Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Összevesztem a párom szüleivel fórum

Összevesztem a párom szüleivel (beszélgetős fórum)


1 2
42. Dodi44
2014. aug. 4. 07:40
"az okos enged, a szamar szenved..."
41. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 31. - Muraja)
2014. aug. 4. 06:42

Az önállóságra nevelésből semmi gond nincs, abban egyetértés van.

e itthon, egy 13 éves után azért kapnak pénzt a szülők, mert az igenis hiányzik a család megélhetéséhez. És mi még nem tartunk ott, hogy azt az összeget oda tudják adni a gyereknek; menj lányom, vásárold meg a z őszi pulcsikat, pl.

Ennyi a gondom. Tehát, ahol a családok szűkösen élnek, ott az önállóságra nevelés is kitolódik.

De ebben az esetben a fiúnak félreteszik a keresetét, azzal nincs gond. Amire kell, arra meg kap. Otthon él.

Az enyém nem hinném, hogy félretesz, feléli, ( de nem elveri )és arra költ, amire akar hobbi, akármi, pedig máshol többtagú család keres annyit, amennyit ő. - bár csak kb. tudom, mennyit keres -de lehet, van megtakarítása, ám nem nézi a számláját,csak évente 1x.:(

De 25 évesen még egyetemista volt, kereset nélkül, és nem ment a számlájára pénz , hanem igenis tőlünk kérte- kapta , amire kellett. :))


És mi sem azért, mert nem futotta, hanem ő igényelte így,én néha felvetettem, hogy ne apránként kérjen, de ő mondta, hogy jobb neki így, mert akkor többet költene, ha havonta x összeget kapna. :))

2014. aug. 4. 01:10
*ha csak úgy
2014. aug. 4. 01:09

várj...túl dicsérni lehet... akkor lesz belőlük öntelt picsa.

az egészséges kereteken belül persze lehet dicsérni...de csak ha annak oka van...ja csak ig dicsérgeted azt fogja hinni h ő tökéletes! :)

38. Muraja (válaszként erre: 36. - Évi1992)
2014. aug. 4. 00:59
Es ilyenekböl lesznek a harmonikus felnöttek ,es meg hozza az hogy soha nem lehet tul dicserni egy gyereket minnel több dicseret annal több elfogadas az eletbe.
2014. aug. 4. 00:56

úgy értem h ha isten ne adja történne a szüleinkkel valami akkor nem mennének állami gondozásba...

mindenki a korához képest teljesít. kész" :)

2014. aug. 4. 00:53

semmi.

én 22 éves vagyok e szerint neveltek a szüleim.

van egy 12 éves öcsém...ő már rantotthust süt tört krumplival...

a másik.17 éves öcsém meg már egyedül.is boldogulna.

35. Muraja (válaszként erre: 32. - Évi1992)
2014. aug. 4. 00:20

Köszi , tudod en mar nagyi vagyok de mar akkor amikor oda at eltem megis maskep alakitottam az eletem - eletunket.

Es ponte ahogy konkretan irod hogy a furdetes na arra van egy emlekem ...

Adoptiv öcsem jart nalunk csaldjaval , nem hittem a szememneka 13 eves lanyukat a felesege furdette. Szegeny lany latta az enyemeket hogy ök egyedul furdenek nagyon ciki volt neki. Amikor szova tette m akkor az öcsem avval argumentalt hogy a " fele " szappan - sampon rajat marad ! Istenem hat marad na es ? de hat igy ez nem jo nem is beszelve arrol hogy menyire megalazo volt a kislany szamara.

Amikor valamit akartam mondani a gyerekeknek akkor kopogtam az ajtojukon mire az öcsem nagy szemekel ram nezett es kerdeszte ; te kopogsz a sajat lakasodban a gyerekek szobajan ? igen en kopogok ez is respekt.

Öcsem komolyan amit a viselkedeset illeti mind a bunko pedig van neki diplomaja . Sajnos ez volt a faktum , es ma?

Gyerekek fel nötek , az ö fia diplomaval mosogat nem messze a Londoni reptertöl ugye az angoljat meg nehez elfogadni...

Közbe az enyemei maguk valasztottak iskolat , palyat , szakamt etc. az egyik 14 evesen anno 1987 -8 evekben szamitogepel foglalta le magat . Alig latam öt es ma ? egy komoly beosztasa van egy ismert koncernel mind szisztem fejlesztö.

Ez mind azert mert pont a önbizalom ,önismeret es amire en a gyerekekt vezettem .Kicsit hosszura sikerult bocs .

2014. aug. 4. 00:10

úgyhogy egy 25 éves FÉRFINAK már illene lassan az költözést fontolgatni... ugyanis már felnőtt!

vagy legalább külön kassza...

2014. aug. 3. 23:59

se a kompromisszum kezseg...tanácsot lehet neki adni. de nem kell helyette élni az életét.

lehet hogy ugyan abba a hibákba fog bele.sétálni amibe ti...de sose tanulja meg a dolgok súlyát ha anyu meg apu mindíg ott van...

2014. aug. 3. 23:55

muraja én egyet ertek veled.

minden azon áll vagy bukik hogy a szülő hagyja e érvényesülni a gyereket vagy sem.

ez már kisgyerekkorban elkezdődik...mikor pl már ki torolhetne a segget de mégis az anyja törli ki...

mikor már egyedül fürdene...de azért az anyja megfurdeti

.

ha vitája lesz valaha valakivel vagy megverik vagy valami nem kell szaladgálni. mit csinálsz anyaként egy a gyerekeddel egy idős gyerekkel? megvered? intézze csak el...különben soha nem fog kialakulni benne az önállóságra való hajlam (se)

31. Muraja (válaszként erre: 29. - D2d5bb5db4)
2014. aug. 3. 23:41

Semi rosszat nem irtam , hol van az önnalasogra neveles ? gyerek potlek az a gyereke vagy nem ? a csalad eli fel ? mindegy hol el az ember de minden szulönek kötelesege a gyereket ugy önnalonak es öntudatosnak nevelni amenyire csak lehet az eletre . Ne hogy mar egy dedo " anya fia legyen "

Nem csoda asztan hogy a fiatalok nem tudnak normalis eletet krealni ha a szulök alandoan a haterben vannak Nem csoda hogy ilyen magas a valasi statisztika .

Igenis koran kell megtanittani a gyerekeket arra hogy tudjak beosztani a penzt , 13 evesen nagyon jo kezdetnek ha mar a sajat ruhatarat tudja ellatni . Ez egy fele respekt a gyerek iranyt hogy igenis kepes es tamogatva van az önnalosagra.

30. kriszta773 (válaszként erre: 29. - D2d5bb5db4)
2014. aug. 3. 21:39
szerintem mindenkinek joga van a véleményéhez :) én egyet is értek, eszembe nem jutna elvenni egy 25 éves keresetét, hanem segíteném abban, amennyire csak tudom, hogy önálló életet kezdhessen. elég felnőtt már, és ha elveri a pénzét, az is az ő dolga, ha boldogulni akar, megtanulja majd beosztani. de a lány helyében akkor sem szólnék bele a szülők dolgába, a párommal beszélném meg, hogy hogyan is képzeli a mi kettőnk életét. mert ugye így nem lehet hosszú távra tervezni
29. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 26. - Muraja)
2014. aug. 3. 21:19

Nem mindenki teheti meg , amit te tettél.


M.o.-on mások az anyagi körülmények, és neked nincs jogod, hogy így beszélj idegen szülőkről!


Nem neked kell tűrnöd, de lázítani sem a fiatalokat.:(

Ezzel együtt,lehet hogy ők nem fognak válni, ha együtt maradnak és gyerekük lesz, s nem kell

13 éves számlájára utalni a gyerektartást.

2014. aug. 3. 20:25

járt már így más is.

jól tetted amúgy.

a barátod valószínűleg azért nem száll sokszor szembe velük mert nem mer.

mert úgy lett bele nevelve h ő csak és csak úgy boldogul ha anya apa vagy mama papa segít neki.

önállóan inkább nem hoz fontos döntést...

kemény dió de a te dolgod lesz ráébreszteni h igenis képes mindenre...csak ki kell lépni a szoknya árnyékabol...

27. kódok (válaszként erre: 3. - 4740439ec6)
2014. aug. 3. 20:24
XD Mivel egy kígyó:))
26. Muraja
2014. aug. 3. 20:20

Csak is csak is a szulöknek a hibaja !

Elösször is , respekt a gyereke iranyt 0 ! undorito hogy meg a penzet is a szulök veszik el avval a idiota magyarazattal hogy " nem tudja beosztani " erre meg törvenyes joga sincs a kedves szulönek.

En mar a gyerekimnek 13 eves koruktol sajat kontujukra utaltam a gyerekporlekot.

Tehat a mai - hoz hasonlo diszrespektett nem turnem egy pilantra sem.

Eljetek boldogan az elet rövid , ne is vegyetek fel a szulök csunya viselkedeset.

2014. aug. 3. 19:55

ez a pasi még kisfiú, úgy viselkedik ezért úgy is kezelik

csak te látod benne a férfit ez van:D


majd felnő, vagy nem:D

24. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Orsi022)
2014. aug. 3. 19:54

Én speciel igen, mert megfulladtam volna, ha bennem marad.

De; olyanba, ami a család szokása , nem szóltam bele, s neked sem kellett volna, mert még csak " jártok ". Csutkamama jól mondta; lehet okuk van rá, hogy elkérik, ők ismerik a gyereküket. S neki természetes, hogy odaadja. Ha zavarná, biztos beszélt volna neked róla.

Ne bőgj, inkább kérdezd meg, miért alakult ez így, és akkor talán tisztábban látsz.:))


Lehet, úgy van a családban, hogy minden kereső hazaadja a pénzt, és megbeszélik, kinek mire kell belőle.

Régen szokás volt ez, lehet, náluk még mindig így van.

Nálunk nem így volt, de nem látok ebbe bele olyan óriási problémát, mint a többiek.

Az meg, hogy " odamondtál " nekik, ne nagyon zavarjon; ha komoly lesz a kapcsolatotok, legalább már ismernek. :)) Néha jó pont, hogy nem utólag csalódnak.

23. 6fef80bd7d (válaszként erre: 1. - Orsi022)
2014. aug. 3. 19:48
nagyon sajnálom.
22. kriszta773 (válaszként erre: 21. - Orsi022)
2014. aug. 3. 19:46
pedig szerintem elvárhatnád, hogy eldöntse, veled akar-e élni, vagy továbbra is a szüleivel
2014. aug. 3. 19:33
Próbáljuk megbeszélni meg megoldani. Azt nem várhatom el én se, hogy válasszon köztem meg a szülei között. Engem az zavar, ahogy bánnak vele otthon, de ő meg ezt elnézi nekik mert hát csak a szülei. Amúgy köszi a véleményt. nem egyszerű az biztos.
2014. aug. 3. 18:33
Most kapni fogom a savazást,de én ezt baromira nem értem.Elmentél a szüleihez,gondolom ebédre,de ezt csak gondolom.Kidőlt a bili,te védted a párod a szüleivel szemben,ő egy mukkot sem szólt?Apuka kidobott,elmentetek hozzád/hozzátok.Azóta sírsz.Nyitottál egy fórumot róla,együtt várjátok a válaszokat,ahelyett hogy megbeszélnétek és megoldanátok?Huszonévesek vagytok,ezt meg kell tudni oldani!!!Igazuk van a többieknek.A párod anyuci pici fia.Fel kell nőni!!
19. kriszta773 (válaszként erre: 11. - Orsi022)
2014. aug. 3. 18:19
itt nagyon is a pároddal van a probléma, 25 évesen így élni szülőkkel, ilyen függésben és kisgyerek módjára függve nagyon gáz
18. csutkamano (válaszként erre: 17. - Orsi022)
2014. aug. 3. 18:02

A legtöbb családban nem ez a szokás, de ezt a fajta felfogásukat te kívülállóként nem tudod megváltoztatni, még nem vagy tagja a családnak.

Ha össze fogtok valamikor költözni egy albérletbe, akkor meg fog változni a dolog.

Persze lehet intő jel is, hogy a szülei elszedik a fizetését, ők ismerik jobban a fiúkat, talán nem minden ok nélkül cselekszenek így.

2014. aug. 3. 17:53
Állítólag mindet megtakarították, de ez nekem akkor is fura, a mi családunkban ez nem így szokás.
16. csutkamano (válaszként erre: 11. - Orsi022)
2014. aug. 3. 17:52

"Ha menni akarunk valamerre velük kell egyeztetni előtte, hogy adjanak rá pénzt."


Ha egy 25 éves fiatal embernek mindenre a szüleitől kell pénzt kérni, mert a fizetését elszedik tőle, az bizony elég gáz.

Az rendben van, hogy beszáll a családi kiadásokba, amíg otthon lakik, de már nem gyerek.

Kíváncsi lennék rá, hogy a szülők eddig mennyit takarítottak meg a párod pénzéből a fiúk részére.

2014. aug. 3. 17:44
25 éves
14. f6390e6b9b (válaszként erre: 11. - Orsi022)
2014. aug. 3. 17:43

Gondolom nem tizenéves a párod,ez a harc az övé,ezt neki kellene lejátszani a szüleivel és nem neked!!

Ne haragudj,de ahhoz hogy ők hogy élnek és milyen szabályokat szabnak ahhoz semmi közöd!!

13. csutkamano (válaszként erre: 11. - Orsi022)
2014. aug. 3. 17:42
Hány éves a párod, hogy ennyire függ még a szüleitől?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook