Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Osztálypénz fórum

Osztálypénz (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
94. syria (válaszként erre: 86. - Loch ness)
2018. jan. 11. 08:35

Egyetértek. Nem értem, mire jó a rongyrázás.

Nincsen csinosabb ovis csoport, általános iskolás osztály, mint amelyikben fehér felsőben, sötét alsóban ünnepelnek bármit.

Az érettségi az más, az már a felnőttkorszak kezdete, de ott is el tudják vetni nagyon a sulykot a puccos ballagási öltözékekkel.

Amúgy is: a legnagyobb iskolai eseményen se a ruhán legyen a fő hangsúly.

93. 10cc61fb5a (válaszként erre: 91. - Füge 67)
2018. jan. 10. 20:33
Már neharagudj ide panaszkodsz, mikor ezt ti szülők döntöttétek el. Mert gondolom nem az egész ballago évfolyam van 1 vacsorara meghivva amit a tanárok szerveztek. Jól gondolom?
92. Füge 67 (válaszként erre: 69. - Channa*)
2018. jan. 10. 19:55

Az a legnagyobb baj, hogy negatív megítélés alá esnek a szakma szíve-lelke tanárok is.

És sajnos tapasztalom, hogy nagy szakmai múlttal rendelkező jó tanárokat marnak el, ha nem áll be a sorba...

91. Füge 67 (válaszként erre: 85. - Loch ness)
2018. jan. 10. 19:49
Ma járt nálam kezelésen egy osztálytárs anyukája. Lesz ajándék, éttermi vacsora, tánc....nekem meg az az érzésem támadt érettségizik ez a gyerek...mini szalagavató vagy minek nevezzem.
90. Füge 67 (válaszként erre: 79. - Loch ness)
2018. jan. 10. 19:45

Szia!

Mint ninden hal ez is a fejétől bűzlik. Új igazgató van, és a tanáraink zöme is kilépett. A régi igazgató efy gyerekparadicsomot üzemeltetett, ő amúgy gyerekpszichológus . Az új...hááát hagyjuk. A barátnői tanítanak, de ez a suli már nem az a suli.Utolsó év azért vagyunk még itt.

89. Smirnoff (válaszként erre: 88. - Trapiti)
2018. jan. 10. 16:14
En sem ballagtam oviban. Altalanosban a ket vegzos osztalynak volt egy rovid megmozdulas a konyvtarban. Igazanol nem is emlekszem, mi volt a program, nem volt nagy felkeszules. Erettsegin az egyenruhank volt, amit utana odaadtam a volt ofomnek, h adja oda vkinek, akire jo, az meg tegyen egy ezrest erte az osztalypenzbe.
88. trapiti (válaszként erre: 84. - Smirnoff)
2018. jan. 10. 16:08
Oviban nem ballagtunk, általánosban sem volt ekkora felhajtás, fölösleges teljesen. Gimiben a fiúknak sötét öltönye volt a lányoknak fekete szoknya pöttyös szegélyes matrózblúzzal ami évtizedekug volt az iskola egyenruhája. Anyukám is ugyanígy ballagott ugyanabban a gimiben. Pedig kifejezetten jómódú osztálytársaim voltak, a Rózsadomb tetején. De fontosabb volt a hagyomány és a tartalom mint a rongyrázás. Érettségizni is így voltunk, sőt felvételizni is pedig ott már nem volt kötelező. De szerettük hogy pöttyös matrózblúza csak a Móricznak volt. Nem tudom van-e még :(
87. Smirnoff (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2018. jan. 10. 12:03

Ezt nem vetném össze a mi rendszerünkkel. Itt a menza fakultatív. Ha valakinek olyan a helyzete, hogy beleesik az aktuális kedvezményrendszerbe, az kap rá támogatást. Általánosban volt olyan rendszer, hogy a kutya sem nézte ki eszik, ki nem. Mikor valami népszerű kaja volt, ami porciózott volt, akkor ha valaki későn ment, előfordult, hogy nem jutott neki, hiába fizetett. Ugye annyi főre szállítottak, ahányra befizetett rendelés volt a hónapra előre. Más, aki elfelejtett fizetni, vagy ki tudja ki, úgy döntött, hogy eszik. Akinek meg nem jutott, annak vajas kenyér sem jutott, mert csak melegítőkonyha volt.

Később más sulikban meg akkor kapott a kedves diák jegyet amikor fizetett. Szerintem ez a korrekt. Nem a diákkal akarnak kicseszni, hanem azoknak az érdekeit védik, akik rendesen fizettek.

86. loch ness (válaszként erre: 84. - Smirnoff)
2018. jan. 10. 11:42
Az egyenhacuka, amit hamarosan ki is nőnek... Szóval az ilyenkor nagyjából felesleges pénzkidobás. Néha érettségire is látok olyan ruhát, hogy látszik, hogy nemigen fogja tudni többet felvenni. Az egyenhacuka ráadásul pont attól, hogy egyforma, nem tükrözi az egyéni ízlésüket, lehet, hogy valaki ezért nem fogja felvenni többet, mert nem az ő stílusa. Nem tudom, miért ne lehetne úgy ballagni, hogy sötét alsó-fehér felső. Valakinek el kellene kezdeni, hátha ez is elterjedne. Mert ettől egységesen néz ki az osztály, és nem kellene külön költségbe verniük magukat. Másik megoldásként azt tudom elképzelni, hogy mindenki csináltasson magának olyan ruhát a ballagásra, ami neki tetszik, és amit később is hordhat, és valami mással alakítsák ki a hasonló kinézetet, pl. egyforma kendővel, kitűzővel. Az is pénzbe kerül, de nem annyiba, mint egy ruha.
2018. jan. 10. 11:36
Nem tudom, mikor kezdődött ez a nem normális hozzáállás. Jó, én nem vagyok már mai példány, de mi óvodában, általános iskolában úgy ballagtunk, hogy a rendes, alkalomra való ruhánkban (ami akkor sötét szoknya/nadrág-fehér blúz volt mindenkinél, úgyhogy nagyjából egyformán néztünk ki), a tanárok kaptak virágot, az osztályfőnök valami ajándékot, de nem olyan jelentőset, inkább jelképesen, köszönetül. Bejártuk az óvodát--iskolát, énekeltünk, elbúcsúztattak minket és ennyi. Igazi ballagás érettségikor volt - nekünk volt egyenruhánk, szóval nem is kellett külön ruha, akkor volt csak bankett, vacsora,tabló, miegyéb. Ha már általánosban ellövik az ilyen dolgokat, mi marad érettségire? Ja, és kaptak a tanárok ajándékot, de emlékszem, hogy normális keretek között. Az osztályfőnökünknek összeadtunk egy drágább tollra valót, amiről tudtuk, hogy nagyon fog neki örülni, meg még valamit kapott - de sokfelé elosztva ez nem jelentett problémát. És állítom, hogy sokkal jobb volt így, amikor nem kellett ezzel a sok flanccal foglalkozni, és a lényegre figyelhettünk. Mostanában szerintem nagyon sok mindenkinek okoz gondot az ilyen ünnepek anyagi része, ha nem is mondja, és ez határozza meg neki ezeket az alkalmakat, nem az, amiről igazából szól az egész. Szóval a sok csillogástól pont kevesebb öröme lesz a résztvevőknek. Akkor meg minek? Kinek kell megfelelni ezzel a sok felesleges dologgal, még a saját örömük kárára is?
84. Smirnoff (válaszként erre: 70. - Trapiti)
2018. jan. 10. 11:20
Nekem is mar a tablo is tulzas altalanosban, utana meg ebed meg egyenen hacuka az alakalomra.
83. Vancsa1977 (válaszként erre: 77. - F.frezia)
2018. jan. 10. 11:03

Nekem tavaly ballagott oviból a nagy fiam(a kisebb még ovis),de nem tudott szegény fiam ott lenni a ballagásán,mert épp egy héttel előtte az öccsével elkapták a bárányhimlőt.

Én vettem a 2 óvónőnknek(az egyik 3 évig,a másik 2 évig volt az óvónője) és a dajkának(2 évig volt a fiammal) vettem ajándékokat és virágot,és van az ovin belül egy dajka akinek nincs külön csoportja oda abba a csoportba megy ahol szükség van rá,vettem virágot,mert 4 évig be-beugrott helyettesíteni a csoportunkba.

82. syria (válaszként erre: 67. - Channa*)
2018. jan. 10. 11:01

Nem, hála az égnek a fiaim nincsenek a NAT igájában.

De tényleg! Mindenki megbolondult? A pozitívumok kiemelése helyett a negatívumokkal dicsekszenek?

A tanárok helyében nem reklámoznám a pótvizsgázók számát, ugyanis az egyúttal az ő kudarcuk is. Szerintem.

81. Vancsa1977 (válaszként erre: 71. - A.manus)
2018. jan. 10. 10:55

Oviban annyi???Szerintem az nagyon sok!!!

Nálunk szeptemberben van 1500 ft+nekünk kell vinni a tisztasági csomagot,majd októbertől-májusig 500 ft.

Meg nálunk minden héten csütörtökön kell vinni gyümölcsöt 1 db-ot,de aki visz(sokan elfelejtik,és volt,hogy elfelejtettem,de van olyan is aki direkt nem visz) több darabot is.Én is 2 almát szoktam betenni.

De vannak nálunk is ami plusz fizetős.Például a színház,félévente 2 előadás 1250 ft félévre.

80. Vancsa1977 (válaszként erre: 63. - F.frezia)
2018. jan. 10. 10:48

A szeptemberben beadott 1500 ft-ból az óvónők veszik meg ami kell nagy hirtelen kezdésre.Például ragasztó,rajzlapok,festékek,ecset ha már nincs használható,gyurma stb.És ezen az 1500 ft mellett még a szülő visz szeptemberben amolyan tisztasági csomagot,amiben 8 tekercs wc papír van,200 db papír zsebkendő,200 db szalvéta,2 tubus fogkrém,1 fogkefe,és 100 db-os uzsonnás zacskó.Majd havonta 500 ft-ot kell fizetni,hogy ha elfogy év közben a papír zsebkendő,festék,rajzlap stb...

Például nálunk az oviban(nem tudom máshol hogy van,de be kell adni a decemberi 500 ft-ot is be kell adni,mert már novemberben kifizetik,és megveszik a Mikulás csomagba való édességeket.

2018. jan. 10. 10:01

Nem a lényeget érinti, de azért felmerült bennem: ha most kivennéd a gyerekedet innen és átvinnéd másik iskolába, akkor visszakapnád az eddig befizetett 60 ezer forintot? Vagy arra is lenne indokuk, miért nem adják vissza, holott nem használod fel arra, amire befizetted?


Az eljáráson meg én is ki vagyok akadva, de még jobban azon, ahogy azzal a beteg anyukával és a gyerekeivel elbántak. Ahelyett, hogy ékszereket meg mindenféle drága dolgokat ajándékozgatnának egymásnak meg a tanároknak, nem azt kellene-e inkább tenni, hogy összehívni az osztályt (persze az érintett gyerek nélkül) és azt mondani, hogy gyerekek, milyen nehéz nekik, a betegség miatt főleg, gondoljuk ki, hogy tudunk nekik segíteni, akár anyagilag, akár másképp? Nem erről kellene szólnia az iskolai NEVELÉSNEK? Bár most már felnőttek azok a gyerekek is, akiket úgy neveltek, hogy ne legyenek tekintettel másokra, és ha egy ilyen pl. a tanár, akkor ő maga sem tanult így gondolkozni.


Tudom, hogy amit írtam, abban sok az általánosítás, de a lényeg talán kijön belőle. Tragikus, ami abban az iskolában folyik. Remélem, hogy ez nem általános. Füge, biztos, hogy oda akarod járatni a gyerekeidet? Régebben olvasgattam a hozzászólásaidat, és merőben más embernek ismertelek meg, mint amit ez az iskola sugall. Nehéz lehet a munka és a nevelés mellett még az iskola nevelését is ellensúlyoznod.

78. gribedli*** (válaszként erre: 76. - Sanyinak)
2018. jan. 10. 09:05
Nem, mert szórólapozunk a városban is rôla, ezért olyanok is jönnek, akinek nem is oda jár a gyereke, vagy nincs is gyereke.
77. f.frezia (válaszként erre: 64. - 10cc61fb5a)
2018. jan. 10. 07:50

Nálunk az ovi állítja össze a mikuláscsomagot, ill.gondolom az önkormányat fizeti.

2 évvel ezelőtt kb.évi kétszer kellett fizetni bábelőadásért/színdarabért 300-500 Ft-ot.

Olyankor a tornateremben volt az előadás, ha vki befizette, ment nézni, akik nem, maradtak a teremben.

Ezt oldották meg úgy, hogy megkérték a szülőket, vigyük be az üres ásványvizes flakonokat, amit az ovi lead. Már semmiért se kell fizetni, abból állják a bábszínházat és így minden gyerek részt vehet rajta.

Illetve egyszer egy évben van támogatói bál (belépő, tombola), aminek az összegéből új játékokat vesznek.

De csoportpénz nincs. És ajándékvétel sincs az óvónőknek. Aki akar, úgyis vesz 1 szál virágot pl.pedagógusnapkor.. aki meg nem, az nem.

76. sanyinak (válaszként erre: 75. - Gribedli***)
2018. jan. 9. 21:52
Az iskolai karácsonyi vásárok is ugyanolyan lehúzások mint az osztálypénz szedés. Az is a szülők pénzéből és energiájából áll.
75. gribedli*** (válaszként erre: 74. - Sanyinak)
2018. jan. 9. 21:42

Nálunk az egyhetes angliai tanulmányi utak külön vannak, és nagyon diszkréten kezelik. Nem mindenki megy, rábízzák a családokra, de onnantól arra van külön èrtekezlet, semmi izélés, hogy aki nem ment az miért nem ment. Bár ezt csak 11 éves kortól szervezik. De azért az évvégi kirándulás, akár messzire is, az kijön.


A suli úgy szed még össze pénzt, hogy karácsonyi és Márton napi vásárban vesz részt, ahol zsákbamacskát (régi játékokat viszünk és becsomagoljuk és azt árulják) meg tortákat csinál, aki akar. Ezekből befolyt pénzt elosztjâk az osztályok között egyformán és olyan dolgokra költik, ami állami keretből nincs mindig biztosítva. Pl egyik évben nem volt állami zenetanár, így kerestek egy magánt, aki bejárt a suliba zenét tanítani. Mindenkinek.

74. sanyinak (válaszként erre: 73. - 300c83c7b2)
2018. jan. 9. 21:30

20 eFt manapság már egyáltalán nem sok egy évre.

Pl. egy hét táborozás sem jön ki nyáron ennyi pénzből.

73. 300c83c7b2 (válaszként erre: 1. - Füge 67)
2018. jan. 9. 20:41

Nem olvastam végig a hozzászólásokat lehet, hogy ismétlek másokat, előre is elnézést.

Először is az évi 20 ezer forint rengeteg! Mi a bánatra költik? Mégis milyen a ballagás egy általános iskolában?

A másik, hogy a szülő nem fizetett, nem a gyerek! Ezért a gyerekeket bármiből kizárni és megalázni nem lehet. Szégyellje magát az ilyen pedagógus. És ha továbbra sem fizet, akkor nem lesz rajta a tablón?

Fogalmam sincs róla, hogy mit tehetnél, de én biztos nem állnék meg az igazgatóig.

Nagyon sajnálom ami a gyermekeddel történt, szegény egy darabigb biztos nem felejti el.

Amúgy óvó néni vagyok, mi is szedünk csoportpénzt, évi 3000 forintot. Akinek gondot okoz egyben befizetni, akár havonta fizethet 300-at.

2018. jan. 9. 20:32
Agyrém!
2018. jan. 9. 19:49
Nálunk oviban is 15 ezer az éves meg plusz tisztálkodó cuccok, gyümölcs rotációban meg mindenért fizetni, meg fizetős programok ahol kötelező fizetni, meg nem kötelező de ajánlott a társadalmi munka meg stb...:) Általános iskolában 20 ezer volt egy tanév, meg félkötelező kirándulások, a gimnázium még több kiadás, mikulásra a gyerekek egymásnak aranyékszert ajándékoztak...:) Perverz egy világ...
2018. jan. 9. 18:26
Az egész teljesen beteg és torz. Kezdve attól hogy a tanároknak aranyórát meg ékszert kell kapniuk egészen odáig hogy mekkora felhajtást csinálnak egy sima általánis iskola elvégzéséből. Egy normális társadalomban ezek a dolgok nem így mennek.
2018. jan. 9. 17:28

És a mai pedagógusok....Elnézést, nem szeretnék megbántani senkit és természetesen általánosítani sem szeretnék, csak pl. nyáron teljesen ledöbbentem a strandon, ahogy a gyerekekkel viselkedtek a felügyelő tanárok. Úgy alázták őket, hogy nem bírtam szó nélkül hagyni, hanem rászóltam a tanárra, hogy szerintem ezt nem így kellene megoldani, mert ezzel több gyereket megaláz nem csak a társaik, de idegenek előtt is.

Kaptam mindent érte a fiatal pedagógusoktól. A legfinomabb dolog, amit mondtak, azaz kérdeztek, hogy én vajon pedagógus vagyok e? Természetesen gúnyosan, de honnan is ismerhetnének ők engem? Erre csak azt válaszoltam, hogy én ugyan nem, de ennek ellenére jobban értek ehhez a szakmához:D Na, órákon át semmi mást nem csináltak a felügyelő tanárok, csak annyit, hogy nekem szólogattak be, majd a távozásukkor mutogattak is. Én persze minden egyes alkalommal csak gratulálni tudtam nekik:DDD

De legalább a gyerekeket nem piszkálták tovább....

68. Channa* (válaszként erre: 65. - Trapiti)
2018. jan. 9. 17:20
Pontosan!
67. Channa* (válaszként erre: 51. - Syria)
2018. jan. 9. 17:17

Ezek szerint nem voltál mostanság évzárón sem, ugye?

Manapság ne azt sorolják fel az évzárón, hogy lett 3 kitűnő tanuló az 5. évfolyamban, stb., hanem azt, hogy az 5 évfolyamban 25-en pótvizsgáztak 2 tantárgyból, 40-en 1 tantárgyból, stb.

66. Sirga (válaszként erre: 50. - Füge 67)
2018. jan. 9. 15:16

Egyetértek Veled! Ha ennyire bánt a dolog (hozzáteszem: engem is bántana, rendkívül megalázónak tartom), állj fel szülőin, és mondd el! Te nem fizettél - bár késésről még nemigen beszélhetünk -, és a gyermekedet rekesztik ki? Durva!

Nálunk volt, aki első szülőin befizette az egész évi osztálypénzt - ugyanígy megtehette bárki, hogy júniusban fizesse ki visszamenőleg. Egyiket se szólták meg. Aki 8 évig nem fizetett, azt se ... (Hogy ki mit gondolt magában, az más kérdés, de ezt a gyerekkel se éreztették.)


Ha szerencséd van, a többi gyereknek van ízlése, és valami szép tablót választottak meg így is. :)


A tanári ajándékhoz: lányomék ofője aranyórát kapott búcsúzóul. Ha már a szülők fizették, jó lett volna, ha legalább a gyerekek adják át és látják az örömét - ebben az élményben kizárólag az szmk-s szülőknek volt részük (hatszemközt). Erről nem esett szó - én természetesnek vettem, hogy pl. az utolsó osztályfőnöki órán kapja meg, osztálykeretek között -, így (mindenki mással együtt) utólag tudtam meg, hogy is történt az ajándékozás.

65. trapiti (válaszként erre: 15. - Füge 67)
2018. jan. 9. 14:59
Micsoda szemét dolog már súlyos beteg egyedülálló szülő gyerekét kizárni dolgokból amiatt mert nincs pénzük??? És a többi szülő ezt elnézi? Ez is szégyenketes. Egyébként is hogy jön ahhoz bárki hogy a gyereket büntesse olyasmi miatt amiről a szülő vagy a szülő sem tehet? Én lázadnék az tuti, inkább senkinek be legyen tablója meg nyakkendője ha az az ára hogy gyerekeket aláznak meg ennek kapcsán.
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook