Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Otthoni ápolás fórum

Otthoni ápolás (beszélgetős fórum)


6. csorocsaj (válaszként erre: 1. - Márta57)
2010. dec. 19. 08:38
Márti én halmozottan sérült lányt nevelek de sose kérdezném meg hogy nevelljem adhatunk tanácst de szerintem azt neked kell tudni hogy édesanyádnak mi a leg jobb ápolás irj Rosza 13 nak kérdezd töle ö fáradhatatlan már csak tudja
5. 9e36cbb27b (válaszként erre: 3. - Pethoevi)
2010. okt. 15. 19:46

Ez nagy igazság.

Nekem anyu 26 éve sclerosis multiplexes (izomsorvadásos) beteg. Ott járunk h menni nemtud, ültetni is úgy kell kocsiból ágyba és vissza, wc stb szintén. enni tud, no meg a gondolkodása ok. de a szája...

állandó jelleggel be nem áll a szája. az összes szomszéd és ismerős ellett üldözve tőlünk. senki nem jön már hozzánk mert nem tudja senki elviselni amiket csinál. morog, fújkál, kiabál. a gyerekeim is utálják mert mindig csak cseszteti őket, mint engem és aput is.

Ha elmegyünk már telefonál h mikor megyünk. ha otthon vagyunk az a baj, ha nem, akkor az.

Semmi se jó neki.

Több kapcsolatom miatta ment tönkre mert senki nem tudta elviselni amiket csinál.

Nekem kell mindent csinálnom itt is a gyerekeken kívül, és mint egyféle burokban gondolná hogy éljek, nm mehetek sehova, ha igen egyből kiabálás és vita van. ha megcsörren a telefon szintén.

Ez egyre inkább tűrhetetlen most már. Depressziós tuti nem leszek miatt, de nyugtatókon se fogok élni anyám miatt. Nem akarok én mire felnő a gyerekem nyugtatófüggő, idegileg leépült, depressziós ember lenni.

4. mendra (válaszként erre: 1. - Márta57)
2010. okt. 15. 18:51
Mi váltja ki benne az agressziót?
2010. okt. 15. 18:35

huha,ez nem könnyű...

ki fogsz merülni lelkileg főleg...:-( Sajnálom.

Viszont ha azt érzed,h nem bírod tovább,ne érezz lelkiismeret furdalást...Nekünk apukánkat kellett beadni otthonba.Szerették nagyon és mi is nyugodtak voltunk,mert szakszerű ellátást kapott.Bár nem volt könnyű,de szerencsére jó természete volt és soha nem hányta a szemünkre...

2010. okt. 15. 18:29
milyen jellegu a betegsege?
2010. okt. 15. 18:26
édes anyám nagyon beteg,hogyan tudnám leggjobban ápolni,mivel igen agressziv néha

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook