el kellett hoznom. Így rövid úton elveszítem a munkahelyem. Mit lehet tenni? Ja, és panaszkodnak hogy folyik az orra. Hazahozom és itthon egy csepp nem jön belőle egész másnap reggelig, amikor beérünk az oviba. Ez sem tudom mitől lehet. Most itt szenvedünk. Ő az ágyában nyígva várja a megváltást hogy felkelhet. Egyszerűen nem álmos. Este 8-tól reggel 7-ig alszik. Nem tudom itthonról megoldani hogy aludjon az oviban. Ez a nagylányomnál is probléma volt (másik ovi), de soha nem kellett emiatt hazahoznom. Első naptól délután 4 fél 5-ig van. Ő sem alszik, de nem csinálnak gondot belőle. Fiamat meg rendszeresen hazaküldik. Lehet ilyet?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook