Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Oviváltás az utolsó években, mennyire viseli meg a kisgyermeket? fórum

Oviváltás az utolsó években, mennyire viseli meg a kisgyermeket? (tudásbázis kérdés)

2013. máj. 10. 13:46

Szerintem egyértelműen attól függ, hogy milyen környezetből milyenre történik a váltás. Ha az előző ovi nagyon jó volt, nagyon szerették a gyereket és ő is szeretett oda járni, és az újban nem találja meg ugyanezt, akkor meg fogja viselni.

A az új ovi jobb, vagy hasonló akkor szerintem a gyerekek nagyon rugalmasan alkalmazkodnak a helyzethez.

2013. máj. 10. 11:19

Szia!


Mi most váltottunk ovit. Elég messziről költöztünk Bp-re. A gyerekem 4,5 éves, a régi oviját imádta, és nagyon féltem az újtól.

Sokat beszélgettem vele, és teljesen meg voltam lepődve, hogy totálisan jól viselte a váltást. Pedig Ő nehezen barátkozik, és mégis. A szülő a biztos pont az életében!

Szeret oda járni, egy szem sírás sem volt, viszont az igaz, hogy kb. 2 hét múlva, mikor már elmúlt az újdonság varázsa, volt egy kis megtorpanás, ami abban merült ki, hogy sokáig ölelgetett és puszilgatott reggel az oviban. Az ovónők is mondták, hogy akkor tudatosult benne, hogy mi is történt.

Szerintem nem lesz gondotok, vagyis akkora nem, mint amire ilyen esetben számít az ember.

11. megi04
2013. máj. 10. 11:15
Szerintem,ez teljesen "gyerekfüggő". Az én fiamat nem viselte meg,pedig soha nem látta előtte az új ovit.Pesten kezdett,utána elköltöztünk vidékre,és elkezdte ott...Szerette az első naptól kezdve,és egy kicsit sem viselte meg.
2013. máj. 10. 11:03

Nekim is ez a bajom!Rádásul az én fiam az ovit is utálja.

Azt mondja mert nem lehet velem,de ovit váltani nem akar hiába puhatolozom.

9. mkjudit (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2013. máj. 10. 10:45
Nálunk is ugyanez a helyzet...A kisfiam 5 éves és költözés miatt váltunk ovit. Én sokszor beszélek a kisfiamnak az új oviról, de igazán nem látom rajta, hogy igazán érdekelné...Azt tudni kell róla, hogy ő nagyon könnyen barátkozik és szokja az új helyzeteket. Nem tudom, hogy milyen a te kicsid, annak megfelelően kellene vele ezt megbeszélni. Ennek ellenére, hogy én ismerem a gyerekemet, azt gondolom, hogy igazán majd akkor válik el, hogy hogyan viseli az újat, ha már ott vagyunk és eltelt "x" idő. Sok sikert kívánok nektek, tudom mennyi idegességgel jár ez az egész. Nálunk a nagy fiam a problémásabb, ő 10 éves és új suliba megy, nehezen nyílik meg...Meglátjuk..
2013. máj. 10. 10:44

Sziasztok!

Nekünk is váltanunk kellett ovit költözés miatt, a 2 kisfiammal. A város ugyanaz volt...és ha tehettük, elmentünk sétálni az új ovi felé. Nyár végén már alig bírták kivárni, hogy oda mehessenek.

Szerintem a legtöbb gyereket nem viselik meg annyira a változások, mint amennyira félti Őket az anyukájuk. Sokszor nem is úgy reagálnak egy-egy helyzetre, mint ahogy gondolnánk. :)

Csak nyugalom, további szép napot mindenkinek!

2013. máj. 10. 10:32

Sziasztok!

nem én vagyok az indító,de ugyanez a kérdésem:

4 éves kisfiú,apás nagyon(unokaöcsém)Elváltak exnej Pest környéki kisváros 200nm-ról 6.ker.35nm-be viszi a kisfiút.Hogyan próbáljuk ezt elmondani neki?

Köszönöm

6. gkreka (válaszként erre: 5. - Gkreka)
2013. máj. 10. 10:29
Még egy tanács. Vidd el a gyereket már most ismerkedni az új hellyel. Szeptemberben már lesznek ismerős "barátai". Az alsós nagyfiamnál bevált ez a módszer. Szánj rá néhány délutánt!
2013. máj. 10. 10:27
Én nem vittem másik oviba a kisfiam. Igaz, én "csak" Bp két vége között ingáztam. Ma már másképp döntenék, rengeteg stressz volt mindig-mindenhova odaérni időben. Alig várom, hogy jövőre már egy iskolába fognak járni a bátyjával.
4. noozimanoo (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2013. máj. 10. 10:26

Nem tudom, mennyi idő van még a költözésig, de ha megoldható, akkor néhány tipp:

- sokat beszélgetni róla, mesélni az új házról, az új környékről. Őszintén elmondani, hogy mi a döntés oka, de főleg a pozitív változásokat hangsúlyozni.

- esetleg elmenni, hogy a gyerek is megnézhesse az 'új terepet'. A házat, és ha lehet, akkor az ovit is. Ha megoldható, maradjatok az oviban párszor 1-1 órácskát, hogy tudjon ismerkedni az új pajtásokkal.

2013. máj. 10. 10:24

Mesélj neki minél többet róla! Hogy új helyre mentek, új szobája lesz, új játszótér, udvar, új ovi, benne új játékok, új gyerekek.

A hangsúly az újdonságon van!

Amúgy én úgy figyeltem meg, hogy vannak erre utaló jelek:

Mennyire bírja a változást a gyerek?

Könnyen alkalmazkodik?

El tud/tudott aludni máshol (nagyi, rokon, barát)?

Ha valahová elmentek, elfogadja a helyi szabályokat?

2013. máj. 10. 10:16

Úgy néz ki, hogy költözni fogunk.. Ez új várost jelentene, ebből adódóan új ovit is.

Mennyire veszi ezt 'lazán' egy 5 éves? (tudom, gyerekfüggő, de akkor is:) )

2013. máj. 10. 10:14
Oviváltás az utolsó éveben, mennyire viseli meg a kisgyermeket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook