Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Őstermelő / kistermelő - Milyen engedély kellhet? fórum

Őstermelő / kistermelő - Milyen engedély kellhet? (tudásbázis kérdés)

2012. dec. 10. 04:19
Túrót is szoktál csinálni? Nekem nem sikerült,egyszerűen nem alszik meg a tej,ha meg véletlenül megalszik,keserű,egyszerűen ehetetlen.Próbáltam már több módon,de a malacok csemegéztek csak belőle.
7. Fenife (válaszként erre: 6. - 298b15dfdd)
2012. dec. 9. 19:38

8 várandós kecske... az igen. Szép kis tejmennyiséged lesz. :-)

Én eddig 3-at fejtem most 4 vemhes így eggyel több tejel majd.


Most , hogy nincs kecsketej vett tehéntejből sajtozok. Nemsokára lesz saját tehenem (bocsi zebum :) is.


Az árakat priviben elküldtem. :-) Nálad mennyik? Merre laksz??

6. 298b15dfdd (válaszként erre: 5. - Fenife)
2012. dec. 9. 08:07

Nekem az oltóval nem ízlett ezért citromlével készítem.Én is kísérletezgetek.Most pihenősek a kecskéim,elapasztottam őket.8 várandós.Nem is tudom, mi lesz,eddig hármat fejtem,nyolccal nehéz lesz:)


Mennyiért tudod eladni?

5. Fenife (válaszként erre: 4. - 298b15dfdd)
2012. dec. 8. 19:11

Igen szerencséd van. :-)


Oltóval készítem igen. Sokfélét. Eddig én is "házaltam", csak most már muszály lett legalizálni. :-)


Amúgy a kistermelői nem olyan bonyolult, mint amilyennek tűnik, csak hosszadalmas nekem. Bár ügyintézője válogatja.

4. 298b15dfdd (válaszként erre: 3. - Fenife)
2012. dec. 8. 18:45

Ajjaj,még szerencse,hogy nem piacoltam vele,csak itthonról árultam.Köszönöm az infót.

Ezek szerint akkor a lekvárt sem.Nesze semmi fogd meg jól...

Oltóval csinálod a sajtot?

3. Fenife (válaszként erre: 2. - 298b15dfdd)
2012. dec. 8. 16:50

Köszi, bár ezt most nagyon nem értem!!! Én is sajtozok, de mivel az feldolgozott termék őstermelőivel nem engedik, épp a konyhát csináljuk most az engedélyek miatt.


Igazából azért is szeretnénk már valamit lépni míg a sajtok nem piacolhatók....

2012. dec. 8. 16:42
Ezt én sem tudom,mert nekem kecskesajtom van,azt árulhatom őstermelőivel.Hétfőn menj be az önkormányzathoz ott biztosan megtudják mondani.
2012. dec. 8. 14:23

Sziasztok!


Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy a nyár folyamán gyűjtött vagy termelt növényeket szárított , aszalt formában, kimérős jelleggel árusíthatja-e őstermelő vagy ahoz is kistermelői engedély kell? Ha az utóbbi akkor ot mit környeznek, hisz a napon aszaltam?


Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook