Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthon szült anyák fórum

Otthon szült anyák (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. jan. 21. 11:38
Engem pl. erdekelne az is, hogy volt-e olyan, akinel volt komplikacio otthonszules kozben, es mi lett a megoldasa?
20. flependzsi (válaszként erre: 19. - Eva0304)
2009. jan. 21. 11:09
Igen. Válaszoltam is. :))
19. Eva0304 (válaszként erre: 11. - Flependzsi)
2009. jan. 21. 11:08
Remélem megkaptad a privát üzenetet!
18. flependzsi (válaszként erre: 14. - Dézsa)
2009. jan. 21. 10:50

Igen, a Nandu honlapjával is találkoztam. Töltöttem is le tőle kismamaruha szabásmintát.

Kicsit túl zavaros volt nekem a honlap felépítése, de majd jobban beleásom magam, hátha kibogozom. Kösz a javaslatot!

17. flependzsi (válaszként erre: 15. - Alexa77)
2009. jan. 21. 10:48

Elolvastam a naplóbejegyzést. Gratulálok! Fantasztikus lehetett.

És gyönyörű a kislányod is.

16. 3b41f6053f (válaszként erre: 13. - Alexa77)
2009. jan. 21. 10:43
Köszi!
15. Alexa77 (válaszként erre: 11. - Flependzsi)
2009. jan. 21. 10:34
Ágiékkal szültem én is. Csak jót mondhatok!:-) Az eredményt meg lehet nézni a naplómban!:-))
14. Dézsa (válaszként erre: 11. - Flependzsi)
2009. jan. 21. 10:34

Javaslom, hogy nézz utánna Nandunak is, nekem ő szinpatikusabb mint Geréb Ági.

Egyet sem szültem otthon, csak különböző előadásokon találkoztam velük.

13. Alexa77 (válaszként erre: 9. - 3b41f6053f)
2009. jan. 21. 10:33

Szia! Már értem!:-) Ez úgy működik, hogy akikkel én szültem, az egy alapítvány. A szülés előtt kötelező elvégezni egy egyhetes tanfolyamot, ahol mindent megtanítanak, elmondanak. Nem csak a szülésről, hanem a babáról, gondozásáról, szoptatásról, foglalkozik velünk pszichológus, van beszélgetős csoport,szóval mindenre nagyon odafigyelnek. Ráadásul nagyon érdekes, én imádtam! Ennek a tanfolyamnak 60 ezer a díja, de ha nem tudsz ennyit fizetni, akkor annyit adsz, amennyit tudsz, meg sem kell indokolnod, hogy miért adsz kevesebbet. A hiányzó összeget az alapítvány pótolja. Aki egyáltalán nem tud fizetni, azt sem küldik el. A szülésért magáért nem kell fizetni, sőt, ha még akárhány gyereket szülsz, már ingyen mégy a tanfolyamra is. Ha 5 gyereket szülsz velük, akkor is.

Szenzációs, hogy mennyire profik, mennyire hozzáértők és mennyire fantasztikusan kísérik a szülésedet. Szavak nélkül tudják, mire van szükséged az adott pillanatban. Csodássá varázsolják az egész szülést. Egyszerűen mesés.:-)

12. flependzsi (válaszként erre: 4. - Alexa77)
2009. jan. 21. 10:29
Feltétlenül elolvasom!
11. flependzsi (válaszként erre: 2. - Eva0304)
2009. jan. 21. 10:27

Szia!

Mi még nagyon az elején járunk, még csak a 9. hetet kezdtük. De én is igyekszem sokat olvasni, és tájékozódni. Az utóbbi egy hétben rengeteg otthonszülésről szóló történetet és egyéb irodalmat felfaltam a neten.

Egyenlőre az Alternál alapítványban gondolkodunk (Geréb Ágnesék), és így a neten kutatva nem is nagyon találtam mást, akik az otthonszülések kísérésével komolyan foglalkoznak. március -áprilisra tervezzük a szülésfelkészítőt, így addig még van időm keresgélni másokat. Te kivel fogsz szülni? És hol (mármint városilag)?

Az én férjemet, hála az Úrnak nem kell győzködni, ugyanis ott volt az első és a harmadik szülésemnél (az első császár volt), így számára sem volt kérdés, hogy lehet e másképpen. Tulajdonképpen már az előzőnél is kacérkodtam a gondolattal, de akkor valahogy nem voltam hozzá elég bátor.

10. Eva0304 (válaszként erre: 6. - Fbab8271ce)
2009. jan. 21. 10:22

Szia!


Én meg nem vagyok elég bátor ahhoz, hogy kórházban szüljek. Ami a komplikációkat illeti: meggyőződésem, hogy előbb kerülnék megfelelő segítség kezébe "baj" esetén, ha itthoni vajúdás alatt alakulna ki valami komplikáció, mintha kórházban vajudnék. Én szemben lakok egy kórházzal és velem ott lesz a bábám, aki csak velem fog foglalkozni. Aki kórházban vajudik, arra a szülésznő vigyáz, akinek azonban több kismamával is kell egyszerre foglalkoznia, ráadásul nem is ismeri valami jól a vajudó mamát ahhoz, hogy a kis fimon jelzésekből is következtetni tudjon valami későbbi, orvost kívánó eseményre. És akkor még nem beszéltem arról, hogy mennyi komplikáció megelőzhető lenne egyszerűen a rutinbeavatkozások szükségességének mérlegelésével. Én szülésbe történő "rutinbeavatkozásnak" tekintem annak a puszta tényét is, hogy egy mamának, akinek 5 perces fájásai vannak össze kell cihelődnie, be kell menni a kórházba, ott megejtik a betegfelvételt, kitölt néhány papírt, bediktál egy két adatot két fájás között (jobb esetben nem álltak le teljesen a fájások). Mi nők egyszerűen nem úgy evolucionálódtunk, hogy szülés közben mindez jót tegyen a természetes folyamatoknak.

Szóval én nem vagyok elég bátor kórházban szülni.

9. 3b41f6053f (válaszként erre: 5. - 3b41f6053f)
2009. jan. 21. 10:18

A fizetni szót kifelejtettem:)


Az lett volna a kérdés,hogy mennyit kell fizetni a szülés után a doktornőnek meg a bábának?


Vagy annyit adtál amennyit akartál?

8. Alexa77 (válaszként erre: 5. - 3b41f6053f)
2009. jan. 21. 10:00
Bocsi, nem igazán értem a kérdést, mit kell mennyit? Bocsi, ha nehézfejű vagyok...
2009. jan. 21. 09:43

Sziasztok!

Nekem ez a 3. terhessegem, most vagyok felidos terhes. Az elozonel otthonszulest terveztunk, de mivel terhessegi cukorbeteg vagyok/voltam, 2 nappal a szules elott a gyerekorvos meggondolta magat, igy korhazba kellett mennem. 1 ora alatt szultem az elozo gyerekemet, igy most azt mondta a szuleszno, hogy cukor ide v. oda, ez alkalommal itthon szulunk. Nagyobb veszelynek tenne ki minket, ha az ut szelen jonne vilagra a baba. (30 percnyire lakunk a legkozelebbi korhaztol)

2009. jan. 21. 09:37

Én mindkét fiam kórházban szültem, és ha lesz harmadik őt is ott szeretném... De ettől függetlenül nem vagyok az otthonszülés ellen, csak én biztonságban éreztem magam a kórházban(ha ne adja Isten, de valami komplikáció történne...)Első szülésnél kellett is egy kis orvosi segítség, másodiknál inkább már "csak ott volt az orvos a szülőszobán"...

Sok sikert, és élményekben gazdag szülést kívánok mindenkinek:)Én nem vagyok ehhez elég bátor...

2009. jan. 21. 09:12

Sziasztok!


Alexa77:Azt szeretném kérdezni tőled,hogy mennyit kell(vagy annyit amennyit akarsz?)a szülés után?


Én nagyon örülök,hogy sikerült otthon szülnöd.


Én jó 1 hónap múlva fogok szülni,de már volt 2 császárom,így már nem merem megkockáztatni az otthon szülést.Bár a Kismamában olvastam olyat akinek sikerült!

2009. jan. 21. 08:47
Ha esetleg szívesen olvastok ilyesmit, akkor a naplóm 170. bejegyzése alatt szüléstörténetünk is megtalálható. :-)
2009. jan. 21. 08:41

Sziasztok! Örülök, hogy ti is az otthonszülők táborát gyarapítjátok. 6 hónapja született itthon a kislányom.:-) Én is indítottam régebben hasonló fórumot, sajnos az a tapasztalat, hogy rengeteg negatívumot írnak az otthonszülés ellenzői, hiába kéritek, hogy ne... Az én fórumomból emiatt végül sok hsz-t töröltek is. Remélem, ez a fórum jobban jár! :-)

Én is kezdetektől otthonszülésre készültem, nagyon boldog vagyok, hogy így hozhattam világra a kislányomat. Csodálatos élmény volt!

2009. jan. 21. 08:23

Szia!


Én is otthon fogok szülni. Ma 35 hetesek és 6 naposak vagyunk, ez az első várandóságom, de igazából, mire a pocaklakóm megfogant már nem is volt kérdés, hogy hol szeretnék szülni. Az elmúlt két évben azt hiszem majdnem mindent elolvastam, amit a témában magyar nyelven el lehet érni és szilárd meggyőződésemmé vált, hogy egy egészséges várandoság végén, amikor semmilyen komplikáció nam fenyeget, akkor én és a babám is otthon van a legnagyobb biztonságban.

11 hetes voltam, amikor először találkoztunk a bábámmal és ez a találkozó férjemben is eloszlatott minden kételyt.

Nekem "jó" kórházi tapasztalataim nincsenek, leszámítva két vérvételt, de bevallom erre a csekéj tapasztalatra és olvasmányélményeimre támaszkodva bizton álíthatom, hogy kiver a hideg veríték, ha arra gondolok, hogy ott, olyan helyen, olyan emberek, olyan szabályok között kéne világra hoznom a babámat és az én kicsi bogaram ott töltené élete első napjait.

Hála a gondviselésnek, eddig minden rendben velünk, úgyhogy egyre izgatottabban várjuk a nagy napot.

És Ti hogy vagytok? Hányadik héten jársz? Gondolkoztál már azon, hogy kivel szeretnél otthon szülni?


Ami a "gyereked biztos nagy veszélyben van, ha nem kórházban szülöd!" típus hozászólásokat nem fogjuk tudni elkerülni. A megrögzött kórházosok feltétlenül fontosnak tartják elmondani nekünk, hogy szerintük milyen felelőtlen bolondok vagyunk. Fel sem merül bennük, hogy mi ugyanezt gondoljuk róluk, csak mi legyűrjük a kényszert, hogy ezt a fejükre olvassuk:)

2009. jan. 21. 08:07

Sziasztok!

A 4. gyermekünket várjuk, és otthon szeretném megszülni, elsősorban eddigi "jó" kórházi tapasztalataim miatt.

Olyan anyákkal szeretnék beszélgetni, akik már szültek otthon, vagy most tervezik az otthonszülést. Kíváncsi vagyok az élményeitekre, tapasztalataitokra.

Kérem, hogy a "gyereked biztos hogy veszélyben van, ha nem kórházban szülöd!" típusú véleményekkel kerüljetek el, mert már nem hat rám.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook