Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Otthoni segítség a párodtól? fórum

Otthoni segítség a párodtól? (beszélgetős fórum)


1 2
21. Zsozsy (válaszként erre: 20. - Alnisa)
2022. máj. 17. 08:49

Most eljátszom Csernust.

Nem lehet könnyű két gyereketet egyedülállóként nevelni.

Kitartást, nagy levegő és tartsd bent...

Vagy nagy levegő és lassan kifújva, halkan súgd a fülébe a "nagyobbiknak", hogy mátol magadra mosol, főzöl...

20. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 17. 08:33

Nálunk sajnos én csinálok mindent otthon..... Hiába mondom, hogy úgyan kivihetné a szemetet legalább, vagy feltörölhetne a fürdőbe a gyerek utána, semmi. Elég szar érzés. Sokszor van ,hogy én hétvégén indítom a mosást, mosogatok, főzök, takarítok, ő meg ül a gép előtt és netezik. Majd mikor végeztem, elvárja, hogy kimenjek segíteni neki a kertben......

Még ha ez idő alatt a gyerekkel foglalkozna, akkor nem esne ilyen szarul, de még ez sincs sajnos......

19. Zsozsy (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 17. 06:47

"Kacsahercegnő:

Nem "segít", hanem ő is ott lakik, ezért elvégzi a rá eső részt"


Na ez az. Ez mutatja mennyire nem tudjuk, értjük még mindig az örökölt, rosszul rögzült társadalmi kultúrák levetkőzésének fontosságát.

Kacsahercegnő megfogta a lényegét.

Gondolom lakáshoz sem csak segített hozzájutni. A gyereknemzéshez sem csak segédkezett.

1/2 + 1/2 = 1 pár

A 3/4 + 1/4 = is 1 pár, igaz.

Ha nálatok ez a helyzet, akkor kárpótol valahogy a maradék 3/4 részével, többet tesz bele más téren?

Ha nem, tessék mihamarabb leülni vele matekolni...😊

18. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 17. 06:31
Segítsen, igenis fel kell osztani a házi munkát is.
17. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 16. 22:52
Segítsen abban, amiben tud.
16. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 16. 22:25

Férjem mindent megcsinál, magától is, kérnem se kell.


Mikor nem dolgoztam akkor én vittem a háztartást, aztán minél többet voltam távol úgy vette át a feladatokat meg is szerette pl a főzést. Mióta le vagyok pusztulva mindent, de tényleg mindent megcsinál.

2022. máj. 16. 21:48
Segitsen!
2022. máj. 16. 21:40
Csak annyit csináljon, amennyit én is. Tehát ha én főzök, ne a kanapét koptassa a hátával, hanem tegye magát hasznossá bármi módon. Mindegy mit, csak hasznos legyen, a családot szolgálja. Nem segít, kiveszi a részét. S nemcsak ő, a gyerekek is.
13. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2022. máj. 16. 21:34
nagyon helyes gondolkozás..-))
12. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 16. 19:47

Szerintem kinek mi a jó. Én nem igényeltem, hogy segítsen, eltekintve a férfias dolgoktól (fúrás-faragás, nehéz vagy kerti munka).

Ez nálam a mai napig így van, nekem pl. férfiatlan egy porszívózó, mosogató férfi.

Mi mindig a régi családmodell szerint éltünk, hiába nem vagyunk idősek. A férfi megteremt mindent, függetlenül attól, hogy én is dolgozom, dolgoztam mindig.

Én szeretem kiszolgálni őt, ezzel kifejezve, hogy imádom őt már 30 éve, és tudom, hogy mindent megtesz, hogy mindenünk meglegyen.

Mindezt úgy, hogy én indulok előbb a munkába, és én érkezem később.

Egyáltalán nem szeretnék osztozni a házimunkában....

11. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 16. 19:40
Bizony vegye ki a részét. Ez miért kérdés?
10. globus
2022. máj. 16. 19:38

Van úgy, hogy mindent megcsinál, máskor semmit.

Én ugyanilyen vagyok, néha heverek egész nap.

Némely dologhoz tényleg nem ért, azt hagyja békén, helyette elvégez sok mást, amit én utálok.

9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 16. 19:35

Nálunk abszolút nulla munkája van itthon a férjemnek. Férfimunkát is beleértve.

És ez nálunk így van jól.

8. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 16. 19:20

Attól függ!

Míg itthon voltam,csak az udvari munkàkat kellett megcsinálnia.

Most,hogy dolgozom nem hogy jól esik,de elvárom,hogy a konyhát úgy talàljam,ahogy hagytam.

Igenis,mosogasson el,ne legyen morzsa mindenhol stb.

Porszívó az csak az övé.

Ablakot együtt pucolunk.

Nincs ebből cirkusz.

2022. máj. 16. 18:51

Én soha nem segítettem a házimunkában.

Most is jön valaki és rendet tart körülöttem már évek óta.

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 16. 18:50
Kérdés, hogy mit végez a nő? Van-e neki is munkahelye?
2022. máj. 16. 18:45
Ha mindketten dolgoznak munkahelyen, az otthoni munkának közösnek kell lenni. Mi az hogy a nőnek segít a férfi? Ne segítsen. Egyenrangúan vegye ki a észét. Ha a nő otthon van gyerekkel, vagy munkanélküli, akkor se kell neki segíteni. csinálja meg egyedül. Segíteni a tehetetlennek kell.
2022. máj. 16. 18:40
A férjem mindenben segített mindig. 47 éves házasok leszünk:-)
2022. máj. 16. 18:28
Nem "segít", hanem ő is ott lakik, ezért elvégzi a rá eső részt. Nem a nő feladata minden otthoni tevékenység.
2022. máj. 16. 18:25
Ha tényleg Férfi, akkor szigorúan segítsen. Ha pedig carházi-alak, akkor találjon kifogásokat.
2022. máj. 16. 18:22

Ki mit gondol arról hogy a férfi is vegye ki a részét minden nap a háztartásban? Vagy ha esetleg kis baba is van akkor többet segítenie?

Vagy a feleség, barátnő feladata minden otthoni tevékenység? ( ez csak kíváncsiság kinél hogyan működik)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook