Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ott lehet-e a fiam szülinapján? fórum

Ott lehet-e a fiam szülinapján? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
72. 9536810fa1 (válaszként erre: 70. - Aniko.k)
2012. jún. 12. 09:06

Szintén így voltam, a gyerekeim apja imádja a gyerekeit, ... a gyerekeim is imádják őt, de egyik se akar ráhasonlítani. :) Ha Te megfelelő értékeket adsz otthon, és a szabadságot, hogy igenis, hogy szeretheti, sőt szeretni kell az édesapját, akkor nem fog kallódni. Az nem úgy van, hogy a rossz társaság mindenkit visz, aki egyszer a közelébe kerül. :)

Te kicsinykét bevásároltál a mostani pároddal, azt hiszem!

71. t_marcsi (válaszként erre: 70. - Aniko.k)
2012. jún. 12. 09:06
Nem az a problémája a vér szerinti apával, hogy félti tőle a gyereket, hogy rossz hatással lenne rá? Mert ez viszont teljesen érthető lenne... egyébként a családról meg annyit: a pasit te választod, a családját viszont nem ő választotta... az úgy benne volt a csomagban... valószínűleg őt is zavarja hogy így viselkednek a gyerekkel, csak tehetetlen (nálunk ugyanez van, és emiatt már én érzem magam kellemetlenül, hogy a férjem erőszakkal próbálja kivívni a gyerek felé a szeretetet a családjától... akkor inkább maradjon minden úgy ahogy van, de már nekem ciki a dolog... szeresse a gyereket, a családját magasról...)
2012. jún. 12. 09:02
Felallas: Van egy apa aki imadja a fiat es a fia is öt, de peldakepnek nem valo a pasi. Van egy nevelöapa aki ki nem allhatja az igazi apat es fel hogy a jovoben a nagyfiam a kicsit is viszi maga utam berlinbe es ott majd mindketten elkallodnak. A volt apa csaladja rendes az unokahoz es tenyleg foglalkoznak vele erdeklödnek felöle, ezzel szemben a nevelöapa csaladja le sem szarja a gyerekeket holott itt laknak 20 km-re. A kicsi szülinapjara el sem jöttek, es nem is küldtek neki semmit :(
69. Szerénke83 (válaszként erre: 57. - T_marcsi)
2012. jún. 12. 09:01
így van
2012. jún. 12. 09:01
így van a gyereknek éreznie kell a határokat. Szerintem mindenben meg lehet egyezni.
67. 9536810fa1 (válaszként erre: 64. - Életkezdés)
2012. jún. 12. 09:01

Mi történt nálatok, amiből kiderül, hogy kár volt?


Én a nagy családot pártoltam, amikor elváltam... tehát apa és a párja, a gyerekével, gyerekükkel együtt ugyanúgy a nagy családunk része... ahogy az előző házasságból származó leánygyermek, annak anyai nagymamája... és stb. hosszú lenne, mert tényleg nagyra nőtt a családunk a válás miatt, de nálunk ez vált be. Nem volt okom megbánni...

2012. jún. 12. 09:01

Szerintem:


Az új párod hozzáállása abszolút gyerekes. Amikor ő elfogadott téged a gyerekeddel együtt, kellett hogy tudja azt is, hogy annak a gyereknek van apja...


És szülinap egy évben egyszer van. Nem az a kérdés, hogy minden hétvégén nálatok fog-e lébecolni, hanem hogy eljöhet-e a fia szülinapjára...


Főleg ha a gyerek kéri... szerintem a szülinapján megjár neki...


De biztos lehet kompromisszumot kötni. Pl. hogy nem kajál veletek, vagy nem bulizik veletek, hanem csak beugrik, odaadja az ajándékot, beszélget a fiával stb aztán mehet is tovább...

65. pálmax (válaszként erre: 64. - Életkezdés)
2012. jún. 12. 09:00
Ez tényleg durva.
64. Életkezdés (válaszként erre: 62. - Pálmax)
2012. jún. 12. 08:59
szereti a fiamat a kötődés normál szintű,az apája párja szeretik egymást és kész....az apuka eröltette szerintem hogy jöjjön és nem mondtam nemet nekem is erős egyébként az is hogy anyának hívja és a páromat nem hivhatja előttük apának stb de most nem rólam van szó...csak mazért irtam hogy rám tényleg nem lehet mondani hogy a gyerek vélt érdekében nem tettem meg dolgokat de nem volt az érdeke mint utólag kiderült!külön család meg kell a kicsinek is tanulnia
2012. jún. 12. 08:57
és az apa joga...másfél évesen elhagyott engem,a fiával törődött továbbra is de a maga módján ez most mindegy....a mostani párommal még nem volt kettő éves a gyerek mikor megismerkedtem,jelenleg 11 múlt.....nehogy már egy vér szerinti apának több joga legyen mint egy szív szerintinek!!!!!és punktum
62. pálmax (válaszként erre: 58. - Életkezdés)
2012. jún. 12. 08:56
Az azért nekem sok, hogy anyák napján a nevelőanyuka is ott van.Talán olyan erős kötődés volt köztük?Miért nem a nagymama?
61. Életkezdés (válaszként erre: 54. - Pálmax)
2012. jún. 12. 08:55
mi jóban voltunk mint irtam....akkor sem engedném,külön élet hiába van közös gyerek!!
60. aniko.k (válaszként erre: 57. - T_marcsi)
2012. jún. 12. 08:55
Ebben is lehet valami.
59. aniko.k (válaszként erre: 44. - Ht keksz)
2012. jún. 12. 08:53
Dehogy nem feltem, de most nem tud minden lathatasnal 1700 km-ert vezetni az ex sem. Azt pedig megertem hogy latni akarjak egymast.
58. Életkezdés (válaszként erre: 28. - Aniko.k)
2012. jún. 12. 08:53

ez az!

névadón pl ott volt külön sarokban ültek a párjával de az utána következő bulin nem.lagzira biztos meghívom majd de addig van idő az élet hozza majd a többit.....szülőire stb is jártunk kettesben anyáknapján jött velem a párja és effélék tehát én mondhatom hogy próbálkoztam...és nem tettem vele jót egyáltalán 11évesen derült ki!

57. t_marcsi (válaszként erre: 50. - Szerénke83)
2012. jún. 12. 08:51
vagy egy olyan felnőtt, aki nem érzi magát elég fontosnak, és máshogy nem tudja elérni, hogy figyeljenek rá...
56. pálmax (válaszként erre: 52. - Aniko.k)
2012. jún. 12. 08:51
Hány éves a gyermek? Ha elmondod neki a helyzetet, lehet hogy ő mondja meg a megoldást.
55. Szerénke83 (válaszként erre: 51. - Pálmax)
2012. jún. 12. 08:51

ez nyilván apafüggő is.

Apám sem egy matyóhimzés és megértem anyámat, amiért elváltak, de mindig ott volt a fontos dolgokon.

2012. jún. 12. 08:50
más a helyzet olyanoknál ahol továbbra is jóban vannak a felek.
53. b81fcd1219 (válaszként erre: 4. - Csirivirir)
2012. jún. 12. 08:50
Te tudod miről beszélsz?
2012. jún. 12. 08:49
En a 27-es es a 43-as valaszok között vergödöm. Mind a kettöt helyesnek talalom.
51. pálmax (válaszként erre: 43. - Szerénke83)
2012. jún. 12. 08:49
nem is kell kizárni, mondom a ballagásra várta a fiam, de el sem jött, aznap telefonon sem tudtuk elérni. Persze mondvacsinált oka volt csak.Ballagási ajándékot(használt bicikli) karácsonyra meg is kapta.
50. Szerénke83 (válaszként erre: 47. - T_marcsi)
2012. jún. 12. 08:49
Egy 5 éves gyerek viselkedik így
49. Szerénke83 (válaszként erre: 42. - Pálmax)
2012. jún. 12. 08:48
Nekem ott vol apám az élettársával. Semmi gond nem volt, mert lehet normálisan, kultúráltan viselkedni, tekintettel lenni a gyerekre. De az az én családban példa, nem mindenhol működik ez látom.
48. e6e23f542d (válaszként erre: 19. - Aniko.k)
2012. jún. 12. 08:47
van értelme mindig hazakönyörögni????
47. t_marcsi (válaszként erre: 39. - Szerénke83)
2012. jún. 12. 08:47
a pasi önérzetének kell, hogy fontosnak érezze magát, és úgy érezze szükség van rá... szerintem ennyiről szól az egész, hogy úgy érzi nem kap elég figyelmet, és így próbálja felhívni magára...
46. Szerénke83 (válaszként erre: 38. - Aniko.k)
2012. jún. 12. 08:47

Nem!

Csak szerintem ez nem egészséges, ahogyan a párod viselkedik. besértődik, könyörögni kell neki. mint egy gyereknek.3 gyereked van a viselkedése alapján.

45. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2012. jún. 12. 08:46

... Iiiiiiiiistenem, ilyenkor rájövök, micsoda egy álom volt egyedül gyereket nevelni! :)


Pillanatnyilag a jelenlegi pároddal egyeztetni illik... evvan. Aztán gyermekkel megbeszélni a miértet, bárhogy is döntötök... a gyerek csak pici, nem hüle. :)

A volt férjedet pedig max. megkéred, hogy rendezzen egy mini szülinapi bulit a gyermeketeknek a saját köreivel, családjával.


... gooondolom én. :)


Amúgy én mindig engedtem, hogy jöjjön a gyermekeim apja szülinapra, névnapra, de csak a párjával együtt... ők úgy voltak egyben, nekem egyedül ne vágja a szerencsétlen pofákat hogy ő nem hozzánk tartozik. :)

44. ht keksz (válaszként erre: 24. - Aniko.k)
2012. jún. 12. 08:46
és te ezt engeded?Nem félted?
43. Szerénke83 (válaszként erre: 37. - Pálmax)
2012. jún. 12. 08:46

na szerintem ez az önzőség!!!

az apám minden fontos pillanatban ott volt velem, pedig nem volt szép válás. de anyámnak eszébe sem jutott, hogy kizárjuk valahonnan is apámat.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook