Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ajánlanátok otthoni gyógyszerkészlet nyilvántartást? fórum

Ajánlanátok otthoni gyógyszerkészlet nyilvántartást? (tudásbázis kérdés)


8. globus (válaszként erre: 1. - Summer89)
2021. jún. 17. 17:49

Ügyfélkapun be lehet állítani, hogy küldjön értesítést recept felírásáról, felhőben lévő gyógyszerekről. Persze ehhez ügyfélkaput kell neki csináltatni.

Vagy egyszerre írasd fel az összeset, és írd fel magadnak, hogy mikor esedékes legközelebb. Nagyjából együtt fogynak el, max 2 nap különbséggel. 28-30 szemes legtöbb gyógyszer.

7. Bless the child (válaszként erre: 1. - Summer89)
2021. jún. 17. 17:41
Mi nálunk a 4 hét számít 1 hónapnak. Annyira nem bonyolult a dolog, feliratsz 3 havit, kiváltod, a telefonod noteszába meg beírsz figyelmeztetésnek 12 hétre kiszámolva. Azért számolunk 4 héttel 1 hónapot, mert nagyon sok 28 szemes gyógyszer van.
2021. jún. 17. 17:32

Én mindig 1 havit váltok ki, így nagyon könnyű követni, hogy mit kell pótolni.


Havonta egyszer elmegyek a patikába és csak azt váltom ki, ami el fog fogyni a következő patika járat előtt.


Én 3 féle gyógyszert szedek, a férjem 6 félét+ vannak a közösek, mint fájdalomcsillapító, izomlazító, lázcsillapító, stb.

A közösekből sincs itthon egy rakással, hanem csak 1-1 dobozzal, ha fogy, akkor pótolom.


Miért kell nyilvántartást vezetni a gyógyszerekről. Jellemzően 1 dob= 1 havi...

2021. jún. 17. 11:53
Ha felirod egy füzetbe, miért nem jó ? legfeljebb beszkenneled, gépen is meglesz.
4. libikóka (válaszként erre: 1. - Summer89)
2021. jún. 17. 11:41

Lehet hogy marad a hagyományos átnézős módszer vagy csinálsz magadnak táblázatot.

Bár egy idő után belejössz:))

2021. jún. 17. 11:37

Amúgy vannak öreg-kezelesek itt Angliában.

Meg van a hülye szomszéd néni, aki századra szól, hogy az ajtó nyitva maradt.

2. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Summer89)
2021. jún. 17. 11:34

Ilyen nincs.

Én néha rendet raktam, kiszortam a lejárt cuccokat, a hasznát fogfekek tömkelegét. A nagyapám röhögött azon, hogy a nagyanyám nem tudja, hol tartja a Cavingtont.


Most már nem tudja a nagyapám ki vagyok néha.

2021. jún. 17. 11:04

Sziasztok!


Tud-e valaki olyan programról, amivel a nagyszülők állandó gyógyszerkészletét nyilván lehetne tartani? Nem élek velük, kicsit nehéz időnként átnézni az összeset és kiszámolgatni, hogy mi mikor fogy el, mikor érdemes kérni receptet... nem akarom, hogy ezzel menjen el a velük töltött idő... Lehet mobilos vagy számítógépes program is.


Amiket én találtam, azok inkább figyelmeztető appok voltak, de engem ne figyelmeztessen, hiszen nem én szedem azokat a gyógyszereket. Én "csak" figyelném a készletet és kiíratom a háziorvossal, de őt sem akarom minden héten egy-egy dobozért zavarni. Az senkinek sem jó.


Aki van hasonló élethelyzetben, Ti hogy csináljátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook