Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Otthoni kenyérsütés-áldás vagy átok fórum

Otthoni kenyérsütés-áldás vagy átok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2007. nov. 3. 19:10
Ráadásul a Kata recije tényleg fini:))
46. 754c7e07c3 (válaszként erre: 45. - Ildikó69)
2007. nov. 3. 19:07

Szia!

Bármilyen gépet vehetsz, valószínűleg nem bánod meg. Nem kell hozzá sok minden, és 3 óra alatt sül meg a kenyér. az enyém kilósat csinál. 3 dl tej, fél élesztő, 1 kanál olaj, 2-2 teáskanál cukor, és só kell hozzá, illetve 900 ml liszt.

Megéri ezzel sütni, mert olcsóbb, finom, és adalékanyagmentes.

2007. nov. 3. 18:57

szisztok

Szeretnék venni kenyérsütő gépet, de nem tudom milyet. Sok jót és rosszat is hallottam felőlük. Valaki tudna adni tanácsot?Olyan kérdéseim lennének, hogy mi kell hozzá, mennyi idő alatt süt meg egy 500 gr-os kenyeret(átlag),és valójában megéri-e ezzel sütni a kenyeret.

köszönöm a segítségeteket

44. monami (válaszként erre: 43. - 7kata)
2007. szept. 9. 06:49

Milyen géped van hogy 2 kg.liszt belefér?

A cseréptálban is sütöd meg?

Ha nem a gépben kelesztenéd,meddig kellene kelnie?

Egy nagy kérdőjel is lehetnék........

De legalább 1 receptet kaptam.

43. 7kata
2007. szept. 8. 21:06

Én rendszeresen sütök kenyeret. Minimum 2kg lisztből. Ehhez teszek 1 élesztőt, pici cukrot, 13-14 dl tejet és/vagy vizet, fél vajat. Szoktam bele mindenféle magot is, vagy hagymát..., nem kell félni semmilyen újítástól!:)))

Van egy jó kis gépem, ami megdagasztja, abban hagyom kelni, aztán 2 cseréptálba osztom, és ha azokban is megkelt, akkor sütőben sütöm 50-55 percet kb 190 fokon.

2007. szept. 8. 20:30
Ha azt nézed a boltba már 300 forint ,a kenyérsütővel 84.Áldás vagy átok?
2007. szept. 8. 19:38

Nkem átok volt, híztam mint állat :))))) De szerncsére tönkremnet, és még az árát is visszakaptuk, mert garanciális volt. lehetetlenség ellenállni a frissen sült kenyérnek, pedig amúgy egyáltalán nem eszem fehér kenyeret.

De akkor??? Mint Gombóc artúr a csokit: fehéret, barnát, magvasat, krumplisat, kukoricásat, fűszereset, parasztosat, hagymásat, levegőset, töppedőset...ahhh, Jó, hogy már nincs ilyen gépünk :)

40. monami
2007. szept. 8. 19:23

Egy jó kenyér receptet szivesen fogadnék.

Úgy szeretném hogy a gép csak dagassza ,keleszteni nem szeretném benne.

Abból az elgondolásból hogy akkor talán nagyobb adagot tudok beletenni.Mi sokan vagyunk és nem elég 1 kenyér egyszerre.

39. Venes (válaszként erre: 38. - Ager-62)
2007. szept. 8. 18:30

Tasóm mesélte, hogy állítólag igen jobb a sütőben megsütni.

Vagyis ő valami olyasmit mesélt, hogy alkohol keletkezik a gépben, meg szóval nem egészséges annyira ott sütni...


Én majd most tesztelem, hogy sütőben sütöm ki.:)

2007. szept. 7. 21:12
Én is áttértem a sütőben sütésre,mert sokkal lazább lesz a kenyér,a gépet pedig a dagasztásra és kelesztésre használom.Igazán nem sok baj van kenyér sütéssel.
2007. aug. 30. 10:36

Hellóka!

Én most szereztem be a kenyérsütőgépemet,szerintem álldás mivel adalákanyag alergiás vagyok számomra fontos hogy csak olyat egyek amiben tutira nincs semmi amitől bajom lehetne!Ezidáig a kenyeret is csak piritva ehettem mindenhez,mióta magam sütöm van úgy hogy csak ezt eszem üressen vagy gyümölcsell

36. Venes
2007. jún. 19. 08:38
Tegnap teszteltem a gépet. Olyan finom lett a kensér. Apukám azt mondta rá, hogy olyan, mint a kalács. De csak a koriander miatt éreztem olyannak, szerintem..)
2007. jún. 15. 08:28
Nemcsak kenyeret szoktam sütni, hanem minden tésztát ebben gyúrok. S mivel finom lesz , amit benne készítek, így 1 héten 5* sütök valamit. A fiaim igénylik. A középső gyerekem nagyon nem akart hízni, már mindent kipróbáltam, amit az orvos mondott, semmi. Mivel szereti az itthoni péksütiket, és a géppel nem tudom elrontani, így szépen megindult a súlya. Most már nem sovány. Én a gépnek tulajdonítom.
34. Venes
2007. jún. 15. 08:09
Én eddig még csak pizzatésztának a dagasztására használtam, de hétvégén most már tényleg sütök is benne kenyeret. Fincsi rozsosat, lenmaggal.
33. Venes (válaszként erre: 32. - 754c7e07c3)
2007. jún. 15. 08:08
:D Nekem pont híznom kellene... Asszem mostmár lassan elkezdem használni, mondjuk hétvégén tesztelem is.
2007. jún. 14. 16:14
Imádom a gépemet. Mondjuk mióta megvettük híztam 10 kg-t, de megérte.
2007. jún. 13. 12:22
Az én mamám most fedezte fel, hogy nem lesz olyan sűrű a kenyér, ha a gépben dagasztja, keleszti, aztán olajjal kiégetett virágcserépben sütőben süti meg a kenyeret. Gondolom a sütés így jobban hasonlít nagyanyáink kemencéire.
30. Erás (válaszként erre: 22. - Zsuzsa74)
2007. jún. 10. 21:05
Ha kelt tésztát csinálok, csak a gépben dagasztom, kelesztem. Nekem ezért (is) áldás a gép.:)
29. Erás (válaszként erre: 20. - Waczkor)
2007. jún. 10. 21:03
Egyelőre kisebb magasfalú tepsibe, de tervezek egy venni egy szögletes kenyérformát.:)
2007. jún. 10. 16:30
Egy éve kaptam a gyerekektől.A bolti kenyérnek,soha sem ettem meg a héját,de mióta kenyérsütőm van,azt is szívesen megeszem.Áldás az itthoni kenyérsütés.
2007. jún. 10. 15:06

Ma kipróbáltam a kenyérsütőmben a lekvárfőzést.

Nagyon finom eperlekvárt készítettem és a tűzhelyt sem kellett órákig törölgetnem. Úgy látszik nekem jobban megy benne a lekvárfőzés, mint a kenyérsütés:-)

26. 4726e582cf (válaszként erre: 21. - Nike)
2007. jún. 1. 19:28
Most mondta anyu kollegája, aki nagy kenyérsütő, hogy esetleg attól lehet, hogy le volt járva a liszt szavatossága vagy a keveréké :(.
25. Teráz
2007. jún. 1. 18:25
ÁLDÁS !!!
2007. máj. 30. 20:52

Nálunk örökké kenyér-gond volt. Mert ha kenyér nincs itthon, akkor "éhen halok". Előfordult, hogy a közeli boltban elfogyott, vagy bezárt az üzlet mire észbekaptam....stb, stb. Mióta kenyérsütő gép van, azóta nincs gond. Csak arra kell figyelni, hogy időben felkészítsük, mivel az elkészítési idő hosszú : 3 és fél óra. Igaz, hogy van gyors program is, de az nem vált be.

Nem mindig sikerül egyformán finomra a kenyér, megmagyarázhatatlan okok miatt.

Szerintem áldás a kenyérsütő gép.

23. zsuzsa74 (válaszként erre: 21. - Nike)
2007. máj. 30. 20:28
A férjem nekem is hozott valamilyen kenyérlisztet, mindenféle mag is volt benne és ebbe is csak víz kellett. Nagyon nem ízlett nekem is ragadós lett. Fúj, ment is a kukába.
2007. máj. 30. 20:27

Én karácsonyra kaptam a kenyérsütőmet, azóta boltban nem vettem kenyeret. A kelt tésztákat is benne kelesztem és most kipróbáltam a lekvár főzést is. Nagyon fini eperlekvárt sikerült csinálni.

Én egyszerűen imádom a gépecskémet.

21. Nike (válaszként erre: 18. - 4726e582cf)
2007. máj. 30. 19:30

Azt is próbáltam...minden benne van, csak víz kell hozzá...valamit nagyon elrontok, mert az összes kenyerem "szalonnás" lett:(

Aki tudja mitől lehet, írja meg lécci!

20. Waczkor (válaszként erre: 4. - Erás)
2007. máj. 30. 19:10
Ez lehet,hogy hülye kérdés lesz: Ha sütőben sütöd a kenyeret mibe teszed bele? Valamilyen formába vagy csak egy tepsibe?
19. 4726e582cf (válaszként erre: 12. - Be52089f0e)
2007. máj. 29. 23:39

Nálunk csak bizonyos fajták lesznek tömörek, a többiek olyan állagúak, mint a félbarna kenyér a boltból, csak legalább tudom mit raktam bele :).

Igaz kegyetlenül megpörgeti a villanyórát :(((, de azért szeretjük :).

18. 4726e582cf (válaszként erre: 17. - Nike)
2007. máj. 29. 23:38
Figyu kezd a legyegyszerűbbel, lehet néhány hiperben kapni olyan előre bekevert lisztkeveréket, ha jól emlékszem talán csak szárított élesztő kell hozzá és víz, talán só, avval sikerült nekünk is elsőre kenyeret sütni, aztán jöttek a receptek, amit a sütőhöz adtak, azok is mentek. :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook