Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovipénz... fórum

Ovipénz... (beszélgetős fórum)


1 2
36. 8559ed0e1b (válaszként erre: 35. - A65e81816b)
2008. dec. 31. 15:49
Szerintem ez lenne a reális minden oviban.A gyümölcsről annyit hogy nálunk kötelező vinni,be van osztva,hogy melyik nap ki visz,és a tisztasági is havonta kell.Azt is megszabják hogy milyen folyékony szappant kell vinni...
2008. dec. 31. 05:08
Elvileg törvénytelen a csoportpénz szedése. Nálunk is felvetették a szülők, de mi visszautasítottuk. Azt a pénzt tárolni kell, bevásárolni, számlákat gyűjteni, kimutatást készíteni a szülők felé, hogy mire költöttünk, stb. Ha nem így teszünk, úgy járunk, mint ahogyan néhányan írtátok - fogalmatok sincs róla, hogy mire megy el a pénz. Felajánlottuk a szülői közösségnek, hogy ha szeretnék, maguk között megtehetik, de akkor valakinek vállalnia kell az ezzel járó feladatokat - az előbb felsoroltakat - nem vállalta senki. Gyümölcsöt, zöldséget nem kötelező hozni, mégis minden nap esznek a gyerekek. Aki szívesen hoz, annak megköszönjük, aki pedig nem hoz, azt kötelezni úgysem lehet erre. A tisztaságit egyszer kérjük teljes egészében behozni (év elején), aztán már csak azt kérjük, ami éppen fogyóban van. Ha előadás van, arra külön szedünk pénzt - annyit, amennyi pontosan kell. A rajzeszközöket is év elején kérjük be, de mivel mindig marad előző évről valami, azt természetesen nem kérjük.
2008. dec. 30. 18:20
Nálunk havi 500Ft a csoport pénz,1000Ft tea+méz pénz.tisztasági csomagot és 2kg gyümölcsöt kell még vinni.Ha mennek valahova(kirándulás,bábszínház stb) azt még fizetni kell.Ünnepségekre szintén fizetni kell+üdítőt,süteményt vinni.
2008. dec. 30. 16:46

Enikő, a fél évente 5000 ft-t lehagytad, a havi 1000 ft mellett.

Egy csoportba jár a gyermekünk és a bálról annyit még, hogy támogató jegyet is lehtett venni 2000 ft-ért, maga a belépő 4000 ft volt. Én nem vettem és nem is voltam a bálon így a nevem hiányzik arról a lapról, amelyiken aláírták a szülők a pénz átadást. Már komolyan lelkiismeretfurdalással gyötörnek ez miatt.

32. kry84
2008. dec. 5. 20:54

Havi 300Ft csoportpénz,félévenként 1000Ft nem tudom mire,2 havonta 2tekercs wc papír,2 100-as zsepi,folyékony szappan,szalvéta,fogkrém.+ezeken felül,ha mennek színházba,vagy van valami program,akkor az.

Középsős.kiscsoporban 200Ft volt a csoportpénz.

31. rexona
2008. dec. 5. 20:07

Az óvodák nem tehetnek arról, hogy nem támogatja őket megfelelően az önkormányzat.

A legtöbb óvodára mostanában nem költenek a hivatalok.

És szerintem aki írta, hogy 400 ft. a csoportpénz, azt nem tartom soknak. Ugyanis nagyon sok papír, ragasztó, festék, és egyéb dekorációs anyagok fogynak az óvodában.

A papírboltok is nagyon drágák. Pl. a sima rajzlap sem olcsó már.

De szülőin ezt megszokták beszélni év elején, hogy kb. mennyit kell fizetni.

Pl. ahol én dolgozom, az egy nagyon régi épületben működő ovi, és semmi pénzt nem kapunk rá, hogy felújítsuk. Az egyik fal a nyáron életveszéjesnek volt nyilvánítva. Elkezdett potyogni, na akkor kijöttek, és megcsinálták, mert ugye már bomlani kezdett. Szomorú.

De szerencsére nem minden ovi ilyen. És szerintem a pénz mindig a gyerekekre van költve.

30. csingi-lingi (válaszként erre: 29. - Rencsilany)
2008. dec. 5. 11:42
Ha tehetném, akkor minden síró, éhező, rossz körülmények között élő, nélkülöző kisgyermeken segítenék. De sajnos nem tehetem.
29. rencsilany (válaszként erre: 27. - Csingi-lingi)
2008. dec. 4. 13:42
de jó,hogy vannak még ilyen emberek!!:)
2008. dec. 4. 06:45
nálunk 1 évre szednek ezer forintot és csak a tisztálkodo csomagot kell vinni év elején és félévkor nálunk nincs olyan hogy gyümölcsöt kell vinni
27. csingi-lingi (válaszként erre: 26. - 093599874c)
2008. dec. 2. 11:17
Nekem mindig nehéz, ha látok egy rosszabb sorsú gyerkőcöt, legszívesebben odaadnám mindenem Neki. Annál rosszabb nincs is, amikor azt látom, hogy a lányomnak viszek egy csokit az oviba, és másik két kisfiú ott áll, és kérdezik tőlem, hogy ez mi, mert még nem ettek ilyet. Másnap vittem Nekeik is, és azóta minden egyes nap puszival várnak. És nagyon boldog vagyok ilyenkor...
26. 093599874c (válaszként erre: 25. - Csingi-lingi)
2008. dec. 2. 11:06

Nálunk mint írtam, 500Ft volt és elégnek bizonyult. Sok az 1000Ft. Nálunk ebből a pénzből még játszóházban is voltak két alkalommal...

Tetszik, ahogy hozzáállsz a gyerekekhez. Közel áll a szívemhez.Főleg most érzem, az ünnepek előtt. Sajnos sok a nélkülöző lurkó...

25. csingi-lingi (válaszként erre: 24. - 093599874c)
2008. dec. 2. 11:02

Szia Lindus!

Én sem sajnálom a többi gyerektől azokat a dolgokat, amiket beviszek, sőt örömmel tölt el, ha én is hozzá tudok járulni az ő boldogságukhoz, kényelmükhöz. Teganp vittem be karácsonyfa díszeket, jövő héten viszem be a fenyőt (mi áruljuk) és minden alkalommal, amikor ránk esik a gyümölcs nap kb dupla mennyiségben viszem, hogy ha valaki nagyon szereti, akkor ne kelljen azt mondani, hogy már elfogyott.

Viszont a havi 1000 forintot még mindig nagyon soknak tartom. Vagy lehet, hogy én nem vagyok tisztában az árakkal?

24. 093599874c (válaszként erre: 16. - Csingi-lingi)
2008. dec. 2. 08:33

Hát ez furcsa. A fiam most lett elsős. Előtte az oviban havi 500 Ft volt a csoportpénz. Ebből vették a Mikulás-csomagot, karácsonyi ajándékot és az évvégi gyermeknapot is ebből tartották. Tisztasági szert vinni kellett. A pénzzel az óvónő elszámolt a szülő szervezetnek.

Egyébként néhány évig rendeztünk bált, akkor nem volt csoportpénz, hanem annak a bevétele. Ez egy kis ovi, családias, kb. 20 gyermekkel és 3 fő személyzettel (óvónő, dada, kisegítő), volt, amikor 80-90 ezer forintot gyűjtöttünk nekik az évre. Az a baj, hogy a szülők nem gondolkodnak egyformán. Vannak hátrányos helyzetűek, akik nem tudnak fizetni, segíteni. Vannak, akik azt mondják, hogy hátrányos helyzetűek, de azért tudnának valamit adni. És a többiek azok, akik tesznek az oviért és fizetnek. Én is ezt csináltam 4 évig. Sokszor kérdezte az óvónő magánbeszélgetéskor, nem sajnálom e azoktól a gyerekektől amit adok, akiknek a szülei nem adnak semmit. Nem sajnáltam. Küldtem gyümölcsöt, sütit, a férjem évente egyszer játékokat és pénzt adott. Csak az volt a kérése, hogy ő adhassa oda a gyerekeknek, hogy lássa az örömüket. A fenyőfát is ő vitte Karácsonyra, fakitermelő brigádot vezet, ismeri az összes erdészt, volt mindig, aki felajánlott egy fenyőt a gyerkőcöknek. Szerintem segíteni, örömeg okozni mindig jó. Még akkor is, ha más ezt nem így gondolja és nem áll be a sorba mellénk... Az az ő baja.

2008. nov. 26. 11:05

Sziasztok!

Nálunk 1000 Ft a csoportpénz az első szülőin szavaztuk meg 1500 lett volna, egyébként mi csak most kezdtük az ovit.

És nekünk is kell vinni tisztasági szereket (wc papír, szalvéta zsepi), de mindig csak azt ami elfogyott, azért nem kell mindig mindent, és nálunk is minden nap más szülő viszi a 2-3kg gyümölcsöt.

A csoportpénzzel pedig az óvónők számolnak majd el.

2008. nov. 25. 12:29
Bár nem is szólhatok,mert látom,hogy máshol ennél jóval többeket fizettek!
2008. nov. 25. 12:28

Nálunk havi 400 ft a csoportpénz.Ebbe elvileg bele tartozik a mikulás csomag,a karácsonyi ajándék a csoportnak,no meg az óvó nénik ajándéka.Semmi több.Ehhez képest sokallom az összeget.Majdnem minden hónapban van bábszínház,ami 600 ft,nekünk kell gyümit vinni,jó az nem akkora dolog,mert be van osztva minden napra más.Igy havonta egyszer kell.De nem látok új játékokat!

Ja és tisztálkodó csomagot is nekünk kell vinni.

Szóval,ha ezt összegezzük,akkor soknak tartom a havi 400 ft-ot!

2008. nov. 25. 12:15
Nálunk 1000 ft. a csoportpénz, ezen felül minden hónapban kérnek minden gyermektől (25 fő) 1 cs. zsepit, wc papírt, szalvétát, teát!!!!, papírtörlőt, fogkrémet, és a fogkefét is te veszed. Ezen kívül minden napra be van osztva valaki, aki gyümölcsnapos, 2-3 kg. gyümölcsöt kell aznap vinni. Ha elmennek kirándulni, vagy állatkertbe, vagy színházba, vagy ha oda jön a bábszínház... mindenért még külön fizetni kell. Ezért nem adom a csoportpénzt, mert mindenért külön fizetni kell, nem mondom a 4 év alatt látszott, hogy fejlődik a csoportszoba, meg az udvar, de aránytalannak tartom, hogy mi fizetünk meg ennyi mindent... (viakolor az udvarra, meg mászóka, a csoportszobában is lambéria a falon... meg oylan maradandó dolgok, amik mind minket terhelnek) Szerintem lassan tisztítószert meg porszívót is vinni kell, és még örülhetünk, ha nem nekünk szülőknek kell takaríani felváltva.
19. apisz
2008. nov. 25. 07:58

Sziasztok!

nálunk a csoportpénz havi 800.- ft ebből mennek a gyerekek kirándulni, kapnak mikuláscsomit, karácsonyi ajándékot(játékok a csoportnak)1-2 bábelőadás, állatkert, évvégén megvendégelés, és még sok hasznos progi luca nap, márton nap, farsang, kézműves napok. Van év elején még beadandó 1500.- amiből a tanszereket (ceruzák, festékek...) veszik meg, ezen kívül vihető papírzsepi, írólap, wc papír, szalvéta, fogkrém, szappan, és minden héten két gyermek felelős a gyümiért, ilyenkor 2-3 kilót, visznek a gyerekek.


minden szülőin tételesen beszámolnak arról, hoyg mire költöttek, és a fennmaradót mire költik.így a korrekt.

18. mtt80 (válaszként erre: 16. - Csingi-lingi)
2008. nov. 24. 15:33

Hát ez az ovibálas dolog tényleg gusztustalan!!! Mi az hogy megvonnak valamit??? Ez nagyon gáz!!!

Fogalmam sincs, hogy hová mehet a pénz. Esetleg, ha voltak már valamilyen előadáson, akkor nem abból fizették a belépőt? Vagy arra külön kell vinnetek pénzt?

Szólj, hogy szeretnéd megnézni a számlákat. Nálunk legalábbis szülőin azt mondták, hogy lesz egy kis füzetke és abban lesz feltüntetve, hogy mikor mire költöttek, és abban lesznek a számlák is. Bármikor bárki megnézheti. Szerintem ez így korrekt!

2008. nov. 24. 12:24
Szólj hogy szeretnéd megnézni mire költöttek, egyébként szólás nélkül is elszoktak vele számolni vele. Voltál szülőin ahol meglettek ezek a pénzek szavazva?
16. csingi-lingi (válaszként erre: 14. - Mtt80)
2008. nov. 24. 11:47

Nálunk minden nap visz gyümölcsöt, be van osztva, hogy melyik nap ki. Mivel 30-en vagyunk, így egy hónapban egyszer esik ránk.

Az ovibál úgy lett kötelező, hogy amelyik csoportból kevesen vannak, azoktól majd meg lesz vonva valami. Gusztustalan.!!!!!!!!!

Idáig semmiről nem láttam számlát, de még új játékokat sem.

Szerintetek hova megy a pénz?

15. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 13. - Madul)
2008. nov. 24. 10:54
Akkor a legközelebbi szülőin tényleg meg kéne a kérdezni, hogy mire költik a pénzt!
14. mtt80
2008. nov. 24. 10:48

Az 1000 Ft-ot egy kicsit én is sokallanám. Nálunk 500 Ft/hó a csoportpénz. Ezenkívül hetente gyümölcsnap van, olyankor vinni kell mindenkinek pár db. gyümölcsöt. Félévente pedig papírzsepi, wc-papír, szalvéta, fogkrém.

Azt a "kötelező" alapítványi bált sem értem. Az ilyeneket nem tehetik kötelezővé! És azt sem lehet, hogy mindig a csoportpénzből vásároljanak játékokat.

Megmutatják a számlákat, hogy mire költötték a csoportpénzt?

13. madul (válaszként erre: 7. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 24. 10:47

Szia!

Úgy látom mindenhol más a szokás. Nekem (még) nem mondtát a szappant, wcpapírt stb.-t. Akkor lehet hogy ez is benne van? Hetente 1x van gyümölcsnap, ekkor minden szülő viszi a kiírt mennyiséget.

Simán rábólintottam erre a dologra, gondolván hogy mindenhol így van.

12. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 10. - Pircsi24)
2008. nov. 24. 10:40
És valóban a szülői értekezleten szavaztuk meg,hogy mennyi legyen az összeg.
11. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 8. - Csingi-lingi)
2008. nov. 24. 10:38
Hát ez azért nagyon érdekes.Nálunk fél évre 1000Ft+500FT ovizuál pénz(színes ceruza,papír,meg ilyenek).Igaz nem a legmodernebb,de vannak játékok és kaját nem kell vinni.Minden hónapban fizetjük a menzáját(tízórai+ ebéd).Fél évente 1csg papirzsepi és fogkrém.Karácsonyi ajándékra,húsvétra,gyereknapra telik belőle kis segítséggel.
2008. nov. 24. 10:38

Szülőértekezleten szokták az ilyen pénzeket megszavazni és megbeszélni mennyi legyen és akarnak e a szülők csoportszoba fejlesztésére vagy sem. Ha nem akarnak attól még aki úgyérzi teheti ajánlhat fel összeget, amiről elfognak neki majd számolni mire költötték. Az az általános, hogy az anyagok megvásárlására szedik a csoportpénzt hogy ne kelljen mindenkitől bekérni 1 tekercs zöld kreppepírt, és 1 fehér temperát stb. amikor az egész csoportnak összesen csak 10 tekercs kreppaprírra és 2 tubus fehér festékre van szüksége .


Csak egységes egyetértés alapján hozhatnak ilyen döntést. Egyébként ez a csoportpénz is teljesen illegális dolog, nem lehetne csinálni, csak azért vállalják a pedagógusok hogy felesleges kiadásoktól kíméljék meg a szülőket. /minek vigyen be mindenki zöld kreppepírt ha nem kell 30 tekercs más viszont kéne, de abból sem annyi hogy mindenkitől egy egységet bekérjenek belőle/

9. csingi-lingi (válaszként erre: 5. - Pmjudit)
2008. nov. 24. 10:32
Az 1000 forinton felül ezeket negyed évente nekünk kell behordani.
2008. nov. 24. 10:32

Mondjuk nálunk elég sok furcsaság történik. Pl most szombaton volt az első ovi alapítványi bál. Új a vezető. És majdnem, hogy kötelezővé tette a részvételt. A mi csoportunkból csak 5 fő jelezte, hogy megy, mire kedves vezető úgy reagált erre, hogy akkor elveszi az óvónőt, és majd sírhatnak a gyerekek. Jó fel, igaz?

A másik dolog, hogy ez az ovi elég jól felszerelt, és rengeteg játék van. Úgyhogy nagyon furcsa ez az egész. Mindezek felett minden hónapban vigyünk be májkrémet, lekvárt, mézet, stb... ki mit tud. Ezzel nem is lenne baj, mert tudom, hogy lányom is kap belőle, nem öntik ki. De mégis...

7. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 4. - Madul)
2008. nov. 24. 10:31

Szia madul!

Nekünk semmit nem kell vinni a bölcsibe, mármint csoportpénzt! Vittünk tisztálkodó csomagot, meg zsepit, mást nem kérnek.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook