Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvoda a 7.kerületben!!! Melyik? fórum

Óvoda a 7.kerületben!!! Melyik? (beszélgetős fórum)


2013. márc. 20. 15:46

Komolyan mondom, összeszorult a gyomrom ettől a sztoritól. Felháborító...:( Szegény lányod, nagyon sajnálom!

Amúgy köszi az infókat,leszűkült a kör, de mivel a lányom 4 hete beteg, így majd csak akkor tudok intézkedni,érdeklődni, ha meggyógyul. ;)

16. trapiti (válaszként erre: 14. - Nbandus)
2013. márc. 20. 13:19

Nyár utáni első nap volt, az udavrinak szánt csatos cipő csatjával nem boldogult. Erre az óvónő (aki meglehetősen ideges volt már attól hogy augusztus végén neki még az összevont csoport van a nyakán) odadobta neki az utcai szandálját (ami egyébként egy jó minőségű, szép állapotú szuoinált szandi volt) hogy az tépőzáras, menjen abba ki. A gyerek mondta, hogy anya azt nem engedi (tény hogy külön megkértem rá, hogy az udavron ne azt rúgja szét). Az óvónő megpróbálta erőszakkal ráadni, a gyerekem meg mindig elhúzta a lábát, nem akarta engedni, erre kapott egy pofont.

(Amúgy is zokon vették, hogy a nyári szünetben nem vittem, inkább kifizettem egy mnagánovi ovis táborát, nem akartam hogy a nyári szünetben ott legye összevont csoportban - ezt szóvá is tették, azt mondták a gyereknek, miért nem maradt ott ahol eddig volt...) :(

15. ezazteee (válaszként erre: 10. - Nbandus)
2013. márc. 19. 22:11

Szia, az akácfa utcai 75 alap plusz kaja plusz uszas, kb egy szazas lenne. ez sajnos sok nekünk, egyébként minden szemponrból szimpi volt, meg sajat tetőkertjük is van. Az akácfa és vörösmarty közt azért van árbeli különbség mert a 6.-ba az önormányzat támogatja. kerületfüggő, mert helyi tanácsi határozattal dönti el, van olyan erület is ahol ha nem vesz fel a körzeti helyhiányra hivatozva az önkormányzat ad a csana árába valamennyit.

A mi kerületünk sajna nerm ilyen. Amúgy most áprilisban lesz valamikor a dob utcaiba a nyílt nap., meg sok más helyen is mostanába

2013. márc. 14. 10:26
Egyébként milyen jogon ütötték meg a lányodat? Mit követett el szegényke? Eltörtem volna a nő kezét az biztos!!! :(
13. nbandus (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2013. márc. 14. 10:25
Mi a kópévár ovihoz tartozunk elvileg, de nincs az az isten, hogy odavigyem a lányomat... Azt hiszem a jövőhéten felhívom őket, és érdeklődök,illetve a bölcsiben is rákérdezek. Igaz, csak 2014. szeptemberében kezdjük majd az ovit, de inbkább előre legyen meg a helye, minthogy ne legyen.
2013. márc. 14. 10:22
Szóval... a Brunszvikból irányítottak át sokat a körzetes ovikba... csak mobilról néna vagyok...
11. trapiti (válaszként erre: 8. - Nbandus)
2013. márc. 14. 10:19

Tényleg megütötték :-(


Hogy mit kell tenni, nem tudom, mi év közben kerültünk be mindkét helyre a munkahelyem révén. Szerintem érdemes előre bemenni megismerkedni a vezetőnővel, megnézni az ovit, tájékozódni az esélyekről. A Beindulókból tavaly elég sok gyereket irányítottak át a körzetedbe, pl. a dob oviba is, de vettek fel körzeten kívülit is. Ha megismernek és látják hogy foglalkozol a dologgal, akkor szerintem jobb esélyetek , mintha csak beíratod. Szerintem a Brunszvikban a leendő kiscsoportos ovónénikkel is meg lehet ismerkedni. :-)

2013. márc. 14. 09:48
Közben rájöttem, hogy az egyik a 6.kerületben van:)
2013. márc. 14. 09:27
Ezaztee, még annyit kérdeznék, hogy az Akácfa utca és a Vörösmarty utcában lévő családi napközik között mi a különbség? Miért olcsóbb az egyik a másiknál?
2013. márc. 14. 09:04

Köszi, hogy válaszoltatok :)


Trapiti, tényleg megütötték a lányod??? Ez nagyon gáz.

A Brunszvik oviról a védőnőm mondta, hogy jó, meg mivel a vásorligeti (magonc) bölcsibe járunk, a mellette lévő ovi merült fel. Akkor ezek szerint bárhova jelentkezhetünk 8kerületen belül)? Mennyivel előre érdemes? És mit kell "tenni", hogy oda vegyék fel, ahova szeretnénk?


Ezaztee, a családi napközinek az Akácfa utcában csak az ára akadály? tudsz róla mást is esetleg?

7. trapiti (válaszként erre: 5. - Ezazteee)
2013. márc. 13. 21:28
A létszám szerintem egész jó a kerületben mindenhol, 20-25 közötti... Bp-en sok helyen 30 vagy több (pl. a XV. kerületben ahol lakunk 35-ös csoportok is vannak...)
6. trapiti (válaszként erre: 4. - Ezazteee)
2013. márc. 13. 21:25
A kerületen belül bármelyik oviba jelentkezhettek, de csak a körzetes köteles felvenni. Ha a Dob lesz, akkor a halacska csoport a legjobb talán, ez a vezető helyettes csoportja... A földszinti csoportokat nem ajánlom, mi a pillangóba jártunk, az egyik óvónő stabil, de mellette nem nagyon marad meg senki :-(
2013. márc. 13. 19:48
Mi a télen elkezdtünk egy csanát, sajna mire beszokott megszünt, sok létszámost nem nagyon szeretnék, de 8oe allatt sehol sem találok, még messzebb sem
2013. márc. 13. 19:47
Mi körzet szerint a Dob utcai ovihoz tartozunk, egyszer voltunk bent érdeklődni, nem volt túl szimpi. Csanákból is menéztünk kettőt, az Akácfa utcai szép nagy, 2en foglalkoznak velük, de sajnos túl drága, 75e. A Körtemuzsika árba ok, 35e, belülről k, de sétálni városligetbe mennek, húzzák mauk után a gyerekeket, PONT OLYANKOR NÉZTÜK MEG AMIKR SÉTÁLNI INDULTAK, NEKEM durvának tünt meg veszélyesnek.Ha nem körzetibe tartozóként akarunk menni oviba akkor kell a körzetitől valami vagy ez hogy van
2013. márc. 13. 18:00

Ősz óta a Brunszvik oviba jártunk, ég és föld a kettő. Kicsi ovi, négy korosztályos csoporttal. Olyan mint egy család. Szeretik a gyerekeket, békés, nyugodt, rendezett minden. 8 óvónéni van, mindegyik nagyon normális, kedves. Ha egy szóval kellene jellemezni, igazi mosolygós óvoda.


Amíg a dob oviban a differenciált bánásmód jegyében pl. felpofozták a lányomat, itt szeretik, dicsérik. Pedig kötöttebb a napirend, több a szabály, de annyi szeretettel veszik körül a gyerekeket, hogy ezt nem érzik tehernek. Vannak programok is, néptánc, balett, foci, német, lábtorna. Ezen kivül mindenkinek van heti egy torna a tornateremben. Itt tartanak foglalkozásokat, ami szerintem nagyon jó, különösen már 5-6 éves korban. A dob oviban semmi ilyesmi nincs, elvileg azt csinálnak amit a gyerekek kezdeményeznek, gyakorlatilag semmit :-(

2013. márc. 13. 17:52
Mi másfél évig jártunk a dob oviba, ezt nem javaslom. Másfél év alatt 5 óvónője volt a lányomnak, vegyes csoportok vannak, a hangzatos pedagógiai programból semmi nem valósul meg :-( nagy a káosz, sok az elhanyagolt gyerek.
2013. márc. 13. 11:41

Sziasztok,


Azért indítottam a fórumot, mert elérkezik lassan az óvodaválasztás ideje számunkra, de sajnos sehol semmilyen hasznos infót nem találtam a 7.kerületi állami, illetve magánóvodákról. Szeretnék tapasztalatokat, véleményeket, illetve tanácsokat kérni azoktól, akik már végigmentek ezen a folyamaton, illetve most néznek elébe...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook