Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthonszülés fórum

Otthonszülés (beszélgetős fórum)


17. j357
2010. okt. 21. 14:01
egy gond van, a szülésnél nemcsak a saját épségünkről van szó, hanem a babáéról is.És sajnos mindig merülhet fel olyan komplikáció, amikor azonnal kell adott esetben császározni és nincs idő mentőt hívni, beszállítani a kismamát, stb.A gyerek meg (ha létezik is születési trauma), inkább éljen a traumával mint esetleg fogytékosan vagy egyáltalán ne (ha ne adj Isten a baba életét követeli a késlekedés).
2010. okt. 15. 13:22
Terhességem előtt én is otthon szülésről vagy alternatív szülésről ábrándoztam... aztán terhességem alatt ez már eszemben se jutott, akkor szembesültem azzal, hogy mennyi vizsgálattal, mennyi odafigyeléssel jár egy terhesség, ha már ilyenkor próbálsz a lehető legtöbbet megadni babádnak.. szüléskor meg aztán kiszámíthatatlan minden. Én is császárral szültem, egy hónappal a kiírtnál korábban, elfolyt a magzatvizem, de a szülés nem indult be, rossz lett a babó szívhangja, azonnali császár...mikor kiszedték pindurkámat, akkor látták, hogy 2 csomó van a köldökzsinóron, tudta, hogy már nem jó neki odabent :-) Otthon mi lett volna Vele??
2009. okt. 24. 16:18

milyen kár, hogy kihalt ez a fórum...

pedig tök jó téma!


egy régebbiben nagyon éles vita alakult ki a geréb-fanatikusok és a kórházisták között.


a vita nem kéne, de a véleményeket azért jó lenne látni.

14. @anya@
2009. aug. 18. 17:35
Nem értem mért kell ennyire lázadni az otthon szülés ellen... :( mindenki el tudja dönteni h hol érzi magát biztonságban.
2009. aug. 5. 16:50
persze, persze tudom: minek az ilyennek gyerek??!! :D:D:D (mármint az olyannak, mint én)
2009. aug. 5. 16:49
Valaki írta, hogy a gyereknek sem mindegy, hogy hogy milyen körülmények között születik. Laikusként azt mondom, hogy a gyereknek aztán rohadt mindegy, hogy otthon gyertyafényben, vagy a műtőben születik meg. Persze a szélsőséges esetektől eltekintek! Túl van dimenzionálva ez az egész! Arról nem is beszélve, hogy komplikáció bármikor felléphet! ha valakinek meg rossz btapasztalata van az orvosával, keressen másikat! Egyes otthon szülő nők úgy állnak hozzá, hogy minden orvos egy szar, és semmi szükség rá. Jó, hogy nem azt mondják, hogy direkt rosszat akar nekik! Én műtőben szültem, császárral, 5 orvos volt körülöttem, a köldökzsinort egyből elvágták, a babát elvitték, nem rakták cicire stb.. és én nagyívben leszartam ezeket, számomra semmi nem ezen múlik, az a lényeg, hogy megszületett azt kész!
2009. aug. 5. 14:26

szia! én ki nem állhatom a kórházat, de itthon viszont nem szülnék akkor inkáább az ambuláns szülés, ami annyit tesz hogy bemész szülni és uátna ha minden rendben hazajöhetsz, most is ezen gondolkodok, jelenleg a harmadik kislányunkat várjuk és kb 3 hét múlva szülünk.


itthon nem szülnkk semmi képpen az biztos.


de a az ambulánst még lehet hogy megkérdezem a dokitól

2009. júl. 6. 15:45

Nem kezdek el itt magyarázkodni,aki az otthon szülés mellett dönt, az tudja miért teszi,nem felelőtlenségből! Sajnos nekem nem adatott meg,de még a természetes szülés sem. Kisfiam császárral született 4100g-al. Ezek után készültünk az otthon szülésre,de a kislányom is nagyon megnőtt odabent. Ő 5100g-al született.

Én dúlának készülök.

9. a6d5a14c21 (válaszként erre: 1. - Hoverla)
2009. júl. 4. 20:06
Soha nem tenném.Hatalmas felelőtlenségnek tartom.Tudom-tudom hány éven át szültek kizárólag a nők,meg is lehet nézni a halva születések számát akkoriban.Valahogy nem tudna érdekelni,hogy csöndben--békében szüljek meg gyertyafényben meghasonló létfontosságú dolgok,ha közben tudnám,lehet nem fog komplikáció esetén időben segítséget kapni a babám.Lehet tényleg jobb élmény otthon szülni,megszokott közegben,kizárólag ismerősök között,csak azt hiszem,itt nem az az elsődleges,hogy nekem mi a jobb közérzetileg-már akinek ez jobb,nekem biztos nem lenne az-hanem,hogy a gyereknek mi a legbiztonságosabb...
2009. júl. 4. 18:22

Három gyerekem van, borzasztó hosszan és nehezen szültem mind a hármat, mert nem tágultam. Mindegyiknél szó volt császárról, de a végén sikerült megszülnöm. Bőven elég volt a kegyetlen fájdalmakat átélni úgy is, hogy nem piszkáltak...belegondolok, hogy mi lett volna, ha közben mentőbe tesznek és cipelnek be a kórházba, hogy császár...Hisz mindig az utolsó pillanatban derült ki, hogy sikerül megszülnöm.

Szerintem épp elég tortúra és fárasztó, kimerítő dolog egy szülés...én biztos nem fokoznám. Eszembe se jutna otthon szülni, sőt felelőtlennek tartom azokat, akik ebbe belemennek...

2009. júl. 4. 14:51
Nekem 2 lányom van és sosem érdekelt az otthonszülés mégis átéltem a 2. lányomnál.Mindkét terhességnél a 23.hét környékén kinyílt a külső méhszáj majd a 35.hét környékén a belső is.A nagylányommal még sikeresen beértünk a kórházba és másfél óra alatt meg is született.A kicsi lány viszont olyan hirtelen gondolta meg magát,hogy az 1. fájástól kezdve azonnal hívtuk a mentőket mert rögtön 2 percesek voltak,de mire kiértek már a tolófájások jöttek így otthon született meg 25 perc alatt.Tudom ti a tervezett otthon szülésről beszéltek,én csak azért írtam le a történetemet,mert fantasztikus érzés volt maga a szülés.Senki sem siettetett,nem voltak kórházi ketyerék és mégis ment minden szépen a maga útján.Össze sem lehet hasonlítani a kórházi szüléssel.Persze utána bevittek minket a kórházba és kaptam hideget-meleget az ügyeletes dokitól,de miután elmondtuk hogy mi történt utána teljesen másképp állt a dolgokhoz.Ő mondta,hogy valószínűleg méhszáj elégtelenségem van és ilyenkor előfordulhat rohamos szülés.A szülés utáni napon viszont elgondolkodtam azon,hogy mi lett volna,ha valami komplikáció lép fel.Most a 3. babámat várom és semmiképpen sem szeretnék itthon szülni,bár a kórházi körülmények sem a legszuperebbek,de ott legalább helyben vannak az orvosok ha valami történne.
2009. júl. 4. 14:11

Az első lányomnál egészen a 6. hónapig otthonszülésre készültem...persze a környezetemben mindenki rettegett.

Ezután beszéltem a terveimről a dokimmal, aki azt tanácsolta, beszéljek egy szülésznővel.

A beszélgetés után (beszéltünk előnyökről, hátrányokról is) jobbnak láttam, ha kórházban szülök (kicsit megijedtem). Semmi negatív élményem nem volt a szüléssel kapcsolatban, 3,5 óra alatt megszületett a lányom, 1 mp-es oxigénhiánnyal, amit azóta már sikerült kikezelni.

A második lányom szintén kórházban született.

Mindennek ellenére tökéletesen megértem, aki az otthonszülést választja (elég sok beszámolót olvastam szülésekről), sosem tudnám elítélni ezeket az anyákat (a babának sem mindegy, milyen körülmények között születik, hogyan éli meg a világrajövetelét). Fontos viszont, hogy legyen tisztában minden körülménnyel, ami az otthonszüléssel kapcsolatban felmerülhet.

5. hpkati (válaszként erre: 1. - Hoverla)
2009. júl. 4. 14:07

Szerintem nagyon felelőtlen dolog otthon szülni!

2 kisfiam született, mindkettő császárral. A nagyobbik fiam(Danika) biztos meghalt volna, ha itthon szülöm....

2009. júl. 4. 13:59
És Te hogy gondolod, otthon szeretnél szülni?
2009. júl. 4. 13:56
Nincs, ezért kérdezem.
2009. júl. 4. 13:43

Neked van gyermeked?


ÉN biztos nem szülnék otthon, soha nem bocsátanám meg magamnak, ha valami baj történne. Nekem van egy 2 éves kisfiam, könnyű szülésem volt, kedvesek voltak a szülésznők, az orvosom, nincs negatív tapasztalatom a kórházban való szülésről.


De biztos vannak olyanok, akik mernek otthon szülni, és elfogják itt mondani a véleményüket.

2009. júl. 4. 13:22

Kinek mi a véleménye az otthon szülésről? Dúla, bába otthoni segítsége a szülés közben?Valaki szült már így?


Ha nem olvastátok a gyöngéd születés című könyvet mindenkinek ajánlom, Frederick Leboyer az író, már csak ezért is elgondolkodtató a dolog, meg amit ő leír ebben a könyvben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook