Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Őszülő hajat sötétre festeni? fórum

Őszülő hajat sötétre festeni? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. nov. 18. 20:27

Most kicsit vágtam a frufrumból, oldalt is megtéptem, raktam rá pakolást. Épp elégedett vagyok vele, a színével is.

Ha már úgyis van két doboz festékem...

Január környékén talán újragondolom a helyzetet, addig "meginterjúvolok" pár nőt.

:D

35. ad65f28ec1 (válaszként erre: 34. - 12a3192a59)
2009. nov. 18. 20:26

Az nem jó dolog.

Nagymamámnak volt nagyon ritka haja, még lánykorában kapott valamilyen fertőzést, tiszta seb lett a feje. Neki is volt parókája, de "karakán csaj" volt világéletében, nem igen hordta.

Pedig tényleg nagyon kevés haja volt.


A vérképző rendszeri gond elég komolynak hangzik, szerintem nem az a legnagyobb gondod, milyen a hajad. :S De biztos sokat dob a hangulatán egy nőnek, ha új (és jó) a haja.

34. 12a3192a59 (válaszként erre: 13. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 18. 20:03

Sya Külikki!

Most értem ide.Az a bánatom,hogy nagyon hullik a hajam,a betegségem végett.Már van parókám,de nem akarom használni.Kár volt a fejemre pocsékolni a festéket,mert már tök jól lejött,épp olyan seszínű már mint voltam.Nem vagyok még nagyon ősz...csak a hisztéria tört rám szerintem.Hiába..vénségemre meg is hülyülök.(Vérképzőrendszeri probl.)puszi!

33. xti_ (válaszként erre: 32. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 17. 20:56

már hogy lennél öreg? amihez kedved van, ahhoz sosem vagy öreg. legfeljebb már nincs.

sok sikert, remélem, szép lesz a hajad.

32. ad65f28ec1 (válaszként erre: 31. - Xti_)
2009. nov. 17. 20:28

Kékesfeketét egyszer próbáltam, nem volt nagy mellényúlás, de nem is volt az igazi. Szerencsére hamar "rendes" feketére fakult.

A feketeribizli, feketorchidea és egyéb fantázianeves lilák nem tetszenek, sokkal jobban szeretem a természetes árnyalatokat. Vagy sima fekete, vagy egészen sötét mokkabarna, aminek épp csak a fénye kicsit világosabb.

Régen szerettem az ilyen feltűnő dolgokat, de ehez már tényleg öreg vagyok. Pláne, hosszú hajon. Most épp növesztem is a hajam, remélem, hogy lesz hosszú.

31. xti_
2009. nov. 17. 18:30
kimoshatóval nyugodtan kísérletezhetsz, abból nem lehet baj. ha a meleg színek állnak jól, a szokásos kékesfekete helyett választhatsz olyat, ami inkább bordós fekete, mint pl. a feketeribizli.
30. ad65f28ec1 (válaszként erre: 29. - Caffi)
2009. nov. 17. 18:14

Hát lehet, hogy arra várni kell még egy darabig, mert most vettem két doboz hajfestéket a megszokottból. :D Nem tehetek róla, nőből vagyok, és le volt árazva.

De majd írok privit. :D

29. caffi (válaszként erre: 28. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 17. 18:12
Sajna addigra behal a topik....és mi ezt nem tudjuk meg!!!De ha dobsz egy privit,és megírod késöbb h h döntöttél,és ha feketére esik a választás,elégedett vagy e,és mit szolt a közvetlen környezeted...meg köszönném:)
28. ad65f28ec1 (válaszként erre: 27. - Caffi)
2009. nov. 17. 17:54

Még hezitálok, hogy váltsak-e. De ha más hajszínem lesz, az mindenképpen fekete.

:D

27. caffi (válaszként erre: 26. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 17. 17:31
Látom te má eldöntötted:)....Sok sikert:)...szerintem jóóóó lesz:)!!!
26. ad65f28ec1 (válaszként erre: 24. - Caffi)
2009. nov. 17. 17:14
Szerintem a világos bőr, fekete haj, zöld szem jól mutat együtt. Max. nyáron leszek szép barna, de nem szoktam szoliba járni.
2009. nov. 17. 16:45

Én a helyedben akkor valami világosbarnával próbálkoznék. A fekete tényleg nem jó, nem fogsz tudni megszabadulni tőle, a szőkét pedig ellenzed.

Vagy a sötétszőke, az tényleg hasonlít a barnához. Nekem is most hamvas sötétszőke a hajam, nagyon világos szőkéről váltottam. Nekem 13-14 éves korom óta vannak ősz hajszálaim, úgyhogy 10 éves festem a hajam, na nem is az ősz-ség miatt, hanem a színváltás érdekében. De pont múltkor nézegettem a lenövésem, mielőtt fodrászhoz mentem festetni... Hát bőven van ősz hajszál a fejemen, meg sem tehetném, h ne legyen festve :S Mi lesz még később? ! :)

24. caffi (válaszként erre: 22. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 17. 16:28
Én kipróbálnám a helyedben....ritka az mikor valakinek jól áll egy 2cm haj.....de ha volt má ilyened,szép formája lehet a fejednek....nahhh ezt jól megaszontam.....ak gondolom a fekete is jól állna(ha dobnál fel egy képet,az sokat segítene nekünk)...max egy kicsit sápaszthat,de ak egy páralkalmas solival jól lehetne egyensulyozni:)
23. ad65f28ec1 (válaszként erre: 21. - Xti_)
2009. nov. 17. 14:52

Lehet kapni kimosható hajszínezőt, nem is drága. Arra gondoltam, azzal kísérletezek egyet. Bár valószínűleg előbb kimosódik, minthogy lenőne (1-2 mosásig tart.) De nem tudom, befogja-e egyáltalán.


Sokak szerint eddig a fekete állt a legjobban. Olyan csak nem történhet, hogy már nem áll jól. (Ugye, ugye nem? )

22. ad65f28ec1 (válaszként erre: 20. - Caffi)
2009. nov. 17. 14:50

:DD

Akkor megvárom, amíg kicsit lenő, legfeljebb sapkát veszek rá. A kalap is jól áll, és az egészen rövid haj is.

Volt már idén 2 cm-es a hajam, alig vártam, hogy megnőjön. :)

21. xti_ (válaszként erre: 20. - Caffi)
2009. nov. 17. 14:48
ez nagyon is igaz. ha feketére festeted, és nem tetszik mégsem, azt jóformán tényleg csak nullásgéppel lehet leszedni... gondold meg.
20. caffi (válaszként erre: 18. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 17. 14:44
Mielött tar kopaszra nyíród hamvas szőke fejed:)....egy próbát megér a fekete:)....azt ha nem ok....még nullás géppel javíthatsz azon is:)))))
19. ad65f28ec1 (válaszként erre: 17. - Caffi)
2009. nov. 17. 14:38

Nagyon köszönöm, eddig Te vagy az egyetlen.

:D

18. ad65f28ec1 (válaszként erre: 16. - Xti_)
2009. nov. 17. 14:37

Olyan "hamvasszőke" (vagy mi), mint az eredeti hajszínem, nem kapható, csak fodrász tudná kikeverni, ha ki tudná. Így sajnos hamvasszőkénél eleve olyan vagyok már rögtön festés után, mint egy zombi. :DDD

A vörös hajat csak úgy lehetne festeni, hogy leszívatom, teljesen, amíg kiscsibesárga lesz, aztán ráfestek bitangerős hamvasszőkét, valami sötétebb árnyalatot. Aztán előveszem a fürdőszobaszekrényből a hajvágógépet, és némi pityergés közepette csinálok magamból egy frissen besorozott katonát.

:(


Nem hinném, hogy azért mert őszülök, automatikusan jól is állna a hamvasszőke.

17. caffi
2009. nov. 17. 14:35

Már huszonéves koromban kezdett őszülni a majdnem fekete hajam....azóta festem,vagy feketére,vagy kékes feketére.....3-4hetente elég festeni...

Én csak biztatni tudlak:)

16. xti_
2009. nov. 17. 14:34
értem, hogy nem szereted, de praktikusan mégis a hamvasszőke az egyetlen, aminél nem érzed azt, hogy azért adtál ki pénzt, hogy két hét után úgy nézz ki, mint egy horrorfilm szereplője.
15. ad65f28ec1 (válaszként erre: 14. - Xti_)
2009. nov. 17. 14:31

Azért nem egyik napról a másikra őszülünk meg. :D

De azért van már fehér szál.

A teljesen ősz, festett haj vörösnél, barnánál, sötétszőkénél is úgy néz ki, mintha kopaszodna, ezért nem áll szándékomban hagyni lenőni.


Csak nem mindegy, hogy kéthetente, vagy négyhetente kell festeni. Azért örülnék, ha legalább valamennyi hajam is maradna, hogy legyen mit mázolni. :D

14. xti_
2009. nov. 17. 14:25
ha én ősz leszek, biztosan nem festetem majd sötét színűre a hajam. már kicsi lenövésnél is úgy néz ki a választék, mintha kettényílt volna az ember feje.
13. ad65f28ec1 (válaszként erre: 11. - 12a3192a59)
2009. nov. 17. 14:15

(*-*)

Ha szép, egyenletesen ősz lenne mindenhol, nem festeném be én sem, de így azért hülyén néz ki, hogy a fejem teteje "mákos", a többi meg nem, és nem szépen, egyenletesen őszülök. (Addig még van pár évem.)

A szőke festék sajnos ilyen, az ősz szálakat jobban befogja, és az jobban le is dobja a festéket. Sokszor meg kell mosni korpásodás elleni bitangerős samponnal, hamar kiszedi. Nem kell 7 milisre vágni, hagyni kell kicsit lenőni, és aztán legközelebb kicsivel világosabbal melíroztatni. A következő hónapban már 3 centi környékére le lehet vágatni úgy, hogy nem látszik "foltosnak", csak melírozottnak.

Így növesztettem le rövid hajból a festést. ;)

12. Bogárka62 (válaszként erre: 10. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 17. 14:12

Kb 6 hetente festem a hajam!

Én ezért is választottam világosabb szint mert ha egy kicsit lenő akkor még nem feltünő mivel ősz a hajam.

2009. nov. 17. 14:11
Megértem az 56 évet seszínű hajjal.Mostanában,talán 1 hónapja gondoltam úgy "változtass!"a szép őszes semmi hajam befestettem középszőkére-na persze mondanom sem kell,hogy inkább sötét lett!A fiam alig ismert meg!most épp azon gondolkodom,hogy 7milisre vágom,mert útálom!Igenis öregít-sokkal jobb a természetes szín...bár már az a feltűnő,ha valaki nem festet.
10. ad65f28ec1 (válaszként erre: 9. - Bogárka62)
2009. nov. 17. 14:07

A hajszín nem kérdés, vagy maradok vörös, vagy leszek fekete.

A vörös hajat szőkítés-átfestés-roncsolás-vágás nélkül lehet nem lehet más színre befesteni, még sötétbarnára is macerás lenne. :(


Egyébként milyen sűrűn szoktad festeni a hajad? Nagyon látszik a töve 4 hét után?

2009. nov. 17. 13:50

Sajnos én hamar kezdtem el őszülni azóta festem.

Nem sötétre, világos barnára!


Még nem voltam 30 éves amikor elkezdtem festeni a hajam, én inkább festem. Sokkal idősebbnek látszanék őszen.

És nagyon jól esik amikor fiatalabban gondolnak mint amennyi vagyok:):)


Üdv.

8. ad65f28ec1 (válaszként erre: 6. - Globus)
2009. nov. 17. 13:34

Juuuujjj, nagyon nem vagyok szőke. Nem is "viselem el" magamon a szőkét sokáig, és szerintem nem is áll jól.

A melírozást se. Próbáltam, de nem jött be.

Ha választani kell, akkor inkább ősz leszek. :DDD Az is világosít.

7. 2104cc91e8 (válaszként erre: 5. - Ad65f28ec1)
2009. nov. 17. 13:33
Szerintem világosíts (ha a bőröd is szemed is világos), úgy kevésbé feltűnő az ősz benne :))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook