Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovis gondok fórum

Ovis gondok (beszélgetős fórum)


21. reload (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2012. dec. 14. 09:06

Az én nagyobbik lányom SOHA nem aludt az oviban, pedig 4 évet járt mert évvesztes volt.

Tudták az óvónők, hogy mindketten dolgozunk, akár munkáltatóit is vittünk volna ha kérik.

Mikor a kisebbikkel voltam terhes, a szülés előtti 1-2 hónappal szóltam, hogy a téli szünet végétől (január) szeretném, ha ott aludna a lányom, mert februárban születik a tesó és jó lenne ha addig hozzászokna az új rendszerhez. Erre közölték, hogy majd ha megszültem a kicsit, akkor aludhat ott, de max 1 hétig! És különben is nálunk van nagymama, aki segíteni tud! (na ehhez mi köze meg egyáltalán ezt azóta sem értem)


A gyerek persze nem aludt ott egyszer sem. Azóta már nincs nagymama se, úgyhogy a kicsit az első perctől úgy vittem, hogy márpedig ott alszik. Persze mások az óvónői és soha nem volt belőle gond hogy miért alszik ott, sőt van hogy az apja csak fél 5re ér oda érte még pénteken is mégse húzza senki a száját.


Bocsi, hogy hosszú lett :)

20. trapiti (válaszként erre: 19. - Migerben)
2012. dec. 14. 08:32

Szerintem meg két dolog van ebben. Az egyik nyilván a fenntartó, de akkor erről hivatalos formában kell tudnia a szülőknek, munkáltatóit vinni stb. gondolom erről a kérdező is tudna.

A másik viszont, hogy "nem hivatalosan" bizony sok helyen próbálják elérni hogy ne vidd a gyereket ha otthon vagy, vagy pl. pénteken...

Sógoromélnál Dunakeszin pl. ez a "divat". Hiába dolgoznak mindketten (igaz az apuka otthon dolgozik, de dolgozik) rendszeresen szólnak nekik, hogy pénteken jobb lenne ha nem vinnék a gyereket.

19. migerben (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2012. dec. 14. 08:16

Mondom, fenntartótól függ. De sok helyen van ilyen rendelet, így ugyanis az óvónők létszámát jelentősen le lehet csökkenteni, ami költség takarékosság.


Csak azt akartam ezzel mondani, hogy az óvónők nem azért kérik, hogy a gyeses anyukák ebéd után vigyék haza a gyerekeket, mert nem szeretik a gyerekeket. Aki nem szereti őket abból nem lesz óvónő, vagy nem marad meg évtizedekig a pályán.


Amikor az én gyerekeim voltak ovisok, akkor nekem is vinni kellett a munkáltatói igazolást, hogy bent alhassanak a gyerekeim, pedig a szomszédos iskola épületben dolgoztam, tehát nap mint nap látták, hogy ott vagyok.

18. trapiti (válaszként erre: 17. - Migerben)
2012. dec. 14. 08:10
Ha ilyen rendelet lenne nálunk, akkor alig egy-két gyerek lenne az óvodában délutánra... (Bp. VII. kerület...)
17. migerben (válaszként erre: 10. - Fürge_newl)
2012. dec. 14. 08:04

Ha kötelező lesz az ovi, akkor kötelezően az államnak meg kell majd teremtenie a feltételeket is. Azaz elég óvónőt és dajkát kell felvenni az intézményekbe. Most viszont sok ovi létszámhiánnyal küzd, mert a fenntartó nem engedi az új csoport indítását akkor sem, ha a gyerekek száma ezt indokolná.

Azt, hogy ki maradhat az oviban délután is, szintén a fenntartó (általában önkormányzat) szabályozza rendeletben. Ezek a rendeletek a legtöbb esetben úgy szólnak, hogy csak azok a gyerekek, akiknek mindkét szülője dolgozik, és erről munkáltatói igazolást is vinni kell. Erről az óvónők nem tehetnek.

16. trapiti (válaszként erre: 1. - Shyana)
2012. dec. 14. 00:11

Majdnem szó szerint ugyanígy voltunk... Bölcsiben minden rendben volt, szerették, ő is szeretett ott lenni, én nyugodt voltam, eszemb sem jutott, hogy lehet gond...

Aztán oviban pár hónap után egyre komolyabb magatartásproblémák. Nálunk a karmolás, odacspkodás mellé jött a bepisilés, bekakilás, rémálmok. próbáltunk segítséget kérni óvónőktől, sőt az ovipszichológustól is, semmi eredmény. Áprilisig húztuk, akkor betelt a pohár és átirattam máshová. Jó döntés volt. Egyéb okok miatt végülis másfél év után újra váltottunk, ami szintén jó döntés volt :) Az a tapasztalatom, hogy nem érdemes túl sokáig húzni a váltást, a gyerek a jobb körülményekhez könnyen alkalmazkodik. A magatartási gondok sokszor vészjelzések, különösen ha eddig nem volt gond vele gyerekközösségben... Én váltanék.

15. cooltim (válaszként erre: 11. - Fürge_newl)
2012. dec. 13. 20:54

Nekem szerencsem van! Az en lanykam a legkisebb a csoportban, de sosem hallottam meg egyik ovonotol sem, h valamit nem tud... Sot! Megtanitottak sokmindenre!

Szoval, fel a fejjel! Vannak meg kiveteles ovodak! :-) Es nem maganovoda!!!

14. Shyana (válaszként erre: 13. - Fürge_newl)
2012. dec. 13. 20:50
nekem se nagyon. Ide is fellebezéssel vették fel
13. fürge_newl (válaszként erre: 12. - Shyana)
2012. dec. 13. 20:49
Mélyen együttérzek... egyébként volna lehetőséged másik oviba iratni? Ha igen, én mindenképp megpróbálnám a helyedben! Nekem sajnos nincs ilyen opció. :(
12. Shyana (válaszként erre: 11. - Fürge_newl)
2012. dec. 13. 20:28
nálunk is vegyes csoport van,tele 5-6 évesekkel. Egyértelmű hogy nem tudja még azt megcsinálni amit egy akkora
11. fürge_newl (válaszként erre: 9. - Shyana)
2012. dec. 13. 20:27
Ne is mondd... én is már előre félek... duplán is... mert az én kölyköm lesz a legkisebb az egész oviban! Szerinted engem mennyi mindennel fognak kitalálni, hogy ezt vagy azt nem tudja megcsinálni... 4 évesekkel fogják összehasonlítani... :S Bár 1%-ban remélem, hogy szerencsém lesz, és amúgy ari lesz az óvónénije, és szeretni fog oviba járni... Bilibe lóg a kezem... :)
10. fürge_newl (válaszként erre: 8. - Shyana)
2012. dec. 13. 20:25
Beletrafáltam... Nem is értem, hogyan szeretné elérni a t. országvezetés, hogy 2014-től kötelező legyen majd az ovi 3 éves kortól (mindenre tekintet nélkül), amikor most is arról szól az egész óvoda rendszer, hogy nem győzik minden erővel távol tartani a gyerkőcöket az egészséges szociális közösségi fejlődéstől. Amúgy amelyik óvónéninek nyűg egy gyerek, azt úgy rúgnám ki konkrétan, hogy a lába nem érné a földet... >:)
2012. dec. 13. 20:21
esküszöm visszasírom a bölcsit. Aranyos gondozónők,sokat tanult a gyerek,stb.. jah és közölték hogy ahhoz képest hogy bölcsis volt nem önálló. Könyörgöm milyennek kéne lennie egy 3 éves gyereknek
8. Shyana (válaszként erre: 7. - Fürge_newl)
2012. dec. 13. 20:19
teljesen egyetértek veled. Velem is már közölték hogy ha megszületik a pici utána ebéd után haza kell hoznom
7. fürge_newl (válaszként erre: 1. - Shyana)
2012. dec. 13. 20:16
Nem tudom, miért van az a rossz érzésem, hogy a "kedves" óvónénik (mint sok más helyen is) nem nézik jó szemmel, amikor várandós nő hord oviba egy gyereket. Kényszerképzetük, hogy aki úgyis otthon van/lesz egy kisbabával, az miért járatja oviba a nagyobb gyereket. :S Majd biztos jönnek ezután a véresszájú óvónénik, hogy nemisígyvan, de a tények mást mondanak sajnos. Egy párévesnek a közösségi szocializáció nagyon fontos! Az alulfizetett óvónőknek meg csak az számít, hogy lehetőleg minél kevesebb kölyökért kelljen felelősséget vállalniuk. Ha otthon nem ilyen a gyereked, hidd el, hogy közösségben sem, ha csak nem egy pszichopata skizofrén, amit ugye nem gondolnék egy 3-4 éves kisfiúról, akire a bölcsiben semmi panasz nem volt. Én már előre aggódom, hogy nálunk mi lesz... az én fiam is volt bölcsis, januárban megy oviba, és nálunk is jön a kistesó... már közölték az oviban, hogy mivel úgyis otthon leszek, lehetőleg ebéd után takarítsam el a kölyköm az oviból... A fiam imádott bölcsibe járni, most is tök kivan, hogy hiányzik a bölcsi és mikor mehet már oviba, mert hiányoznak neki a gyerekek (szerintem ez az egészséges, nem amikor az 5 éves még bele van nőve az anyja fenekébe márelnézést). Szóval, hogy fog az menni, hogy ebéd után nem maradhat ott... Hogy magyarázod meg egy 3 évesnek, hogy a többiek miért maradhatnak, ő meg miért nem? Elég gáz. Nyugodtan el lehet engem küldeni a véleményem miatt melegebb éghajlatra, de eléggé ki vagyok akadva ezekre a mai óvónénikre... az én időmben még nem volt ilyen. Imádtam az óvónénijeimet.
2012. dec. 13. 20:14
persze nem azt mondom hogy minta gyerek de én,meg senki más nem tapasztalt ilyet vele kapcsolatban mint amiket mondanak róla
2012. dec. 13. 20:13
most múlt 3 éves. Azt hittem jobb lesz neki az oviban hiszen ott csak többet tanul meg hát tényleg imádja a gyerekeket. Ezért is nem értem. Elég utánzós,szóval ha van egy főkolompos akkor ő tuti utánozza. De az ovónők szerint magától csinálja. Persze itthon ő elmondja hogy ez megverte,az megverte de az ovónők szerint csak ő verekszik meg rosszalkodik. Állitólag már a gyerekeket is ráállították a kisfiamra hogy szóljanak rá
2012. dec. 13. 20:04
Semmiképp nem hagynám ott, abban a csoportban. Ha megtudod oldani, hogy otthon maradjon veled, tehát még nem kötelező neki az ovi, akkor maradjon otthon, ha muszáj mennie akkor menjen másik csoportba vagy ha van a közelben másik ovi akkor oda. Ha valahol beskatulyázzák rossz gyereknek akkor abból a szituból nincs szabadulás
3. Idhikai (válaszként erre: 1. - Shyana)
2012. dec. 13. 20:03
Ha van lehetőséged fogd otthon, de ne azért, mert rossz az ovi, hanem mert van időd és energiád rá... vagy pedig csak ebédig hagyd. Bizonytalan valószínűleg... a változás, hogy felment oviba, és a kistesó érkezése is... sok lehet.
2012. dec. 13. 20:02

Nem lehet, hogy az óvónők engedélyével megfigyeld?

Neked könnyebb, ha oviban van...

2012. dec. 13. 19:56
Kisfiam most novemberben kezdte az ovit. Nem igazán szereti és az ovónők se úgy állnak hozzá ahogy kéne. Ő bölcsis volt és imádott oda járni. Soha semmilyen panasz nem volt rá. Most olyanokat mondanak róla hogy köpköd,végig veri az összes gyereket,stb... furi mert itthon soha nem csinál ilyet. Nagyon szerette mindig is a gyerekeket. Mindig inkább szeretgette őket minthogy verekedjen. Első perctől le volt írva hogy rossz gyerek.Nem szeret oviba járni,csak amikor másik csoportba van ügyeletben reggel. Most fog megszületni a kishuga. Nem tudom mivel tennék jót a kisfiamnak. Ha itthon tartom,megpróbálom átíratni másik oviba vagy marad itt? Segítsetek légyszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook