Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ősztől valaki életmódváltást tervez? fórum

Ősztől valaki életmódváltást tervez? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
79. Napsugár8 (válaszként erre: 78. - Kicsikincs72)
2019. szept. 15. 09:00

Két hónap alatt 6 kg. Tökéletes!!

Szerintem mindenki megelégedne ennyivel. Köszi a biztatást.

2019. szept. 15. 07:55

Kedves Mindenki!

Tegnapi ítéletem heti 1x -i mérlegelés(szombat)

113,5-104-115,5 93.6kg :-):-) Nagyon boldog vagyok:-) Szépen araszolok lefelé, aki nem az elejétöl követ annak segítség: idén julius 15-én amikor belekezdtem a fogyókúrámba 121-119-121 99.7kg mérésekkel indultam.

Puszi mindenkinek kitartás,ne add fel, menni fog:-)!

77. Miszti3 (válaszként erre: 72. - Napsugár8)
2019. szept. 12. 21:34
Bocs, rosszul olvastam.
76. ab61752c45 (válaszként erre: 74. - King86)
2019. szept. 12. 19:39
én két napig teát kaptam,utána levest,sárgarépa-főzeléket üresen.
2019. szept. 12. 19:37
majd januártól.se hogy melyiktől?
74. King86 (válaszként erre: 71. - Miszti3)
2019. szept. 12. 19:15
Hàt szegény jelenleg még nem ehet semmit, műtét utàn 1 nap csak folyadék, és erre azt mondtàk, hogy jobb ha legalàbb a kórhàzi idő alatt csak ottani dolgokat eszik. A többit meg megtudakoljuk ha ott tartunk. Ha làba törik el akkor pl nem ennyire óvatosak a kajàval, csak ez most a pocakot érintő dolog volt és ezért màs a helyzet.
73. Napsugár8 (válaszként erre: 72. - Napsugár8)
2019. szept. 12. 18:47
Helyesebben, amikor a bélsár távozik.
72. Napsugár8 (válaszként erre: 71. - Miszti3)
2019. szept. 12. 18:45
Nem rostban gazdag, hanem "lédús"!! gyümölcsöt írtam. Én inkább a húsokat hanyagolnám az első időkben, hogy ne kelljen neki erőlködnie, amikor a rostanyag távozik.
71. Miszti3 (válaszként erre: 69. - King86)
2019. szept. 12. 18:39

Szerintem műtét után nem nagyon szabad rostban gazdag gyümölcsöt es zöldséget vinni, inkabb húslevest sok husival, vagy grillcsirkét.

Biztosan hamarosan otthon lesz! 😁 Nem izgulni

70. Napsugár8 (válaszként erre: 69. - King86)
2019. szept. 12. 18:23

Örülünk, hogy túl vagytok a nehezén. Ha már éhes, az nagyon jó. Gondolom lédús gyümölcsöt ehet, mint őszibarack és hasonlók. Rákérdeztél a dokinál, hogy mit vihetsz be neki?

Olvasni, keresztrejtvényt fejteni, vagy egy fülhallgatós kisrádiót neki???

Egész biztosan hamarosan otthon lesz, most már nyugodj meg, és próbálj meg egy kicsit te is pihenni. :))

69. King86
2019. szept. 12. 16:49

Sziasztok

Köszönöm nektek a megértést. Kicsit màr nyugodtabb vagyok. Voltam ma a kórhàzban, és kicsit tudtunk beszélni az urammal. Alapvetően úgy néz ki jól van, csak éhes meg unatkozik😂 Még megfigyelik, bevittem neki pàr cuccot, mert ugye hirtelen műtét volt és rögtön ott fogtàk, nem volt semmije. Még nem tudni mikor engedik haza, majd telefonon még beszélünk is, ha tud valami újat hív, meg megyek is be ha elengednek melóból ( remélem).

Nagyon remélem, hogy màr nem lesz baj. Bàr hogy őszinte legyek majd akkor lélegzek fel ha màr itthon lesz és meggyógyul.

68. Miszti3 (válaszként erre: 65. - King86)
2019. szept. 12. 13:17
Remélem hamar túlestek ezen a rémálmon! Párod gond nélkül gyógyul. 😁
67. Napsugár8 (válaszként erre: 64. - Miszti3)
2019. szept. 12. 07:23

Teljes mértékben egyetértek, évek óta így csinálgatom. Kicseréltem itthon a lisztet, cukrot, rizst. Szerencsére korábban sem voltam édes szájú, így a sütemények nálam csak 2-3 havonta jutnak eszembe.

A krumpli és a főtt tészta, tarhonya, már nagyobb kihívás, de azért ha van helyette más, könnyebb megállni.


Szomszédban egy csaj azt mondja, hogy ő a fehér liszt helyett durum lisztet használ, és tökéletesen tud belőle tésztákat is sütni. Még az unokái is szívesen megeszik.

Én a teljes kiőrlésűt használom, de mint mondom, csak palacsintát, nokedlit és rántást, habarást kavarok belőle leginkább.

66. Napsugár8 (válaszként erre: 65. - King86)
2019. szept. 12. 07:17

Dehogy haragszunk, ne butáskodj! Valóban borzasztó ami történt, de ezek szerint szerencsésen túl van rajta.

Próbálj megnyugodni, és a mai napon készíts neki finomakat, gyümölcsöt, hasonlókat, amiket ilyenkor ehet.

Meg tiszta fejjel vedd sorra, miket kell neki bevinned, borotva, kisrádió, fogkefe, papucs és hasonlók...

És majd várjuk a jelentkezésedet, hogyan alakul, mikor jöhet haza, stb. stb.

65. King86
2019. szept. 12. 00:30

Sziasztok


Nekem ma nagyon nehéz napom volt... alig ettem valamit. A férjemnek 2-3 napja hasi fájdalma volt, szerdán végre elment dokihoz, az elküldte vizsgálatokra. Konkrétan reggel 11-kor indult el, és este fél 6-kor derült ki, hogy bent tartják, és azt mondták azonnal műteni kell, vakbélgyulladás. Órákig kellett várni 1-1 vizsgálatra, közben meg szenvedett szegény:( Aztán még órákat várt, végül este 10-kor operálták meg.

Ki vagyok akadva nagyon. Tiszta görcs a gyomrom, remeg a kezem...a többit hagyjuk. Iszonyat a bizonytalanság érzése, és aztán még állítólag leszidták, hogy ne telefonálgasson. Miközben csak felhívott (miután felébredt), hogy igen megvolt a műtét, túlélte. Mert ők aztán egy darab hívást nem eresztettek meg nekem, mint a feleségének, hogy mi van vele. De azért beugatni tudnak, hogy ne telefonáljon. Milyen módi ez már?????? Hozzáteszem, amikor a kórházat hívtam, hogy megtudjak valamit, csesztek felvenni a telefont.

Botrány ez az ellátás, de komolyan. Tiszta ideg vagyok:( A műtéten túl van, reménykedem, hogy nem lesz már baj. Persze bekaptuk a komplikációt is, mert miért ne. Majdnem megfulladt műtét közben:( Holnap lehet bemenni hozzá, addig biztos nem nyugszom meg, amíg nem látom, borzasztó ez :(


Ne haragudjatok, tudom, hogy egyáltalán nem tartozik ide, de muszáj volt kiírnom magamból...

2019. szept. 11. 18:39

Időközben arra jöttem rá, hogy a hagyományos kajákról sem kell igazából lemondani, csak némi helyettesítésre kell figyelni. Rántani, habarni zabliszttel, fasírtba, húspogácsákba zsömle helyett teljesen jó a zabpehely, panirozni t. k. liszt - tojás - tk. morzsa, ugyanolyan ropogós, finom lesz. Cukor helyett édesítőszerek, ebből is már nagy választék van. Köretként pedig a rizs és a krumpli ezer mindennel helyettesíthető, burgur, köles, hajdina, kuszkusz, stb, vagy egyszerűen csak zödsali. Ezen kívül rengeteg guszta és finom reformkaja is van. Amire figyelni kell, az a mennyiség visszafogása, és a zöldségek erőteljesebb bevonása az étrendbe. Mindez nem vészes.

Viszont a sütemények, édességek, rágcsák, na az már nagyobb kihívás. Egy reform süti soha nem lesz olyan, közel sem, mint a hagyományos. A fehérlisztet és a cukrot egyszerűen nem lehet jól kiváltani semmivel... En már csináltam többfélét, összességében azzal is elégedett vagyok, ha egyáltalán ehető lesz... 😁

Szerintetek?

63. King86 (válaszként erre: 60. - Miszti3)
2019. szept. 11. 17:36
Szia. Szerintem a legjobb helyre jöttél:)
62. Napsugár8 (válaszként erre: 60. - Miszti3)
2019. szept. 11. 11:39
Üdv. a csapatban. Együtt könnyebb. Talán. :))
2019. szept. 11. 10:29
Még annyit tennék hozzá, hogy a mozgas eddig sem volt idegen tőlem, telen uszodába jarok sok éve, nyáron pedig a Balatonban úszkálok km-eket. (ott van nyaralónk). Ezt csak az ősz eljövetelével be kell sűrítenem, és bedobni a norbis ducitornakat, amitegyszer regebben már - kisebb kitartással - csinaltam.
2019. szept. 11. 10:24

Sziasztok, örülök, hogy ide találtam, hasonló cipőben járok... Már régóta gondolkodtam rajta, hogy kellene valamit kezdeni magammal (130 kg), de nem történt semmi. A nagy lökést az adta, mikor július végén egyszer megmertem a reggeli cukrom, ami 11,3-at mutatott. Utána több napon át mértem, és kiderült, hogy nem a cukor mérő rossz, hanem ez ennyi...

Azóta gyorsan telnek az események, kivilágosodott előttem, hogy nincs mese, életmódváltás! Cukor, feherliszt, nasi elhagyása, és elmaradhatatlan mozgás. Egy alapos bevásárlás után, (teljes kiörlésű dolgok, maglisztek, cukorpótlók, stb.) egyik napról a másikra étrendváltás, adagok alapos megkurtításával, napi 125 g szénhidrát szamolassal. 3-4 hét elég nehéz volt, de mostmár teljesen átállt a szervezetem rá. Reggelente 6,5 és 7,5 közötti cukorértékeket mérek, és bár nem a suly felesleg miatt indultam be, de már 6 kg-al kevesebbet mérek.

Megvettem Vrabel Krisztina 160 grammos dieta c. 4 kötetét, melyben rengeteg finom recept van, így agyalnom sem kell, mit készítsek, főzzek nap, mint nap. De szeretek a neten is mazsolázni, különböző csopikban, és azokból gyűjtögetek a hasonló című naplómba.

Ennyit magamról, és bár próbálkoztam egy klub nyitással - ahova eddig senki nem jelentkezett - ezért ugy gondoltam köztetek is jó helyem lesz. 😁 Végig olvastam a fórumot, tudom hova jöttem . Üdv mindannyiotoknak!

59. Napsugár8 (válaszként erre: 56. - King86)
2019. szept. 11. 07:17

Ez jó ötlet, majd én is kipróbálom.


Eddig a nyers karalábé szeletre pakoltam a szalámit, sajtot, paprikát vagy paradicsomot, és mint a hideg szenyót vacsorára ettem. A karalábé gyengébb felét szeltem fel, a kissé keményebb, fásabb része ment a serpenyős vegyes zöldségek közé szalma-krumpli formára szelve.

58. kicsikincs72 (válaszként erre: 52. - Napsugár8)
2019. szept. 10. 21:47
Köszönöm:-), Igyexem:-)
57. King86 (válaszként erre: 56. - King86)
2019. szept. 7. 19:03
*karalàbé
56. King86
2019. szept. 7. 19:03

Sziasztok

Nàlam minden oké, mérlegelés majd október 1, 7 hónapnàl lesz legközelebb.

Ma kísérleteztem kicsit és bejött . Eddig még nem próbàltam, de most igen és beveszem a diétàmba. A katalàbéról van szó.:) Befűszereztem és megsütöttem mintha krumpli lenne. Nagyon fincsi lett.

Szóval ma sertés szeletet ettem sült karalàbéval és répàval❤️

Ti mit ettetek?

55. Napsugár8 (válaszként erre: 53. - Hofiagi)
2019. szept. 7. 11:19
Csak vigyázz, fokozatosan szoktasd magad hozzá, kezdetekben nehogy túlvállald magad. Csak csináld, meglehet, hogy 2-3 nap után már mások is csatlakoznak hozzád.
54. Ildi
2019. szept. 7. 11:18
nem tervezek
2019. szept. 7. 10:51

Sziasztok!

Szép napot mindenkinek!

Tervezem hogy beiktatok mozgást az életembe és nem ám csak úgy néha, hanem rendszeresen. Mondjuk futást. De egyedül olyan nehéz belevágni. :(

52. Napsugár8 (válaszként erre: 51. - Kicsikincs72)
2019. szept. 7. 07:42
Gratula! Csak így tovább! :))
2019. szept. 7. 07:38

Kedves Mindenki:-) Ma reggeli(heti 1 x) ítéletem:-)

114-105-114.5 94.4kg:-):-) Nagyon megvagyok elégedve magammal, a kg-nál betudtam hozi a nyári dőzsit, és emelett centiben is látszik:-)

Csodás napot Mindenkinek:-)Kitartás:-)

Jövöhét szombat ujabb mérlegelés.

2019. szept. 5. 06:16
Szevasztok csajok! Mindent bele, menni fog ez, csak csinálni kell! Húzzunk még bele. Még lehet odakint mozogni, futni-sétálni-gyalogolni, erre ez a hónap még a mienk. Használjuk ki! :))
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook