Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ott lehet-e a fiam szülinapján? fórum

Ott lehet-e a fiam szülinapján? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
102. Muraja (válaszként erre: 101. - Pálmax)
2012. jún. 12. 10:53

Es miert nem ? joga van ra hogy szeressek .

Ö ide nem kerte magat , es ha itt van legyunk elnezöek es szerettel teliek iranytuk.

101. pálmax
2012. jún. 12. 10:48
A mai gyerekeket nagyon elkényeztetik. Tisztelet a kivételnek.
100. pálmax (válaszként erre: 96. - Rewt)
2012. jún. 12. 10:46
Ezzel mélyen egyetértek!!!
99. Szerénke83 (válaszként erre: 91. - Aniko.k)
2012. jún. 12. 10:04

Erre nem tudok mit írni:(

Egy drogosban megbízni és gyereket szülni neki:(

Nagyon szerethetted és megbíztál benne

2012. jún. 12. 10:03
gyereket viszi
97. Szerénke83 (válaszként erre: 92. - T_marcsi)
2012. jún. 12. 10:03

nEM:)

Pont ezt írtam, hogy apósom iszik, a férjem nem:) Én lehet félreértettem a fórumindítot, hogy nem akar a fiával elvonóra járni. Hogy nem az apjához megy, hanem a gyereket biszi!

96. rewt
2012. jún. 12. 09:56

Hm...! Nem eléggé ízletes amit főztél... -magadnak.?


A születésnap: Azért van mert valamikor meg kell születni. Megünnepelni azt szoktuk, amit elértünk, komolyabb eredményeket, éveket. Vagyis a születésnap "megünneplése" valahol 60-70 év után indokolt.

Kis gyerekek, iskolások születésnapjának túl-licitálása egoizmusra nevelés. A gyereket az élet nehézségeire kell felkészíteni - "nevelni" és nem egy virtuális valótlan miliőt teremteni körülötte.

(Bár lehet a "hónapfordulókat, hétfordulókat is megünnepelni. Kiarácska tegnap volt 100 hónapos, Patrickocska meg 150 hetes. Pirea me holna lesz 1000 napos - ezt meg kell ünnepelni...)


A gyerek: Általában még nem érti az élet értelmét és. Még nem érti, hogy mindnyájan halálra vagyunk ítélve azzal, hogy megszülettünk. HOgy ajándék minden nap, minden hét. Szóval még nincs tisztában az idő értékével. Ezért születésnapján egy figyelmesség - szerintem - ugyan olyan örömet és boldogságot tud néla teremteni mint egy buli. Például a kedvenc ételét főzöm meg, elmegyünk állatkertbe stb. (Hiszen minden nap szeretjük és tudtára adjuk- még akkor is amikor fenyítjük, hogy nekünk fontos. Vagy nem....?!)

Figyeljétek meg a "mai gyerekek" nyilatkozatait saját szüleikről - ezek azok - akinek "szülinap"-juk van bulival. Amikor tizen- huszon - harmincévesek lesznek fogják várni az ajándékot a bulit és vádolni a szülőket, vagy zsarolni.

Mert olyanná lettek nevelve. Nem tudtak meguktól elindulni az életben, mert cukros-mázos bulis életképeket mutogattak neki.


Az Édesanya: Ha szereti gyerekét, nem főz neki ilyen zavaros születésnapokat.Persze, ezt akkor kellett volna eldönteni, amikor "feltette" a fazekat a tűzhelyre. Az ilyen helyzetek pokollá teszik az életet - és aki kialakította - igazából még nem is tudatosítja - vagy nem akarja...


Az édesapa: Pet-nek , kedvenc kisállatkának tekinti fiát. Hiszen ha szeretné naponta példát mutatna neki a férfiasságról, az élet szigoráról a rend, a tanulás a felkészülés, az áldozathozás szükségéről. Ha nem vállalta ezt a szerepet, nem a gyereket szereti, hanem azt hogy van neki kedvence amelyet - ha akar majomszeretettel - élvezhet.

95. t_marcsi (válaszként erre: 92. - T_marcsi)
2012. jún. 12. 09:35
Egyébként a férjem huga szociológus, és prevenciós programokban dolgozik drogosokkal, és rehabilitációs programokban alkoholistákkal... milliószor beszéltük ezekről a dolgokról és ezerféleképpen próbáltunk segíteni apukámon, de nem tudunk :(
94. t_marcsi (válaszként erre: 93. - Aniko.k)
2012. jún. 12. 09:34
Nem a könyörgésre vágyik szerintem, hanem a megerősítésre, hogy fontos és szeretitek és szükségetek van rá, nem csak tőled, hanem a gyerektől is, akit valószínűleg sajátjaként szeret, és ezért vágyik arra, hogy ő is úgy szeresse őt, mintha ő lenne az apukája. Azzal, hogy a gyerek az apját jobban szereti, valahogy szerintem úgy érzi, hogy nem ad neki elég szeretetet, és ez frusztrálja. Ha esetleg szigorúbb vele, mint a közös gyerkőccel, az pedig azért van, hogy nevelő szándékkal értéket adjon a gyereknek, hogy ellen tudjon majd állni az esetleges vélt/valós csábításnak ami majd később a vér szerinti apukája vonalán érheti... nem hiszem hogy rossz szándékú lenne a jelenlegi férjed... sőt kizártnak tartom. Biztosan nehéz természete van, de ezt már az elején is tudtad, és helyén kell tudni kezelni a hisztiket... tisztában vagy vele, hogy nem gondolja komolyan amiket mond, és úgy is kezeled... ez biztosan bántja.
93. aniko.k (válaszként erre: 90. - Szerénke83)
2012. jún. 12. 09:30
Marcsi irta hogy talan arra vagyik hogy könyörögjünk neki, mert ez alltal ugy erzi majd hogy ö fontos nekünk.
92. t_marcsi (válaszként erre: 89. - Szerénke83)
2012. jún. 12. 09:27
A férjed alkoholista volt? Mármint rendszeresen nagy mennyiséget ivott bármi áron? Ha igen, akkor még mindig alkoholista, csak tiszta, és ehhez nagyon nagy akaraterő szükséges, és folyamatos támogatás Tőletek. Minden tiszteletem az övé, hogy tiszta tud maradni!
91. aniko.k (válaszként erre: 88. - Szerénke83)
2012. jún. 12. 09:27
Igen, mert szerettem es biztam benne hogy a gyerekeert megvaltozik. El is jart elvonora, meg a jogsi is sikerült neki. Lebombaztuk az ügyvedi dijjak miatt felhalmozodott adossagat, es akkor elkezdett inni, a zsebeben marihuanat talaltam es erre kiakadtam. Ment ez igy 1 evig meg aztan elküldtem. Sirt mint egy gyerek, es nagyon sajnaltam ( LEGSZIVESEBBEN ATÖLELTEM VOLNA )de nem tettem mert mar nem tudtam hinni neki hogy lealt az anyagrol.
90. Szerénke83 (válaszként erre: 81. - Aniko.k)
2012. jún. 12. 09:23

Miért nem akar eljönni?

Nem szereti a fiadat? Hogyan bánik vele?

89. Szerénke83 (válaszként erre: 79. - T_marcsi)
2012. jún. 12. 09:22

?

Az apósomn alkoholista, a férjem a fiam születése óta nem ivott alkoholt. A kettő nem feltétlenül jár együtt.

88. Szerénke83 (válaszként erre: 78. - Aniko.k)
2012. jún. 12. 09:22

Oké, tekintsd a kérdésem tárgytalannak:)

Akkor nem csak dealer volt, hanem függő is.

Mégis szültél neki egy gyereket.

87. Szerénke83 (válaszként erre: 75. - T_marcsi)
2012. jún. 12. 09:21

Nem csak az undiságot hozza haza a fiam a bölcsiből, tény és való, hogy rengeteget fejlődött és okosodott:)

De értem mit mondasz.

86. aniko.k (válaszként erre: 84. - T_marcsi)
2012. jún. 12. 09:18
aranyos amit irsz, lehet hogy ez all a dolog mögött !
85. t_marcsi (válaszként erre: 82. - Aniko.k)
2012. jún. 12. 09:18
Persze, leállnak, de attól még ugyanúgy alkoholisták, csak tiszták. Apukámnak pl. 30 éve nem sikerül csak ideig-óráig abbahagyni... aztán mikor nem iszik 2 hónapig akkor hangoztatja hogy meggyógyult... nem gyógyult meg, csak tiszta... volt :(
84. t_marcsi (válaszként erre: 81. - Aniko.k)
2012. jún. 12. 09:17
Tisztázzátok pontosan mi jár a fejében. Lehet hogy csak unszolásra vár, hogy úgy érezze nagyon fontos hogy ő ott legyen... akár a gyerektől is, hogy érezze hogy szereti őt a kisfiú... Valószínűleg továbbgondolta, hogy mi lenne ha ott lenne az ex, és ez verte ki nála a biztosítékor... én is szoktam olyan, hogy vizualizálok mindenféle katasztrófahelyzetet ami adott szituból kikerekedhet, és már kiakadok...
2012. jún. 12. 09:16
Az ember félti a gyerekét, hogy olyan lesz mint az apja. Ahogy nő be fogja látni, hogy az a "világ nem jó". Csak bele ne vigye az apja.Csak van annyi esze hogy a saját fiát nem kockáztatja. Igen, sokat számít kamaszkorban a társaság akikkel napmint nap lóg. Akkor már úgysem a szülő lesz az első.
82. aniko.k (válaszként erre: 80. - T_marcsi)
2012. jún. 12. 09:16
alkeszokat mar hallottam hogy lealltak de drogosokat mar ritkabban.
81. aniko.k (válaszként erre: 79. - T_marcsi)
2012. jún. 12. 09:14
persze megertem, de akkor miert nem akar a mostani parom sem hazajönni a bulira ? akkor sem ha az ex nem lenne itt ! en ezt tartom felfoghatatlannak.
2012. jún. 12. 09:13
Lehet, hogy most megköveztek, de aki egyszer drogfüggő vagy alkoholista volt, az míg a világ világ, az is marad. Folyamatos küzdelem, hogy tiszta maradjon, és van aki nem elég erős, és visszaesik... ígérget újra és újra, de mindig ugyanaz a vége, ahonnan elindult. Attól függ ki mennyire erős személyiség, van aki élete végéig tiszta tud maradni, de attól még függő, csak ellenáll...
79. t_marcsi (válaszként erre: 78. - Aniko.k)
2012. jún. 12. 09:12
Hát valszeg a mostani párod nem szeretné ha a nagyfiadat is elvonóra hordanád :(
78. aniko.k (válaszként erre: 74. - Szerénke83)
2012. jún. 12. 09:11
A sitt es a drog dolgok utan ismertem meg, en mar csak a drogelvonora hordtam, es autovezetest tanulni. A drogos penzbol nem lattam mar semmit, azt a birosag lefoglalta es mindenet elvette.
77. aniko.k (válaszként erre: 71. - T_marcsi)
2012. jún. 12. 09:08
Igaz.
76. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2012. jún. 12. 09:08

A gyermeked születésnapjára azt hívtok meg, akit akartok, szeretnétek, ebbe beletartozhat a kisfiú édesapja is... Aki tudta, hogy van gyermeked, annyit tehet, hogy tudomásul veszi, nincs joga a fejetek felett döntéseket hozni önkényesen.

Sok bajod van ezzel a mostani pasival :(

Ideje lenne meghúzni a határokat neki!

Amennyire csak lehet, a jó kapcsolatra kellene törekednie, nem pedig viszályt, ellenségeskedést szítani.

75. t_marcsi (válaszként erre: 73. - Szerénke83)
2012. jún. 12. 09:08
Mert az öcsi mindig felnéz a nagybátyusra, és nagyon durván utánozza... ugyanez kicsiben az, hogy a gyerek a bölcsiből minden undiságot hazahoz... de ha valakitől 0-24-ben lát valamit, amit nem tiltanak a nagyobbnak, akkor olyan dacos lesz, mint atom :(
2012. jún. 12. 09:07

Egyértelműen nem követendő példa apuka, de most nagyon gonosz leszek: a pénze jó volt?

Tehát nyilván elítélendő dolog drogokkal kereskedni, de abból élni már nem?

73. Szerénke83 (válaszként erre: 70. - Aniko.k)
2012. jún. 12. 09:06
Miért vinné magával a kistestvérét?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook