Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovis úszásoktatás (NEM babaúszás) fórum

Ovis úszásoktatás (NEM babaúszás) (beszélgetős fórum)


4. trapiti (válaszként erre: 1. - Silany)
2014. febr. 24. 22:55

Mikuszi suli, mi évekig jártunk hozzájuk

Két helyszínen, az Aquaworldben és a Dagályban is vannak, egyéni, páros, kis csoportos oktatás van és egy csomó nyári tábor is. Őket jó szívvel ajánlom, a neten megtalálsz minden elérhetőséget.

3. anya4005 (válaszként erre: 1. - Silany)
2014. febr. 24. 22:11

Mi Csömörre jártunk,a magánovi szervezésében. Kb.3 hónapot járt a gyerek, utána kért,h többet ne vigyem,de az ő elkedvetlenedése ellenére is láttam fejlődést,még ilyen rövid idő alatt is,annak ellenére,h elötte csak 2x voltunk strandon, meg itthon a kismedencében lubickolt. Amúgy ez a csömöri jó oktatókkal van ellátva,a vezetés viszont csapnivaló!

Kimaradt: mi heti 1,5 órát jártunk,akkor ő még nem volt 3 éves.

2. Bcicus (válaszként erre: 1. - Silany)
2014. febr. 24. 20:42
Aquaworldbe jó oktatás van. Fiam oda jár, igaz ő kisebb, de nagyon imádja, természetesen még kis medencében van, mert csak 2 hónapja jár és 2,5 éves, de ismerőseim járnak ida nagyjobb gyerekkel és nagyon dicsérik.
2014. febr. 24. 17:28

Sziasztok,


5 éves fiaimat 1 hónapja kezdtem el úszásoktatásra járatni, a Kezdő I. csoportba járnak. Most volt a felmérő és azt mondták, hogy következő hónapban is újra a Kezdő I-be kell járniuk. (Felmérőn nem lehettünk ott)


Találkoztunk ott ismerős (szintén ikres) anyukával, akinek a gyerekei szeptember óta járnak ugyanide és még mindig nem a mély vízben úsznak!

Szerintetek ez normális? Nem csak arra megy az úszóiskola, hogy minél tovább járjanak a gyerekek és beszedhessék havonta az oktatás díját?

Én is középsős koromban tanultam meg úszni, szintén oktatáson, de nem fél év alatt, hanem nyáron pár hét alatt.


Kívülről tudjuk figyelni a gyerekeket, így látjuk, hogy tempót pl. nem is tanítanak nekik, szinte csak vízhezszoktatónak mondanám, bár nem vagyok szakember. Beugrálnak, siklanak, merülnek. Minden órán ugyanaz megy, a gyerekeim már most, 8 alkalom után unják, mert hogy mindig ugyanaz van!

Egyébként a próbaóra után azt mondták, hogy vízhez vannak szokva a fiúk, nem kell a vízhezszoktató csoportba járniuk, de mintha ez is az lenne.


Ja, a gyerekek fejlődéséről gyakorlatilag ezen kívül, hogy ugyanarra a szintre kell újból beíratni őket, semmit nem tudunk. Múlt héten telefonon próbáltam érdeklődni, de csak kioktattak, hogy mit képzelek én, az iskolában sem szólhatok bele, hogy az A vagy az M betűt tanítják először. Erre csak annyit mondtam, hogy igen, ez a szakember dolga, de azért arról dönhetek talán, hogy olyan iskolába íratom, ahol fél év alatt tanítják meg olvasni, vagy ahol 3 év alatt.

Azt pedig megint csak hogy képzelem, hogy majd az edző pont velem fog konzultálni a gyerekeim fejlődéséről, amikor egyik csoport jön a másik után, és az edző nem jöhet ki, én pedig nem mehetek be.



Várom a tapasztalaitokat, hogy más úszóiskolában is ez-e a normális, vagy én várok túl sokat a szülővel való kommunikáció és a fejlődés terén. Úgy érzem, hogy két gyerekre havonta elég sokba kerül ez az úszásoktatás ahhoz, hogy csak pancsoljanak.

Esetleg ha a Pesti oldalon (IV, XV, XIV. kerület, esetleg XVII) tud valaki megbízható, jó úszóiskolát, azt is szívesen venném

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook