Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Otthoni munkamegosztás a párkapcsolatban fórum

Otthoni munkamegosztás a párkapcsolatban (beszélgetős fórum)


17. Laleh
2010. márc. 19. 12:32

Nálunk én mosok, főzök, pucolom a nyuszi és a futóegerek almát, ő a macskáét, a mosogatás, porszívózás, rendrakás közös. Ő fúr, kalapál javít.

Meg a szemetet is ő viszi le, mikor megy dolgozni.

16. Azurit
2010. márc. 18. 23:20
Néhányszor önként besegít a párom pl.:mosogat(-igaz néha utána kell mosogatni...),takarít,leviszi a szemete,szerel,és főzni is szokott.Egyedül a teregetést nem vállalja be,de nem is bíznám rá,mert nincs türelme hozzá és csak úgy feldobál mindent a szárítóra.
15. MMea (válaszként erre: 14. - Susika2009)
2010. márc. 18. 20:58

Ez nálunk si így van, hétfőn szabad napos volt, kitakarított (mert a hétvéégn nem voltunk itthon), levitte a szemetet és elmosogatott, pedig nem is mondtam, mert néha mondani kell neki, mert valahogy neki nem annyira természetes, de sokmindent megcsinál.

Reggel én mosogatok, ő meg leviszi a szemetet amikor megy munkába. Porszívózás felesben. A teregetést inkább én végzem, mert egy jó teregetés fél vasalás. De vasalni már egészen jól tud, persze még néha besegítek neki. Szóval ügyes és nem minden rám hárul, hisz én is dolgozok.

2010. márc. 18. 18:48

Nálunk aki szabadnapos az csinálja az aznapi takarítást,főzést stb..hogy mire hazaér a másik már csak pihennie keljen,ha mindketten itthon vagyunk,együtt csinálunk mindent!DE a főzés jobban az ő része,én cukrász vagyok,vállalom a sütést!DE a ruhákat vasalni és elrakni nem engedem neki,mert nem úgy tűri össze a ruhákat mint én,,:-)

Ja és a kutyus fürdetés is csak az enyém,eddig csak 2-szer fürdette ő,mert műtve volt a kezem és nekem nem lehetetett:-)

2010. márc. 18. 18:02
Nálam 1 éve ugyanaz a megosztás,én csinálok mindent és senki nincs tekintettel arra hogy épp felmostam és ilyesmi......
12. Első
2010. márc. 18. 17:49
Nálunk a párom süt és takarít. Én meg főzök, mosok és vasalok. Ez így alakult ki az évek során. És mindkettőnknek így jó:-))
2010. márc. 18. 17:32
Valahogy már az elején rögtön kialakult, hogy az csinálja, aki éppen éri. A takarítás általában közös, a főzés vagy közös vagy én, akkor ő vállalja a mosogatást, a mosógépet is bármelyikünk benyomja. Egyetlen dolog csak az enyém: a vasalás, nem hagyom szegényt, mert pocsékul csinálja :D
2010. márc. 18. 17:29

Nekem is rengeteget segít a párom, szerencsére a munkája miatt sokat van itthon.

A reggelit, vacsorát általában ő csinálja, az ebédet én. Mosogatást Jean végzi (a mosogatógép.

Mosás az enyém, takarítás felesben megy.

Én is nagyon szerencsés vagyok

2010. márc. 18. 17:18
Ja, és nem azért írtam így, mert én nem szeretnék dolgozni vagy lusta lennék, csak asszem képtelen lennék arra, amit a párom csinál! Jó üzleti érzékkel áldotta meg a sors! :)
2010. márc. 18. 17:16

Nálunk úgy van, hogy minden házimunkát én csinálok, a párom pedig a munkákat hajtja fel és a pénzt keresi!

Jelmondata: ha én csinálom a házimunkát, akkor Te viszed a vállalkozást!

Azt hiszem maradok a házimunkánál, mégha nekem is kell mindent csinálnom! És ha nem is értek mindig egyet ezzel! :)))

7. zsutta (válaszként erre: 1. - MMea)
2010. márc. 18. 17:09
nálunk mindent én csinálok (mosás, főzés, takarítás). nekem az a legnagyobb segítsége, hogyha nem úgy alakul a nap, ahogy tervezem, és valamivel elmaradok, akkor nem teszi szóvá. nekem ennyi elég! :)
2010. márc. 18. 17:03

ő szereli meg az elromlott eszközöket, ő cserél villanykörtét és viszi ki a szemetet. Ha leszakad a függöny ő szereli vissza:) Ő takarítja ahöcsögöket:)


Én mosok, teregetek, hajtogatok, mosogatok, porszívózok, virágot locsolok, hörcsögöt etetek, felmosok, port törlök, pakolok, rendet rakok. A bőröndöket is mindig én pakolom ki nyaralás után:)


Ablakmosásra és vasalásra bejárónőt fizetünk.


Főzni nem sokat főzünk, de ha mégis ott is munkamegosztás van:) a sütiket csak én csinálom, a húsokat pedig néha ő néha én.

Egyéb kajákon én kisérletezem, eddig sikerrel:)


Szerintem nálunk szuperül kialakult, szavak nélkül:)

2010. márc. 18. 17:03

A férjem szeret mosni és főleg főzni és szivesen

elvégzi kiveszi belőle a részét. Üdv.Ágnes

2010. márc. 18. 17:03

A páromé a konyha, nagyon szereti.a főzés és takarítás egyaránt, de ha szükséges bármit megcsinál.Ha közös takarítás van, akkor osztozunk.

Őszintén szólva Nagyon Szerencsésnek érzem magam!

3. MMea (válaszként erre: 2. - Tonettó)
2010. márc. 18. 17:02
És ugyna olyan alapos mint te?
2010. márc. 18. 17:01
Teljesen megosztunk mindent. Általában a párom vasal :)) Én főzök, mosok, mosogatok. A takarítást felesben csináljuk. De mikor hogy. Mindenesetre nagyon jó dolgom van.
1. MMea
2010. márc. 18. 16:58
Ti otthon a párotokkal hogyan osztjátok meg a házmunkákat? Ki mit csinál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook