Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ostyaképes tortát készítek. Ha ma teszem rá a tortára a képet, akkor az nem fog holnapra teljesen elázni? fórum

Ostyaképes tortát készítek. Ha ma teszem rá a tortára a képet, akkor az nem fog holnapra teljesen elázni? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 11. 21:23

Megcsináltam,elözö este tettem rá az ostyát,tejszines tortára,nem zseléztem le,nemázott át,tökéletes lett.köszi a tanácsokat

.

2011. jan. 7. 21:18

én is úgy tudom, hogy vajas krémre szabad a képet rakni és díszíteni is, mert a tejszínen összemancsosodik. a torta lehet tejszínes belül, de a teteje vajas.

bár nekünk volt már saját készítésű tejszínesen, sima zselatinnal vékonyan bevonva, 2-3 napig ehető volt úgy is, meg szép is, aztán már kunkorodik :) most tesóm fog vajas alapra zselatin nélkül. majd megírom, milyen lett. de csak vasárnap este, akkor lesz a buli :D

2011. jan. 7. 19:11
Mi cukrászdában csináltattuk, vidékre szállítás miatt egy nappal korábbra rendeltük, háát... nem kicsit ragacsos, ázott lett a teteje, mire átadtuk.
2011. jan. 7. 19:06

Én nem tettem rá zselét,csak a képet a tortára,a szélét pedig tejszínhabbal díszítettem,hogy ne kunkorodjon fel.Ja,és a kép alatt a tortát vékonyan bekentem krémmel.Így már elôzô nap is elkészíthetô.


Az elsô próbálkozásom nekem is zselével volt,fél óra alatt totál összefolyt a minta a képen,semmi nem maradt belôle.:(

2011. jan. 7. 19:05
csak holnap tedd rá, nekem cukrászdában is csak akkor rakták rá, mikor elvittem, nem volt rajta se tükörzselé, se más, és nagyon szép volt. Míg megvágtuk nagyon szép volt, semmi baja nem volt, utána sem végül is. Az a lényeg hogy vajas krém legyen. Mondjuk nekem tejszínes krémre tették rá, de csak egy pici helyen puposodott fel
2011. jan. 7. 19:04
érdemes aznap rátenni a tortára, mert másnapra elázik, ha meg még zselét is akarsz a tetejére ..... inkább holnap délelőtt csináld a díszítést, még ha a tortát el is készíted most, tapasztalat!
2011. jan. 7. 19:00
Csak holnap tedd rá mert tönkremegy.
2011. jan. 7. 18:50

Az elmaszatolódás tuti :S Így járt a fiam keresztanyuja mikor a tortáját csinálta. Majdnem sírva fakadt :( Ráadásul pöndörödött is.

Lehet jobb lenne holnap rátenni, mielőtt tálalod, vagy előtte pár órával

2. Vikianya (válaszként erre: 1. - Kittidora)
2011. jan. 7. 18:49
nézd meg az adatlapomon a képet, nekem úgy sikerült :DD
2011. jan. 7. 18:45
Ostyaképes tortát készite.Kérdésem az lenne,ha ma teszem rá a tortára a képet,illetve le is zselézem ,akkor az nem fog holnapra teljesen elázni?NIncs tükörzselém,csak fözös.Igy is el fog maszatolódni,de nem tudok vele mit csinálni.Tanács?Sürgös!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook