Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ősszel letelik a gyesem, és volt főnököm kijelentette, nem vesz vissza, mit tehetek, ha el akar küldeni? fórum

Ősszel letelik a gyesem, és volt főnököm kijelentette, nem vesz vissza, mit tehetek, ha el akar küldeni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
2010. jún. 8. 13:06
holnap okosabb leszek, szerdánként van felvilágosítás.
42. 9cb35398ff (válaszként erre: 32. - 3da688d0af)
2010. jún. 8. 13:04
ezt én sem tudom, de megkérdezem a Munkaügyi bíróságon adnak felvilágosítást, felhívom őket, már amúgy is akartam, mert én is sötétben tapogatózom sajnos:(
41. 9cb35398ff (válaszként erre: 37. - 5e48d37001)
2010. jún. 8. 13:03

a császáros szülés után nekem is kellett kb. 5-6 hónap mire újra tudtam mozogni úgy ahogy kell.

nem tudtam volna dolgozni menni 6 hét után!

40. Mancsovics (válaszként erre: 38. - 5e48d37001)
2010. jún. 8. 13:03
Teljesen érthető,hogy dühös lettél..
39. 9cb35398ff (válaszként erre: 38. - 5e48d37001)
2010. jún. 8. 13:02

más a véleménye, ne húzd fel magad:)

nyugi:)

mi gondoljuk jól úgyis, akik magunk neveljük a gyerekeinket:)

38. 5e48d37001 (válaszként erre: 37. - 5e48d37001)
2010. jún. 8. 13:01
Bocsánat,mindenkitől,tudom ,hogy bunkó voltam,csak anyira feldühített,mert aki szült már azt tudja mivel jár ez,és nem tudtam megállni.
37. 5e48d37001 (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2010. jún. 8. 13:00
Remélem úgy jársz majd,hogy szülés után hónapokig nem bírsz ülni és járni,akkor majd meglátjuk mit kezdesz azzal a 9 hónapoddal.
36. Mancsovics (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2010. jún. 8. 12:55

Te nagyon el vagy tévedve... Itthon Mo-on a részmunkaidős foglalkoztatás nagyon gyerekcipőben jár.

Másrészt nagyon de nagyon szomorú, hogy úgy gondolod, hogyha egy anyuka otthon marad a gyermekével ameddig csak lehet, az élősködés... na haragudj de ez a hozzáállás mélységesen felháborító.. sajnállak nagyon.

35. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Marcibaba)
2010. jún. 8. 12:53

Szió!

A szabikat ki kell adnia,nem lehet kifizetni Gyes után,ha letelt köteles visszavenni,mert a kismamát 1 hónap védettség illeti meg,ha nem teszi akkor rendes felmondással küldhet el,vagyis felmondási időt és végkielégítést kell fizetnie,ami számításánál természetesen a Gyed-Gyes alatti időt is bele számítanak.

Amit elhallgatnak az az a lehetőség,hogy 3 hónapig kötelesek lennének állományba tartani,ha nem tudnak megfelelő munkát biztosítani,ilyenkor mindent fizetnek csak munkabért nem,ha nincs munka 3 hónap után,akkor el lehet búcsúzni egymástól a rendes felmondással,amit fentebb már írtam.

Menj be a Munakügyibe,ott van ingyenes jogi tanácsadás.

34. szylwi (válaszként erre: 31. - Krisztine2)
2010. jún. 8. 12:44

Így van. Ráadásul nem a babysittertől akarjuk megtudni, hogy felállt a gyerek, meg elindult, hanem mi szeretnénk átélni.....

Bár én még nem tartok ott, nincs gyerekem, de el sem tudom képzelni, hogy néhány hónaposan több időt töltsön egy babysitterrel, mint velem....

33. Krisztine2 (válaszként erre: 32. - 3da688d0af)
2010. jún. 8. 12:44

Szia.

Én is így jártam,nem tudott tovább foglalkoztatni a munkáltatóm.Nekem kifizette a szabikat.

2010. jún. 8. 12:40

Sziasztok!


Én is hasonló helyzetben vagyok, gyed lejárta után szerettem volna visszamenni, de nem akartak. Persze jeleztem, hogy 3 éves koráig nem rúghatnak ki, így állásidőbe tesznek. Persze ment a fenyegetőzés a kihelyezéssel, de tudom, hogy nem tehetik meg.

Viszont jeleztem, hogy kivenném a szabikat gyed után, de azt írták nem lehet csak a gyes után kivenni. Erről tud valaki valamit?

Jó lenne, ha nem a bölcsibe szoktatásnál derülne, ki hogy be kell ugranom dolgozni, hátha elérik, hogy aláírjam a közös megegyezést.:(

31. Krisztine2 (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2010. jún. 8. 12:40

Elöször is:nem élősködik az aki otthon van a gyerek 3 éves koráig!!!

Másodszor:nagyon okos vagy,az mégis elkerülte a figyelmedet hogy a bölcsödékben nincs hely,arról nem is szólva milyen nehéz munkát találni ha valakinek kisgyereke van!

Nem azért mert a nők nem akarnak dolgozni,hanem azért mert a munkáltatók többsége nem tolerálja ha beteg a gyerek.

Szomorú hogy így gondolkodsz:(

Szerinted hogy a viharba lehetne megoldani egy pici gyerek felügyeletét?!Meg aztán senki sem azért szül gyereket hogy a babysitter nevelje...akinek a napidíja több mint az anya fizetése...

2010. jún. 8. 12:37

adj be egy írásos doksit h vissza akarsz menni még most, akár jövőhéten. várd a reagálást, nincs semmi gond ha nem reagál. menj munkaügyi bíróságra. keress egy ügyvédet .v ingyenes jogsegélyezőket, szakszervezeteket... és pereld be. megállapítják a jogellenességet- most még h van gyesen- ennyit tudsz tenni, addig dolgozol, ha nem tud alkalmazni, állásidőre járó pénzt kapsz. ha tud, bemész, és míg jár a gyes+ az utáni védettség, gondolom utána kirúg.

de próbálj másik munkát keresni addig. Most volt nemrég munkaügyi perem, hidd el otthon vagyok ebben, és megnyertem elő körben, ráadásul több mint félmillával le is húztam a főnököt. (különbség, h én a GYEDet mondtam le, és GYES-t vettem igénybe, és úgy nem vett vissza.. de hét gyesed még neked is van pár hónapig.)

29. vikibene (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2010. jún. 8. 12:34

Élősködés?????????? Az állam rajtunk élősködik egy életen át!!!!!!!!!!

Én jelenleg is itthon vagyok a második babámmal! Semmi élősködés nincs a dologban! De mindenki gondoljon amit akar!

28. 7c1de072c3 (válaszként erre: 26. - 9c8432d068)
2010. jún. 8. 12:33
szerintem nem éretlen...buta...bocsánat---
27. 7c1de072c3 (válaszként erre: 24. - 9cb35398ff)
2010. jún. 8. 12:32

igen, egy évvel idösebb nálam, szóval tutira nem volt másképp náluk se, mint nálunk...vagyis annyiban, hogy az én anyukám maszekolt, amíg otthon volt velem...azt meg nem tudom, náluk hogy volt...

A többihez meg nem tudok hozzákonyítani, meg nem is akarok, amíg nincs gyerekem...nekem más a véleményem, hogy meddig kell a gyerekkel otthon maradni, de mondom, ha majd gyerekem lesz, ígérem, erre visszatérek :-)))

26. 9c8432d068 (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2010. jún. 8. 12:32

Nagyon éretlen gondolkodásmód az,amit te képviselsz az itteni anyákkal szemben.


Erősen pirulnék a helyedben ilyen hozzászólás után.


Remélem,valamikor majd te is megérzed,milyen az,ha valaki olyan helyzetben van,mint az itteni anyukák.

A te anyukád biztos örömmel vette,hogy pénzt kapott arra,hogy megszült téged,és otthon lehetett veled bármilyen nevetséges is.


Te magad vagy nevetséges az alábbi szövegeddel:


"Egyáltalán milyen alapon találta ki a magyar állam azt, hogy három évig élősködjenek, eltartottak legyenek a nők? Aztán a három év elteltével megint jön a gyerek, megint 3 évig kapni a pénzt csak arra, mert szült valaki, nevetséges. "


Ja,és én már rég túl vagyok a gyermekszülési időszakon,nem magamról beszélek.

2010. jún. 8. 12:27

sziasztok!

Én is külföldön élek és 3gyermekem van!

És itt csak 4 honapot fizet az állam, munkahely egy gyermek után, na meg egy összegben némi pénzt.

én ugy érzem, hogy nagyon szerencsés az otthoni szituácio! Egy gyereknek az anyja mellett lenne a helye 3éves korig!!!!

Abszolut nem élösködés! Van ám a gyerekkel is munka és igenis fizetnek adot-meg nyugdijjárulékot!És a nyugdijkorhatár meg magasabb mint az átlagéletkor!

Szerencsések azok, akik otthon tudnak maradni!!!És hidd el , nem élösködésböl teszik!

Talán ha majd lesz gyereked kicsit átgondolod ezt kedves melis....

24. 9cb35398ff (válaszként erre: 20. - 7c1de072c3)
2010. jún. 8. 12:25

"amíg anyád otthon volt veled" - ez jó:)

igazad van!

23. 9cb35398ff (válaszként erre: 22. - Juditkecskemet)
2010. jún. 8. 12:23

majd rájön ha lesz gyereke mi a fontosabb!

bár ennyi idősen gondolkozhatna mielőtt leír valamit, főleg hogy nincs is képben mi a helyzet bölcsöde és munka terén:(

22. juditkecskemet (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2010. jún. 8. 12:18

Addig nagy a szád, míg nincs gyereked! Szégyellheted magad!

Egy gyereknek az anyja mellett a helye 3 éves koráig, ezt a szakirodalom is alátámasztja. Amennyi betegség van mostanában...sajnos a gyerekek szinte állandóan betegek...a gyerekközösségben képtelenség egészségesnek maradni. (főleg egy asztmás gyereknek, mint az én fiam...) Igen megpróbáltam bölcsibe adni....1 év alatt 23 napot sikerült járnia, mert mindig beteg volt...nagyon sajnálom, hogy kitettem ennek, mind testileg, mind lelkileg....csak mert nem akartam "élősködni".

Amíg nincs gyereked azt sem tudod mi az élet, mi az önfeláldozás...A legtöbb anya nem maga, hanem a gyermeke miatt marad otthon...muszájból

Gondolkozz mielőtt dumálsz!!!

21. fd8e423e9e (válaszként erre: 19. - 9cb35398ff)
2010. jún. 8. 12:10

Igen, foglalkoztatási kötelezettsége van, ha az ő érdekköréből adódóan nem tud neked az eredeti munkakörödben foglalkoztatni tovább, vagy nem tud megfelelő munkakört felajánlani (figyelem, ha most tud, akkor a védettség lejártakor már hogy-hogy nem??? mivel fogja egy év múlva indokolni???), akkor állásidőt köteles fizetni.


Pont egy hete van ugyanilyen esetem, és már a jogászainkkal is körbejártuk a dolgot, erre jutottunk... nem öröm ez a munkátatónak sem, de mivel mi állami cég vagyunk, így betartjuk az Mt-t.

2010. jún. 8. 12:08
nekem nincs gyerekem...de nem álltam meg szó nélkül, amit melis írt...basszus, nem tudom, mióta élsz külföldön, de addig, amíg anyád otthon volt veled, nem volt nevetséges, hogy kapta utánad a pénzt? én is külföldön élek, itt is egy év után szabad az anyukának visszatépni dolgozni, de tudod, a bölcsihálózat, meg a gyerekbarát munkahelyek legalább jobban ki vannak fejlödve, mint otthon...itt sok munkahelynek van saját bölcsije...szerintem inkább az a nevetséges, hogy valóban nem lehet megoldani a gyerek elhelyezését otthon, mert nincs bölcsi...a magánbölcsi, bébisintér és a többi ára meg nem egy gyeses, gyedes anyuka pénztárcájához van szabva sajnos...
19. 9cb35398ff (válaszként erre: 15. - Fd8e423e9e)
2010. jún. 8. 12:07

ezt nem tudtam, hogy állásidőt köteles fizetni.

bár én dolgozni szeretnék...

18. Armika (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2010. jún. 8. 12:02

De nem is az a gond, hogy 3 évig otthon akar maradni egy magyar nő, hanem az, hogy a bölcsikben nem veszik fel a gyerekeket, mert túljelentkezés van.


Illetve ez a védettség nem arról szól, hogy minket pénzeljen az állam, hanem arról, hogy csak azért, mert vállaltunk egy gyereket, és 1-2 évig otthon maradtunk vele, ne rúgjanak ki. A gyermek 3 éves koráig vagyunk védve, és természetesen a cél az, hogy minnél hamarabb vissza tudjunk menni dolgozni, de akkor se érhessen olyan meglepetés,hogy kirúgnak.

17. fd8e423e9e (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2010. jún. 8. 12:00

igen, és olyan is a társadalom, amilyen... de ezt hagyjuk


Normális társadalmakban lásd: Franciaország, Hollandia, Skandináv országok lehetőséget adnak a a nőknek atipikus foglalkoztatási formákra (részmunkaidő, távmunka) - ami csak nálunk atipikus, náluk már tipikus! Mindegy. Jah és az adórendszer is támogatja - minél több gyereked van, annál kevesebb adót fizetsz (családi adózás rendszere)mellesleg, így csak azokat ösztönöznék, akik dolgoznak!!! mert megszűnne pl. az alanyi jogon járó családi pótlék és társai! - a gyermekvállalási hajlandóságot. Így összességében, ha több maradna a zsebünkben, és részmunkaidős állást lehetne találni, akkor ki lehetne fizetni a magánóvodát, a babysittert.


Csakhogy ez nem Anglia, itt nincsenek munkalehetőségek, sőt nincs megfelelő adórendszer, családtámogatási rendszer, és folytathatnám, mert itt mások az ÉRDEKEK, amelyek működtetik az országot.

16. Manon (válaszként erre: 14. - 9cb35398ff)
2010. jún. 8. 11:59

nálunk meg egysincs.....


magánbölcsi sem megoldható


hiába van hogy ha valaki gyereket vállal ezt is kalkulálja bele, nem fogok havi 100 ezret belekalkulálni!

2010. jún. 8. 11:54

A gyermek hároméves koráig védettsége van a nőnek - mindenképpen foglalkoztatni kell!!! Ha nem tudja, akkor állásidőt kell fizetnie (távolléti díj) a munkáltatónak. Amint a gyerek betölti a harmadik életévét felmondhat a munkáltató, de megfelelő indokkal: munkáltató működéséből eredő ok, a munkavállaló képességeivel, stb. összefüggésben lehet. Pl. átszervezés miatt megszűnik a munkaköre, munkakör összevonás történik, megrendelés állomány csökkenés miatt létszámracionalizálás történik, ilyenek elfogadhatóak.


Gyed után a szabadság-kiadással kell kezdeni mindig!

14. 9cb35398ff (válaszként erre: 12. - Manon)
2010. jún. 8. 11:54

itt Tatabányán 4 db bölcsöde van!

ahova a lányom irattam 48 férőhelyes és 65 gyereket fogadnak.

no comment...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook