Őszhajtrend (beszélgetős fórum)


1 2
59. pazsa (válaszként erre: 45. - Potyek)
2022. jan. 23. 10:26
Megnézném a naplódat, elküldenéd a linket? Én is szeretném lenöveszteni a festett, ősz hajamat.Köszi
58. Bichi (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 2. 16:45

Kizártnak tartom, hogy festékkel el lehessen találni a saját őszülést. Főleg azért, mert maga az őszzülés sem egyenletes, tincsek-hajszálak, szinte mind más-más árnyalat. Hiába festi neked be, ahogy lenő továbbra is látszódni fog. Persze a lenövest lehet vele "árnyalni", de attól még látszódni fog, ha nem is annyira.

Persze mindenki más, engem biztos nagyon zavarna...

Az meg, hogy elég ha neked tetszik, az igaz, de ha majd mindenkin az értetlenséget látod, hogy miért kell ez neked, akkor az a fene nagy önbizalom gyorsan el tud illanni :)

57. Bichi (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
2021. ápr. 2. 16:37
Bocsi, de ez marhaság, évtizedek óta festem a hajam, volt már szóke-vörös-barna, szinte minden. soha semmilyen problémám nem volt bolti festékkel, soha nem dobta le, nem fakult. Ennek ellenére én is 3-4 hetente festem a lenövés miatt, de ezügyben teljesen mindegy, hogy a fodrász keni-e rá, vagy én...
56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - Auróra2010)
2021. ápr. 2. 15:14
Akkor egy ápolt, nőies, modern frizura, nem lehet szexi a színe miatt? És mondjuk ugyanaz a frizura bármi más hajszínnel már az?
55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 52. - Katt2)
2021. ápr. 2. 15:12
Persze, én is ezt gondolom, h ezek számítanak, ez mind kérdés volt.
54. tulipán*** (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 2. 15:01
Nekem csak akkor tetszik az ősz haj, ha fehér. Az nagyon szép tud lenni. A szürkén ősz hajat a magam részéről biztosan nem vállalnám be.
53. Auróra2010 (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 2. 14:55

Szerintem nagyon ritka esetben lehet szexi az őszhajú, általában az embereken a hajuk az első szembeötlő, de ízlés dolga.


Nekem férfiaknál sem jön be, legfeljebb 75 év felettieknél...

52. katt2 (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 2. 14:46

Inkább egy pasit kérdezz meg. Egész más lesz a véleménye.

Pont azok a dolgok számítanak, amikre azt írod, hogy nem számít.

51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - Be95e6ff22)
2021. ápr. 2. 14:38
Tehát akkor egy ősz hajú nő nem lehet szexi? Nem számít a kisugárzása, az életkedve, öltözködése, ápoltsága, semmi, csak azért, mert ősz? A hajszín ennyire meghatároz? Ha az ápolt ősz haj helyett mondjuk platinaszőke vki, akkor ugyanazokkal a tulajdonságokkal már szexi?
50. tien (válaszként erre: 49. - Be95e6ff22)
2021. ápr. 1. 22:32

Inkább elhennázgatok még egy ideig ,mert ritka rondán őszülök.

Illetve szürke ,nem olyan csodás ezüstös fehér .

49. be95e6ff22 (válaszként erre: 23. - Katt2)
2021. ápr. 1. 22:20

Hm...Maradjunk annyiban,hogy azért van fogalmam róla.Nem tinilány vagyok,és nem is apáca.

Fenntartom,hogy az ősz haj minden,csak nem szexi.Nyilván ha az egyébként szeretett személyhez tartozik,akkor nem számít a férfinak,de olyat még nem hallottam,hogy az deresedő vagy hófehér haja a szexepilje egy nőnek.(És mintha a nők sem azért hagynák a francba a hajfestést,mert tetszeni akarnak másnak vagy önmaguknak..hanem mert unják,lusták,vagy valami természetes ősasszony becsípődésük van)

A “tisztes ősz halánték” csak férfiaknál müködik,sajnos.A lenövesztés alatt álló ősz sörény,meg a fehér csíkokkal tarkított haj pedig ronda, igénytelen.Nekem olyan,mint egy szőrös női láb.Egyszerűen ápolatlannak hat az olyan nő,én viszolyognék hozzá érni. (Bár,van olyan is biztos aki arra gerjed)

Kevesen őszülnek természettől fogva szépen.

48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2021. ápr. 1. 20:03
Igen, mindegyik frizura laza, nőies és nagyon szép.
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Potyek)
2021. ápr. 1. 20:01
Megnéztem a naplódat! Nagyon klassz lett a hajad! Köszi, hogy megosztottad! Jó látni egy "élő példát"! A hajadat ezek szerint nem tette tönkre az átfestés.
46. Guruljka (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 1. 19:36

Szerintem a frizura akkor is sokat számít,ha nem festeted a hajad.

Nézd meg, mindegyik frizura vagány, egyedi és jól áll a gazdájának

45. potyek
2021. ápr. 1. 19:08
Én most egy hónapja csináltattam meg és nem bántam meg! Az én hajam is nagyon gyorsan nő, így igaz, hogy 2-3 hét múlva már kinn volt a fehér csík! Most, hogy lement a vállamról ez a festési kényszer: fellélegeztem! Komolyan. Nem volt könnyű, főleg a fodrász után közvetlenül, mert nekem nem tetszett, de aztán szinte megérett és napról-napra egyre jobb! Vezetek egy naplót a vívódásomról, elég érdekes..főleg aki ezen gondolkodik.
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Semleges)
2021. ápr. 1. 16:12
Jól :) Én már rendesen őszülök egy ideje, az egész fejem tetején hófehér a hajam, halántékon só-bors, hátul az eredeti sötétbarna, nulla ősz. Mindez csak így lenne, mert festve van jelenleg, egy meleg aranybarna színre. Vagyis ha elhagynám a festést, a fehér lenövés - fakuló festett kombót kellene néznem, míg a festett színt ki nem tudom vágatni belőle. Ezt nem nagyon bírnám elviselni, ezért gondoltam, hogy olyanra festetem, amilyen egyébként természetesen lenne. És ha nem tetszik, akkor még mindig visszajöhet a meleg krumplibarna szín :D
42. semleges (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 1. 16:03

Őszre festetnéd és ha nem tetszik vissza?

Én úgy értettem, hogy ha majd rendesen őszülök akkor úgy hagyom, mint ahogy teszem most is. Vannak ősz hajszálaim, de hogy az egészet őszre festessem, azt nem:)

Nem tudom, jól értettelek?:)

42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - 32304c7a9f)
2021. ápr. 1. 16:03
Nem az érdekelt, hogy mit csináljak, hanem hogy ki mint vélekedik az ősz haj vs. hajfestés témában. Nagy különbség :) És ez is egy válasz :)
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Timycat)
2021. ápr. 1. 15:56

Ez is szempont. De vannak azért nagyon jó festékek, plusz hajápolók, amik kb. csodát tesznek a hajjal.

Hacsak nem szőkít az ember folyamatosan, mert akkor azért nem egyszerű.

2021. ápr. 1. 15:52

Egyetértek! Jack Martin for President!

Kár, hogy a világ másik végén van. Igazándiból az ő munkái ültették el a gondolatot a fejemben, hogyha az ősz haj ilyen állati jól nézhet ki, akkor miért ne?

39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - 32304c7a9f)
2021. ápr. 1. 15:45
Azt látom, hogy működhet ez az ősz haj nálam, de nyilván kétségeim vannak, mert nagy változás. A fodrászom azt is mondta, ha ezt akarom, készüljek fel, hogy feltűnő lesz a hajam, gondoljam végig, akarok-e feltűnő lenni :)
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2021. ápr. 1. 15:37

Köszi szépen, megnéztem! Hááát, érdekes! Mondjuk az biztos, hogy egy ősz haj mellé kicsit erősebb smink járna, mert különben nagyon "kimosódik" az ember arca.

Az én hajam nem lenne egyöntetűen ősz, hanem inkább borz jellegű :D, nagy fehér csíkok a sötét alapban. Mindenesetre érdekes volt megnézni a nagyon világos hajszínt az arcom mellett.

2021. ápr. 1. 15:26

Látom, azért különböznek a vélemények. Végeztem egy kis közvéleménykutatást pasik körében is (férj, barátok, munkatársak) és ott is sokféleképp gondolkoztak az ősz hajról. Férj: ahogy szeretnéd, de biztos furcsa lesz - ezt nemnek is vehetném :D. Barátok: na ne, ez csak akkor menő, ha valami extrém frizura van az ősz haj mellé, lsd. Maye Musk. Munkatársak: miért ne, lehet, hogy állati dögös lesz...

De különben meg arra gondolok, h mit számít ki mit szól? Nem az a lényeg, hogy én jól érezzem magam? Az úgyis látszani fog. És mekkora felszabadulás lenne nem foglalkozni ezzel 3 hetente?

Amit tutira nem viselnék el, az az átmeneti állapot, amíg lenő. Az meghaladja az ingerküszöbömet, hogy kb. másfél év, mire vissza lehet úgy vágni, hogy normális frizurám lesz, mert sajnos a rövid haj nem az én pályám.

A fodrászom azt mondta, meg lehet csinálni. Kell hozzá 3cm lenövés, kiszedik az eddigi festéket és a természetes színeimhez hozzáfestik a hajamat. 3 ülésben tudják megcsinálni, hogy ne menjen a haj tönkre, és a második egy egész napos session, két fodrásszal, kicsi tincsenként festik össze a lenőtt és a meglévő hajat. Az ára nem kevés, nyilván, számításaim szerint másfél év alatt jönne vissza az ára - bocsi, szeretem a számokat :). Úgyhogy kicsit ez visszatart, kiadom rá a pénzt, ha meg nem tetszik az eredmény, mert ez nagy váltás, visszafestetem?

36. michelle.r (válaszként erre: 24. - L.luiselotte)
2021. ápr. 1. 14:39
Pataki Ági sok mindenre felvághatna, mégsem teszi. A hajára sem, csak mindjárt hetvenévesen nem akar már hajat festeni. És bár nekem sem tetszik az ősz haja, az a nő még most is ízig-vérig nő, és a stílusa semmit sem vesztett.
35. michelle.r (válaszként erre: 9. - Semleges)
2021. ápr. 1. 14:25
Nekem sajnos nem fog. Egyrészt a bőröm színéhez sem passzol, másrészt felmenőim őszülését nézve nem lesz szépe, ezüstös ősz hajam.
34. michelle.r (válaszként erre: 7. - Epresturmix)
2021. ápr. 1. 14:24
Az enyém Joico-van festi az én hajamat. Csak a lenövés látszik, a fénye, színe nem kopik. Rengeteg jó festék van ma már. A drogériások szerintem sem érnek egy ruppót sem.
33. katt2 (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2021. ápr. 1. 13:23
Gedeon bácsi a fő hajszobrász...
32. Kacsahercegno (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2021. ápr. 1. 13:12
Az árába pedig jobb nem belegondolni. :D Ezért írtam hogy nyilván amiatt is jól néz ki, mert ennyire profin van megcsinálva, egy "random fodrász" biztos nem tudna hasonlót sem. Meg arra is kíváncsi lennék, hogy vajon tényleg ilyen szép fehér marad-e. :-)
31. globus (válaszként erre: 7. - Epresturmix)
2021. ápr. 1. 13:07
Nekem még senki nem tudta úgy befesteni, hogy abból ne lett volna 2-3 héten belül fakulás, főleg hajtőnél. Annyit nem nőhet, mert akkor a hosszán észrevenném. Festéskor jó, pár mosás után lejön. Világos szőkétől mogyoróbarnáig mind. Feketét nem szeretnék.
30. 58807ac0d6 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 1. 13:04
Talán 25 éves lehettem amikor először festettem be a hajam, mahagóni színnel, majd váltottam vörösre, egyszer a fodrásznál barnára akartam vissza festetni, na ebből lett fekete. Nem minősítem, majd világos barnára váltottam, melírózás következett, majd egy karácsonyi bulira, szőkére festettem. Nekem ez jött be a legjobban. midig félhosszú hajam volt. Talán 4 éve allergiás lettem a hajfestékre, közben már rövid hajra váltottam, ekkor eldöntöttem, ősz tél, tavaszra lenő a szőke, és leszek ősz! Nem bántam meg, az ősz hajat vállalni kell. Ez olyan mint a korunk, kaptam olyan véleményt ápolatlan, tűnhet talán öregít, de mondom én amikor egy haj kezd nőni, és a festék hiánya látszik az mennyire ápolt. Legyen döntés kérdése, és ne kritika, engem más véleménye nem érdekel, én ezzel vagyok ÉN.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook