Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ovis fogápolás. Te miket teszel érte? Fogmosás, egyéb védelmek, ételek, italok figyelése ... fórum

Ovis fogápolás. Te miket teszel érte? Fogmosás, egyéb védelmek, ételek, italok figyelése ... (tudásbázis kérdés)

8. 3bfe537d39 (válaszként erre: 7. - Ee7835cc73)
2009. szept. 9. 14:06
Én is ezt csinálom. :)))
7. ee7835cc73 (válaszként erre: 5. - 3bfe537d39)
2009. szept. 7. 15:06
Nekem 2,5 és 4,5 évesek a lányaim gyönyörűek a fogaik és a fogmosás mellett én Dentocar fluortablettát adok nekik naponta 1 szemet.A fogorvosom szerint ártani nem árt csak egészségesebbek lesznek a fogaik tőle,de ha túl adagoljuk akkor foltosodhatnak a fogaik.
2009. szept. 7. 13:31
Szia.Nekem három gyerekem van.7,4,1 évesek.Én elmex fogkrémet használok,és imádom,gyönyörü fehérek a fogaik.Üdítőt ritkán isznak,nálunk a víz a nyerő.Édességet is beosztom nekik,inkább a kindereket szeretik,de nem tucatszám.Azzal én is egyet értek,hogy genetikai a dolog.
2009. szept. 7. 09:11
Aki használ kiegészítőket, milyeneket?
2009. szept. 6. 21:14

Már a gyerekeknél nagyon fontos, hogy megfelelő legyen a vitamin és ásványi anyag ellátottságuk.

A fog csak akkor lesz egészséges,ha ezeket megkapja.

Szerintem ez nem genetika, hanem életmód kérdése.

A legtöbb kisgyerek ugyebár válogatós - nálunk ez így volt sajna.Én már akkor vettem nekik kiegészítőket. Ma már tudom, hogy jól tettem.

Persze azért a fogmosás fontos.

2009. szept. 6. 15:18

A nagyobbik lányom 34, a kicsi 20 hónapos. Mindkettőnél az első fogak megjelenése után elkezdtük a fogmosást, most már elég ügyesen suvickolnak, persze a munka oroszlánrésze rám hárul:))). Este, lefekvés előtt kötelező jellegű, a bölcsiben ebéd után is. Ez az alap.

Cumisüvegből csak vizet kapnak, minden más folyadékot pohárból. Igaz, itt sincs nagy lehetőség, tea kevés mézzel, és a gyümölcslevek hígítva, kóla, vagy szénsavas üdítők egy évben 1x egy korty. Édességet szinte alig esznek, nem is igénylik. Édességként ők a túró rudit, joghurtot, pudingot, tejszeletet ismerik.

Ahogy nagyreni is írta, a genetika alapvető.

A lányom bölcsistársa alig eszik édességet, cukros üdítőket egyáltalán nem kap, rendszeresen mos fogat és 2,5 évesen nincs ép foga.:(

2009. szept. 6. 10:48

Talán kevés, de én simán csak a fogmosást, viszont arra nagyon odafigyelek. Az italokkal nincs gond, a gyerekeim jobbára csak vizet isznak, alkalmanként almalét, esetleg pár korty kólát, de nem rohanunk egyből fogat mosni evés-ivás után.

Sajnos ez alkati kérdés is, van aki majd megfeszül a nagy fogápolásba és mégis folyamatosan romlanak a fogai, van aki nem igazán figyel oda rá és mégis épek.

De az alap a fogmosás, arra mindenképpen szükség van, ezt feltétlenül "bele kell nevelni" a gyerekekbe.

2009. szept. 6. 10:44
Ovis fogápolás. Te miket etszel érte? Fogmosás, egyéb védelmek, ételek, italok figyelése ...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook