Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovit szeretnék váltani! fórum

Ovit szeretnék váltani! (beszélgetős fórum)


1 2
14. tündér74 (válaszként erre: 13. - Msaca)
2010. márc. 4. 14:01

Engem az is szokott idegesíteni, amikor ismerősök mondják, hogy az óvodakezdés velejárója az, ha betegek lesznek a gyerekek.

Egy nagy fenét. Persze kisebb nátha, köhögés, oké! De nem állandóan.

Beteg gyereket meg nem szabadna közösségbe engedni addig, amíg meg nem gyógyul teljesen.

13. msaca (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2010. márc. 4. 13:57

Teljes mértékben egyet értek veled. Nem vagyok az a fajta túlaggódós típusú anyuci, de amit tudok megteszek.

Az én fiam is imádta a homokot enni, és azt is tudom, hogy az immunrendszer azért van, hogy ezt kibírja és erősítse magát!

De:Míg az egyik egy szál pólóban is izzad, a másik lehet, hogy nem az a típus.

Ezen kívül nálunk is probléma a csoportban, hogy sok kisgyereket még betegen is elhoznak, mert ugye nincs hova tenni, ha a szülő dolgozik.

Esküszöm nem zavarna, ha nem látnám, hogy kilóg az orrából a zöldike és a ruhába törni uzsi közben.

12. tündér74 (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2010. márc. 4. 13:56

Az óvónők hozzáállása viszont egyenlő a nullával. Ennyi betegség nem normális. Szegény kisgyerek egyik betegségből épp hogy kigyógyult már jön a másik és éppen azért, mert legyengült az immunrendszere a sok betegségtől.

Itt a kedves óvónőknek /óvódavezetőnek/ kell változtatni, de az valószínűleg nem fog bekövetkezni

11. 9242a6388c (válaszként erre: 9. - Msaca)
2010. márc. 4. 13:55
Nos ha a vezető igy gondolkodik, akkor már egyértelmű, szerintem vidd másik oviba...
10. tündér74 (válaszként erre: 9. - Msaca)
2010. márc. 4. 13:55
Hát igen! Amilyen az óvódavezető, olyan az óvónő.
9. msaca (válaszként erre: 6. - Pitypang)
2010. márc. 4. 13:52

Beszéltem az ovónénivel, miután ezt láttam, higgadtan, nagyon kedvesen kértem, hogy legyenek szívesek erre odafigyelni. De a baj már megint megvan, mert ma reggelre belázasodott és folyik az orra.

Felhívtam az ovit, pont az ovi vezető vette fel, aki egyébként a mi csoportunkat viszi. Azt mondta nagyon sajnálja, de eddig még egyik szülő sem kérte, hogy dupla nadrágot adjanak a gyerekre. (??????????) És nekem kellett volna ezért külön szólni, szerinte. Hát ez a nem mindegy!

8. 9242a6388c (válaszként erre: 4. - Msaca)
2010. márc. 4. 13:47
Igazad van...még a legjobb óvónéni sem figyel mindig minden gyerekre
7. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Msaca)
2010. márc. 4. 13:40
Ha minden körülmény ideális lenne, akkor sem lenne másképp! Márpedig ilyen aligha van! Az élet nem steril, és ideálisan 20 C fok. Az immunrendszerük így fejlődik ki! Minket sem tartottak steril körülmények között. Persze, hogy az édesanya aggódik, de ez később sem lesz sokkal jobb, amikor az iskolába kerül. Én legalábbis ezt látom nap mint nap. És a gyerekek sem piskóták...
2010. márc. 4. 13:40

Nekem hétfőn kezdte az ovit a kisfiam, így nagy tapasztalatom még nincs óvónénik terén. Nekem is sokat jár az agyam azon, mit is adjak rá, amiben sem megfázni nem fog, sem kimelegedni. Magától nem szól, hogy mit adjanak rá és nem is tudná eldönteni a maga 3 évével.


Én a te helyzetedben az óvónőkkel kezdeném több okból is. Először is azért, mert ők az illetékesek. Szépen, higgadtan, minden támadás nélkül, de azért úgy, hogy érezzék, ennyiszer a semmitől nem lehet beteg egy kisgyerek.

Abban az esetben, ha süket fülekre találnék, megpróbálnék ovit váltani. Akkor nem menne a szöveg sem a faluban, hogy XY máshova viszi a gyerekét, mert neki nem jó a kis falusi ovi...

Mi is falun lakunk egy ideje, én is kistesóval vagyok itthon. Nem akartam sem beszédtéma lenni azzal, hogy máshova viszem, de elég strapás is napi 2x oda-vissza, oda-vissza. Eddig még nincs gond, de én drukkolok is, hogy ne legyen, mert feszültséget sem akarok, meg ennyi fuvart sem a két gyerekkel naponta.


Kíváncsi vagyok, mit tanácsolnak neked a rutinosabb ovis anyukák. :)

5. tündér74 (válaszként erre: 1. - Msaca)
2010. márc. 4. 13:38

Egyértelmű az oviváltás. Az én kisfiam igaz még nem óvodás, de azonnal kivenném.

Nagyon elszomorító, hogy ennyire lusta, hanyag, a gyerekre oda nem figyelő óvónők vannak.

Engem nem érdekelne, hogy a többi anyukának mi a véleménye, nem érdekelne, hogy kilógok a sorból, én biztos megmondanám a magamét és nem vinném oda többet a gyerekemet.

4. msaca (válaszként erre: 3. - 9242a6388c)
2010. márc. 4. 13:38

Ott volt a bélelt nadrág a zsákja oldalában. Külön nem hívtam fel a figyelmet rá, hogy "legyen szíves ezt ráadni, ha kimennek" mert úgy gondolom ez a dolga és talán rossz néven is venné, ha szájbarágósan kioktatom. Én azt nem értem miért gondolta bárki egy percig is, hogy így engedtem ma el oviba a gyereket. És ha mégis, akkor adja rá a pótnacit a zsákból!

Nem a fűtés a baj, hanem a hozzáállás.

Mert nem zavar, ha kacsalábos a két kis cipő, mert a kutya nem törődik vele, hogy "édes fiam, cseréld már ki!", és nem érdekel, ha uzsi után nyakig lekváros.De legalább öltöztesse fel!!!!

3. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Msaca)
2010. márc. 4. 13:33
hű nehéz..ha odakészited mondjuk a bélelt nadrágot és esetleg megkéred az óvónénit, hogy adja rá? Vagy nem segitenek? Milyenek a dadusok?Ha nem változik a helyzet, akkor keresnék egy otthonosabb ovit, ami jobban felszerelt, jobban megoldott a fűtés stb...
2010. márc. 4. 13:28
Nem kérdés,ilyen helyen nem maradhatna a gyermekem
2010. márc. 4. 13:25

Kellemetlenül érzem magam miatta, de szeretném átvinni másik oviba a fiamat.

A történetünk, hogy Pécs mellett lakunk egy faluban. Számomra egyértelmű volt, hogy ide iratom, hiszen itthon vagyok a kistesóval, közel van, és amúgy is igyekszem lokálpatriótaként viselkedni. Szerintem nem fontos, hogy az ovinak milyenek a körülményei, hogy nem olyan gazdag, és nem olyan szép az épület. Számomra a nevelők és a környezet a mérvadó. És pontosan ez az ami miatt most ki vagyok bukva.

Szeptemberben kezdtük az ovit. Két hét után jött az első betegség, azután sorra a többi. Egy hét ovi, egy hét itthon. Pontosan tudtuk, hogy az első év erről szól, úgyhogy nyeltünk és tettük a dolgunkat. A november volt a legkeményebb. Fülgyulladással, hányós vírussal, sok megfázással.Mindig is bajban voltam mit adja a gyerekre. A vályogpadlós parasztház hideg, de fűtik.Ugyanakkor a mosdó sokszor jóval hűvösebb, mert a fűtésrendszer kicsit elavult. Fenti csoportban izzadnak, mikor lent épp jó a hőmérséklet. És nem is lenne ezzel semmi gond, ha a nevelők odafigyelnének arra, hogy mi van a gyereken. De amit ráadtam délutánra lekerült és megint csak egy szál pólóban ült a vályogpadlón. Másnap beteg lett. Szóltam. Egy héttel később azt látom, hogy ülnek a padlón és rájuk van nyitva az ablak 4 fokban. Pont rájuk, pont az az ablak. Nem szóltam, egy hét itthon, fülészet. Természetesen a karácsonyt is betegen töltöttük. Januárban járt két hetet, februárban kiaradt mert eljött az ideje az orrmandula műtétnek. Ezért aztán előtte és után két hétig itthon voltam két kicsi gyerekkel, bezárva a négy fal közé, hogy nehogy elkapjon valamit, mert akkor műteni sem lehet.

A műtét jól sikerült (bár rettenetes volt). Azóta kap levegőt és jó alszik. Azt mondta a doki, hogy mostantól kevesebbet lesz beteg valószínüleg.

Hétfőn boldogan ment oviba. Ma csütörtök van és itt fekszik lázasan.

Hogy miért?

Mert véletlenül pont láttam a csoportjukat sétálás közben. És láttam azt is, hogy öt fokban a fiam egy vékony melegítőnadrában lófrál az utcán. Téli kabát, vastag sapka, sál és VÉKONY, BENTI MELEGÍTŐNADRÁG!

Hiába a másik nadrág, ha nem adják rá, ha nem figyelnek erre a nevelők a négy éves bizony nagyon beteg lesz.(dupla naciban jár, mert a harisnya meleg, de azt sem adják rá, vagy veszik le róla, az overál meg túlzás plusz öt fokban)

És én most nagyon el vagyok keseredve! Mert nem akarok bezzeg-anyuka lenni, nem akarok kilógni, de szeretem a gyerekem és szeretném ha odafigyelnének rá. De azt hiszem a jó viszonyt a pedagógusokkal már megette a fene.

Ti mit tennétek a helyemben?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook