Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Otthonról dolgozók - beszélgessünk :) fórum

Otthonról dolgozók - beszélgessünk :) (beszélgetős fórum)


1 2
60. indah (válaszként erre: 38. - Hoxa)
2014. szept. 30. 00:18

Számomra megvan aZigazi :) - megtalálta egy kedves "kolléga", aki talán csak megunta a rinyálásom, hogy nincs is jó app :)


Szóval számomra mindent tud az ingyenes verzió: minden mindennel szinkronizál (telóval, tabbal, géppel - bár ff nálam nem szerette, chrome igen - de ff azt hiszem bugos nálam), feladatok megoszthatók, mappázhatók, csillagozhatók, részfeladatozhatók és még sok minden más :) Widget is mutatja azt, amit szeretnél... Wunderlist a neve, jelenleg nálam no1 az összes eddigi közül.

59. indah (válaszként erre: 58. - Unom)
2014. szept. 30. 00:12

Én viszont ma "szolgáltatóként" küldtem el egy ügyfelet. Sosem tettem még ilyet, pedig dolgoztam már pár emberrel életemben... ők azok az emberek voltak, akik az utóbbi fél évben megkeserítették az életemet - most pedig újra megkerestek, hogy nagyon szeretnének velem dolgozni.

Azt hiszem a lehető legilledelmesebben mondtam meg nekik, hogy én viszont nem szeretnék velük.

Úgy gondoltam, hogy ha egyszer eljön ez a nap, akkor nagyon jól fogom magam érezni - de nem... talán egy kis megkönnyebbülés, de inkább semleges, mint jó érzés...

58. unom (válaszként erre: 57. - Indah)
2014. szept. 29. 09:21

Jajj, szolgáltatók...

Én legutóbb az egyik számtech supportján döbbentem meg. Több 10 milliód szervert vett tőlük az egyik ügyfél, helyszíni szervízt ígértek. Na, ez úgy néz ki, hogy felhívod a központjukat, ott előbb-utóbb kapcsolnak valakit, egyszer eljutsz a magyarokhoz is. Magyarországra összesen van 2 emberük. A helyszíni szerviz: telefon+ e-mail-es tanácsok, előbb-utóbb meglesz a baj.

Nekünk nem jött rosszul tulajdonképpen, jópár óra ráment, de az ügyfél azóta is vitában áll velük.

57. indah (válaszként erre: 56. - 5953ac0df8)
2014. szept. 29. 09:16

Igen, sajnos sok rossz tapasztalatot hallunk mi is a szolgáltatókról - ettől függetlenül azt is tudjuk, hogy a megrendelők is sokszor cifrák :)


Én pl. most pont ezért keresek ügyvédet, mert már hiába cc. 10 oldal 1-1 szerződésünk, hiába van leírva pontról pontra minden - mégis néha előjön egy-egy olyan dolog, ami még sosem volt probléma, ezért nem is szerepel a szerződésben, és akkor jövünk rá, hogy jó lett volna... Természetesen megcsináljuk, hiszen nem volt rá kitétel - csak amikor már majdnem bukóban dolgozol, akkor nem akkora az ember kedve a munkához :S

56. 5953ac0df8 (válaszként erre: 55. - Indah)
2014. szept. 27. 17:07

Igen persze igazad van,így megoldható lenne,de ennél bonyolultabb a dolog.


Ráadásul mi weblaposaink,mire ezt elkészítenék az oldalunkra,meg is érkeznénk a nyaralásból :-)

55. indah (válaszként erre: 53. - 5953ac0df8)
2014. szept. 26. 17:28

Lassan 15 éve az online világban élek, ebből az első 10 online kereskedelem volt (alkalmazottként, utána pedig saját), most pedig már van olyan áruház, amit 0-ról én terveztem le, teljesen egyedi kosárral, adminnal, rendeléskezeléssel stb. az addigi tapasztalataim alapján.

Ezt most azért írtam, hogy lásd, nem áll tőlem messze ez a világ, és még mindig napi/heti szinten mozgok benne (pl. franchise áruházak esetén)...


Én úgy látom, hogy teljesen megengedett egy webáruház számára nyáron 1-2 hétre "bezárni", ha jól van kommunikálva:

1.) már előtte néhány héttel hírként, bannerként, popupként, hírlevélként, közösségi médiákban stb. közzéteszitek a zárás időpontját

2.) a zárás ideje alatt lehetőleg minden terméknél a szállítási határidőt módosítani a szabi időtartamával, vagy ha nincsen külön feltűntetve, hogy mikorra várható az adott termék, akkor a termékadatlapon kiírni, hogy jelenleg szünetel a kiszállítás - ha ezt nem tudjátok megoldani, akkor legkésőbb a kosár oldalon - online fizetés esetén még fizetés előtt! - közölni a vásárlóval

3.) A visszaigazoló e-mailben szintén kiemelt helyen felhívni a vásárló figyelmét a várható kiszállításra

4.) Előtte valamennyivel (ezt a forgási sebesség határozza meg) már nem reklámoztok fizetős helyeken (szabi után viszont dupláját költitek a keretnek :))


Persze ha ezt így túl "snassznak" tartjátok, akkor a "hírértéket" fel lehet túrbózni, pl. nyári készletsöpréssel rávenni a látogatókat, hogy lehetőleg szabi előtt rendeljenek; vagy összekötni valami újdonság átadásával az oldalon (nem azért vagytok zárva, mert szabin vagytok, hanem mert fejlesztitek az áruházat, és utána nagyot fog durranni...)

54. 5953ac0df8 (válaszként erre: 25. - Indah)
2014. szept. 26. 14:11

Napirend nálunk.

7 körül kelünk,aztán van ,hogy már pizsiben dolgozom... :)ha sok a csomag,rendelés akkor tényleg nincs időm semmire,délután jön a futár addigra kész kell legyek,legyünk.

Ha kevés a rendelés akkor,érek rá normálisan beosztani megszervezni a napomat.

53. 5953ac0df8 (válaszként erre: 52. - Indah)
2014. szept. 26. 14:01

Igen sajnos alkalmazottat nem engedhetünk meg magunknak mi sem.

Nálunk általában férjem a telefonos kapcsolattartó,:)én inkább csak email-ezek,a vevőkkel,és a hirdetőinkkel.

Szerencsére a hétvégén nem telefonálnak,mert elvileg 9-16 óra között dolgozunk hétköznap.És ezt mindig megírom,és az oldalunkon is látható.:)

Nyaralni nem voltunk az idén,mert 2-3 napnál többre nem lehet csak úgy magára hagyni céget.

Főleg,hogy ha rendel valaki tőlünk ,/előre utalással/akkor a lehető leghamarabb szeretné meg is kapni.A hétvégét persze mindenki megérti,akkor nem ír jóvá a bank,nincs futár stb. Tehát nyaralni 4-5 napot legalább nem tudom,miként fogunk...

52. indah (válaszként erre: 51. - 5953ac0df8)
2014. szept. 26. 09:06

Ezt a főnök dolgot nagyon jó, hogy írod - nálunk sokszor én ragadtatom el magam :( Mivel az ügyfelek velem tartják a kapcsolatot, ezért sokszor úgy érzem, hogy "én viszem a hátamon a céget". Az még nem is lenne gond, hogy beosztom a férjem munkáját, de a stílusomon nagyon sokat kell csiszolnom, ha nem akarom, hogy miután itthon marad, válás legyen a vége a dolognak :(


A hétvégét mi sajnos nem tudjuk kiiktatni, még nyaralás alatt is vennünk kellett külföldön mobilnetet, erre is valamit ki kell találni (én egyelőre csak azt látnám kiútnak, ha lenne alkalmazott, de az meg anyagilag nem érné meg)

51. 5953ac0df8 (válaszként erre: 24. - Indah)
2014. szept. 25. 20:42

Szia

Igen egyedül nem lehet könnyű.

Mi 1 éve dolgozunk itthonról,de előtte is együtt dolgoztunk.Már megszoktuk.7 éve vagyunk együtt.

Viszont néha a férjem azt hiszi Ő főnők,:( :)olyankor van egy kis veszekedés,vita,de szerencsére ritkán van ilyen.Pedig tényleg 24 órából 24 -et együtt vagyunk.

Kicsit lustábbak lettünk,és természetesen nem kis kosztümben dolgozom itthon. De hétvégente nem dolgozunk,igyekszünk kikapcsolódni.

Megbeszéltük,hogy olyankor nincs meló,és nem nézegetjük az emaileket.

Régebben együtt is mentünk mindenhová,de most már van mindkettőnknek egy kis külön lét.Külön hobbi,külön töltött idő.Eddig müködik.. :)

50. indah (válaszként erre: 47. - Flóra76)
2014. szept. 25. 20:31

Szia Flóra, üdv köztünk, érezd magad otthon itt is :)


Bár kicsit off, de képzeld, legnagyobb félelemem volt szülés előtt, hogy ikreim lesznek :) Most már csak röhögök rajta, mert több gyereket nem szertnénk, de nagyon ráparáztam anno a témára :)

49. indah (válaszként erre: 44. - Szecsilla)
2014. szept. 25. 20:22

Nekem is sokszor fáj a hátam :( Tavaly eljártam flabélosra, utána már oda sem - vettem itthonra egy vibrációs gépet, használtam egy darabig - most viszont már azt sem :(


Addig jutottam el, hogy felírtam pár linket ilyen táncos-ugribugris youtube videókról, 10-20 percesek - de nem szántam még rá magam :(


Kifogás persze mindig van, de egyszerűen a 8 órás "munkaidőbe" belesűríteni a főzést, takarítást, vásárlást, munkát, tárgyalást, ügyfélhez járást, meg persze a fodrászt, körmöst, kozmetikust is, hiszen nagyon nehezen kapok délutánra időpontot, mert ugye én otthon lopom a napot, a délutáni időpontokat inkább meghagyják A Dolgozó Nőknek...


Délutánonként mintaanyucit játszok a játszótéren, heti 2x külön foglalkozra viszem, hét végén javarészt közös progik, éjszaka sokszor meló... ezért sokszor az a jutalmam, hogy bevágok egy nagy tábla csokit oszt jónapot :S

Ennek most meg is lett az eredménye, és nagyon nagyon kellene fogyóznom már, de nem megy egyelőre :S


Jah, azt a szerepkört szintén el tudom hanyagolni - a többi rovására, hogy elvileg feleség is vagyok :)


Na jó, igazából mindig az a szerep erősebb, amelyikre éppen a legnagyob szükség van.

48. indah (válaszként erre: 42. - Unom)
2014. szept. 25. 20:11
:))) iggggen :) ezek után meg jön az a fajta szívesség, hogy "a fiam most tette le az ECDL vizsgát, Ti is valami hasonlóval foglalkoztok, nem tudnátok felvenni?"
2014. szept. 25. 10:26

Sziasztok

Én is ill mi is itthonról dolgozunk.Lassan 10 éve van ez így.Pénzügyi, gazdasági vonalon.Könyvelés, adótanácsadás, könyvvizsgálat,stb....

Én nagyon élvezem,magam osztom be az időmet.Hátránya talán az, hogy az ügyfél azt hiszi 0-24-ig zaklathat:D

Ikerlányaim most kezdték a sulit, és egy percre sem estem ki anno a munkából.

Oké, nehéz sokszor összeegyeztetni a dolgokat, de jobb, mint valahol máshol gürizni....

46. szecsilla (válaszként erre: 43. - Hoxa)
2014. szept. 25. 10:04
Pontosan :) Én is így vagyok vele. Nekem is most fő az étel, közben dolgozok, de már mindjárt kell csinálni hozzá a rántást, aztán miután újra felveszem a fonalat, már mehetek a lányért az oviba :)
45. Hoxa (válaszként erre: 42. - Unom)
2014. szept. 25. 10:02
Nem csak informatikusokra igaz, mert amíg mobil cégnél dolgoztam, minden ismerősöm elvárta, hogy kívülről fújjam az összes készülék beállítását és természetesen az akciós árlistát és a tarifacsomagokat is. Pedig közöm se volt a mobilokhoz.
44. szecsilla (válaszként erre: 41. - Indah)
2014. szept. 25. 10:02

Hú, most nagyon kemény volt, kikészültem rendesen. A vállaim azóta folyamatosan remegnek.


Szerencsére, munkával kapcsolatban tőlem nem tudnak segítséget kérni. Viszont kérnek számítógéppel és a gyerekek tananyagának átnézésvel.. Na ezeket mindig elfelejtem.


Képzeld, nagyon sokáig én is hanyagoltam a tornát, mert hát persze arra sosem jutott idő, csak majd, majd, majd...


Aztán mikor azon vettem magam észre, hogy hetek óta szinte minden nap fájdalomcsillapítóval élek, mert annyira fáj a hátam, akkor azt mondtam, jó, ebből elég. Most minden programomat úgy alakítom, hogy hozzá igazítom, és csak a végső esetben hagyom ki. Nem egyszerű, mert a reggeli öt órás kelés után este 6kor már csak lefeküdni lenne kedvem, de szerencsére a párom is támogat és lelkesít, mert tudja, mennyit tudok szenvedni... Fogyni is jó lenne, bár a Pilates-től nem igazán fogok, de majd lassan arra is kitalálok valamit.


Szép napot nektek.

43. Hoxa (válaszként erre: 40. - Szecsilla)
2014. szept. 25. 10:00

Ez nálam is azóta van, mióta gyerekeim vannak. Előtte helpdesken dolgoztam, beszéltek a fülembe a fülesen át és még két kollégám jobbról-balról és semmi gondom nem volt vele, simán kommunikáltam háromfelé és mindent megjegyeztem.

A gyerek óta, ha írok, vagy olvasok, vagy telefonálok, közben nem hallok egyáltalán mást, de még csak észre sem veszem, hogy IRL beszél hozzám valaki. :) Most azon vagyok, változtassak az időbeosztásomon (vagy inkább létrehozzak egyet), mert így nekem is kifolynak a napok a kezeim közül.

Azért itthon nincs az ember az asztalhoz kényszerítve 8 órán át, ráadásul mi a kaját sem rendeljük, ergo főzni is kell "munkaidőben", meg még 10-20 más apróságot, ami épp akkor jut az ember eszébe.

42. unom (válaszként erre: 41. - Indah)
2014. szept. 25. 09:35

Az emberek meg vannak róla győződve, hogy aki számítástechnikával foglalkozik az azért teszi mert szereti csinálni, és tulajdonképpen ő tesz szívességet, mert lehetőséget ad neked erre.

Többször volt már, hogy bulin, esküvőn, bárhol várták a páromtól, hogy megmondja, mi a baja a gépnek, elmondás alapján, és mondjon rögtön megoldást is :D

41. indah (válaszként erre: 40. - Szecsilla)
2014. szept. 25. 09:29

Jó reggelt! Milyen volt a torna? :)


Szerintem ez amúgy nem olyan nagy gond... mármint a "szelektív memória".

Én amúgy nem is szoktam megmondani a legtöbb embernek, hogy mivel foglalkozok, mert akkor szívességből dobjak már össze neki egy weboldalt... van egy ismerőse, a szomszéd pistike, az is megcsinálná 1-2 óra alatt, de azért én csak jobban értek hozzá... persze nem kéri ingyen, kb. egy kávéra bármikor a vendége vagyok.

Na szóval ezért mikor megkérdezik, hogy mivel foglalkozok, 99%-ban igyekszem annyira idegen kifejezéssel mondani, amennyire csak tudom.

Mivel az emberek egója általában nagy, ezért nem kérdeznek vissza, hogy az mi is?? Így a "szívességeket" elég jól megúszom már :)


A fontos dolgokat azért jegyzed meg, mert gyk abból élsz. Nincs főnök, aki leszúr, hogy ejnye-bejnye ez kimaradt... Mivel a magad ura vagy, ezért az agyad beáll arra, hogy prioritás szerint rendezi a feladatokat - az ismerős szívességkérése pedig a 3 nap múlva, fürdés közben eszedbe jutó prioritás :)


Én vizuális vagyok, az agyamban 3 színnel társítom ami feladatot tudok, a rendszeres feladatoknak nincs színe :) Biztosan hülyének néztek, de nekem ez úgy nagyjából működik - ide tudom a leggyorsabban beírni a teendőket :)

2014. szept. 25. 06:05

Nekem, a fontos dolgokkal általában nincs bajom, egészen jól észbe tartok mindent.

Viszont, ha találkozok valakivel vagy felhív valaki telefonon, és megkér egy szívességgel, kb azzal a mozdulattal, hogy elköszöntem, el is felejtem... Aztán két-három nap múlva fürdés közben vagy éjjel 3-kor bevillan, hogy Úr isten!!!! Na én ezt utálom a legjobban.... A lányom januárban lesz hat éves, és ez az egész a terhesség alatt kezdődött. Annyira szelektív lett a memóriám, hogy ihaj-csuhaj :)

39. indah (válaszként erre: 38. - Hoxa)
2014. szept. 24. 22:32

Sokkal jobbat tudok... widget nem ok, mi van, ha véletlen otthon hagyod a telód? Na jó, nem otthon, hiszen ott Te vagy ;), de a lényeg, egy ilyen mindig Veled lehetne: [link] - este pedig lemosdod magadról az elvégzett feladatokat :)


Amúgy az én to do listámon egy Z kategóriás feladat (mivel én is cetlikirály vagyok) a "ColorNote" telepítése, és kipróbálása... nézd meg, lehet, hogy bejönne Neked is - én is postites voltam jó ideig :)


Cetlik helyett most már mindig mindent füzetekben jegyzetelek - van nálam majdnem minden szobában, táskában, autóban stb. - így legalább nem vesztem el a fontos infókat :) No meg amúgy is szeretem a szép füzeteket és tollakat, ez mindig ürügy számomra, hogy újat vehessek, ha valami szépségeset látok :)

38. Hoxa (válaszként erre: 37. - Indah)
2014. szept. 24. 18:19

Az én fejem ahhoz már kevés. :)))

A felvitelben eddig én sem ügyeskedtem, de főleg azért, mert eddig egy se jött be. Egy nyomoronc naptár appot használok, de abba csak a gyerekek extra ügyeit viszem, a munkás feladatok meg papírfecniken és az agyamban hányódnak ide-oda. Olyan kéne, amit widgetként ki tudok tenni és mindig csak az aznapit, meg az előző napok elhanyagoltjait látnám.

37. indah (válaszként erre: 36. - Hoxa)
2014. szept. 24. 16:01

Szintén zenész :)

Én ott bukok el mindig, hogy mikor elszállt az újdonság varázsa (pár napon belül) már arra sem szánok időt, hogy beírjam a feladatot... :)


Láttam amúgy múltkor egy jól célzott fb hirdetést, időmenedzsmenttel kapcsolatosan, nőknek... gondolkoztam is rajta, végül aztán nem jelentkeztem. Pedig valamit kellene....


Tehát ami nálam működik: fejben lista, fontossági sorrend szerint...

36. Hoxa
2014. szept. 24. 15:51

Nincs valami ötletetek, milyen app segíthetne a napi és az ismétlődő feladatok fejben (mobilban) tartására? Már sokat kipróbáltam, de egyik sem igazán vált be. Androidra kellene.


Vagy ti hogy csináljátok? Én mindig elveszek a feladatok között. :(

35. indah (válaszként erre: 34. - Hoxa)
2014. szept. 24. 15:47
Nézd, (sajnos) én is együtt öregszem majd a portállal + természetesen ez a Te döntésed, elfogadom teljesen!
34. Hoxa
2014. szept. 24. 14:59

Köszönöm a véleményed, én is tudom, hogy kissé idejétmúlt a design, de a mi törekvésünk pont az egyszerűség és nem tetszik a mostani trend. Mindent "rögtön az arcodba dobnak", én utálom. Lehet, hogy majd nyugdíjas portál lesz a hoxa, de szerintem addigra én is az leszek és akkor azt fogom élvezni, hogy nyugdíjas-portált üzemeltetek. :DDDDD

A gyk más tészta, de a fapadosság a része, mert a lényeg épp a válasz, nem az, hogy mi a körítése. És épp ott láttuk, hogy apró változtatások is micsoda indulatokat gerjesztenek a felhasználókban. Hát köszi... :)

33. indah (válaszként erre: 30. - Hoxa)
2014. szept. 24. 14:49

Hoxa, úgy gondolom, hogy ezzel is, és pl. a gyakorikerdesekkel is "kezdeni kellene valamit", mert így ki fog öregedni a korosztály a portálok alól... márpedig a reklámok miatt gondolom nem csak a 40-50+ lesz 1-2 éven belül a célközönség.

Lázadás lehet, csak ameddig én azért használhatom ezt a portált, mert Te fenn tudod tartani (pl. reklámbevételekből, adsense-ből), addig Te diktálsz, hogy én mit nézek... persze jól át kell gondolni, hogy reszponzív estén hová mehet reklám és hogyan, de szvsz akkor is lépni kell... gondolom, hogy nehéz, meg nem rábeszélés, csak vélemény :)

32. indah
2014. szept. 24. 14:42

Sziasztok, nekem ma hajnali 4-ig tartott a műszak, aztán 3 óra alvás, gyerekkel ovi -> könyvelőnél voltam átbeszélni a dolgainkat -> most neki kell állnom főzni, utána gyerek... Holnap egy fontos tárgyalásom lesz, arra elő kell készülnöm, viszont pénteken meg egy határidős munkát át kell adnom, amivel még kell azért foglalkozni...

szecsilla, irigyellek most nagyon, nekem mindig a torna/saját magam rovására nyújom a 24 órás napot 30-ra :) Jó persze, ha nagyon akarnám, biztosan beszorítanám a tornát is! Márpedig nagyon kellene akarnom, felszalad megint pár kiló, és még csak most jön a télikabát, ami ápol és eltakar... :S

2014. szept. 24. 14:23
Én most kezdem csak el :) Délelőtt dolgom volt, aztán mentem a lányért oviba, haza, ebéd, és elaltattam, mert nagyon álmos volt, pedig nem szokott délben aludni... Persze én is elaludtam, aztán most kapkodok, mert este akarok menni Pilates-re.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook