Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovis gondok, oviváltás fórum

Ovis gondok, oviváltás (beszélgetős fórum)


1 2
20. correct (válaszként erre: 17. - C06c587f53)
2009. febr. 1. 15:10

:) Tudom, hol van, a József A. után, jobb oldalt. Én is úgy tudom, hogy jó ovi, csak nekem kicsit zsúfolt volt anno amikor kilátogattam.

Én azért szeretem a miénk, mert következetesek, de kedvesek, ölelgetik a gyerekeket, puszit is engednek, minden délutáni alvás után megfésülik őket, egészségesen étkező óvodák hálózatának tagja, és nyáron bekenik naptejjel őket.

Persze itt is voltak problémák :) Sőt vannak is, de hol nem? :)

19. correct (válaszként erre: 14. - Nő a manzardból)
2009. febr. 1. 15:06

Nagyon túlzásba viszed. A többi gyerek is elvan, itt rajtad múlnak a dolgok, nem az óvónőn. Ez nem kívánságműsor, be kell szoknia, vagy neki ártsz a legtöbbet.

Ha az óvónő katonás, leülhetsz vele megbeszélni, biztosan hajlandó rá.

18. c06c587f53 (válaszként erre: 15. - Correct)
2009. febr. 1. 15:06
Miért akartál Pestre menni? Lakni??
17. c06c587f53 (válaszként erre: 15. - Correct)
2009. febr. 1. 15:06
Még vagyunk itt Csabán a Pásztor utcai oviban a Lencsésin. Nagyon jó ovi!
2009. febr. 1. 15:04
Kérdés: ha a Te gyereked csinálná ezt (hányás, hasmenés), akkor vinnéd holnap oviba???
15. correct (válaszként erre: 12. - C06c587f53)
2009. febr. 1. 15:02

:) Na igen, nem csak az az egy ovi van Gyulán, hála Istennek.

A többiről csak jót hallottam.

Publikus, hogy Békéscsabán melyikben voltatok?

Én meg nyáron akartam volna Pestre menni....

2009. febr. 1. 15:01
Kicsit részletesebben a dolgok: szeptembertől decemberig viszonylag oké volt a helyzet, evett néha, aludt szinte mindig, a gyerekekkel játszott, az óvónénikkel nem tárgyalt. Most januárban már nem akart menni, azóta vannak a tünetek is. Az óvónők szerint a következetlen nevelés eredménye, szerintem meg az egyik óvónéni katonás elvárásaira (nem egy mosolygós, túkanyó típus) reagál ilyen rosszul. A másik ónónéniről másképp beszél... Arra gondoltam, hogy itthon kicsit "ráncba szedem" és szeptemberben egy másik, ő általa választott óvónénihez kerülne. Addigra érettebb és felkészültebb lenne. Várom reagálásaitokat. Köszi.
2009. febr. 1. 15:00
Az óvónénijével beszéltél erről?
2009. febr. 1. 14:57
Mi nem abba megyünk:) És szerencsére közel van ott is az ovi 5 perc gyalog.
11. correct (válaszként erre: 9. - C06c587f53)
2009. febr. 1. 14:51
Mi Gyulán jártunk először oviba. A Béke sugárútiba. Ahhoz képest, amit itt tapasztalok másfél éve Békéscsabán, a gyulai ovi édes keveset nyújt. :(
10. correct (válaszként erre: 1. - Nő a manzardból)
2009. febr. 1. 14:50

Mi is váltottunk ovit a kislányommal, költözés miatt. Az első oviban másfél hónapot volt.

Viszont a ti esetetekben felesleges, sőt, felelőtlenség lenne azért váltani, amiket leírtál. Ha megtennéd, csak még több kilátástalanság-érzést vinnél bele az életébe. Ott is ugyanazok a gondok lennének ahová vinnéd, ez nem így működik. Nem lenne szabad ennyire szorongania, de szerintem ne aggódj, 2 hónap és megszokja.

A többi meg egyszerű hisztéria is lehet, azt meg szigorúbban kell venni.

2009. febr. 1. 14:46

Sziasztok!

Az én kisfiam márciustól megy a harmadik oviba. Sajnos így alakult.Először Pesten járt oviba, aztán leköltöztünk Békéscsabára albérletbe, most fogunk Gyulára költözni. Nem szeret oviba járni. Amíg megtehetem,addig elhozom ebéd után.

8. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 7. - .nitaa)
2009. febr. 1. 14:46
ha abban a csoportban volt gond nem feltétlenül marad meg a szorongás...
2009. febr. 1. 14:44
Szerintem ha átviszi más csoportban akkor is megmarad a szorongása. Ha nem megy nem kell erőltetni. Inkább próbálják meg szeptemberben.
6. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 5. - .nitaa)
2009. febr. 1. 14:38
ha komoly gond van még mindíg kevesebbet sérül a gyerek egy évközbeni váltástol....viszont alaposan utánna kell járni lehet nem is nagy probléma csak átmeneti...bármi....
5. .nitaa (válaszként erre: 1. - Nő a manzardból)
2009. febr. 1. 14:37

Én ebben dolgozom és szeintem nem szerencsés év közben ovodát kezdeni mert már a gyerekeknél is kialakutak a batátok és sokkal nehezebb ilyen társaságba bekapcsolódni.

Ha van kérdésed akkor segítek ha tudok.

2009. febr. 1. 14:08
Lehet, hogy félreértettem, de ha szeptembertől is próbáljátok, akkor is még sok tényező befolyásolja a beszoktatást...
2009. febr. 1. 14:06

Szia! Ez év januárja óta jártok oviba? Mert akkor ez a szűk 1 hónap nem biztos, hogy elegendő volt neki ahhoz, hogy felismerje és alkalmazkodjon az új helyzethez. Mindkét oldalt meg kell vizsgálni: az ovit is természetesen, de a családot is...milyen és mekkora mértékű változások lettek az oviba történő beszoktatás alatt a családban: személyek, szokások, helyek, helyzetek...stb.

De szerintem akkor is ez az 1 hónap kevés volt a kicsinek...valamelyik kisgyermeknél 2-3 hónapig is eltarthat a beszoktatás...

Nem feltétlen teszel jót azzal, ha 1 hónap után újabb közösséget próbálsz vele megismertetni...

Adj egy kis időt neki, magatoknak, az óvodának:)

2009. febr. 1. 13:50
Szia!Priviben szivesen ha gondolod,kérdezz ha kérdésed van vagy jelezd.itt nem szeretném kifejteni.
2009. febr. 1. 13:48

A 3,5 éves lánykám nem akar beszokni az oviba. Helyesebben január óta nagyon szorong az ovitól. Újabban már megy a hasa és hányt is. Kellene ovit váltani? Most rögtön? Vagy elég lenne szeptembertől?

És addig ne járjon oviba? Ha van tapasztalatok óvodaváltással kapcsolatban, kérem szóljatok hozzá. Kíváncsian várom a véleményeket.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook