Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Otthoni Jóga? fórum

Otthoni Jóga? (beszélgetős fórum)


2014. okt. 15. 22:08
Nem rossz ötlet..
21. Érdekes73 (válaszként erre: 19. - Bubuka93)
2014. okt. 15. 22:07
Egyszerűekkel kezdjed fokozatosan nem az a lényeg hogy akrobata legyél :)
20. bubuka93 (válaszként erre: 18. - Jucus123)
2014. okt. 15. 18:53
Köszönöm, mindenképpen utána nézek,hogy hol lehet beszerezni! :)
19. bubuka93 (válaszként erre: 16. - Érdekes73)
2014. okt. 15. 18:52
Köszönöm. :)) Már végig is böngésztem ezt az oldalt, nagyon tetszik :)
2014. okt. 14. 13:20
Ha otthoni jóga én a Wai Lana dvd-ket ajánlom.
2014. okt. 14. 08:15
10 perc mozgás sprozat dvd. Abbol jógás os van én abbol tanultam az alapokat es nagyon jo;)
2014. okt. 13. 16:33

De a neten is vannak :


[link]

15. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Bubuka93)
2014. okt. 13. 16:28
Szerzel könyvet ahol van kép és leírás is és elkezdel egy gyakorlatot.Aztán vagy kedvet kapsz vagy nem.Ha nem meditálsz csak a gyakorlatokat végzed ( amelyik tetszik amelyik megy) már az is jó hatással lehet rád.
14. bubuka93 (válaszként erre: 12. - Grizus)
2014. okt. 13. 15:08
Hát, de ha szembesülnél vele, akkor már elindulna egy folyamat,hogy ha szeretnél akkor változtass rajta, tegyél érte, nem? Biztos,hogy van az életedben olyan, ami motivál...valami/valaki aki bíztat..Gondolom legfőképpen magadnak szeretnél megfelelni.
13. bubuka93 (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2014. okt. 13. 15:03
Hiszek neked! :) Tapasztalatból írod, amit írsz, én is írtam hogy egyenlőre olvastam csak róla meg stb. Ismerkedtem vele :) Amint lesz lehetőségem biztosan meglátogatok egy ilyen csoportot. Addig meg kutakodok róla :)
12. grizus (válaszként erre: 8. - Bubuka93)
2014. okt. 13. 14:58
Hát, lusta is vagyok, meg ha csinálnám, fokozottabban szembesülnék azzal, hogy milyen a testem. Menekülök ez elől, így hát tespedek helyette...
11. michelle.r (válaszként erre: 10. - Bubuka93)
2014. okt. 13. 14:54

Tíz év jógatapasztalattal mögöttem mondtam amit mondtam. Hetente kétszer jártam órára, úgy az első év végére értem el oda, hogy teljesen helyesen lélegeztem, és onnantól az egész más lett. Én nagyon sokat vártam a jógától, ezért fordítottam nagy energiát arra, hogy megtanuljam.


Én csak a hatha jógáról tudok nyilatkozni, mert azt művelem. Ott fontos a helyes légzés, a pontos mozdulatok. Ezen kívül van még rengeteg irányzat, keress :)

10. bubuka93 (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2014. okt. 13. 14:36
Bár ilyen egyszerű lenne..:) Neem, dehogy beszéltél le, nyilván nem is várom, hogy itthon egymagam mindent megtanulnék...Csak sok helyen írták,hogy itthon is végezhető, de akkor nem olyan könnyű, mint gondoltam:)
9. michelle.r (válaszként erre: 5. - Bubuka93)
2014. okt. 13. 14:26

Az életed bármilyen más rendszeres mozgástól is elindul az összhang felé, hidd el ;))


Esetleg keress egy olyan klubot, ahova szombaton is elmehetsz, ha csak a légzést elsajátítod, az is felér egy életterápiával :)


Lebeszélni meg semmiképpen nem akarlak, könyvekből és dvd-ről nem lehet úgy megtanulni, hogy azt kapd tőle, amit szeretnél.


Ismered az öt tibeti gyakorlatot? Kezdetnek az sem lenne rossz és az kb. 20 perc, még a reggeli rohanásba is belefér ;)

8. bubuka93 (válaszként erre: 7. - Grizus)
2014. okt. 13. 14:21
Engem tényleg nagyon érdekel ez a dolog, és lehet,hogy mégiscsak megpróbálkozom vele valahogyan itthon, amikor senki sem lát, mert lehet nekem is a végén még balettbe megy át :D Nekem mondjuk nem is a dinamikusabb jóga a célom, inkább a nyugis, meditálósra gondoltam.:) Lehet,hogy csak egy kis elhatározás kellene neked is és szépen fokozatosan elkezdeni ismét, hisz ha szeretted akkor ha ismét belevágnál tuti élveznéd :)
7. grizus (válaszként erre: 5. - Bubuka93)
2014. okt. 13. 14:10
Érdemes pedig csinálnod. Ha nem is csinálod tökéletesen, akkor is sokat ad. Én alapból hajlékony vagyok, de mostanában már nem tudom azokat megcsinálni, amiket akkoriban, és a jóga nagyon fejleszti a hajlékonyságot is. Én igazából tánctornajógának hívtam, mert kicsit balettszerűen mozogtam az ászanák között, sokat nyújtottam és tornamozdulatok is voltak benne, szóval ilyen vegyes dolog volt. A légzést nem is nagyon csináltam. Vannak más hasonló mozgások is, akár a callanetics meg a pilates, előbbit otthon is tudod tanulni videóról meg könyvből asszem, meg vannak egyéb hasonló, nyugisabb de azért átmozgató mozgások, akár művészi torna-balett alappal, akár a nyújtáson van a hangsúly. Nekem is kéne mozognom... hisz szerettem csinálni, csak nagyon elpuhultam, ez az igazság.
6. grizus (válaszként erre: 3. - Bubuka93)
2014. okt. 13. 14:06
Nem, könyvből sajátítottam el. Mahesiwarananda könyveiből, melyekben az ászanák képei is bennevannak. Persze csak azt csináltam, ami ment, sose álltam fejen vagy ilyesmi.
5. bubuka93 (válaszként erre: 4. - Michelle.r)
2014. okt. 13. 14:04
Köszönöm a válaszod,lehet hogy felhagyok vele, klubba nem tudok eljárni a munkám miatt..Valami mást kell valószínűleg keresnem,hogy összhangban legyen az életem...:)
2014. okt. 13. 13:50

A jóga szellemisége legalább olyan fontos, mint az ászanák tökéletes végrehajtása. Mindkettővel összefüggésben, a tökéletes jógalégzés. Én nem hiszem, hogy ezt egy dvd-ről el lehet sajátítani. A jógamester odamegy hozzád, kiigazítja a mozdulataidat, ha ütemben lélegzel, megtanít.


Enélkül nem lesz más, mint egy közepesen fárasztó gimnasztika. Mindenképpen járj el egy ideig egy klubba.

3. bubuka93 (válaszként erre: 2. - Grizus)
2014. okt. 13. 11:25
És megkérdezhetem,hogy hogy fogtál neki? Videókkal együtt csináltad? Tapasztaltál változást? :)
2014. okt. 13. 11:18
Én régebben jógázgattam itthon, nem volt nagyon profi persze, de jól ment. Mondjuk akkor még sokkal vékonyabb voltam. Kéne mozogni, de baromi lusta vagyok és nem szívesen mozgok ilyen ducin.
2014. okt. 13. 11:12
Sziasztok! Nem is tudom,hogy kezdhetnék bele...Szeretnék itthon, egyedül jógázni, de az alap ismereteket sem tudom, próbáltam utána nézni itt az interneten, de csak összezavart a sok információ. Sajnos ahol lakom, nem igazán van lehetőség Jóga órára járni, legalábbis az én munkám mellett. Mégis szeretnék valami kikapcsolódási formát,(mivel barátaim nagyon nincsenek...)Fogyni nem szeretnék, ígyis eléggé vékony testalkatú vagyok, de a mozgás kell. És,hogy őszinte legyek, nyított vagyok az ilyen test-lélek dolgokban. Mostanában van az,hogy úgy minden összejött és a fejemben rendet kéne tenni, azt hiszem kezdek kicsit negatívan gondolkodni..ÉS állítólag a Jóga ebben is segíthetne, ellazulni kikapcsolni. Ha valakinek van valami jó ötlete, kíváncsian várom, szívesen beszélgetnék ilyesmikről..:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook