Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Őszi örömök fórum

Őszi örömök (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Őszi örömök

18. Ilcsi Mama (válaszként erre: 17. - Arany52)
2011. nov. 8. 10:47

Kedves "arany52". Ha nem írtad volna, akkor is lehetett volna tudni, hogy őszi születésű vagy, már az által is, hogy az "arany" inzert nevet vetted fel ide fórumra.

Nézd meg itt a Hoxa fórumon az általam jegyzett"akit érdekel az asztrológia" oldalon, az állatövjegyed jellemzését, illetve a jegyek színhatások leírást is. A 136. számon megtalálod, hogy mit hányas számon lehet olvasni, illetve a jegyekre vonatkozó színhatásokról a 150. számon találsz leírást. Talán érdekel téged is.

2011. nov. 7. 15:47

Ilcsi Mama, nagyon szép mind két vers, kifejezik az ősz hangulatát.

Mayci, én is ősz gyereke vagyok, szeptemberi születésű, talán azért is kedvenc évszakok. A harsogó forró nyár, legfeljebb gyerekként volt a kedvencem, hiszen akkor volt vakáció, lehetett egész nap kint játszani a szabadban. Kamasz lányként már jobban vonzódtam a kicsit melankolikusabb őszhöz.

Igen ejmi, hoz az ősz sok szépet, hiszen a nyár munkájának a gyümölcsét is ilyenkor takarítjuk be és a természet színpompásan búcsúzik el egy időre, magába rejtve a tavasz ígéretét.

16. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1. - Arany52)
2011. nov. 7. 12:47

Szabó Kila Margit/ Ősz anyóka kopogtat.


Elsuhant a gyönyörű, virágos nyár.

Fürge szél táncol, deres ködös a táj.

Ősz anyóka kopogtat az ablakon,

Rozsdás levél mosolyog az ágakon.


A szelíd napsugár is szomorkás már.

Lángoló tüze nem izzik, langyos már.

Az égen sötét felhők tollászkodnak.

Az illatos virágok könnyeket hullatnak.


A szomorú Nap is elfordítja fejét,

Fák között, a hideg szél fújja szelét.

Köd szitál, hull fűre, fára, avarra.

A fecske, gólya, útra kelnek máshova.


Alma, szilva, szőlő kacsint a fáról.

Búcsúzik a nyár, virágtól, madártól.

15. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1. - Arany52)
2011. nov. 7. 12:43

Kedves "arany52". valóban így van, de nagyon szép az ősz is, mint minden évszak is.


/Horváth Péter/ Októberi Ősz.


Esti fagyokkal a tél üzen értem,

Öt óra felé, ha szürkül az ég.

A nyárvégi zöldeket bronzra cserélem,

Sárga - vörösre a fák köpenyét.


Autók fényeit gyújtom az úton,

Vezetve őket a híg ködön át.

Az éjszaka perceit hosszúra nyújtom,

S megtizedelem a nap sugarait.

14. ejmi
2011. szept. 27. 20:06
Valóban, az ősz nem csak a szomorúságot hozza, hanem sok-sok szépséget!
13. Mayci (válaszként erre: 9. - Arany52)
2011. szept. 27. 14:38

Kedves Arany52 !


Imádom a cikkedet Én magam is őszi gyerek vagyok és imádom a sok szint a hamarosan el jövő reggeli ködöt és még sorolhatnám mert ez az őszhöz tartozik :) Annyi mindent látok benne ilyenkor sok mindent szoktam készíteni sok őszi képeslapot és akit nagyon szeretek még ha ehy faluban is lakunk akkor is bedobom a postaládájában legalább ez az egy maradjon meg ebben a rohanó világba!!! A kedvesség!!

12. Erika8
2011. szept. 27. 09:21

Nagyon jo lett a cikked Aranka :D

Nekem mindkét gyerkocom oszi szuletésu, és nagyon szeretjuk, az egyik kedvenc évszakunk :D

2011. szept. 27. 06:04

Arankám, nagyon jó a cikked:)

Én is őszi "gyerek" vagyok:)) Szeretem is nagyon. Amikor nap közben kellemes meleg, száraz idő van és csodás színekben pompázik a természet:)

10. Huldra
2011. szept. 26. 17:57
Ma fejeztük be a szüretet, örömködtünk eleget a szőlősben...
2011. szept. 26. 17:43

Marcsika, nekem is kedvenc évszakom hiszen ősz gyereke vagyok.

Így van Katika, minden évszaknak megvan a maga szépsége és minden korban mást találunk szépnek. Gyerekkoromban a telet is nagyon szerettem, mert jó volt korcsolyázni. Most már inkább a didergés , a bezártság jut róla eszembe.

2011. szept. 26. 14:09

Minden évszaknak megvan a maga szépsége!!!!

A tavasz az ébredező természet, a nyár nálunk az fergeteges, mert sok munka, de pihenés is / nyaralás/ de szeretem mert van sok program, az ősz ahogyan Te írtad Aranykám, úgy nagyon szép és élvezetes lenne!!!

Elképzeltem magamnak ...sétálgatni főleg ebben a mostani szép és jó időben!!!! De jó lenne...!!!!

Csak én már ilyenkor inkább be vagyok zárva, mert készülődnöm kell a mindenszentekre mert nagyon munkaigényes.....

A télnek is megvan a varázsa, de én is úgy vagyok mint sokan nem szeretek fázni....


A cikked nagyon szépen ilusztrálja az őszt, és nagyon aranyosan írsz......tetszik..... :)))))

2011. szept. 26. 13:02

Szia Barátnőm! Gratulálok a cikkedhez. Nekem nagyon tetszik. Tulajdonképpen benne vannak az ősz szépsége és örömei.


Nekem kedvenc évszakom az ősz, mert a nyár nagyon meleg, a tél nagyon hideg, a tavaszt is szeretem, mert akkor meg megújul a természet.

2011. szept. 25. 21:51

Ezt az enyhe őszt még szeretem.:) Vagyis inkább nekem csak a kemény zimankóval és a hideg jeges széllel van igazán gondom...baromira fázós vagyok.:(

De tényleg van egyébként ennek az évszaknak egy különleges varázsos világa. :))))))))))))

2011. szept. 25. 20:53
Ma én is nagyon imádtam-mintha nyár lenne:))
2011. szept. 25. 19:49
:) Ma különösen imádtam az őszt, ahogy a rövid kora délutáni sétám alatt napsugarai a hátamat melengették.
3. arany52 (válaszként erre: 2. - Tixtina)
2011. szept. 25. 19:20
Hát igen, idén kicsit összekeveredtek az évszakok. Nekem most már a kedvencem, mert a nyári kánikulát nem bírom. Persze gyerekként a nyár a legszebb évszak. Akkor még bírjuk a forróságot és lehet játszani egész nap.
2011. szept. 25. 18:50

Nos-én vagyok az első???

Egyetértek,megvan az ősz szépsége.

Sajnos én nem szeretem ezt az évszakot,és nem azért,mert az elmúlásra emlékeztet,más okokból:D

A nyarat szeretem,meg a tavaszt:))

Viszont az idei nyár...főleg a július,felért egy ősszel,most pedig....mintha nyár lenne.:))

2011. szept. 25. 18:08
Közeleg az ősz, a búcsúzás, az elmúlás évszaka. Legtöbb ember ezt az évszakot a szomorúsággal azonosítja és így nem is igen látja meg szépségeit. Pedig van és nem is kevés. A természet gondoskodott róla, hogy a tél beállta előtt még felfedje előttünk teljes pompáját és a színek kavalkádjával búcsúzzon el. Ezt a szépséget és a benne rejlő lehetőséget használjuk ki mi is.

Ugrás a teljes írásra: Őszi örömök

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook