Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvó nénik, óvó bácsik fóruma fórum

Óvó nénik, óvó bácsik fóruma (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2008. febr. 1. 19:38
Régóta nics itt senki,úgy látszik senkinek nics gondja.?
92. nayloon (válaszként erre: 91. - Vadooc)
2007. nov. 27. 18:16

Hát szomorú ha a probléma folytatódik, szerintem ne vidd a gyermeket nevelésibe, ha okosabb, eszesebb a többinél, kell neki külön feladatot adni, rá lehet bízni önálló dolgokat, segítsen a kisebbeknek, óvónéninek, le kéne foglalni, a saját fejlettségi szintjének megfelelően, ésssssss ez az óvónő dolga lenne.Perzse otthon te is adhatsz neki külön feladatokat.Én nem értem őket, ezt nagyon jól meglehet oldani.Lehet, hogy ezért is hívja fel a gyermeked a figyelmet rosszalkodással, mert nem kapja meg a fejlettségének megfelelő feladatot.

Viszont én úgy látom, hogy ennek így nem lesz jó vége, és a gyermeked már most sem akar menni, akkor mi lesz később.Nem hiszem hogy várni kellene,mert gyermeked ez így nem jó.

91. vadooc
2007. nov. 26. 10:02

..sajnos a történet folytatódik...

..a gyerek verekedett. Orron nyomta fakockával az egyik csoporttársát. Ismertük a szülőt, kölcsönösen felvettük a kapcsolatot, ha a gyerekek nem kedvelik egymást, tegyünk ellene, bartákoztassuk össze őket. Ovi idő után a kicsiket összeengedtük, eljátszottak itthon, ezt most heti rendszerességgel megismételjük. (mintha misem történt volna közöttük kb. úgy vannak egymással)

Óvó néni azt mondta, a gyerek agresszív, a szabályokat áthágja, okos a gyerek ezért kijátsza Őket.

Gyereknél itthon jöttek a megvonások, ha verekszel, szófogadtalan vagy az oviban, annak következménye is van: kedvenc játékát megvontuk.

Fáj a szívem, mert folyamatosan olyat produkál a gyerek, amivel én egyébként nem szembesülök. Fáj a szívem azért is mert büntetem a gyereket itthon, szerintem az óvónéninek le kellene játszani 1-1 játszmát a gyerek(ek)kel nem a szülőre hárítania az óvódai csínytevésekért a "szankcionálást". Szerintem mire délután hazajön 23x átalakul benne az, amit az oviban cselekszik. Mindegy lejátszottuk; a gyerek a hét második felére "meghúzta" magát az oviban, nem volt vele magatartási probléma.

Azon pedig, hogy az óvónéni folyamatosan azzal traktál, hogy a gyerek túl eszes, nem tudok napirendre térni. Miért baj ez? Gondolkozom a nevelési tanácsadón - pszichológuson.

Sajnos mostanra az új óvónni felé a minimális bizalmam is elveszett. A gyerek ma úgy kelt, hogy nem szeretne oviba menni, eddig ha beteg volt akkor is oviba vonult volna.

Kivárásos alapon vagyunk, mert ezek szerintem olyan problémák, amivel ha elő is állok nem biztos, hogy kezelni tudja akár a vezető óvónő is (aki egyébként egy nagyon belevaló, karakán személy). Félek attól, hogy a gyermek rovására cselekszem. Próbahónap következik. Meglátom, hogy a gyermek magaviselete ill. az óvónéni(k)nek való szófogadás hogy fog működni. Amit én érzékelek, a gyerek nem tiszteli az óvónénijét, és kicsit hajlok arra, hogy a régi óvónijét sem tiszteli már úgy, ahogy eddig tette. Ezt én nagyon súlyos problémának értékelem.

Szóval próbahónap, várom az elkövetkezendő hét fejleményeit és ezek függvényében lépünk tovább.

A nevelési tanácsadó kérdése is foglalkoztat, de nem tudom, hogy mit érnék el vele, a magam megnyugtatását szolgálná talán, hogy adjam speciálisabb oviba a gyereket (pl. sportovi, vagy vmi fejlesztőovi) vagyis a gyerek tényleg "koravén", vagy semmi probléma csak rosszul van kezelve 1-1 helyzet.

90. nayloon (válaszként erre: 89. - Vadooc)
2007. nov. 23. 19:14

jajjj, huhh, ez nem semmi.

Nem semmi az óvónő, főleg azért, hogy abszolút nem cáfolta, hogy beszélt volna csúnyán, és szerintem ez a gyermekedtől sem kamu, mert betartotta amit kértél tőle, és én úgy látom, hogy ez benne meg is ragadt, de mint tanulságkén. a szembesítésre szükség volt, problémát oldottatok meg, és nem hiszem, hogy ez gyermeked fejlődésére nagy bajt hozna.

DEEEEE jó ötlet volt a másik óvónénivel is beszélni, bár ha hallotta volna az esetet akkor sem mondta volna el.jaaaaa ha a gyermeknek unalmas az a játék, mert érettebb , akkor neki való feladatot kellene neki adni,differenciálni kéne, és nem lenne baj vele.

szerintem megfelelően jártatok el, a gyermekben azért tudatosítsátok, hogy igenis ezután is figyelmeztesse társait, a csúnya beszéd ellen, és persze ő sem beszéljen csúnyán.

viszont, ha a feszültség ugyanúgy meg van, köztetek és új ovi néni között, esetleg gyermek és új ovinéni között, esetleg új megnyílvánulásai lesznek, szerintem forduljatok a vezetőhöz, a szolgálati utat betartjátok, mert a két óvónőnek már jeleztétek a problémát, ami nem oldódott meg, így vele kell folytatnotok, közösen leülve megbeszélve.Remélem, a vezető, normális.

89. vadooc (válaszként erre: 86. - Nayloon)
2007. nov. 19. 12:09

Honnan indítsam... vágjunk a közepibe. Gyermekem hazahozta a ronda beszédet. Mondtam a gyereknek, hogy nem illik rondán beszélni, és mondja meg annak aki rondán beszél, hogy csapjon a szájára. Következő alkalommal a gyerek megint jön, panaszkodik: rászóltam az óvónénire, hogy ne beszéljen rondán, de Ő azt mondta nem én vagyok a főnök és 1ébként is "anyád pi..." Oviban egy adandó alkalommal szembesítettem a gyereket és az óvónénit. Azt hittem, hogy meghátrálás lesz, de nem így történt a gyerek elmondta ua. Óvónéni ráfelelte, hogy örüljek annak, hogy csak a ronda beszédet hozta haza a tetvet és a bélférget nem. Gyerek fantáziál, koravén, egyébként is ez már egy hetes dolog, és a szakirodalom azt mondja hogy..... valamint a gyerekemet most kellemetlen helyzetbe hoztam ezzel a szembesítéssel, ez nyomot fog hagyni benne.

Kérdezem én: Mi az egyenes út akkor? Na mind1 én ezzel letudtam a dolgot, nem hallottam azt a mondatot az óvónéni szájából, hogy tőle a gyerek ilyet nem hallott, a válaszait inkább támadásnak vettem, de ezzel a témát magamban lezártam, ha valóban rondán beszélt az óvónéni a gyerekek előtt hátha ez intés volt, ha duma volt a kölöktől akkor elnézést.

Eltelt két nap férjem ment a gyerekért és közölte vele az óvónéni, hogy Ő gondolkozott a dolgokon és szerinte az a baj a fiúval, hogy itthon nincs foglalkozva vele, ezért az oviban igényelné azt a törődést és szeretetet, amit itthon nem kap meg.

A férjem igen feldúlt állapotban érkezett haza, teljes felháborodásban felhívta a másik óvónéninket, (Ő már második éve van a gyerekkel) hogy mióta vannak problémák a gyerekkel, miért nem szólnak róla nekünk, egyáltalán miről is van szó, hogy ezt mondta az új óvónéni. A másik óvónéni semmiről semmit nem tud, közölte, hogy a gyerek eleven, nem fogad szót első szóra, de Ők bizony nem tartják be azt, hogy a gyereket következetesen "büntetni", csak igérgetnek neki, a gyerek ezzel pedig visszaél. Egyébként nincs semmi gond a gyerekkel az tény, hogy érettebb a kortársaihoz képest, ezért Őt untatják esetleg azok a játékok, feladatok amivel a többiek még játszanak.

Jelen állás szerint abban maradtam magammal és a férjemmel, hogy ne keveredjünk konfliktusba az új óvónénivel, ha esetleg lennének újabb megállapításai, vagy a gyerek hazahozna egyéb dolgot is akkor végighallgatjuk és megkérjük, hogy menjünk a vezető óvónnihez és beszéljük meg közösen.

Minden esetre, ez így igen kellemetlen

88. vadooc (válaszként erre: 86. - Nayloon)
2007. nov. 19. 12:09

Honnan indítsam... vágjunk a közepibe. Gyermekem hazahozta a ronda beszédet. Mondtam a gyereknek, hogy nem illik rondán beszélni, és mondja meg annak aki rondán beszél, hogy csapjon a szájára. Következő alkalommal a gyerek megint jön, panaszkodik: rászóltam az óvónénire, hogy ne beszéljen rondán, de Ő azt mondta nem én vagyok a főnök és 1ébként is "anyád pi..." Oviban egy adandó alkalommal szembesítettem a gyereket és az óvónénit. Azt hittem, hogy meghátrálás lesz, de nem így történt a gyerek elmondta ua. Óvónéni ráfelelte, hogy örüljek annak, hogy csak a ronda beszédet hozta haza a tetvet és a bélférget nem. Gyerek fantáziál, koravén, egyébként is ez már egy hetes dolog, és a szakirodalom azt mondja hogy..... valamint a gyerekemet most kellemetlen helyzetbe hoztam ezzel a szembesítéssel, ez nyomot fog hagyni benne.

Kérdezem én: Mi az egyenes út akkor? Na mind1 én ezzel letudtam a dolgot, nem hallottam azt a mondatot az óvónéni szájából, hogy tőle a gyerek ilyet nem hallott, a válaszait inkább támadásnak vettem, de ezzel a témát magamban lezártam, ha valóban rondán beszélt az óvónéni a gyerekek előtt hátha ez intés volt, ha duma volt a kölöktől akkor elnézést.

Eltelt két nap férjem ment a gyerekért és közölte vele az óvónéni, hogy Ő gondolkozott a dolgokon és szerinte az a baj a fiúval, hogy itthon nincs foglalkozva vele, ezért az oviban igényelné azt a törődést és szeretetet, amit itthon nem kap meg.

A férjem igen feldúlt állapotban érkezett haza, teljes felháborodásban felhívta a másik óvónéninket, (Ő már második éve van a gyerekkel) hogy mióta vannak problémák a gyerekkel, miért nem szólnak róla nekünk, egyáltalán miről is van szó, hogy ezt mondta az új óvónéni. A másik óvónéni semmiről semmit nem tud, közölte, hogy a gyerek eleven, nem fogad szót első szóra, de Ők bizony nem tartják be azt, hogy a gyereket következetesen "büntetni", csak igérgetnek neki, a gyerek ezzel pedig visszaél. Egyébként nincs semmi gond a gyerekkel az tény, hogy érettebb a kortársaihoz képest, ezért Őt untatják esetleg azok a játékok, feladatok amivel a többiek még játszanak.

Jelen állás szerint abban maradtam magammal és a férjemmel, hogy ne keveredjünk konfliktusba az új óvónénivel, ha esetleg lennének újabb megállapításai, vagy a gyerek hazahozna egyéb dolgot is akkor végighallgatjuk és megkérjük, hogy menjünk a vezető óvónnihez és beszéljük meg közösen.

Minden esetre, ez így igen kellemetlen

2007. nov. 18. 18:08
A növérem kisfiának az óvónénije volt a férjének a szeretője. Ezt a tesóm tudta. Én biztos kitekertem volna a nyakát.
86. nayloon (válaszként erre: 85. - Vadooc)
2007. nov. 18. 17:57

szia!!

szerintem a konfliktust mindenképpen kezelni kéne.mert az hosszú távon nem megoldás, ha nincs megbeszélve a dolog! Ha ez nem működik akkor a vezetőhöz kell fordulni.

persze jó lenne a konkrét dolgot tudni, hogy konrétan mi történt!

85. vadooc
2007. nov. 18. 13:22
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni egy gyakorló óvónénitől-bácsitól, hogy szerinte, hogy célszerű kezelni a szülő-óvónéni konfliktust, ha nem tudja bizonyítani a szülő, amit a gyermek állít, illetve nem ért egyet az óvónéni megállapításaival.
84. ilchie (válaszként erre: 82. - Nayloon)
2007. okt. 4. 19:17
Köszönöm!Nekem tényleg szerencsém volt, mert nemsokkal több mint egy éve dolgozom óvónéniként, ráadásul pályakezdőként...Áldom is a szerencsém!
83. nayloon (válaszként erre: 80. - Bernuska)
2007. okt. 3. 19:11

Szia Bernuska!!

Hát ez a két lány nagyon édes, szinte sejtettem, hogy össze vesznek, de kitartás, fog ez menni, nem könnyen de fog, próbálkozz tovább, éééééééééééssssssssssss sokat dícsérd őket, főleg azért ha egymást segítették ésssssssssssss legfőképpen azért , ha le tudnak mondani a másik javára , el jön annak is az ideje, ez a legfontosabb!

Hát sok gyerek az oviban másképp viselkedik mint otthon, a közösségi szabályokat jobban elfogadják, motiválja őket az is, hogy a társaik is elvégzik azokat.ne légy mérges a kupi miatt, ezt ne lássák rajtad, de annak legyen következménye ha nem pakolnak el,mondjuk nem játszhatnak addig mást, nem kaphatnak új nekik tetsző feladatot, stb.

kitartás, és légy erős, és legfőképpen következetes.

82. nayloon (válaszként erre: 81. - Ilchie)
2007. okt. 3. 19:06

Szia nagyon gratulálok neked, manpság ez igaz öröm, hoyg fix státuszt kaptál, jó lenne már nekem is, lassan tíz éve dolgozom szerződéssel.

Szerintem végig lehet dolgozni, de nem teljesen, azért legyen idő arra is, hoyg készülj a baba várásra, de ha olyan helyzet van ami tényleg veszélyes lehet, akor azonnal abba kell hagyni a melót!Mindenképpen nagyobb figyelemmel kell lenned, de szerintem inkább az betegségek veszélyesek, a gyerekek önkéntelenül is jobban figyelnek az óvónénire , ha babát vár, én a kollegáimon láttam, sokkal jobban figyelnek.

81. ilchie
2007. okt. 3. 18:16

Sziasztok!

Óvónéni vagyok, jelentkezem felvételre:)

Képzeljétek, nagy az öröm, tegnap aláírtam a kinevezésemet!Olyan jó, most hogy határozatlan idős lettem, még babát is tervezhetünk:)

Egyébként Ti mit gondoltok?Egészséges egy terhességet az óvodában végigdolgozni?

Gondolok itt betegségekre, ütközésekre, gyerekek felemelgetésére.

Igaz még nem aktuális, de talán ebben az évben még szembetalálkozom ezzel a "problémával":)

80. Bernuska (válaszként erre: 56. - Nayloon)
2007. okt. 2. 09:38

Szia!

Próbáltam külön-külön alkalmazni a tanácsaidat, gondolom, hogy nem megy egyik-napról a másikra... kudarcba fulladt..

pl. az volt a feladat, hogy Laura kiosztja a tányért vacsi előtt, Liza a villákat. Persze összevitatkoztak, mert mindketten a tányért akarták osztani..abba nem mentek bele, hogy "majd legközelebb te..."

A játszással az a gond, hogy nemcsak együtt, külön se tudnak normálisan játszani, nekem esténként sok a dolgom, sajnos csak hétvégén tudok játszani velük... :( Óriási kupit csinálnak a szobában, és utána semmit nem raknak a helyére, ha szépen kérem, üvöltök stb, pedig Liza ügyesen elpakol maga után az oviban... de itthon miért nem?

79. 754c7e07c3 (válaszként erre: 77. - Nayloon)
2007. szept. 30. 20:22

:-DD

Ennyit szívesen.

2007. szept. 30. 20:17
jól alakultok :)
77. nayloon (válaszként erre: 76. - 754c7e07c3)
2007. szept. 27. 21:16
nagyon aranyos vagy!!!!!!!!!!Köszönöm
76. 754c7e07c3 (válaszként erre: 75. - Nayloon)
2007. szept. 27. 19:38
Ha úgy alakul be tudlak ajánlani. :-))
75. nayloon (válaszként erre: 73. - 754c7e07c3)
2007. szept. 27. 19:22
Kissé messze vagytok, d eén jönnék, most úgy is szerződéses vagyok!
74. 754c7e07c3 (válaszként erre: 71. - -agi-)
2007. szept. 27. 19:09
Szegény kismanó!
73. 754c7e07c3 (válaszként erre: 72. - Nayloon)
2007. szept. 27. 19:08
Az klassz! Nem jössz ide dolgozni? Van felvétel? :-))
2007. szept. 27. 19:06

Jesszus ennyit fizetni!!!!

Az én csoportomban a fejlesztés megoldva, mert én fejlesztő pedagógus vagyok,a logopédus ingyenes, hetente egyszer!

71. -agi- (válaszként erre: 70. - 754c7e07c3)
2007. szept. 27. 19:05
Engem sem érdekelne, ha a gyerekemet nem sirva kéne hazahoznom.
70. 754c7e07c3 (válaszként erre: 69. - -agi-)
2007. szept. 27. 19:04
Az nem olyan vészes. Bár most ebből kimaradtok.
69. -agi-
2007. szept. 27. 19:00
Nálunk is van logopédus. Ingyenes. Az egyéb külön foglalkozásokért 1500ft / félévet kell fizetni. fejlesztőjáték, torna, tánc, hittan, foci... vagyis mi visszakaptuk a pénzt :(((
68. 754c7e07c3 (válaszként erre: 67. - Ccd9bb7d17)
2007. szept. 27. 18:59
Jajj!
67. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 65. - 754c7e07c3)
2007. szept. 27. 18:58
Nálunk mivel a tanácsadóban van,nagycsoportban van rá lehetőség hogy fejlesztőpedagógushoz hordjam...a baj hogy így azok a gyerekek kiesnek belőle akiknek igazán szükségük lenne rá,mert azokat a szülők persze nem viszik,így mennek 8-9évesen első osztályba,a "gyogyóba"...ma ezen húztam fel magam
66. 754c7e07c3 (válaszként erre: 64. - -agi-)
2007. szept. 27. 18:55
Nos, ez így valóban nehéz. Ne add fel azért. Sajnos így szinte lehetetlen. Én is van, hogy 6-szor fordulok egy nap, de szerencsére közel az ovi.
65. 754c7e07c3 (válaszként erre: 63. - Ccd9bb7d17)
2007. szept. 27. 18:53

Havi 4000ft a fejlesztő heti 2-szer, a logopédus heti 1-szer van és ingyenes.

Szerintem megéri. Így is, hogy hajnalban kell kelni.

64. -agi- (válaszként erre: 62. - 754c7e07c3)
2007. szept. 27. 18:51
2órát kéne várni. ja pl óvifoci is kilőve du.4-5 között. Nekem mindegy, hogy 12kor vagy 16 orakkor hozom haza, de naponta 2 szer nem tudom kivitelezni anyagi okok miatt.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook