Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Őszi szegedi esküvő? fórum

Őszi szegedi esküvő? (beszélgetős fórum)


29. Guruljka (válaszként erre: 22. - Timycat)
2020. aug. 6. 04:47
Kösz, megnyugodtam. :D
28. gabbbicica (válaszként erre: 1. - 068c3c8b2e)
2020. aug. 6. 04:33

Ha nem valtoztatsz nevet, nem kell uj irat semmibol.


Az eskuvo utan rogton odaadjak a papir alapu hazassagi anyakonyvi kivonatot. Arra kell par nap, hogy feltoltsek a rendszerbe, az okmanyirodaban azt is nezik.


En 1 het mulva mentem szemelyit, jogsit intezni. Igenylestol szamitva 10 napon belul nalam volt.


Taj es adokartyat ugyfelkapun kertem, 10 napon belul postaztak.

27. gabbbicica (válaszként erre: 1. - 068c3c8b2e)
2020. aug. 6. 04:23

1. Becsattogtok szemelyivel, szuletesi anyakonyvivel mindketten az anyakonyvi hivatalba, es bejelentitek a hazassagi szandekot - kaptok leghsmstabb 30 nap mulvara idopontot.


2. Az idoponttal felhivod a szóba joheto fotost, hogy szabad-e


3. Szetnezel a marketplacen, tok jo ruhakat arulnak 50-60 ezerert, eskuvo utan 30-40ert eladod


4. Ha van idopont, kersz arajanlatot a szóba joheto ettermektol - amelyik megfelel - lefoglalod A legtobb hely tud segitrni a dekoracioban.


5. Ha megvan az idopont, szerkesztesz photoshoppal rgy meghivot, veszel szep papirt hozza, kinyomtatod, egy hetvege alatt kiosztjatok


Osszessegeben egy egyszeru eskuvo le is szervezheto 30 nap alatt, amit varni kell az idopont kerestol.

2020. aug. 4. 12:02
Igazatok van, csak én vagyok mindig ilyen, hogy a praktikum mindenek előtt... :P De le kéne szoknom róla. :)
25. Napsugár8 (válaszként erre: 24. - Fincsi5)
2020. aug. 4. 11:01

Nem véletlenül mondják:

fehér menyasszonyi ruhát csak 1x vehetsz fel.

Igaz, hogy nagyanyáink korában még a lány ártatlanságára céloztak ezzel, ma már inkább a kilóinkra gondolva mondjuk ezt. :))

24. fincsi5 (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2020. aug. 4. 09:36
Nem is volt jó ötlet, hogy megtartottam, néha fel akartam próbálni. A fátyol még jó. D
2020. aug. 4. 08:03

De jókat írtatok, köszönöm! :) Megnyugodtam, hogy akkor ez nem valami kirívó dolog. :)


Igen, egyébként valami olyasmire gondoltam, amit az első hozzászólásokban írt egyikőtök, hogy egy időponthoz szépen hozzáigazítjuk az étteremfoglalást, és a többi jön apránként: a zene, a meghívó (ezt szívesen vállalom egyébként is), a virág, a díszítés...


A ruha szerintem olyasmi lesz (persze ember tervez...), amit később máshova fel tudok venni, nem szeretnék valami abroncsosban, vagy nehézben lenni, egy fehér, ujjas harangruha nekem pompás lenne, de most akkor már nem görcöslök rá erre ennyire, látom, hogy össze fog jönni szépen lassacskán, kapkodnom sem kell.


Azon azért még elgondolkodom, hogy épeszűek vagyunk-e, szerintem mindenkinek van valami stichje. :P

22. timycat (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2020. aug. 3. 22:21
A hazasulandóknak kell 2 kb épeszű valakinek lenni, akik egy férfi és egy nő. Mo-on csak férfi és nő között lehetséges a házasság. A tanúk neme természetesen mindegy.
21. Guruljka (válaszként erre: 20. - 8d00a82c06)
2020. aug. 3. 20:26

Nem hát.

Nem mindenki visel gyűrűt. Sokaknál meg a munkában úgysem lehetne hordani.

Az anyakönyvvezető előre meg is kérdezi, lesz-e gyűrű, és ha nem, akkor kicsit változtat a szertartáson.

20. 8d00a82c06 (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2020. aug. 3. 20:20
Gyűrű 8 éve sem volt kötelező.
2020. aug. 3. 19:57

Én tartanék egy "titkos" összeházasodást a hivatalban, mert arra úgyis várni kell egy hónapot, azaz legkorábban szeptemberben lehet. Minimális külsőségekkel, azaz még a menyasszonyi ruhától is eltekintenék. Utána mehet a többi olyan tennivaló, amelynek előfeltétele a házasság.

Lagzit, minden külsőséggel, később is lehet tartani.

Most még gyűrűt venni sem muszáj.

18. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 13. - Anyagi)
2020. aug. 3. 19:38
Ja és februárban volt az esküvőnk, szóval elég friss infó. :)
17. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 13. - Anyagi)
2020. aug. 3. 19:37
Létezik bizony.
16. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Anyagi)
2020. aug. 3. 19:19
Akkor még volt, amikor mi esküdöztünk égre-földre
15. Epresturmix (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2020. aug. 3. 19:17
Szerintem úgy érti, hogy a házasulandó legyen 1 férfi, 1 nő. Mert a 2 tanút előbb írta.
14. Guruljka (válaszként erre: 6. - Timycat)
2020. aug. 3. 19:06

Bocs, de tanúként az 1 férfi, 1 nő mióta kötelező?

Csak 2 épeszű kell,nem? A mi esküvőnkön (igaz, 30 éve) mindkettőnk tanúja férfi volt.

13. Anyagi
2020. aug. 3. 19:04
Létezik még a 30 napos várakozási idő az esküvő előtt???
12. Anyagi (válaszként erre: 6. - Timycat)
2020. aug. 3. 19:02
Teljesen egyetértek!!!!!!!!!!!
2020. aug. 3. 15:01

1./ Önkormányzat adja az időpontot, ez a bejelentkezéstől számított minimum 30 nap. Törvényi előírás, ha a párok közben meggondolják magukat.

2./ Utána hangulatos étterem különtermét lefoglalni. Mi akkor megrendeltük a menüt is, adták a felszolgálást, a zenészeket. A piát is, mindent. Tortát, süteményt mi vittük! (Örömanya, barátnő, valaki ott vezette a listát, a pincérek őneki mutatták először, hogy mikor, miből mennyit hoztak ki, hogy a számlánál ne legyen túlkapás!)

3./ Meg van a dátum és a hely, készülhet a meghívó!!!


- Az újasszony-ruhát varrattam, a menyasszony ruhát a szegedi kölcsönzőből kiválasztottam, lefixáltuk a dátumot, előző nap érte mentünk, utána köv. nap vissza. Mi sem akartunk sokat költeni, azt már még egyszer úgysem fogod felvenni, csak megeszi a moly a szekrényben. A fotókon még 50 év múlva is látod, milyen csinos voltál benne!! :))


Ahogy mondják, ha az önkorm. csüt. d.u. 13 órára ad időpontot, akkor mentek oda 2 tanúval. Hogy akkor milyen ruhában mennék oda??? Nem biztos, hogy beöltöznék ez esetben, majd csak hét végén, a lakodalom előtt. De ez már részlet-kérdés.

10. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 068c3c8b2e)
2020. aug. 3. 14:27

Egyelőre a neved is maradhat, és akkor okmányokat sem kell cserélni.


Remélem, hazajöttök, akkor lehet egy buli, és ha van kedved, ráérsz akkor (bármikor) felvenni a férjed nevét, ahogy szeretnéd.:))


Az arany ára kúszik fel, csak szólok.:)))

2020. aug. 3. 14:27
Sok boldogságot:)
8. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Banános Zselé)
2020. aug. 3. 14:24
Azt megkapják, ahogy a tinta megszárad rajta.
2020. aug. 3. 14:10

Na igen, a fiaméknál is, az anyakönyvvezetőhöz egy szép csütörtök délelőtt csak a pár ment meg 2 tanú.

Két nap múlva volt a templomi szertartás és a vacsora.

6. timycat (válaszként erre: 1. - 068c3c8b2e)
2020. aug. 3. 14:01

A vízumhoz esküvő kell nem lagzi.


Bementek a önkormányzathoz és 30 napon túlra kaptok időpontot. Ha hivatali munkaidőben történik az aláírás akkor ingyenes és már meg is van a papírotok.


Ha még ezek után van kedvetek mulatni akkor később bármikor tarthattok lakodalmat.


Tudom nagyon izé dolog, de a házasság az polgári jogi szerződés, annyi alakisággal hogy kell hozzá anyakönyvveztő, 2 tanú, együttesen jeenlévő két kb beszámítható ember (1 db nő, 1 db férfi) személyesen tett egybehangzó nyilatkozata. A többi hókuszpók, mint ruha, fotós, eriszd el a hajam nem szükséges kellék.

2020. aug. 3. 13:18

Legelső az önkormányzat ( tanács,v. járás, szóval a hivatal), hogy mikorra van helyük.

Aztán az étterem kiválasztása, lefoglalása.

50 fő nem sok, nem is kell mindenkihez személyesen elmenni, megértik, ha telefonon elmondod, de a meghívókat mindenképp postázzátok ki.

-

Virág sem nagy kunszt, nem is kell mondani, hogy esküvőre lesz, mert akkor a duplája. Mondjatok egy szép kerek számot, pl. keresztanyádnak 50. szülinapjára.

Fotós megvan, vőfélyt ti tudjátok, de szerintem mindenki tud enni felszólítás nélkül is. D

Zene. 50 főnek elég, ha egy barát összeállítja a kedvenceiteket.

Ha a vőlegényednek fontos dolga van, a meghívó szövegére fordítson időt, a díszt kiválasztod te.

Díszítés az étterem dolga, elég az egyszerű, mert az első fogásnál úgyis keverednek.

Én olyan esküvőn is voltam, ahol kék-fehér léggömbök voltak a falon, mert a menyasszony fehér ruhában, a vőlegény kék öltönyben volt.

2020. aug. 3. 13:15
de itt a papírokkal van gond, nem az esküvővel
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - 068c3c8b2e)
2020. aug. 3. 13:11

Tavaly január 18.-án találták ki a fiamék, hogy összeházasodnak, február 22.-én megvolt az esküvő.

Nincs lehetetlen.

2. NomNom (válaszként erre: 1. - 068c3c8b2e)
2020. aug. 3. 12:40

Szia!

Nekünk is Szegeden volt tavaly (a lagzi Szeged környéki tanyavilágban), és mi sem kezdtük el 1 évvel előtte. Bár azért kicsit több időnk volt mint nektek - de azt hiszem nagyobb is volt mert írod hogy kisebb lenne.

Legfontosabb, találjátok ki a napot és a helyszínt. Ha ez a kettő megvan akkor jöhet a többi. Vagy ha van helyszín ami nagyon tetszik akkor nézzétek meg ők mikor érnek rá és gyorsan le kell foglalni!

Sok jó étterem van Szegeden, főleg külvárosában szerintem érdemes nézelődni.

2020. aug. 3. 12:36

Sziasztok! Van egy hosszú és bonyolult történetünk, de röviden: házastársi vízum miatt előrébb hoztuk 1-2 évvel az esküvőt, viszont decemberig meg kell történnie minden papírozásnak (az anyakönyvi kivonaton keresztül a névváltoztatáson át az új személyi igazolvány bemutatásáig, valamint a vízumigénylésnek és az útlevélbeszerzésnek is). Ötletem sincs, mit hogyan kezdjek el... A vőlegényem jelenleg egy olyan vizsgájával bajlódik, ami ennek az egész utazásnak (és ezáltal a vízumnak) az előfeltétele, így most őt nem tudom tervezgetéssel noszogatni. Eredetileg nagy esküvőt szerettünk volna, most a kényszerhelyzet miatt egy családi esküvőt tervezünk, gondolom ez maximum 50 fő lesz, leglaábbis az én részemről a családom a plusz egy főkkel is 6 főből áll, neki nagyobb a családja.


Nem szeretnék százezrekért ruhát venni, nem szeretnék csiricsáré giccses dísdzletet, nem szeretnék semmi felesleges sallangot, de szeretném az összes vendéget leültetni egy ebédre vagy vacsorára, szeretnék meghívót, és szeretnék egy pár karikagyűrűt. A ruhám egy polgári szertartásnak megfelelően egy fehér csipkebetétes harangruha lenne, nem akarnék semmi felesleges cicomát, csak amennyi mégis a jóízlés határán belül van. :)


Mégsem tudom, hol is kezdjem... Van valami ötletetek, hogy lehetne ezt rohamtempóban megvalósítani? Vannak elképzeléseim, például felkértem egy remek fotóst, de az időpontról nem tudtam neki mondani semmit. Szerencsére közeli ismerősöm, de kínosnak éreztem, hogy nem tudok konkrétumokat mondani neki. Kicsit kétségbe vagyok esve, mert minden esküvői előkészületes lista azzal kezdődik, hogy 12 hónappal előtte miket kell megcsinálni, de én nem ilyen nagyszabásúra készülök most, csak egy szerényebbre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook