Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Otthonápoláshoz segítséget lehet kérni az önkormányzatnál? fórum

Otthonápoláshoz segítséget lehet kérni az önkormányzatnál? (tudásbázis kérdés)


11. Lávli* (válaszként erre: 10. - Unom)
2020. jún. 12. 21:02

Én azt sajnálom, hogy sajnos még manapság is, de 20-25 éve méginkább, a szociális szakembereket sokan bejárónőnek, cselédnek nézik.

Azt meg felháborítónak tartom, hogy a koszoskörmű úgy döntött, hogy nekik nem jár a bruttó 500 ezer.

10. unom (válaszként erre: 7. - Lávli*)
2020. jún. 12. 20:05
Akkoriban se volt jobb. Minimálbér, én is csak a jó időbeosztás miatt csináltam, kisgyerek mellett.
9. Lávli* (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2020. jún. 12. 19:53
Nem. Az állami keretből van. Megkapja a rávalót minden önkormányzat. Ha hatáskörükben áll átcsoportosítani, és meg is teszik, az már más kérdés.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Lávli*)
2020. jún. 12. 19:50
És nagyon sok helyen ma már attól is függ, hogy az önkormányzatnak mekkora kerete van erre. Létszám, munkabér, a dolgozók megfelelő szakképzettség szerinti díjazása
7. Lávli* (válaszként erre: 5. - Unom)
2020. jún. 12. 19:43

Azóta sok változás történt. Vannak olyan önkormányzatok, ahol a közvetlen környezetét sem engedik takarítani az ellátottnak, azt mondják a családnak, hogy arra fogadjanak takarítónőt.

Sajnos nem véletlenül van a szociális ellátó rendszer és annak dolgozóinak megbecsülése ott, ahol.

2020. jún. 12. 19:28
Szerintem is, felsorolod nekik, mire lenne szükséged, és majd mondják, hogy a kívánságokból miket tudnak vállalni.
5. unom (válaszként erre: 2. - Lávli*)
2020. jún. 11. 08:45
Gyes után dolgoztam ebben, igaz, már 20 éve. Akkor a teljes takarítás és mosogatás benne volt, mindennel együtt.
4. Lávli* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 11. 08:42
Szívesen :)
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Lávli*)
2020. jún. 11. 08:41
Jó. Köszönöm szépen! : )
2. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 11. 08:36

Szia, persze, úgy keress rá, hogy házi segítségnyújtás, minden feltétel pontosan le van írva, meg az igénybevétel módja is.

Intézmények bizonyos pontokban eltérhetnek.

A takarítás viszont biztosan nem egész házat illetően, és nem nagytakarítás, meg odaégetett serpenyők elmosogatasa, hanem csak a közvetlen környezet tisztán tartása.

2020. jún. 11. 08:31
Sziasztok! idős szülőre lehet kérdni önkormányzatnál fürdetési lehetőséget és akár takarítást, segítséget? Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook