Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Összetartó család fórum

Összetartó család (beszélgetős fórum)


21. alfoldi13 (válaszként erre: 20. - D0b7178f40)
2009. dec. 17. 16:23
látod ey okot kiderítettünk hogy könnyebb összetartania az egykorúaknak de ez se igaz mert Johanna primán megvan nálunk a tiz évvel fiatalabb Laci fiammal is... én közel voltam a negyvenhez mikor elhatároztam a többi időm legyen a gyerekeimé és egy pillanat alatt majd egy tucat gyerekem lett....
20. d0b7178f40 (válaszként erre: 19. - Alfoldi13)
2009. dec. 17. 16:13
hát anyáskodhattam.De nem is ez a lényeg.Tiszta lökött.Még így is, hogy 20 éves, sokszor tiszta gyerek.Na nem mérgelődök rajta.Mert nem az én gyerekem.De egy nagyra nőtt gyerek.
19. alfoldi13 (válaszként erre: 18. - D0b7178f40)
2009. dec. 17. 16:06
a közel egykoruak jobban megvannak egymással ilyen nagy korkülönbségnél a nagy már anyáskodik a kicsi felett nem egyenranguak..
18. d0b7178f40 (válaszként erre: 17. - Alfoldi13)
2009. dec. 17. 16:03
a nagy család nekem is álom.Meg a harmónia.Csak az a nem mindegy ki mennyit dob a közösbe.Mert az összetartás számomra nagyon fontos.A megértés az empátia.De mindennek van egy határa.Mint a tűrésnek is.És nem kell mindent csak 1 embernek benyelni.Szerintem igen is meg kell dícsérni a másikat, de ha hülyeséget csinált azt is meg kell neki mondani, hogy na most oltári nagy baromságot tettél.De a testvéri összetartásról nem tudok sok mindent írni mert hiába van egy öcsém nincsen bennünk semmi összetartás.Mert Ő 11 évvel fiatalabb.És nem vagyunk egy hullámhosszon.
2009. dec. 17. 15:08

az amit szeretnél jó cél de hidd el egy öreg minden hadak utját megjártnak erre nincs igazi jó válasz egy egy jó gondolat lehet ,de igazából nem tudjuk mi az aminek a biztos eredménye az általad feltett kérdés..

de azért majd husz harminc év mulva ha te megtalálod persze a nem okoskodó hanem gyakorlat által igazoltat akkor irj könyvet belőle ..

valamikor husz vagy harminc éve ugyan ezt a célt én is nagyon fontosnak tartottam .. ma már rájöttem ezt megvalósítani nem is olyan könnyü,

de szülői szememnek az is öröm mikor gyerekeim csokorba de össze tudnak ülni egy asztalhoz / bevalom ez nem igazán a tervezett de mondjuk eredmény/

16. d0b7178f40 (válaszként erre: 15. - Alfoldi13)
2009. dec. 17. 14:35
az igaz.A cél ami élteti az embert.Csak nem mindegy, hogy hogyan jutunk el oda.Mert lehet kicsit zötyögősen, vagy úgy is, hogy az ember nyak kitörik.
15. alfoldi13 (válaszként erre: 14. - D0b7178f40)
2009. dec. 17. 14:27
De tudod mit mondok én öregedő szememmel erre a cél nagyon fontos oda meg annyi ut vezet ...csak el kell rajta indulni
14. d0b7178f40 (válaszként erre: 9. - Re87)
2009. dec. 17. 14:23
:D :D
2009. dec. 17. 14:15
Én megfigyeltem a fiaimon, hogy azokban az időszakokban nehezebb velük, amikor valamilyen okból elterelődik róluk kicsit a figyelem: vizsgaidőszakban többet tanultam, esetleg elengedtem magam, és szívesen ültem a gép elé, vagy épp sok volt a munka, olyan amibe őket nem lehetett bevonni. Ezekre egyből azzal reagáltak, hogy minden módon fel akarták hívni magukra a figyelmet. Volt amikor megbeszéltük/jük, hogy most nem megy, hogy anya folyton velük játszon, van amikor pedig félretettem, bármi is volt az, ami fontosnak tűnt. És nálunk az odafigyeléstől mindig megoldódott a helyzet: kommunikáció, és odafigyelés. (itt meg kell jegyezni, hogy az nem együtt játék, ha kiborítod a legót, és te olvasod fél szemmel az újságot) Apával pedig csak akkor javul a kapcsolat , ha lesznek közös programjaik, amik csak a kettőjüké. Szerintem:)
12. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - D0b7178f40)
2009. dec. 17. 14:09
arra mit itt kérdel nincs recept okosokat mindenki tud mondani ,de hogy a célt elérjük az olyan nagyon sokmindentől függ először is a gyerek környezete de maga az alany se egyforma hiába származik ugyan azon családból..és a mai világ nem erről szól..hatásai.. és bizony mennyi jó és jó példát olvasunk és még se követjük pedig ..szóval az itt feltett kérdésre nincs megfelelő válasz...
2009. dec. 17. 13:59
Persze korántsem iddilikus nálunk sem minden nap,de nem panaszkodom.Itt a legrosszabb az mikor nyírják egymást.Bizony fölemelem a hangom,mert muszáj olykor.
2009. dec. 17. 13:50
Mindenféleképpen beszélj meg a gyerekeddel is mindent, amit úgy érzel őrá is tartozik,hiszen családtag.Kezeld úgy mint egy felnőttet szó szerint.Nálam ez nagyon hat.Borzasztóan élvezik hogy megkérdezem mi a véleményük az adott dologról.Az nekik olyan "felnőttes".Jutalmazd mindenért,na nem úgy hogy mindent megveszel neki,hanem legyen egy füzete,ahol csillagokat gyűjtötök.Hidd el hatásos.Ha hiszti van,mintha ott sem lennél!De szó szerint.Meglásdd előbb-utóbb nemfogja csinálni.
9. Re87 (válaszként erre: 1. - D0b7178f40)
2009. dec. 17. 13:48
Úgy látom Nálatok az a különbség,hogy nem mutatod,hogy Te vagy a főnök.Én nem félek felemelni a hangom,de így is szarik a fejemre.
8. Re87 (válaszként erre: 7. - D0b7178f40)
2009. dec. 17. 13:46
Fú,de ismerős a helyzeted!Az én fiam is áprilisban lesz 3éves és nem egyszerű vele!Gondolkodtam már terápián is,de mostanában nem annyira rossz a helyzet.A legrosszabb,hogy tuti,hogy mi szúrtuk el valahol és mi tettük ilyenné.
7. d0b7178f40 (válaszként erre: 4. - Myrthil)
2009. dec. 17. 13:33
sajnos hol az egyik buggyant hol a másik.Nehéz velük.
6. d0b7178f40 (válaszként erre: 3. - 5e76004fb5)
2009. dec. 17. 13:31
ja és áprilisban lessz 3 éves
5. d0b7178f40 (válaszként erre: 3. - 5e76004fb5)
2009. dec. 17. 13:28

hála a jó égnek odáig nem jutunk el.De ami ksuik nem múlik.De hiába mndom neki,hogy hagyja abba, meg nem így kell stb.Csak hisztizik, és hisztizik.

Amikora bolban hisztizik az legrosszabb.Attól a flara megyek.Ég a fejem mint a fene.Milyen neveletlen a gyerek.Van olyan barátunk(80éves)szeret nála lenni unokájaként kezeli a néni.Ajándékot is vett neki karira.Ma is ott volt nála.És még egy sziát sem mondott neki.És egyszerűen nem hajlandó megöszönni a dolgokat puszit adni csak nekem,nem mindegy ki mit ad neki.Itthobn csak én fektethetem le.....

szóval napestig sorolhatnám.Mit tegyek vele????

2009. dec. 17. 13:27

Szia!


Én mondhatom, nagyon jó példát láttam a szüleimnél. Pedig ők is veszekedtek, sokszor mi békítjük őket. Mi is veszekedtünk a tesóimmal, de bármi történt, mindig kiálltunk egymásért. Hogy a szüleim miért tesznek meg mindent egymásért több, mint 24 éve, azt nem tudom. Pedig jó lenne a tudásukra szert tenni :)


Minket úgy neveltek a tesóimmal, hogy mindig tartsunk össze. Ezt úgy érték el, pl ha valaki rossz volt, mindenki büntetésben volt. Ha valaki ajándékot kapott, mindenki kapott. Persze szülinap stb az kivétel :)


Amit mindig is értékeltem a szüleimben, bármi volt is, mindig leültünk megbeszélni. És a fontosabb dolgokban kikérték a mi véleményünket is. Persze felnőtt fejjel tudom, nem sokat ért a szavunk, de nekem jól esett.

Ennek köszönhetem, hogy harmonikus a párkapcsolatom. Bármilyen probléma adódik, leülök a párommal és megbeszélem. Ha egyszer lesz gyerekem, én is így fogok csinálni.


Apa-fia kapcsolatot szerintem a közös programok erősítik. Persze csak ők ketten legyenek ott.

Kinevethetsz, de pont emiatt ragaszkodom jobban az édesapámhoz :)

2009. dec. 17. 13:25

szerintem mindenhol vannak viták.

én a hisztikezelésről csak annyit tudok mondani, hogy a hiszti csak addig tart, amíg van közönség. ha tartod magad az elveidhez és nem veszed figyelembe a magát földhöz csapkodó gyereket, hamarabb elmúlik.

2009. dec. 17. 13:25
Szerintem szeretet, egymas tisztelete, (egymast meghallgato) kommunikacio es kozos programok. De nem vagyok szakerto.
2009. dec. 17. 13:20

Érdekelne, hogy akiknél olyan idillikus a család, hogy a gyerekek ritkán veszekednek, a szülők és a gyerekek oda-vissza mindent meg tesznek egymásért, mi a titkuk.Mert mivel máég kicsi a gyerkőcöm, szeretném jó irányba terelni.de hogyan.Hogyan kezeljem verés nélkül a hisztiket.Mert a higgadt hangnemre nem halgat.Szerettem volna vele megbeszélni a kistesó kérdését, de hogyan.Mindenre nem nem a válasza.Apa fia kapcsolatot hogyan lehet javítani?Egyáltalán hogyan lehet egy kapcsolat nagyon tartós?Mert olyan nincsen, hogy nincs konfliktus.Bár mi nem kiabálunk.Mert az nem megoldás.De mi a jó szeretetteljes család titka????

Akinek van tapasztalata véleménye azt várom ide.De nem vitázni!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook