Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Otthoni szakápolás fórum

Otthoni szakápolás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Otthoni szakápolás

19. Vonó
2012. okt. 29. 22:06

Az otthonápolási szolgálatok működését az OEP finanszírozza, a betegeknek teljesen ingyenes. Tudomásom szerint teljes az országos lefedettség.

Nem szabad összekeverni az önkormányzatok által működtetett ellátó rendszerrel.

Az otthonápolási szolgáletok működéséről minden háziorvosnak kutya kötelessége tudni. Azt azért tudni kell, kimondotta szakápolói feledatokat végeznek ezek a szolgálatok, tehát a betegfelügyelet nem tartozik bele az oep által finanszírozott tevékenységi körbe.

18. rusnyi (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2012. jún. 3. 11:22
Atya ég nem tudtam,hogy csak itt van .Azt sem ,hogy ennyire nincs megoldva az otthoni ápolás vidéken.Itt pesten mást se hallani,hogy le kell építeni ,mert sokan vagyunk és sokba kerül közben máshol meg nincs is.Akkor miről beszélnek a kedves képviselők??Erre tudnék mit írni ,de az nem fér ide moderálás nélkül :D
17. Guruljka (válaszként erre: 15. - Rusnyi)
2012. máj. 18. 20:07
Bocs, de a Kék Angyal csak Bpesten...
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Rusnyi)
2012. máj. 18. 20:04

Ezek szerint nincs. Végül egy otthon lett a megoldás, mert az állapota miatt bármikor adódhat gond, elesett még az Otthonban is.

A 15 km-re levő városban van Máltai, pár éve komoly ügyben kértem a segítségüket vagy tanácsukat, de még a ami napig sem jött válasz, az illető hajléktalan meg már meg is halt azóta.

A kékekről még nem hallottam.

Fura, hogy nálunk nincs, mert napközi jellegű idősek otthona az van.

15. rusnyi (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2012. máj. 18. 17:56
Ó én azt hittem minden faluban városban van ilyen lehetőség.Esetleg a máltaiak vagy kék angyal?
14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Rusnyi)
2012. máj. 15. 20:42
Nemrég Anyukám részére kerestünk házi ápolót, aki egy órára vele lenne, és ellátná, de a mi falunkban nincs ilyen lehetőség. (3000 lakos fölött vagyunk)
13. rusnyi (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2012. máj. 15. 20:37
A mi kerületünkben nincsen már ápolási díj.Viszont minden kerületben településen van házi gondozás és bizony érdemes segítséget kérni .Én ilyen helyen dolgozok és bizony tudom néha nagyon kell a segítség még a leglelkiismeretesebb hozzátartozó számára is.Nálunk 300Ft 1 óra szerintem ezt meg lehet fizetni egy fürdetés,ágyazás vagy bármi erejéig.
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Andi.b)
2012. máj. 15. 18:44

Én ápolási díjon vagyok a járásképtelen férjemmel. Ha szakápoló nem is lehetnék, de volt már, hogy boldogan kértem volna tanácsot az ápolás tekintetében. Hogy kifigyeltem, hogyan váltanak ágyneműt fekvő, mozgásképtelen beteg alatt, az nagy mázli volt, amikor a férjem belázasodott, és vacakul érezte magát.

Viszont ezaz ápolási díj, bár szolgálati időnek számít és vonják is a nyugdíjjárulékot, nagyon kevés. Évekkel ezelőtt nem szavazta meg az Országgyűlés,hogy a minimálbért kapjuk. Igaz, sok olyan is van ápolásin, akinek nem egészen indokolt....

11. andi.b
2012. ápr. 22. 19:04

Na,de két emberrel otthonápolást csinálni?! Elég érdekes. Én nemtudom,hogy a kórházi ellátásra mennyit adnak,de nem is ez a lényeg,hanem az,hogy amikor a beteg kijön a kórházból és mozgásképtelen,akkor valaki bekötözze a sebét vagy egy kicsit átmozgassa,megtornáztassa.

Ráadásul én 6 órában dolgoztam,gondolhatod mennyiért, és nem érdekelt,mert szeretem csinálni. 1985 óta vagyok a pályán és most kezdtem el gondolkozni,hogy váltanom kellene.

10. rusnyi (válaszként erre: 9. - Andi.b)
2012. ápr. 22. 18:39
Na ez az undorító!Arról papolnak odafönn,hogy ne a kórházban legyen a beteg hanem otthon ,mert van otthonápolás ,és gondozás.Ja csak éppen leépítik,mert drága.Nálunk is tavaly küldtek el embert ,mert csökkent a vizitszám.
2012. ápr. 22. 16:44

Sziasztok!


Én 6 évig dolgoztam egy budapesti otthonápolási szolgálatnál.Április 17.-én közölték velem,hogy itt a vége. Az OEP ismét elvett tőlünk 80 vizitszámot.Májustól már nem kell mennem... 2006-ban,amikor működni kezdett a szolgálat,több Pest megyei településen és a főváros hét kerületében dolgoztunk. Ha jól emlékszem,akkor 8-an voltunk + a megye településein besegített nekünk pár számlaképes szakember is. Most három kerület maradt összesen és 2 lány dolgozik. A főnököm megkérdezte,hogy visszahívhat e, ha újra kapnak vizitszámot.Hát..... Nemtudom.

8. bionet58 (válaszként erre: 7. - Rusnyi)
2012. ápr. 21. 07:17
Tudod én másképp működök. Enyhén szólva furcsán is néznek rám, és nem értik miért vagyok sikeres, hát ezért.
7. rusnyi (válaszként erre: 6. - Bionet58)
2012. ápr. 20. 18:09
Ez így van! Sajnos nálunk a "megdöglött a tehenem dögöljön meg a tied is "felfogás van :(
2012. ápr. 20. 10:26
Ez igazi Magyar felfogás. Ha nyújtani kell akkor elzárkózunk. És akkor csodálkozunk, hogy így áll az egyes ember és az ország is ahol. Körül kellene nézni a fejlettebb világban, hogy ott mennyit nyújtanak az emberek a másiknak önzetlenül. Persze azt is kapják vissza. Így működik, csak azt kapod vissza amit bele teszel.
5. rusnyi (válaszként erre: 4. - Vonó)
2012. ápr. 17. 20:53
Na ez az nálunk is így működik :D
4. Vonó (válaszként erre: 2. - E28ddc7c9b)
2012. ápr. 9. 18:45

Az igazság az, ha én háziorvos lennék és azt a papírmunkát amivel a háziápolás jár nekem kéne kitöltögetni, én is elzárkóznék az egésztől.

Nálunk ez úgy tud működni, hogy a papírokat az otthonápolási szolgálat tölti ki a háziorvos helyett és bekopogunk hozzá, hogy pecsételje le.

A hospice ellátással pedig az a baj, hogy a betegek utolsó napjaiba érzi úgy az orvos, hogy szükség lenne a segítségre, pedig 150 ingyenes vizitre lenne lehetőség.

2012. ápr. 7. 20:56
Nálunk működik a háziápolás és szakápolás.Milyen plussz adminisztrációról beszél a doki?Odaviszi a szakápoló a papírt és fáj neki ha rárak egy pecsétet meg aláírást?Ennyi a papírmunka.Nálunk a szociális gondozónők is szakápolók így ők végzik ezeket a munkákat (ha van hozzá engedély ez más téma).Az a baj ,hogy sajnos ez a legkevésbé fizetett munka és az állam is csak igyekszik leépíteni.Ilyen helyen dolgozom innen tudom.
2012. ápr. 7. 12:32

Vannak akik tudnak róla, és éltek volna a lehetőséggel.

Itt azt a tájékoztatást kaptuk, hogy a házi orvosnak igazolnia kell.

A házi orvos mereven elzárkózott, mondván: "Nem gondolja, hogy én még külön adminisztrációt veszek a nyakamba!".

Sajnos ezt három különböző betegnél, betegségnél, házi orvosnál tapasztaltam.

Volt, hogy a gyógytornász is, és az ápolónő is megmondta, hogy ha ez a házi orvos nem vállalja a gondozást.

2012. ápr. 7. 09:08
Az otthonápolás lényege, hogy kiváltsa a kórházi bennfekvést. Nem mindegy, hogy állami pénzekből egy vizitet, vagy egy kórházi ágy fenntartását kell finanszírozni.

Ugrás a teljes írásra: Otthoni szakápolás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook