Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvó nénik, óvó bácsik fóruma fórum

Óvó nénik, óvó bácsik fóruma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
33. nayloon (válaszként erre: 32. - Kriszcicus)
2007. febr. 23. 17:56
mit dolgoztatok?
2007. febr. 23. 17:21
Hahó emberek! Mizujs veletek? Ma jó napom volt az oviban. Ábrázolás volt és a gyerekek nagyon élvezték, ilyenkor érzi az ember, hogy milyen szerencsés mert ott lehet ennyi jó ötlet és gondolat megszületésekor. Mennyi önbizalmat és sikerélményt nyer egy kisgyermek, ha megfelelően fogadják a felnőttek az ötleteit, elképzeléseit...
2007. febr. 15. 17:54

sziasztok! ti ünneplitek, ünnepeltétek a valentinnapot?

Én a magam részéről azt gondolom kissé föl van fújva, de a másikra gondolni és meglepetést szerezni neki az mindenképpen jó dolog. Csak arra kéne figyelni, hogy ez ne csak ünnepekkor legyen igy...

30. nayloon (válaszként erre: 29. - Kriszcicus)
2007. febr. 11. 18:14
még ültethetnétek egy fát is, nem is rossz ötlet!!!
29. kriszcicus (válaszként erre: 24. - Nayloon)
2007. febr. 11. 18:08

Igen valószinű nekem is a nyár fog válltozást hozni, 2 fő leépités lesz nálunk...

A farsangról szülőin elmontuk és megkértük a szülőket, hogy természetesen bejöhetnek megnézhetik a csemetét és a felvonulást, de az a tapasztalat, hogy a gyerekek könnyebben feloldódnak, ha magunk vagyunk és ezt elfogadták. Az öltözőben kiszoktunk rakni fényképeket amik az eseményeink, hétköznapjaink során készülnek, igy a szülő is láthatja mi történik a csoportban.

A föld napjával kapcsolatban, mi csoport fája választást tervezünk amin év közben is megfigyelhetjük a természet változásait, játszhatunk körülötte...

28. rexona
2007. febr. 11. 15:43

WESCO márkájú műanyag ágyaink vannak az ovinkban minden csoportban.Mindenki nagyon szereti mert könnyű, kis helyet foglal, és kényelmes is.

Biztos találsz róla a neten képet, meg cikket is.

(wesco gyermekágy)

2007. febr. 11. 15:16
Nagyon tönkrementek a vaságyaink. Vászonés csavarok egyaránt. Ki tud ajánlani másféle tipusú ágyat? Talán egy csoportét le tudnánk cserélni az alapítványi pénzből.
2007. febr. 11. 12:14
Tovább zárják, ahogy Katika igérte!!!! Sajnos, ez elkerülhetetlen volt, csak idő húzás volt ez az év!!!
25. Judys
2007. febr. 10. 18:29
Újabb leépítések lesznek a volt ovinkban, a héten kaptam a hírt.Zsuzsi visszament, nagyon sajnálták az oviban, mert jó munkaerő volt.
24. nayloon (válaszként erre: 20. - Kriszcicus)
2007. febr. 9. 21:25
nekem a nyár hozott, változást, az oviban csoportot szüntettek, és menni kellett, az új év nagy változást nem, hozott, majd megint a nyár, az évvége felé szoktak, zárni, leépíteni!
23. nayloon (válaszként erre: 19. - Kriszcicus)
2007. febr. 9. 21:23

Igen, igazad van az együttműködés, nem megy mindig megy könnyen!!!!!

Farsang!!!

Nos, nálunk ez bonyolulut dolgo, én most kerültem ebbe az oviba, de itt másoka szokások, mint ott ahonnan jöttek!!!

A régi ovimban, nagy farsangi bál volt a kultúrban, szombat délután, oltári nagy buli!!!Együtt a szülőkkel, és rokonsággal!!!

A csoportok készültek kis műsorral, de nem naggal, 2-3 vers, dal, osztán az összes ovinéni, és dadus néni egy mesét adott elő!!!!

A mesét már karácsonykor látták a gyerkek, mert az tényleg zártkörű nálunk, nincs szereplés, műsor, óvónéni mesegárda előadja a kis meséjét, kis ovinéni kórus énekel, és mindenki ünnepel a csoportban!!! no, de a farsang, szóval a mese a szülők kérése volt, mert nagyon tzetszett nekik!!!!

Aztán, indul a buli, különböző játékokat szervezünk, van bűfé, zsákba macsak, stb . és tánc tánc, óránként tombola húzás.

no, ez 2- 7- ig szokott menni, de nagyon nagy sikere van. volt!

na itt ebben az oviban, más van, délelőtt van farsang, de utálják , hoyg a szülők ott vannak, mert eszetlenebbek a gyermekeiknél, nem tudnak viselkedni, és zavarják a gyerekeket, is ..., de a szülők követelik az ott létet, és nem az igazi mulatság!!!!!

Nem, tudom most mi lesz, d epróbálom , valahogy a szülők figyelmét is lekötni, karácsonykor sikerült, balhé mentes lett az ünnep. Remélem, most is sikerül, nos, a kolleginám nem az óvónők gyöngye , és pikkelnek rá a szülők, miatta is volt már balhé, remélem sikerüól, jó mulatságot rendezni!!!

22. rexona
2007. febr. 9. 20:06

Kedves óvónénik!

Ti hogyan készültök a Föld napjára?

Szívesen elolvasnám a hozzászólásaitokat.

Ebben az évben az én csoportom a felelős április 22-ért.

Vannak elképzeléseim(virágültetés,papírgyűjtés, szelektív hulladékgyűjtés, ügyességi játék a nagyoknak....)

Ti tudtok valami érdekeset?

21. rexona
2007. febr. 9. 08:52

Sajnos a mi óvodánkban ebben az évben létszámleépítés lesz.Pont a héten szóltak, hogy mindennel spórolni kell : áram....

Nagyon rosszul áll ez az ország még az óvodákat, iskolákat illetően is.

Mindig félni kell az embernek, hogy mikor küldik el. Semmi sem biztos .

Egyépként én kiscsoportban dolgozom.

2007. febr. 8. 02:02
Kedves óvónénik! Nálatok milyen változásokat hozott az újév? (munkahely)
19. kriszcicus (válaszként erre: 18. - Nayloon)
2007. febr. 5. 00:24

EGYÜTTMŰKÖDÉS! csupa nagybetűvel, én is, mi is erre törekszünk. Néha nem könnyű, mert nem mindenki hagyja,de annál nagyobb öröm, ha sikerül.

Aktuális téma a farsang.

Ti hogyan ünneplitek? Mit tapasztaltok? Az lenne az ideális véleményem szerint, ha a szülők eggyütt készülnének a gyerekekkel az eseményre, kitalálástól a jelmez elkészitéséig, mert ez egy remek alkalom lenne a szülő gyerek kapcsolat ápolására, eggyütt megélni a gyermekünk élményeit mindkét fél számára nagyon fontos és olyan dolog amit, ha elmulasztasz nem lehet visszahozni. Tapasztalat: egyre többen választanak kész jelmezt mert azzal nincs sok macera, kevés az idő...de ez esetben legalább jó volna olyat választani, hogy a gyerek mozogni is tudjon benne, mert a farsang a mulatságról is szól, és a kisgyereknek a mozgás lételeme.NÁLUNK A Karácsony szülőkkel zajlik, a farsangon megnézhetik a felvonulást és aztán "zártkörűvé" válik a dolog, mert a gyerekek a szüleik elöt nem mindig merik elengedni magukat...Tavaly az egyik kisfiú azt mondta mikor magunkra maradtunk "bulizzunk!" és kezdődhet a tánc...nagyon élvezik a gyerekek, hogy nálunk az óvónénik is jelmezbe öltöznek...

18. nayloon (válaszként erre: 17. - 497f15547f)
2007. febr. 4. 23:40

örülök, hogy írtál, mert a szülőknek és óvónőknek nagyon is együttkéne működnie ezekben a témákban!!!!!

sajnos nagyonigaz amit írtál, szomorú ezt hallani, de valahogy nema ygerek tehet erről hanem az ilyen szülők, akik talán nem is fogják fel , hogy mi az a gyerek nevelés!!!!!Manapság nem olyan könnyű!!+!!!!

ha kérdésed lenne csak írj nyugodtan!

2007. febr. 4. 22:38

Sziasztok! De jó, hogy Ti is vagytok a Hoxan :)

Olvasom a hozzászólásokat,és a mesélés terén (is) egyetértek veletek! Mi a Vakondos könyveket vadászzuk a gyereknek, ugyanakkor megvan a Benedek Elek mesék is, Magyar Népmesék is..

Van 1-2 mese ami nekünk felnőtteknek is horrornak hatnak, szűrjük a meséket. Aztán próbáltam vissza emlékezni,hogy amikor mi hallgattuk ezeket a meséket mire is gondoltunk.Éreztük,hogy ez valami rosszat jelent, de megjeleníteni nem tudtuk (aszem). Most más a helyzet, mert a gyerekem ovitársa, egy kislány rendszeresen éjfél előtt nem alszik el,és mindent megnéz! A szülők előbb ájulnak be az ágyba, így lehetősége van a krimiktől kezdve mindent látni.

De mostanában azt veszem észre,hogy a szülők "csak" egymás mellet élnek a gyerekekkel,és talán észre sem veszik, ha egy veszekedés közben mit vágnak egymás fejéhez a szülők.

4 éves ovistárs ököllel megy a gyerekemnek,és torka szakadtából kiabálja,hogy kiloccsantom az agyadat, börtönbe zárlak, betörök hozzátok és lelövöm a szüleidet, kinyírlak..stb.Uh, na abbahagyom, mert gondolom nem itt akartok fogadó órát tartani.

Minden esetre örömmel olvasom a topicban a Ti véleményteket is, bármivel kapcsolatban,mert lehet(biztos),hogy mi szülők elsiklunk bizonyos dolgok felett.

16. nayloon (válaszként erre: 15. - Kriszcicus)
2007. febr. 4. 22:05

Szívemből szóltál!!!!!!

ez is nagyon komoly probléma!!!!!!!!

15. kriszcicus (válaszként erre: 14. - Nayloon)
2007. febr. 3. 23:15

A másik gyakran előforduló probléma a tv műsor...

A héten szülői értekezletet tartottunk, többek közt a gyermekek játékfejlődéséről is beszélgettünk a szülőkkel, kapcsolatok és a játék minősségének változásairól...És a sok pozitivum közt azért negativumra is szerettük volna felhivni a szülők figyelmét. Egyre többször jelenik meg a gyerekeink játékában a túlvilág, feltámad, ...szörny stb. szóval, hogy nem szűrik meg mit nézhet a kisgyerek, a gyermekcsatornán bizony időnként elképesztő dolgok vannak, belenéztem és ledöbbentem! Hát innen veszik ezeket a kifejezéseket. És persze a nagyoktól, vegyes csoport lévén a kicsik is átveszik, mert a játékba igy kapcsolódhatnak hozzájuk. Azt se tudják mit mondanak csak utánozzák a nagyokat...

Mi most azzal próbálkozunk, hogy kedvet csinálunk a gyerekeknek a hagyományos mesékhez, még intenzivebben mint edddig, és mivel a dvd a leg elterjedtebb formája a szülök ritkábban olvasnak, igy beszélgetünk a gyerekeinkel kinek mi van meg...és elővesszük azokat a régebbi meséket, amiket újbol kiadtak, hátha majd ezt fogja kérni az anyutól...(süsü, futrinka utca...)

JA 29-BŐL kb.3-4 ismerte ezeket...

14. nayloon (válaszként erre: 13. - Kriszcicus)
2007. jan. 29. 21:48

teljesen igazad van, nekem 25 gyerkőcből, 6 volt ma, és annak is fele beteg, de nagyon, már én is az vagyok, mert fújom az orrukat, ugye egyedül nem megy, és hiába szólok nem tartják otthon, és anyuka persze otthon vanb nem dolgozik!!!!!!!!!

nincs szülpői felelősség, persze tisztelet a kivételnek, nálunk aki otthon tartja az a dolgozó, akit meg nem érdekel az otthon van

2007. jan. 29. 21:38

Én is óvónéni vagyok, nálunk most kezdenek visszaszállingózni a gyerkőcök a csoportba. Múlt héten mi is 7-9 gyermekkel voltunk.

Sajnos azt tapasztaltam, hogy a szülők a munkahely miatt, a végsőkig várnak és csak akkor viszik orvoshoz a gyereket, ha már nagyon komoly gond van. Persze féltik az állásukat, de hol a szülői felelősség? és a többi gyerek?...

12. Reiki
2007. jan. 29. 18:53
Én egy ovinéni párja vagyok!!! :)))))))
11. nayloon (válaszként erre: 10. - Regineni)
2007. jan. 29. 18:04
Hajrá! hajrá!!!!
2007. jan. 29. 10:48
Én is óvónéni leszek, már csak az utsolsó félévem van hátra, ami kicsit csúszik, mert óvoda helyett jött Lili baba, aki nem szereti ha anyuka iskolába jár.
9. nayloon (válaszként erre: 8. - Edis)
2007. jan. 25. 22:34

hajrá, csak így tovább, ha segíthetek csak szólj!!!!

pusz Nelly

8. Edis
2007. jan. 25. 20:46
Sziasztok! Én még csak szeretnék Óvó néni lenni. :) Majd egy pár év múlva reméljük az is leszek. Még előtte van egy államvizsga előttem egy másik suliban aztán talán jövőre jelentkezem is.
2007. jan. 25. 20:41
Hamarosan mi is ringatózunk az ágyban,tényleg jó lenne talizni,majd megbeszéljük!!!pussz
2007. jan. 25. 20:13

Kissé fáradtan, nálink is kevés a gyerek, egyre kevesebb, vírus vagy mi!!!! Durva létszámaink vnnak, 8-9 :)))

Amúgy meg vagyok, hamarosan kezdek ringatózni, nézd meg a honlapját www.ringato.hu.

A család kissé letörten, de már kezdünk feléledni!!!!

kéne egyszer taliznunk, jó dumálhatnánk!!

2007. jan. 25. 20:09
Zajlik az élet,robotolunk!Betegek voltunk,ez a nátha nyavalya.Te hogy Vagy?
2007. jan. 25. 20:07

Szióóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó

Mesélj mizu veled???

ezer éve nem találkoztunk!!!!

Hogy vagytok???

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook