Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Osztálypénz fórum

Osztálypénz (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
124. melcsiii (válaszként erre: 115. - Szandruu)
2022. febr. 3. 08:13
Szia! Sikerült megoldást találni? Nálunk most hasonló a probléma!
123. szandruu (válaszként erre: 121. - Aszparagusz)
2021. aug. 1. 19:03

Köszi a válaszokat mindenkinek.

Ami nálam kiverte a biztositékot, hogy mindent csak utólag tudtunk meg. Soha nem kérdeznek meg semmit, hogy bele egyezünk-e esetleg ebbe vagy abba?

Ha rajtam múlna az osztály pénz csak és kizárólag a gyermekeknek szükséges dolgokra menne nem a tanároknak szánt ezer féle szarságra(már bocsánat) de volt nálunk karácsonyra 7500-ért manóka meg év végén 10 ezerért utalvány meg virág hegyek... és még sorolhatnám. De azt nem igazán tudom felsorolni, hogy a gyerekeknek mire ment eddig a pénzből. Na mindegy úgy sem tudok mit tenni, mert ha szóvá teszek bármit csak a gyerek szívja meg(sajnos).

122. sanyinak (válaszként erre: 120. - Aszparagusz)
2021. jún. 27. 20:09
Ez igaz. Viszont ki is lehet zárni a renitenst sok fizetett programból. Persze szerencsétlen gyerek nem tehet róla...
121. aszparagusz (válaszként erre: 115. - Szandruu)
2021. jún. 27. 08:48

Nálunk egy anyuka kezelte. Minden év végén küldött egy részletes elszámolást, hogy ki mennyit fizetett/nem fizetett, illetve, hogy mire mennyi ment el belőle.

Vásárlások általában: karácsonyi ajándék, pedagógus napi ajándék, osztályterembe ez-az. Általában a szülőin ezeket megbeszéltük, ha volt rendkívüli kiadás, az e-mail-ban egyeztettük.

120. aszparagusz (válaszként erre: 116. - Sanyinak)
2021. jún. 27. 08:45

Annyival kiegészíteném, ha a kisebbség, vagy bárki nem követi, nem fizeti be, nem tudsz semmit csinálni.


Ez nem egy "társasház közös költség", ami behajtható.

Tapasztalat. Fiam gimis osztályában volt egy lány az osztályban, aki semmit nem fizetett, nem lehetett semmit tenni ellene

119. aszparagusz (válaszként erre: 118. - Idhikai)
2021. jún. 27. 08:43

Pedagógus nem kezelhet osztálypénzt.

Igaz, a fiam 2 éve érettségizett, de általánosban és gimiben is ez volt a helyzet.

118. Idhikai (válaszként erre: 115. - Szandruu)
2021. jún. 26. 19:51
Nálunk szednek. Pedagógus kezeli, maximális bizalmunkat élvezi. Év végén elmondja, mire költött, és mennyit viszünk át a következő évre.
117. andi6020 (válaszként erre: 115. - Szandruu)
2021. jún. 26. 19:43

Szedtem osztálypénzt 7 évig.

Osztálykirándulásra

év közben levő "bulik", programok költségére, pl karácsony,

év végén az osztályfőnöknek ajándékra.

Görgettünk a maradék összeget, ami 8. végén szuper volt, jutott ajándékra a tanároknak, meg a ballagáshoz kapcsolódó költségekre.

Tőlem nem kértek elszámolást a szülők, és engedélyre sem volt szükségem, azt vettem, amit kellett.

Maradt is pénz, abból elmentek a kölykök délutáni jeggyel az Aquaworldbe.

Minden év elején az első szülőin elmondtam, hogy hogy állunk, plusz megszavaztuk az aktuális év havi összegét.

116. sanyinak (válaszként erre: 115. - Szandruu)
2021. jún. 26. 19:06

Szerintem ez úgy működik mint egy társasház. A résztvevők (ez esetben a szülők alkotta közösség) egyszerű többséggel létrehozva a normákat, a kisebbség pedig kénytelen követni az elfogadottak.


Az iskola hivatalosan nem kérhet pénzt, de egyértelmű, hogy szükség van rá, mert az iskola fenntartó elég sok mindent nem finanszíroz, azt a szülőktől várja el.

2021. jún. 25. 05:50

Sziasztok! Látom régen volt hozzászólás, de nem akartam új csoportot nyitni, hiszen a kérdésem témája végülis az osztálypénz! Elég rég óta bennem van ez a kérdés, és értelmes, tényleg megfelelő választ nem igazán kaptam még, ezért teszek egy próbát. Szóval a kérdésem/,kérdéseim a következők :

Tulajdonképpen mire kérik, kérhetik az osztálypénzt?

Kell-e elszámolni a szülők felé év végén?

Mielőtt bármit is vásárolnak, kell e megkérdezni róla, a többi szülő beleegyezését kell-e kérni?

Ha esetleg valaki tudna érdemben segíteni, válaszolni ezekre, ki nem mondott, írott vagy íratlan szabályokat tud az kérem írjon.

Az év elejére szeretném összeszedni a gondolataim, és kiállni dolgokért amiket úgy néz ki elég másképp gondolok, mint pár szülő. Előre is köszönöm.

114. syria (válaszként erre: 111. - Smirnoff)
2018. jan. 15. 10:13
Az akkor volt, ma már egészen más szelek fújnak. :(
113. syria (válaszként erre: 109. - Smirnoff)
2018. jan. 14. 08:21

Pl. úgy, hogy átszól a szomszéd falu polgijának...

Nem véletlenül félnek az emberek bármivel kapcsolatban az előírtakkal ellentétes véleményüket kinyilvánítani. „Ne szólj szám, nem fáj fejem.”

112. Füge 67 (válaszként erre: 111. - Smirnoff)
2018. jan. 13. 20:42

Szerencsére minden gyermekem kitűnő, de akarva akaratlanul is látom a többi gyereket is, nem csak a sajátomat. Látom a kivételezéseket,és a kirekesztéseket is. Ilyen a magyar társadalom döntő többsége is. Talán kevésbé fájna, ha nem tudnám másképp is lehet.

Jelenleg ez van, talán a következő generáció tanul a hibákból...

111. Smirnoff (válaszként erre: 110. - Füge 67)
2018. jan. 13. 19:10
Bocs, de nem ertekelem sokra a megvett versmondo dijat. Jomagam meg akkor voltam jutalom taborban, mikor kituno voltam dicserettel es jo verseny helyezeseket ertem el pl fizikabol, ami nem pofara megy. Amiket
110. Füge 67 (válaszként erre: 109. - Smirnoff)
2018. jan. 13. 17:05

De naív vagy...

Ez nem így működik. Az összes fontosabb pozícióban rokonok ülnek. Itt nem értesz egyet valamiben, aztán nem kapsz lehetőséget , vagy engedékyt erre, vagy arra.

Ők ülnek a különböző bizottságokban, onnantól a gyereked valahogy sosem esik bele a jutalomtáboros csoportba, ők a zsűri a versmondón stb. Hosszan lehetne sorolni. Kis közösségekben ez fokozottabban van jelen.

109. Smirnoff (válaszként erre: 108. - Syria)
2018. jan. 13. 10:56
Lehet. De áruld el nekem, hogy tud kb. 25 családnak keresztbe tenni egy "polgi" (már ha mind ott lakik, nem a szomszéd faluban).
108. syria (válaszként erre: 104. - Smirnoff)
2018. jan. 13. 10:52
Naiv vagy.
2018. jan. 13. 08:07
Még egyetlen továbbtanulós szülői és végre vége...
2018. jan. 13. 08:06

Túl a szülőin...

Vita-vita hátán (nem velem). Egyik vita során óvatosan beszúrtam a kérdést, hány szülőt hívtak fel azok közül akik nem fizettek. Egyet se, mondván majd ha kizárják a gyereket mindenből észre fogja venni.

Szmk anyuka panaszosan elmesélte,hogy az egyik kisgyerek anyukája folyton kérdezi mennyit küldjön tablóra, ő meg mindég mondja neki, hogy semennyit, inkább osztálypénzt fizessen.Azt nem tudom, hogy anyuka tudja-e ,hogy osztálypénzből lesz a tabló. Óvatosan megjegyeztem, hogy osztálypénzt nem kötelező fizetni, fizetheti a rájuk eső költségeket külön is. Valószínűleg anyuka is ezt szeretné...

Mélységes felháborodás kísérte a dolgot.

Részemről ennyi volt a hozzászólás.

105. a.manus (válaszként erre: 104. - Smirnoff)
2018. jan. 12. 19:34
Nem persze, egy osztálynyi gyerek szülője azért szerintem is túlzásnak tűnik...
104. Smirnoff (válaszként erre: 103. - A.manus)
2018. jan. 12. 19:25
Nem hiszem, h egy faluban egy osztalynyi gyerek szuleinek ala tudna vagni egy polgarmester. Az ilyesmi inkabb csak berogzules sokszor.
103. a.manus
2018. jan. 12. 17:53
Kis településen is mindenki nyalja valakinek a kufferét, ha nem nyal akkor repül, lehetne a falu címere a fagyi és a galamb. Ez Magyarország, ahol látszólagos az igazság, a demokrácia, az empátia stb...ígérettel van tele a padlás, rendes munka pedig alig folyik és csak azért "halad" a világ, mert telnek az órák, a napok. A polgi neje vagy a nagyvállalkozók ellen szólni felér egy öngyilkossággal.:)
102. syria (válaszként erre: 99. - Sanyinak)
2018. jan. 12. 08:52
Noooormális? Polgi neje ellen szólni??? Kirúgják az összes ovist! (Meg az óvónőket is, ha nem írnak HIT-et.)
101. 10cc61fb5a (válaszként erre: 98. - Füge 67)
2018. jan. 11. 18:57

És mindeni bólogat?? Hogyvanez?? Nemértem.

Nekem ha valami nem tetszik, akkor vagy a face-csoportban beszéljük meg vagy még ott a szülőin. (oké tudom te most ott épp nem voltál)

100. Smirnoff (válaszként erre: 97. - Füge 67)
2018. jan. 11. 16:43
Korabban irtam, szerintem logikus, mint irtam, h vagy minden elmaradasert ez jar, vagy senkinek. Es biztosra veszem, h ez elore elhangzott vagy a szuloin vagy az gyarekeknek.
99. sanyinak (válaszként erre: 98. - Füge 67)
2018. jan. 11. 15:36
És a többieknek nem volt bátorsága ellenük szavazni?
98. Füge 67 (válaszként erre: 93. - 10cc61fb5a)
2018. jan. 11. 15:27
Tévedsz..ezt 2-3 szülő találta ki. Egyikük a polgi neje
2018. jan. 11. 15:26

Hát nem én találtam ki, de nem is az összeggel van problémám...az fáj konkrétan, hogy az eddig befizetett 60 ezer nem volt elég ahhoz, hogy a gyerekem is szavazhasson...pedig a kézfeltétel ingyen van...szerintem.

A régi igazgatónővel az vokt a terv, hogy nyáriszünet elején együtt töltenek 3 napot afféle búcsú kirándulásként. Mára ez nem lesz...csak az egyre drágább ballagás

96. Smirnoff (válaszként erre: 95. - Loch ness)
2018. jan. 11. 11:19
Másra mutogatni egyszerűbb. Szegény gyereknek már abba összeroppant a lelke, hogy nem kék lesz a tabló, hanem piros, a szülő nyilván nem tenné ki annak, hogy elvből kimaradjon a díszebédről vagy egyedüliként menjen más ruhában. Utólag, a hátak mögött jól meg lehet mondani, hogy a többi hülye, ha meg valaki kivívta a többséget, ami nekem tetszik, akkor a többi meg pláne hülye.
95. loch ness (válaszként erre: 90. - Füge 67)
2018. jan. 11. 11:08

Ezek szerint a régi igazgató jó volt?


Nade akkor kezdtétek el gyűjteni az évi 20 ezer forintokat, nem most...


Bocs, csak nem értem, hogy akkor most ki találta ki ezt az egész nagyszabású ballagást.

1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook