Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Összeszedtem magam és leírom a szülésem történetét fórum

Összeszedtem magam és leírom a szülésem történetét (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Összeszedtem magam és leírom a szülésem történetét

1 2 3 4 5
106. Borrdi78 (válaszként erre: 99. - Kiscsibe kicsibe)
2014. máj. 12. 11:06

Chelsey mar leirta. Nem, a petevezetekeken kivul bhol mashol a hasuregben elofordulhat. Es igen, extrem esetben a verarammal meg durvabb helyekre is eljuthat, akar meg az agyba is! Mar ilyen esetet is jegyeztek fel.

Sajna maga a csaszar is okozhatja, mert a meh atvagasakor is kikerulhet a mehszovet a hasuregbe. :(

105. virag32 (válaszként erre: 102. - Rika04)
2014. máj. 11. 19:47
Élje át,akinek három anyja van :-))) Már bocsánat,ez a saját véleményem. :-))
104. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 100. - Chelsey)
2014. máj. 11. 18:57
Okés, én ennyire nem mentem ebbe bele, hiszen senki sem mondta sosem, hogy az lenne a bajom! :)))
2014. máj. 11. 13:59

Kedves J.Sys!


Sajnálom, hogy ilyen élményekkel volt teli az első kisbabád szülése! A legszebb élmények közé kellene, hogy tartozzon. Sajnos szakemberek annyira meg tudják nehezíteni a szülő nők dolgát! Még véletlenül se érezze jól magát.

Nekem a szülésem könnyű volt, gyors volt. Itthon szültem meg, annyira gyors volt, hogy a mentők nem értek ki. Szerencsésnek is éreztem magam.Fájdalom csillapítót ugye nem is kaptam emiatt. De csodálatos dolognak éltem meg így is.

Én szőrnyűségnek a varrást éltem meg, és az utána jövő időszakot.


Kívánom, hogy teljen a jövőtök sok-sok szeretetben és hogy a következő babá(i)dnál ne legyen ilyen szőrnyűséges a szülés.:))Jó egészséget Nektek!


Orsi

102. Rika04 (válaszként erre: 97. - Liimo)
2014. máj. 11. 12:55
Sziasztok! En ket gyermek edesanyja vagyok. A kislanyom 6 eves lesz,ot fardkvese miatt csaszarral szultem.hiszem,hogy azert nem fordult be,mert nagyon feltem a szulestol.sokat aggodtam a terhessegem alatt,ketszer korhazba is voltam.a dokimban sem biztam,ja es vegig fekudnom kellett.maga a szules nekem remalom volt,kellett 1.5 ev mire lelkileg kihevertem.a kisfiammal valo terhessegem sem volt zokkeno mentes,a 19.heten felig beindult szulest allapitottak meg,igy ovele is fekudtem,meg wc re is alig mertem elmenni.ovele fel sem merult a csaszar gondolata,csak termeszetes utra gondondoltam.szerencsere a dokim is partner volt ebben.es igy is lett! Borzasztoan fajt,de megerte! Ha valaszthatnek,csak ugy szulnek legkozelebb is! Liimo,nekem nem szoba sem johetett az eda,mivel csaszar utan a sima szules veszelyes is lehet az esetleges heg szetvalas miatt! En nem feltem a fajdalomtol,ezt at kell elni.
101. k_nm
2014. máj. 11. 11:59
Bocsi, en se leszolni akarlak, de en is Nemetorszagban szultem, en is hasonlo korulmenyek kozott (termeszetes kozeg, nincs gatmetszes, felhomaly, aromaterapia, meg atokomtudjamegminem). A szulesem is hasonloan zajlott, azt leszamitva, hogy nekem egy szombati napon inditottak be es nem oxitablettaval, hanem prosztaglandin zselevel, es minden egyes alkalommal a mehszajamat elore kellett huzni, ami egy kegyetlen elmeny, es hetfon ejjel lett meg a baba, addig vajudgattam csondben, hol kevesbe, hol tapetavakarosan-hetfon csak ugy). En nem eltem meg se akkora traumakent, de mondjuk nem ks a legrozsasabb elmenyeim koze sorolom. Viszont azt nem ertem, miert nem csinaltal ruckbildungskurt? Ha valami, azert ez itt nagyon jol ki van talalva...
100. Chelsey (válaszként erre: 99. - Kiscsibe kicsibe)
2014. máj. 10. 22:00
Nem teljesen úgy van ahogy mondod. Az endometrózis egyszerűsítve azt jelenti, hogy a normál esetben méh falát borító szövet máshol is előfordul (hasüregben, belek tájékán, de extrém esetben akár tüdőben is) és ciklikusan próbál leválni és kiürülni, de a rendellenes elhelyezkedése miatt nem tud testen kívülre jutni, így a környező szöveteket gyulladásba hozhatja, ami fájdalommal jár.
99. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 76. - Borrdi78)
2014. máj. 10. 21:49

Nem szokott túlságosan fájni, de az endometriózis tudtommal a petevezetékben lévő összenövéseket jelenti, nekem viszont a hasamban voltak komoly összenövéseim.

Sosem vizsgáltak ilyen irányba egyébként! :)

2014. máj. 10. 19:21

Én hüvelyi úton szültem,volt gátmetszés,így ahogy írod talán nem is baj.nem volt szörnyű emlék,sajnálom hogy külfölön ilyen rossz a helyzet.

Nyáron érkezik a kistesó,de egyenlőre nem félek!

Sok Boldogságot a babához! 26hetes kismama

97. Liimo
2014. máj. 10. 13:21
Nekem császárom volt és igazából erre is készültem. Nem akartam hüvelyi úton szülni. Nem a micsodám miatt, hanem a fájdalmat nem akartam átélni. Végül toxémia miatt indítottak, majd néhány órás vajúdás után megcsászároztak a baba rossz szívhangja miatt. Nekem nagyon jó élményként maradt meg a császár. A lábadozás már más tészta. 2. nap már mászkáltam, de a sebem nagyon lassan gyógyult a rálógó hasam miatt. El is fertőződött, lassan forrt össze, sokáig vérzett. Ha lesz 2. baba, akkor megpróbálom a hüvelyit, de csakis EDA-val. De akkor sem dőlök a kardomba, ha újra császár lesz.
96. Borrdi78 (válaszként erre: 94. - Pzm3)
2014. máj. 10. 12:39

Nem azt mondtam, h ez jo igy szerintem, hanem, h sajnos ilyen a rendszer. A nogyogyaszok nem a havi fix bejelentettbol elnek. :( es ugy ertettem, h a dokit lehet, h a penz motivalta abban a szituban. :(

En ezt az egeszet ugy, ahogy van utalom, ezert is szultem magan helyen (meg mert ragaszkodom a dokimhoz, amnyian csesztek mar el nalam dolgokat, h mas nem nyulhat hozzam!). Szal en erre gyujtottem, nem nagy lagzira es nem bantam meg. :)))

95. Eszterkee (válaszként erre: 94. - Pzm3)
2014. máj. 10. 12:08

igazad van. nekem sem volt fogadtott orvosom, de amint komplikáció lépett fel, azonnal jött a szakszerű segítség.

utólag olvastam olyan történetet, ahol a "bajt" a fogadtott orvos próbálta meg elhárítani, nem akarta más kollégáját zavarni, hisz őt fogadták meg és bizony pár nap múlva meghalt a baba...

94. pzm3 (válaszként erre: 92. - Borrdi78)
2014. máj. 10. 11:58

Nem értek egyet a pénz nagy úr dologgal a szüléssel kapcsolatban.Az első gyerkőcnél volt fogadott orvosom,és szülés után úgy gondoltam nem volt sok értelme.

A második gyerkőcöt teljesen más városban szültem.Megtehettük volna simán,hogy fogadunk orvost,de én hallani sem akartam róla.Minden rendben zajlott a második szülésnél.Se többet se kevesebbet nem kaptam,mint az elsőnél.Talán annyival többet,hogy gátvédelemmel szültem.

2014. máj. 10. 11:33

Szia! Nem irigyellek, ez tényleg nem volt egy "élmény", a szó jó értelmében...:(

De hidd el, ha kibeszéled magadból, akkor hamarabb elmúlik a depressziós, szörnyű-érzés. Nekem anyukám anno az első fiamnál azt mondta, hogy a szülés igen, nagyon fáj, de utána elfelejtem, nem is fogok rá emlékezni. Háááát...hm.

Én ugyan "csak" 10 órát vajúdtam, és nagyon szuper dokim volt(van), a szülésznővel sem volt semmi gond, de sajnos én a gátmetszés mentén belül még repedtem annyi,t hogy 12 öltéssel kellett a hövelyemet összevarrni, mert a fiam kicsit gyorsan akart kibújni... :)

Ezzel együtt, bár a wc-re menés nekem sem volt leányálom, majdnem 3 hétig tartott, amíg végre le tudta ülni, addig még ebédelni is állva, vagy térdelve tudtam csak.

Akkor azt mondtam SOHA többet nem akarok szülni...soha.

Majd a második fiam véletlenül besikerült (Pharmatex-baba :) ), és az a szülésem már sokkal könnyebben ment, gátvédelemmel, összesen 2 varrattal úgy, hogy 2 óra múlva simán tudtam lépcsőzni, stb. Most várom a 3. babánkat, és reméelm, hasonlóan gyors és gyorsan-felépülős lesz ez is.

Ezzel együtt: nagyon félek a fájdalomtól, ezt nem lehet kivédeni, és félek attól is, ne legyen semmi komplikáció.

Nem baj az, ha az ember agya nem kerül mindjárt az elős napokban rózsaszín ködbe, ettől nem leszel rosszabb anya...fel kell dolgozni neked és a babának is a szülést, születést. Nehéz, de a kötelék kialakul.

Kitartást, és kívánom, hogy emlékeid elhalványuljanak minél előbb !

92. Borrdi78 (válaszként erre: 84. - Virag32)
2014. máj. 9. 22:58

Ez igaz lehet reszben, de baromi szivesen megnrznek az orszagok kozott osszehasonlito statisztikakst arra vonatkozosn is, h hol mennyien szakadnak szet es hany szazaleknak marad emiatt kesobb is vissza problemaja. :(

Az en dokim a konyveben feheren-feketen leirja, h mas orszagokban elkepesztoen sok not "szetbarmolnak", sokszor tobb helyreallito mutet kell. :(

Ugy altalaban a dokikat messze nem istenitem es tudom, h a penz nagy ur, de a sajat dokim megiteleseben maximalisan bizom. Sok orvost elfogyasztottam mar, de o vitan felul a legjobb. :)

91. Borrdi78 (válaszként erre: 83. - Papagajka)
2014. máj. 9. 22:53
Bakker... :(
90. Borrdi78 (válaszként erre: 81. - Papagajka)
2014. máj. 9. 22:51
Hat igen... :(((
89. Chelsey (válaszként erre: 88. - Yaweb)
2014. máj. 9. 22:49
Nem értem, hogy miért fáj ilyen hosszú idő után is. Biztosan minden rendben van vele? Megnézetted?
88. Yaweb (válaszként erre: 87. - Chelsey)
2014. máj. 9. 22:30
Koszonom. Hat remelem mar par het mulva azert jobban leszek, mert igy 23 nap elteltevel is elegge faj a vagas es a napi 6 fajdalomcsillapitot beveszem...
87. Chelsey (válaszként erre: 42. - Yaweb)
2014. máj. 9. 22:26
Gyors felépülést neked!!! :)
86. Chelsey (válaszként erre: 40. - Borrdi78)
2014. máj. 9. 22:23
Hasonlóak a tapasztalataim a programozott császárral kapcsolatban (a személyes és az ismerőseim eseteit ismerve). Általában szerencsésebb kimenetelű azok számára, akik előre tudnak készülni erre lelkiekben is.
85. Chelsey (válaszként erre: 29. - Youlcsi)
2014. máj. 9. 22:03

Nekem nem, hogy 6 hét után, de 6 óra után nem volt bajom a császárral. Szerintem nagymértékben alkati kérdés és az előzmények kombinációja, hogy kit, mennyire visel meg. Engem egyáltalán nem viselt meg a tény, hogy császármetszéssel született a fiam - hozzá kell tennem, hogy tudtam előre.


A császármetszést és a természetes szülést meg nem érdemes összehasonlítani, mert oka van annak, ha nem természetes úton szül valaki.

2014. máj. 9. 21:48
Azért annyit amúgy zárójelben hozzátennék,hogy itt náunk,Svédországban teljesen elenyésző a gátmetszések száma,márpedig a svéd nők anatómiája semmiben nem.különbözik a miénktől...Ez szerintem elég elgondolkodtató.Nekem az a teóriám,hogy mivel ugye Magyarországon le kell fizetni az orvost,hogy ne hagyjon elvérezni a szülőágyon,ezért azonnal vág,hogy elmondhassa,hogy ő is csinált valamit. Nálunk egy normál terhességbe és szülésbe nincs is bevonva orvos,csak ha műteni kell,mert effektive nincs rá szükség,az egyetemet végzett szülész- és védőnők mindent megoldanak és nem szabdalnak semmit.
83. papagajka (válaszként erre: 79. - Borrdi78)
2014. máj. 9. 14:23

itt sem követtek el igazán hibát, csak lusták voltak megnézni a gépben, hogy van-e ilyen leletem. Volt egy egyhónapos negatív, ezért a leletért meg következő nap kellett volna mennem, tehát nem volt tuti, hogy megvan-e.

A zárójelentésen volt rajta, hogy bűzös magzatvíz, varratszedéskor erre kérdeztem rá, a doki meg megnézette, hogy csináltak-e magzatvíz tenyésztést, és akkor találták meg a pozitív strepto leletet. Hát igen, ha nem kérdezek rá, nem derült volna ki. A burokrepedéses indulás miatt kaptam antibiotikumot infúzióba, amikor még egyben voltunk. Hogy fél/egyóra alatt mi ért át belőle nem tudom, de biztosabbnak láttam így.

2014. máj. 9. 14:23

Tudom miről beszélsz,ilyen volt az első szülésem,és még eda sem volt,és háromszor szültem természetes úton,semmi fájdalom csillapitás-az utolsó volt a legfájdalmasabb,de az első volt a legborzalmasabb,mindent félre téve a vége volt nekem a szép és ott már mindegy volt hogy fáj,MEGÉRTE!De azért ha lehetne választani császárt kértem volna közben ha elitél valaki ha nem nem érdekel :)

és gratulálok,ami nem öl meg az megerősit!

81. papagajka (válaszként erre: 78. - Borrdi78)
2014. máj. 9. 14:13

Tudod mi a vicces, hogy ez a doki tényleg tud műteni (azt a feladatot kapta a kh-ban, hogy tanítsa a többieket műteni), csak pont nálam cseszte el... őt is bántotta a dolog: mikor megkérdezte, hogy vagyok és én azt válaszoltam, hogy jobban lennék, ha nem így alakult volna, akkor csak annyit mondott, de így alakult és kiment. (amúgy én akkor arra gondoltam, hogy ha nem császár, hanem megszülhetem)


Sajnos benne van a pakliban. Csak amikor annyi műtétet csinálnak, meg császár után már nemsok helyen van esélye az embernek szülni, kettő után meg sehol, akkor úgy aposztrofálják a császárt, mintha veszélytelen lenne, meg az lenne a kockázatmentes megoldás, pedig egyáltalán nem az, ezért is írtam le. Az emberek (saját anyám is) meg bólogatnak, hogy az orvos jobban tudja, ami igaz is, mert rajta múlik, hogy sikerül vagy nem sikerül, elcseszi vagy nem, nem a szülő nő szövetein, meg lelkiállapotán.

80. Borrdi78 (válaszként erre: 74. - Pzm3)
2014. máj. 9. 11:05
Nagyon jo dolog a gatvedelem, de hiaba minden erofeszites, vannak olyan nok -ez egyszeruen alkati kerdes, genetika-, akik mas kotoszovettel rendeljeznek es naluk nem mukodik. Valaki egyszeruen szakad. :( a jo orvos meg tudja allapitani, hogy ki melyik alkati csoportba tartozik, kinel erdemes a termeszetesseghez ragaszkodni es a gatvedelmet csinalni, kinek pedig sokkal jobb egy szakszeru gatmetszes a nagyobb bajt elkerulendo. Az ilyen dolgokban lenne fontos az orvos szerepe, de sajnos a napi gyakorlat mast mutat. Es a legrosszabb, h mite kiderul, h melyik orvos a jo, v rossz, mar nincs mit tenni, mert az eles helyzetben vagy. Se az eveken at tarto rakszures es felirom a tabit "kezeles", se a terhesgondozas alatt nem derul ki, csak a szuloszobaban/mutoben a vegen. :(((((
79. Borrdi78 (válaszként erre: 65. - Papagajka)
2014. máj. 9. 10:58

Orulet! Es ezt akkor nem vettek eszre??? Hat ide vissza ne menj tobbet!!!!


Amugy nem akarok senkit riogatni, de nekem egy kolleganom azert veszitette el a full egeszseges babajat (es majdnem a mehet is), mert mindenkeppen termeszetesen akart szulni csaszar utan 2 evvel. :( valaki alkatilag alkalmas ra, de nem mindenki es csak azert, h a huvelyi szules euforikus erzeset (meg azt, h "rendesen" szultem) kergetjuk, igen nagy arat lehet fizetni, ami messze nem eri meg a rizikot sztem. De ez csak az en velemenyem. Lattam, min ment keresztul utana a kolleganom. :((((

78. Borrdi78 (válaszként erre: 64. - Papagajka)
2014. máj. 9. 10:55

Mar bocsanat, de itt arrol van szo, h a doki elcseszte! Nem a csaszarral can gond onmagaban, hsnem azzal, ha vki olyan csinalja, akinek nem lenne szabad!!!!


Es ezt nem csak a Te esetedre mondom, hanem tobbekehez is, akik szenvedtek alatta/utana, ne adj isten kesobbi kovetkezmenyek is maradtak. :(

Nagyon nem mindegy, h ki mut es hogyan!!!!

77. Borrdi78 (válaszként erre: 47. - Picipötyi)
2014. máj. 9. 10:46
Szerintem nem lehet kategorikusan kijelenteni, h nekem melyik a jobb; huvelyi, v csaszar. Szerintem minden szules mas az adott korulmenyekkel; baba fekvese, sulya, beilleszkedese, koldokzsinor, anya fizikuma, megelozo mutetei stb. Ezek alapjan, lehet, h egy kivi csaszar nekem is borzalmas lenne, de volt egy jo mar. Szoval egyazon nonek lehet jo es rossz csaszarja es jo es rossz termeszetes szulese is. Es akkor meg nem beszeltunk a kulso korulmenyekrol; korhaz, kh telitettsege, szemelyzet, muto allapota, hasznalt anyagok.. Mert am az sem mindegy es nemcsak a szakrmber szakerrtelmetol fugg egy spinalis beadasa, de a tu tipusatol stb... Egyszeruan annyi mindentol fugg, meg a csillagok allasatol is... Tenyleg.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook