Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovis betegségek fórum

Ovis betegségek (beszélgetős fórum)


29. cooltim (válaszként erre: 21. - 4c1a787e8f)
2013. febr. 24. 19:01

28 fos vegyes csoportrol van szo. A mult heten 16- an voltak ossz-vissz. Szoval, nem "egeszseges" csoport a mienk.

Nem tartom csodanak azt, hogy nem gyakori a betegseg a Vandanal. Egyszeruen ez van es kesz. Az is lehet, hogy megvaltozik a helyzet majd, ki tudja?!...

28. csabi4
2013. febr. 24. 18:21

[link]

Az hogy mit hazudnak nap mint nap az embereknek egy dolog -ezzel félelembe kergetik a szülőket és a gyógyszerfogyasztás meg csak növekszik


A láz nem ellenség de azzá tették ...persze mindenki maga dönt kinek hisz ..csak ugye az akadémikusok egy tollvonással változtatnak az állításaikon .Ha már két orvos is összevitatkozik az meg külön érdekesség ...

27. trapiti (válaszként erre: 26. - Csabi4)
2013. febr. 24. 17:40
Kedvencem, hogy ne csillapítsunk lázat... a magyarázata a legjobb: ha egy lázgörcsös gyereknek adunk homeopátiás szert akkor nem lesz lázgörcse és ettőla doktornő meg a többi anyuka is olyan biztonságban fogja érezni magát, hogy a többi gyereknek sem lesz lázgörcse... klassz...
26. csabi4
2013. febr. 24. 17:35

[link]

Kicsit más szemszögből ...

25. Zilon
2013. febr. 24. 17:30
Sziasztok!Rengeteg vitamint szedtünk,de nem vált be egyik sem.Ismerősöm ajánlotta a homoktövis-mézet amióta azt eszik a gyerekek ,naponta egy kis kanállal,azóta a minimálisan betegek.Óviban dolgozok,a legjobb az lenne,ha ténylegesen kikezelve a betegégekből, jönnének közösségbe a csöppségek.
2013. febr. 24. 11:53
nálunk a gyerekek nagy részénél otthon van anyuka a kicsivel. De mivel 4 kivétellel friss Ovisok jobban terjed , gyorsabban kapják el, nem tudnak normálisan tüsszenteni .sztem Náluk ez a baj.
23. d550c57e19 (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2013. febr. 24. 11:47
én a természetes vitaminok híve vagyok vagyis az ilyen rágótabletta meg Szirup az nem szimpi. Béres cseppről váltottam gyerekerő lekvárra . Ez ilyen fekete gyümölcs koncentrátum . Nálunk sem megy a gyümölcs úgyhogy ez különösen jó:) plusz c vitamin és d vitamin . Ez egyenlőre bevált. Ja meg grapefruitmag csepp !
2013. febr. 24. 09:26
A két havi egy valóban nem sok..
21. 4c1a787e8f (válaszként erre: 20. - Cooltim)
2013. febr. 24. 09:26

Nagyon sokat számít, milyen csapat jön össze.. A fiam, aki kis létszámú csoportba jár, alig beteg. Volt egy nap hányása, meg nap láza.. De ezeket is inkább a tesóitól kapta el..


Ha jó a társaság, kevesebb beteg gyereket visznek be nincs annyi "ok" a betegségre, és akkor általában kevesebbet is betegek. Nagy csodák nincsenek..

2013. febr. 24. 09:22
Az en lanyom 3 es fel eves, szeptemberben kezdte az ovit. Eddig kb. haromszor volt orrfolyasa kis kohogessel. Egyszer pedig lepkehimlos lett. Szoval, nekunk szerencsenk van. De a ket havonta egy betegseg nem sok szerintem.
19. 4c1a787e8f (válaszként erre: 18. - Gabi0630)
2013. febr. 24. 09:14

Én 23 éves koromig - a lányom első bölcsis bacijáig - szinte semmit sem kaptam el, pedig sokszor megettem nagyanyámnál a csirkék kajáját a vájuból, vagy éppen otthon kiálltam meztelenül az erkélyre, hogy legyek már beteg.. Szinte sohase voltam..


Amióta a gyerekek hozzák haza, azóta meg sokat. Néha nem is értem, mi történt velem..


Biztos, hogy objektíven is sokkal erősebbek a mai bacik..

2013. febr. 24. 09:12

Szerintem ez gének kérdése.

Én többet voltam otthon, oviban anno. Mindig beteg voltam. Párom sose.


A gyerekünk 6 éves, általában szeptembertől- májusig max 2-szer beteg, akkor is csak nehány napra. Idén kivétel volt a bárányhimlő miatti 2 hét hiányzás.


Zöldséget nem tudok beleerőltetni,alma, banánt eszi, meg multivitamin. Illetve szinte mindig levegőn van.

Ő általában a hordozó. Beteg nem lesz, se az apja, de én nagyon.

17. 4c1a787e8f (válaszként erre: 16. - 880331b0ba)
2013. febr. 24. 09:11

Addigra már jobb volt nekünk is úgy általában.. Volt, hogy összesen 3 napot hiányzott a lányom..


Ami nagyon fontos faktor, hogy jól érezze magát a gyerek ott, ahol van..


Sokat dobott még a dolgon az őszi "sóterápia". 20napig jártunk ilyen "sóbarlang" jellegű tisztítókúrára, utána levő évben nagyon jó volt..


Sokat számít az is, ha már ki tudja a gyerek fújni az orrát. Akkor már jó eséllyel nem válik egy nátha mondjuk középfül gyulladássá..

2013. febr. 24. 08:56

Sziasztok!!

Az én kisfiam, 5 éves volt októberben.

Gyorsan le is kopogom,, hogy ebben az óvodai évben, még egyszer sem voltunk betegek... :D

Néha kicsit taknyos, meg köhög, de ezeket még tudom kezelni. Sok gyümölcsöt kap, főzeléket, rétegesen, az évszaknak megfelelően öltöztetem, nem féltem még a széltől is. Külön vitamint most épp nem szedünk, de C vitamin cseppet, és Béres cseppet szoktam néha adni neki. LEgyen szép napotok!!

2013. febr. 24. 08:36

"Ugyanez megy az ovikban, bölcsikben.. Röhej. Állítólag az van leírva, hogyha nem lázas, akkor be kell, hogy vegyék.. Így kellett bevegyenek egy fosós-hányós gyereket, az anyja fogta, otthagyta.. Erre én fordultam sarkon a gyerekemmel, vettem ki szabit, és jöttem haza.. Pedig 3 gyerek mellett dolgozom, mindent megtennék a melóhelyemért.. Aztán amikor ezt másodszorra is eljátszották, csak elkaptuk.. Csak erre ráment a családunknak 2 hete, nagymamáktól kezdve. (Még ők is dolgoznak..)


Mindezt úgy, hogy már volt a télen előzőleg egy ilyen bajunk, tehát ez már "műsoron felül" volt, és egyértelműen elkerülhető lett volna, ha nem hoznak akut beteg gyereket be a közösségbe.. Mert egyébként nyilván teljesen nem lehet minden betegséget elkerülni, nem is kell.


Azonkívül volt skarlátunk, meg egyéb szépségeink.. A skarlátot se a kapuban kaptuk el..


Az anyukák hamisítják az igazolásokat, a bölcsiorvost nem veszik komolyan.. Aki meg egy kicsit jobb izlésű, az otthon ül az egészséges gyerekkel, a beteg meg bent van. Az óvónők, gondozók is kivannak. Sokszor hetekre lebetegszenek ezektől, a családjuk is..


Ez idén annyira durvára sikerült, hogy el fogok kezdeni levelezni a témában az antsz-szel, meg a fenntartókkal..


Ugyanez van a családoknál is, amit írsz, hogy a másik érdekét leszarom.


Ma már nem az a világ van, mint régen, amikor tényleg meggyógyultunk, sokszor gyógyszer nélkül is, és a szülők SOHASEM kapták el tőlünk. Ma egy ilyen kis kedves baci hetekre kiütheti a kenyérkeresőket, és vetélést okozhat egy kismamánál, vagy csak éppen pár hét idegbajt, még akkor is, ha tízezreket költünk megelőzésre..


Jó lenne ezt már végre felfogni.."

14. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. febr. 24. 08:34

Sziasztok..


Épp az előbb írtam le véleményemet egy másik topicban itt, bár az nem kifejezetten erről szólt, hanem arról, hogy sokan nem törődnek vele, hogy fertőz a gyerekük...


Mi dec. eleje óta folyamatosan betegek vagyunk, alig látogattam be a munkahelyemre azóta.. Bár valamennyire ez mindig várható az első bölcsis évben (nekem a 3. kezdte most a bölcsit), a idei nagyon durva volt. Nem annyira súlyosságra, mint inkább mennyiségre. Egyébként egyértelműen javul a helyzet az idővel, 6 éves korukra egész jó. De aki 1-2 évig bölcsis, már 3 éves korra is nagy a változás az elejéhez képest..


Megkeresem a másik hsz-emet, mert lusta vagyok leírni még egyszer..

2013. febr. 24. 08:07
Mit nem adnék, ha a lányom csak két havonta lenne beteg...:) Amióta bölcsis, 2-3 hetente hozza haza a vírusokat, és fertőz meg minket is. Most éppen 2 hetet járt, előtte 1 hétig itthon volt. Az a vírus végigment apán, most bennem van, de már megint köhög...:( Hiába bármi, mindent elkap kb.
2013. febr. 24. 07:53

A nagyobbik lányom minden 2-3 hét után egy hetet volt beteg a kiscsoportban. A középsőben már csak a tél telt így, nagycsoportban első évben már csak kétszer volt beteg, az ismételt nagycsoportos évben talán csak egyszer hiányzott. Most harmadikos iskolás, idén egy napot hiányzott a tanévből kötőhártya gyulladás miatt.

A kisebbik lányom idén kezdte a bölcsit, eleinte egy hét betegség.egy hét bölcsi volt a menet. Mostanra minden hét végére letaknyosodik, hét végén "összetákolom", aztán szép lassan újra visszaesik. Jelenleg tartjuk az egy hónap-egy hét kombinációt, ez szerintem teljesen rendben is van így. Ahány gyerek, annyiféle, nem szabad általánosítani.

11. trapiti (válaszként erre: 8. - D550c57e19)
2013. febr. 24. 07:07

Most milyen vitamint szedtek?


Én eleinte az imunit Multivitamint adtam, de utálta mert narancsos. Most a Béres Aktivál Kid-et kapja C-vitaminnal, Calcium_D3-mal és Omega-3-mal kiegészítve.

10. trapiti (válaszként erre: 8. - D550c57e19)
2013. febr. 24. 07:06
Szegénykém :( Ennyire durva nálunk sosem volt, 2 éves korában kezdte a bölcsit, akkor kb. 2-3 hetente volt beteg.
9. trapiti (válaszként erre: 7. - Vaczila)
2013. febr. 24. 07:04

:)


Igyekszem megtenni mindent, igaz a nyers zöldséget-gyümölcsöt nem nagyon szereti, de azt is megoldjuk és vitamint is kap.

2013. febr. 24. 07:03
Szia!Nekem a fiam szeptemberben kezdte az ovit.. Mi szeptembertől decemberig úgy jártunk hogy 1 hét betegség-1 hét ovi. De szó szerint! Lázas,torokgyulladásos betegség jött ki neki fixen péntekre, 1 hét alatt helyrejött és után a 1 hét ovi után újra kidőlt... volt itthon 2 hetet is, hogy hátha nem tud teljesen kikecmeregni belőle , de mindegy volt. Nekem "viteminváltás" segített. most gyógyult meg, idén első hetet hiányozta az oviból.
2013. febr. 24. 07:02
Szerintem 2 havonta 1 betegség nem sok. Vannak akik ennél sokkal gyakrabban betegszenek meg, persze ez függ a gyerekek immunrendszerétől is. Te is tehetsz egy kicsit a megelőzés érdekében ha rendszeresen adsz a gyereknek vitamint, ha a táplálkozása megfelelő, ha napi szinten tartózkodik, mozog valamennyit friss levegőn. Azt gondolom hogy az otthon lévő gyerekek is betegek ennyiszer, sőt mi felnőttek is elkapunk ezt azt.
6. trapiti (válaszként erre: 5. - Miramira77)
2013. febr. 24. 06:57

Nem nagyon járunk már a védőnőhöz...


Orvos vagyok, azzal nincs gond, hogy hogyan kúráljam ki a gyereket, hamar is gyógyul általában. Csak az érdekelne, általában tényleg sokkal kevesebbet betegek a közösségbe járó gyerekek mint az enyém, vagy ez nem számít extrémnek...

2013. febr. 24. 06:50

Szerintem akkor konzultálj védőnővel, hátha tud valami újat mondani.

Én is ezen vagyok stresszben, hiába nem "steril" a kicsim, félti az ember...

4. trapiti (válaszként erre: 3. - Miramira77)
2013. febr. 24. 06:45

AZ én lánykám nem "steril gyerek" :) - jó kifejezés, de kétségtleneül fogékony a legúti betegségekre... viszont a két havonta egy hét már sokkal kevesebb mint 2-3 éves kora között a havi egy hét...

Ráadásul én intenzív osztályon dolgozom, télen én is kb. havonta kapok el valamit minden vitamin, óvintézkedés ellenére... most már eljutottunk odáig, hogy van amikor a gyerekre nem megy át, ami szerintem nagy eredmény :)

2013. febr. 24. 06:42

Sajnos sokan még fertőzően visszaviszik a gyereket az oviba.

Hogy ez kinek a hibája, azt hagyjuk. Olyan sok a vírustörzs, hogy folyamatosan el tud kapni valamit.

Unokaúgom most ovis, már mindent sikerült összeszednie. Nagyon steril gyerek, szeptembertől novemberig folyamatosan lebetegedett. Most havi egy hét az átlag.

Néném most kezdte extra Cvitaminnal tömni, azóta jobb a helyzet. Én is előre félek, hogy mi lesz a lánykámmal.

2013. febr. 24. 06:37

Érdekelne, hogy közösségbe járó gyerekeitek milyen gyakran betegek? Van aki megússza a telet 1-2 lázas betegség nélkül és végig jár óvodába/iskolába?


A lányom 5.5 éves, szeptemberben új oviba került, augusztus végén, októberben, decemberben és februárban (nagyjából 2 havonta) kapott el valamit. Többek szerint ez nagyon gyakori... viszont én hasonlókat tapasztalok másoknál is :(

2013. febr. 24. 06:34
Ovis betegségek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook