Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Otthoni testedzés / nyakfájdalom fórum

Otthoni testedzés / nyakfájdalom (beszélgetős fórum)


2018. máj. 15. 19:48

Igen, valószínű, hogy inkább nyakból dolgoztok és így begörcsölnek az izmok.

Minden gyakorlatnál a fejet úgy kellene tartani, mintha felfelé nyújtózkodnátok, azaz a fejtetővel nyújtózkodjatok, illetve alvás közben a nyakatokat támasszátok alá.

2018. máj. 15. 14:23
Az előttem szólóhoz annyit fűznék hozzá, hogy legalább pár alkalomra érdemes lenne személyi edzőhöz vagy gyógytornászhoz menned, hogy a rossz mozdulatokat kijavítsa és a helyes nyújtást megmutasa. Meg esetleg a 3 napból egyen úszhatnál.
2. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Pola)
2018. máj. 15. 12:33

szia,sajna kicsit hasonló helyzetben vagyok,mint te,annyi különbséggel,hogy nekem "csak"hasprésgyakorlatoknál fáj a derekam -nyakam,emiatt el is hagytam őket szinte teljesen,vagy ha végzem,akkor csak nagyon keveset,bár nekem mázlim,hogy nincs a hasamon felesleg meg sehol én hobbibol és főleg erőnlétfenntartás céljából tornázom itthon.

sokat nyújtok:egész testre,nekem az sokat segít,edzés után különösen fontos,hogy a megdolgoztatott izmok kellően ki legyenek nyújtva-lazítva....talán neked előtte is kellene.A helyedben néznék különféle nyújtó-lazitó gyakorlatokat és ha van időm,akár napközben is szánnék rá pár percet...az sem mindegy-különösen súlyzós gyakorlatoknál-hogyan tartod magad,a helyes testtartás nagyon fontos edzés közben is!!

a masszázs nem egy hülyeség,de én azt tanácsolnám ,menj el egy csontkovácshoz,sokan szélhámosságnak tartják ,én sem igazán hittem benne,de látok komoly eredményeket ismeretségi körömben,szóval nem humbuk..lehetőleg olyat keress aki csak ezzel foglalkozik és képzett csontkovács,az meg fogja mondani neked aztán,érdemes -e tovább járnod az első egy-két alkalom után,mert ha ennyi idő alatt semmit nem segíta kezelés,akkor a későbbiekben sem fog.az az egy alkalom szerintem megérné...remélem mihamarabb megoldódnak a problémáid,gyógyulást!

1. Pola
2018. máj. 15. 10:58

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék.

28 éves pasi vagyok, de gondoltam hátha tud valaki itt segíteni :)

Ha időm engedi otthon szoktam edzeni. 2 kézisúlyzót használok (2x13kg). A neten található hagyományosnak számító gyakorlatok közül összeállítottam egy 3 napos tervet. Több éve csinálom, kisebb nagyobb kihagyásokkal.

A probléma pedig: már több éve fáj a nyakam (forgatni tudom, oldalra dönteni már nehezebben, elég kötött). Voltam vele orvosnál többször, nem találtak semmi extrát, a röntgenen láttak annyit, hogy egy izomspazmus nyomja az egyik csigolyámat, ami okozhatja ezt.

Na most az utóbbi időben jobban fájt, így kértem egy 10 alkalmas gyógymasszőri kezelést, hátha...

1 alkalmon vagyok túl, de a masszőr azt mondta, hogy durva izomgörcseim vannak, illetve érzi, hogy a tarkómon mindkét oldalt be van állva az izom. Szerinte az edzés miatt lehet, mert nagyon nyakból feszítek ezek szerint, holott lazának kellene lennie, mert pl a hátamon érezte, hogy ott laza az izom, tehát "oda jól mozgok".

Na most... mit csinálhatok rosszul? Én magamtól nem figyeltem eddig, hogy így lenne.

Volt valakinek esetleg hasonló tapasztalata?

Lazítani kellene előtte?

Bárki tud valami okosságot mondani rá, azt megköszönném :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook