Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ösztrogéntúlsúly ellen milyen tea vagy táplálékkiegészítő jó? fórum

Ösztrogéntúlsúly ellen milyen tea vagy táplálékkiegészítő jó? (tudásbázis kérdés)


7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Csicsi25)
2023. márc. 1. 10:44
Nagyon kedves vagy, köszönöm
6. Csicsi25 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 10:32
Nagyon szívesen - remélem hasznát veszed!
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Csicsi25)
2023. márc. 1. 10:17
Nagyon köszönöm!
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Vadmálna11)
2023. márc. 1. 10:16
Köszi! Egyébként a sok alkoholtól lehet erősebb a menstruáció ezek szerint...
2023. márc. 1. 09:47

Szia! Néhány éve másoltam ki magamnak az alábbiakat, sajnos már nem tudom melyik oldalról, úgyhogy nem tudom belinkelni:


"Vöröshere

A hosszan virágzó vöröshere jótékony hatásai igen széles skálán mozognak, hiszen ugyanolyan jó légúti panaszokra, ekcémára, illetve pikkelysömörre, mint hormonális problémákra. A fiatalabbaknál fokozza a termékenységet, csökkenti a PMS-t és beállítja a ciklust, míg az idősebbeknél enyhíti a változókori tüneteket. Ezt elsősorban ösztrogénszerű izoflavonoidjainak és magas ásványi anyag tartalmának köszönheti, mivel segít helyreállítani az ösztrogénszintet. Ezáltal elviselhetőbbé válnak a hőhullámok, valamint kiegyensúlyozott, kellemes közérzetet biztosít. Általában kapszulaként forgalmazzák, ám ízletes teaként is bátran fogyasztható!


Jamgyökér

A mexikói jamgyökér egy igazi elixírnek számít, hiszen magas béta-karotin és dioszgenin tartalma miatt remek megoldást nyújt a hormonháztartással kapcsolatos problémákra. A jamgyökérben található még az úgynevezett DHEA, ami lényegében egy előhormon-szerű anyag, így az ösztrogén, a tesztoszteron, a progeszteron és a kortikoszteron előanyaga. Hatására nem csupán a klimaxos tünetek mérséklődnek, de erősíti az immunrendszert, csillapítja a stresszt, valamint növeli a libidót is. Természetes progeszteronként helyreállítja a ciklust, valamint segíti a teherbeesést. Bár köretként burgonya helyett is kiváló, amennyiben koncentráltabban szeretnénk magunkhoz venni, úgy kapszulaként is kapható.


Orbáncfű

Az orbáncfű széles körben elterjedt gyógynövény, melyet elsősorban álmatlanság ellen és idegnyugtatóként ismernek. Ezen tulajdonsága menopauza okozta feszültség ellen is hatásos, mivel a tudósok szerint a szerotonin lebontásáért felelős anyagot blokkolja.


Jótékony hatásairól több tanulmány is készült. Az egyikben a klimax tüneteire gyakorolt hatásait vizsgálták, melynek végeztével megfigyelték, hogy a 12 hetes orbáncfűkúra után a résztvevők 76 százaléka nem csupán fizikai és lelki javulásról számolt be, de a szexuális életük is fellendült, melyet a gyógynövény hatásának tudtak be.


Orbáncfű tea: fél evőkanálnyi mennyiséget leforrázunk 2 dl vízzel, 15 percig lefedve ázni hagyjuk, majd leszűrjük. Alvászavar és depresszió esetén lefekvés előtt 1 csészével fogyasszunk belőle. 6 hét folyamatos alkalmazás után 6 hét szünetet kell tartani!


Fontos! Vérhígító mellé tilos fogyasztani! Csökkenti a fogamzásgátló tabletták, antidepresszánsok, nyugtatók, epilepszia ellenes és fájdalomcsillapító gyógyszerek hatékonyságát! Asztmabefújókkal sem szabad együttesen alkalmazni! Fehérbőrűeknél fényérzékenységet okozhat, továbbá fogyasztása után nem ajánlott napozni!


Poloskafű

Az egyik legjobb gyógynövény a menopauzás panaszokra a poloskafű, azaz a poloskavész, ugyanis ösztrogénszerű anyagokat tartalmaz, így jótékony hatással van a hormonháztartásra. Kutatások szerint csökkenti a luteinizáló hormon (LH) szintjét, így mérsékli a kellemetlen hőhullámokat, mely a klimaxos nők legnagyobb ellensége. Ezen kívül remek gyógyírt jelent a stressz ellen, valamint segít a hüvelyszárazságon is. Naponta 2-4-szer 1 ml-es tinktúrája 6 hétig kúraszerűen alkalmazható, majd utána 4 hétig javasolt szünetet tartani!


Figyelem! Májbetegség esetén nem alkalmazható, illetve túladagolása hasmenést okozhat!


Zsálya

A klimax okozta hőhullámok miatt a nők gyakran szenvednek fokozott izzadástól. Ez ellen a poloskafűn kívül nagyszerű szolgálatot tehet a zsálya, ami köztudottan remek izzadásgátló hírében áll, hiszen hamar összehúzza a pórusokat. Teája napjában többször (kétszer-háromszor) is fogyasztható, akár este, lefekvés előtt is, így csökkenti az éjszakai verejtékezést.


Zsálya tea elkészítése: egy evőkanál zsályát forrázzunk le 3 dl vízzel, majd hagyjuk állni 5-10 percig! Leszűrés után fogyasztható, és mézzel édesíthető!


Zsálya tinktúra: 2 dl vízbe 10-15 csepp


Fontos, várandósság során nem alkalmazható!


Barátcserje

A barátcserje népszerű különféle hormonháztartással kapcsolatos betegségek kezelésénél, így meddőségnél, menstruációs panaszoknál, szoptatási nehézségeknél és a klimax tüneteinek enyhítésénél. Értékes hatóanyagai az agyalapi mirigy serkentésével közvetett módon növelik a szervezet progeszteron termelését, egyensúlyt teremtve a női nemi hormonok szabályozásában. Teaként és kapszula formájában is fogyasztható!"


-------

Én a vöröshere kapszulából szedek napi 2-t, nekem ez vált be. Figyelni kell, mert van, ahol 8000 Ft és van, ahol nem egészen 4000. Nekem van egy bejáratott gyógynövényboltom, ahol 4000-ért veszem.


A jamgyökér kapszula is jó, de az is 5-10 ezer között van és nem jobb (nekem), mint a vöröshere.


A zsályatea jó éjszakai izzadásra, évekig ittam.

A Lady Klimax Herbáriás teát is tudom ajánlani.


Én talán lassan a végére érek ennek a nyavalyának, rengeteg dolgot kipróbáltam, azért tudom ezeket tapasztalatból ajánlani.


Ja! Nálam a barátcserje kapszula nem vált be!


Szóval én a helyedben a Lady Klimax teát és a Vöröshere kapszulát próbálnám ki először, aztán ha nem válik be, lehet próbálni a többit.


Sok-sok kitartást kívánok!

2023. márc. 1. 09:36

Klorofill (kapszulában is létezik), klorofill-diéta.

Banán, zöldek, leginkább ruccola.

Szénhidrát minimalizálása (cukor, kenyér, alkohol), lehetőleg elhagyása.

Sport, sok folyadék!

Sok sikert!

2023. márc. 1. 08:18
Ösztrogéntúlsúlyra, hormonegyensúlyra perimenopauzában milyen teák vagy táplálékkiegészítők jók?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook