Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ötleteljünk Márton napra! fórum

Ötleteljünk Márton napra! (beszélgetős fórum)


2011. okt. 24. 10:37

A Márton-naphoz nem csak a libavacsora kötődik szorosan, hanem az első újbor megkóstolása is!

Franciaországban a Beaujolais Nouveau az újbor, itthon is lehet általában kapni néhány nappal Márton-nap előtt, nagyon finom, könnyű vörösbor. Magyar bor pedig ennek mintájára a Bogyólé nevű, szintén nagyon finom szokott lenni.

Mi minden évben az újbort is megkóstoljuk a vacsora mellé, szerintem nagyon jó hagyomány :)

2011. okt. 24. 10:30

Márton napi ajándékötlet :D , szerintem jópofa!!!

[link]

2011. okt. 24. 10:23

Márton-lúd készítése:

[link]

5. babáca (válaszként erre: 4. - Kicsiharang)
2011. okt. 24. 10:15
:-)
2011. okt. 24. 10:14

Annak aki szeret a konyhában sürgölődni:

[link]

2011. okt. 24. 09:48
Én pedig még nem készítettem, így idén nagyon szeretnék valamivel előrukkolni :-)
2011. okt. 24. 09:28
tetszik az ötlet, Én imádom a libahúst, ennyi közöm van Márton-naphoz :-D
2011. okt. 24. 09:16

Sziasztok!

Tavaly éppen egy teljesen más esemény kapcsán Márton napkor éppen egy étteremben vacsoráztunk a férjemmel, ahol minden a libákról szólt. Gyermekkorom óta nem foglalkoztam a Márton nappal. De miért is? Hiszen utánanézve igazán magunkénak mondhatjuk ezt a kis népi hagyományt hiszen szegről végről kis hazánk is érintett :-)


Arra gondoltam, ötleteljünk itt bármivel (recept, kézműves-ovikba anyukáknak, sztorik, étteremajánló, dekor) ami kapcsolódik ehhez a naphoz, ezeken a szürke napokon emeljünk ki még egyet amire készülünk, amit várunk. (ahogy néztem nem nagyon találtam itt a hoxán, ha mégis, akkor oda kapcsolódjunk be)

Ha te pedig már tapasztalt vagy a témában, oszd meg velünk! :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook