Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Otthon vagy temető fórum

Otthon vagy temető (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Otthon vagy temető

2009. febr. 28. 17:47

sajnálom h nem vagy a tinikkkel met a fim 17 éves és nála és a barátainál környezetvédöbbet nemigazán láttam lehet h kellene foglalkozni másokkal is

és tudomásul kellene venni h nem te avgy az egyetlen környezetvédő aminek nagyon örülök és szerintem te is üdv éva

15. winny
2009. febr. 9. 16:14

Csak annyit!

Hány tonna pelenka kerül évente a szemétbe?

14. Zkelah (válaszként erre: 13. - Masször)
2008. nov. 2. 02:55

Utánanézek, de még nem találkoztam vele. Ezért van fair trade mosó dióm.

Különben jó, hogy egyre inkább elterjed a szelektív hulladékgyűjtés, de még mindig sokan vannak, akik nem hajlandók elmenni két háztömbbel sem arréb. :(

Kedvencem e téren a nagymamám, ő is szelektívezik, és a maga egyszerű módján elmondta miért: Úgy hallottam kevesebb fát vágnak ki akkor. - Én ezt nagyon aranyosnak találtam tőle. :)

Különben a spektrumon futott egy időben a Háztartástan zöld módra című "ismeretterjesztő sorozat", nekem nagyon tetszett. :)

13. Masször (válaszként erre: 11. - Zkelah)
2008. nov. 2. 01:51
Mosódió. Aszem szappan gyökér a növény neve, ugyanazt tudja..:-) Amiért említem, Európában is őshonos.
2008. nov. 2. 01:50

Igyekszem.

Panelban lakom, így nem sokat tehetek a fűtéssel. De szorgalmasan lobbizok a korszerűsítésért - nem is gondolnád milyen nehéz megértetni, hogy szinte ingyen energiát és költséget is megtakaríthat.

A hulladékot szelektíven gyűjtöm - 12 évvel ezelőtt volt egy kísérletem, a szelektív gyűjtésre, sajnos akkor a közöny zátonyra futtatta. De hálaisten mára eljutott ide is a konténer.

Csak energia takarékos Tungsram izzót használok.

Nem cserélek évente mobilt.

Ha csak lehet hazai terméket vásárolok, ez nem csak a honfitársaim munkahelyét védi, de a kisebb szállítási távolság miatt kevésbé szennyez.

Bár nem szokták ide sorolni, de szerintem a fa - mint tüzelő anyag - megújuló energia forrás, ezért - némi harc árán, de rábeszéltem a szüleimet, hogy ne gázkazánt vegyenek az új házba hanem fatüzeléssel oldják meg.

De vannak bűneim is.. utálok mosogatni, tehát mosogató gépet használok - bár a víz felhasználása a gyár szerint kevesebb mint a kézi mosogatásé..:-)

Mosószereket használok, sőt tisztító szereket is - nem szeretem az ecet szagát.

Borotva habot használok, ami hajtógázos.


Röviden ennyi jutott most eszembe.

11. Zkelah (válaszként erre: 10. - Masször)
2008. nov. 2. 01:22

Értem, de szerintem a mosódió akkor is sokkal jobb megoldás, mint a mosószer.

Egyébként az, hogy a kocsid beindításával csak a szénciklust fejezed be egyrészről helytálló, a baj nem is ezzel lenne, hanem azzal van, hogy amit mi pár száz év alatt pumpálunk a légkörbe az nem annyi idő alatt keletkezett ott lent.

Egyébként, amellett, hogy nem vagy a környezetvédelem ellen, teszel valamit?

10. Masször (válaszként erre: 9. - Zkelah)
2008. nov. 2. 01:12

Természetesen nem itt gyártják mindent. De nem mindegy, hogy 500 vagy 11.000 km-ről szállítják ide.

Ezen érdemes elgondolkozni, hogy mi járul hozzá jobban a globális felmelegedéshez.

Félre értés ne essék, nem a környezet védelme ellen vagyok, hanem arra szeretnék rávilágítani, hogy nem mindig az szolgálja az ügyet legjobban, ami elsőre annak tűnik.

9. Zkelah (válaszként erre: 8. - Masször)
2008. nov. 2. 00:38
Miért? A mosóport mind itt gyártják? Legalább miközben terem, miközben használom, és miután használtam nem káros. nem úgy mint a mosópor.
8. Masször (válaszként erre: 7. - Zkelah)
2008. nov. 2. 00:17

Dicséretes!


A mosódió szenzációs ötlet!

Tudod hol terem? Indiában. Szerinted hogy jön idáig?

Még egy közbe vetés: milyen ecetet használsz?

Ha 10%-nál töményebbet, akkor az földgázból készült, ugyanis a baktérium amelyik az alkoholt alakítja eceté 10% felett elpusztul...


Ezzel csak arra szeretnék rávilágítani, hogy nem is olyan egyszerű tenni valamit Föld Anyáért!

7. Zkelah (válaszként erre: 6. - Masször)
2008. nov. 1. 19:25

Hát, amit így kicsiben otthon, meg a mindennapokban lehet. Sajnos arra nem futja, hogy napenergiából "éljen" a ház, meg nem is én vagyok a kereső, de azért lehet sokat tenni.

Például sima villanykörték helyett energiatakarékosat használunk csak, és ezt is haladéktalanul kapcsoljuk le, ha nincs rá szükség. A tisztítószerek nagy részét a régen is jól bevált, csak mára már elfelejtett ecet, szódabikarbóna, só, citrom és társaival helyettesítem, mosáshoz mosódiót használunk. (A páromat teljesen megfertőztem, pedig mikor hozzáköltöztem még ecetet sem tartott otthon. Most meg tök oda van a mosódiókért is. :) ) Tömegközlekedek és gyalogolok, takarékoskodok a vízzel, fogmosás közben, vagy zuhanyzáskor mikor szappanozom magamat elzárom, így mosogatás közben is csak akkor folyatom a fizet, mikor tényleg kell. Szelektíven gyűjtjük a szemetet, az ilyen krumplihéjakat pedig viszem ki a kertbe. Nyomtatás előtt meggondolom, hogy tényleg szükséges a dolog, a papír másik oldalát is felhasználom, a boltban legtöbbször nem kérem a zacskókat, szóróanyagokat, olyan termékeket próbálok választani, amiken minél kevesebb a csomagolás, a darab-, csomó- stb. áras zöldséghez gyümölcshöz nem veszek zacskót, mert úgy is megmosom, tök mindegy akkor.

Hát most ennyi jutott eszembe...

Apróság, de amellett, hogy a környezetnek is jó, nem mellékesen a pénztárcánknak is.

6. Masször (válaszként erre: 5. - Zkelah)
2008. nov. 1. 16:49

Megértelek!


De mit teszel ellene?

5. Zkelah (válaszként erre: 3. - Masször)
2008. nov. 1. 16:06

Azért van veszélye.

Nekem például nem tetszik a pálmafa a Balatonnál ötlet, mert közben a jegesmedvék alatt elolvad a jég...

2008. nov. 1. 15:59

Senki nem veszi komolyan, hogy ez a Föld a mienk és a jövő generációra is gondolni kell.A mi falunkban semmit nem tesznek érte.Az utcánkban égetik a műanyag dolgokat,nyomatják a szennyvizet a kertbe és még haragszanak, ha szól az ember.Falun nincs szelektív hulladék gyűjtés, kiépített szennyvízhálózat. A szemetet is 2 hetente viszik el.

Szennyezik a környezetet.Felháborító!!!

2008. okt. 14. 00:25

Nagyon örülök, hogy a témát egy fiatal Hölgy veti fel!

Abban egyetértünk, a mi kezünkben van a döntés!

Ennek a döntésnek a mibenlétével már vitatkoznék!

Mert pl. a gyárak azért ontják a mérgeket, mert mi alig várjuk, hogy megvehessük a legújabb terméküket.

A döntés ott kezdődik, hogy nem dobunk el valamit csak azért, mert már nem divatos, vagy mert van nála újabb. Nem cserélünk javíttatás helyet háztartási gépet, csak mert a javítás költsége több, mint az új első részlete.... És még hosszan sorolnám!


A globális felmelegedés veszélyét nem látom olyan hatalmasnak.. Alig várom, hogy pálma fák nőjenek ismét a Balaton parton:-) 23 millió éve a mai Ipolytarnóc egy mediterrán beltenger partján volt.


A co2 kibocsájtáshoz meg annyit, hogy kicsit átgondoltabban kéne tiltakozni!

Energiára szükségünk van! Ezt gondolom elfogadhatjuk alap tételként.

Az nem mindegy, hogy ennek a megtermeléshez mennyire alakítjuk át a környezetünket.

A megújuló energiák közül ma nagy divat a szél. De azt gondolom randábbak a szélkerekek szétszórva a mezőn mint a nagymarosi gát lett volna. Arról már nem is beszélve, hogy miből készülnek ezek a kerekek. Műanyagokból, aminek az előállítása során is kerül a gyárból a szennyezés a vízbe. A madarakra és más állatokra gyakorolt hosszútávú hatásáról egyenlőre semmit sem tudunk. Pl. a nálunk sokkal jobban halló lényeket mennyire zavarja, zavarhatja.


Ha visszagondolunk Földraj tanulmányainkra, akkor kicsit végig gondolva a kőolaj keletkezésének a menetét érdekes következtetésre juthatunk. A kőolaj nagy tömegben elhullott állatok bomló tetemének a terméke. De honnan is van az állatok testét felépítő épen lebomló anyag? Nos, a Földön csak a növények képesek önellátásra! Ők az egyetlen lakói a bolygónknak, akik nem más élőlények elfogyasztásából nyernek energiát! Ők a Nap energiáját felhasználva kivonják a levegőből a co2-öt. Ebből csak a szenet használják fel az oxigént szabadon eresztik. Tehát, a növényünk áll a Napon és fotoszintetizál.. arra jön a növényevő és lelegeli, beépítve a növényünk anyagát a testébe. Ekkor érkezik a ragadozó, aki csak ezt a pillanatot várta, és megeszi a növényevőnket, testébe építve annak anyagát. Vegyük észre, hogy ez ugyanaz az anyag, amit a növény állított elő fotoszintézissel a levegőből. További érdekesség, hogy a levegő oxigén tartalma nem nőhet egy bizonyos kb.25-30% fölé, mert az öngyulladást okozhat az erőkben.

Rövidre fogva, amikor beindítom reggel az autómat csak a szén ciklust fejezem be, adva ezzel újabb lehetőséget a növényeknek a fejlődésre.

2008. okt. 10. 14:27
Az Eseményben lévő dolgok valós veszélyre hívják fek a figyelmet?? Háát... érdekes meglátás...
2008. okt. 10. 11:03
Szeretnék a környezetvédelemről beszélni, arról, hogy minden nap ártunk a Földnek, amely az otthonunk.

Ugrás a teljes írásra: Otthon vagy temető

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook