Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ősszel letelik a gyesem, és volt főnököm kijelentette, nem vesz vissza, mit tehetek, ha el akar küldeni? fórum

Ősszel letelik a gyesem, és volt főnököm kijelentette, nem vesz vissza, mit tehetek, ha el akar küldeni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
2010. jún. 9. 11:28
igen, értek még magyarul, elég jól értelmeztem a mondataidat...és ezek után állítom azt, hogy igenis a magyar adó Európában az egyik legmagasabb (a hangsúly az EGYIKen van)...nyilván szélesebb látóköröd van, hiszen 27 évesen még ténferegsz a világban, de ez a te dolgod...csak azt súgd meg, mi a jófrancért a kismamákkal kell vitatkoznod? Minden, amit leírtál, gyakorlatilag elöterjeztethetö a Parlamentben...és amíg nem otthon laksz, szerintem ne próbáld megoldani az otthoni helyzetet...nem fog menni...
72. MelisUK (válaszként erre: 62. - 7c1de072c3)
2010. jún. 9. 11:21

Több országban is éltem, így némileg szélesebb látóköröm lehet. A nőket egy rossz szóval éltettem, az államvezetésen kellene változtatni, amivel - szerintem - nem csak én értek egyet. Az államon élősködni egy metafóra, melynek olvasása következtén néhányan hátha ráébrednek, hogy lehet másképp is csinálni a dolgokat.

Persze egyik napról a másikra nem megy - sajnos. De minden, amit leírtam terve van már véve hosszú évek óta. Csak a kivitelezés várat magára.

Itt nem arról van szó, hogy nem Mo-on élek és ócsárolok, hanem arról, hogy sok mintával találkoztam, jobb mintákkal, segító szándékkal próbálom beláttatni a helyzetet a plebejussal, ami rossz döntés volt. Fentről kell intézkedni, de ígyis-úgyis zavargások lesznek.

71. MelisUK (válaszként erre: 63. - 7c1de072c3)
2010. jún. 9. 11:14
Ha elolvasod újra a hozzászólásom, akkor megérhteted, hogy mit is írtam. Tisztában vagyok vele, hogy milyen magas százalék az adó Mo-on, de azzal is, hogy Skóciában hiába alacsonyabb az adókulcs, mégis mivel a fizetés magasabb, így pénzösszegben sokkal több adót fizetnek az egyes emberek, azaz sokkal több összegű adó van befizetve, mégsem teheti meg az állam, hogy 3 évig a nőket fizessék azért, mert gyerekük van.
2010. jún. 9. 11:11
lusta vagyok, kimásolom a pár hozzászólással elöbbi megjegyzésemet: sehol sem jó a helyzet, se otthon se itt, se ott. . . hol szarabb, hol könnyebb, de a pénzt sehol sem a legyek hordják össze. Nyugatabbra tényleg sokkal könnyebben tud az anyuka visszamenni dolgozni, eleve egy teljesen más értékrendszer van, amit nem szabad összehasonlítani az otthoni értékekkel. Itt is felnevelik a gyereket, habár nincs otthon az anyuka vele 3 évet, de eleve nincs is az a jaj de nagy kötödés. Itt 18 éves korában a gyereket elengedik, hogy álljon a saját lábára, nem igazán tutujgatják úgy, mint annak idején minket. Mivel az oktatási rendszer, a nevelési elvek, a gyerekek. . . minden eltérö, nem szabad összehasonlítani, hogy melyik a jobb, vagy a rosszabb. . . sok magyar beleesik abba a hibába, hogy kimegy nyugatra, mindegy, hova, és akkor már minden szar, ami otthon volt.
69. MelisUK (válaszként erre: 65. - A9e1c02a7b)
2010. jún. 9. 11:10
Valóban. :D
68. MelisUK (válaszként erre: 37. - 5e48d37001)
2010. jún. 9. 11:10
Remélem igaz az, hogy amit másnak kívánsz, azt sokszorosan visszakapod. Gyönyörű lelked van.
67. MelisUK (válaszként erre: 26. - 9c8432d068)
2010. jún. 9. 11:07

Igen éretlen gondolkodásmód az, amit az állam produkál az államvezetésben. Nem látjátok be, hogy ez az egyik alapvető dolog, amiért nem halad az ország? A rengeteg segély?

Erősen pirulnék inkább egy bizonyos korábban hozzászóló és pl a te helyedben. :P


Persze, én is szíves örömest itthon ülnék a gyerekemmel 3 évig, milyen egyszerű is. Aztán meg sokmindenki meséli, hogy milyen nehéz is utána újra munkába állni, hogy hogy ellustul az ember. Ezért inkább szülnek még egy gyereket... Igenis nevetséges, hogy ilyen gyenge és lusta legyen valaki - bár aki ebben él, annak fel sem tűnik, hogy milyen szituációban van, ezt teljesen normálisnak tűnik. Csak épp bárki aki meghallja külföldiként a 3 év otthonlétet, aki nem magyar, nevetségesnek tartja.

2010. jún. 9. 11:04
:-DDDDDDDDD ezt szerettem volna írni én is, de német billentyüzettel nem megy..kössz, bettyboop :-DDDD
65. a9e1c02a7b (válaszként erre: 64. - MelisUK)
2010. jún. 9. 11:03

"Egyébként bőlcsöde, nem bölcsöde."


Szerintem meg bölcsőde. :-D Ha már itt tartunk. De én csak csöndben olvasok. :-)

64. MelisUK (válaszként erre: 23. - 9cb35398ff)
2010. jún. 9. 11:01

Az előtted hozzászólt gondolkozhatna inkább, mielőtt leír valamit, ilyen hozzászólást illenék retusálni. Egyébként bőlcsöde, nem bölcsöde.

Csak úgy mellékesen megkérdezném, mit jelent neked az, hogy mi a fontosabb?

Nem a gyermeked a fontos és az ő jövője? Ha továbbra is így halad az ország, ahogy most, akkor van-e értelme egyáltalán gyermeket szülni? Mit hagyományozunk gyermekeinkek? Egy haldokló országot ahol egyre többen segélyen élnek, csak ezt a segélyt miből fogják ezentúl finanszírozni? Dolgozni kell, hogy pénze legyen mind az országnak, mind az egyes embernek. A munkát pedig az államnak kéne "biztosítania", ha nem akar tovább hanyatlani. Mindenért csakis az államvezetés hibáztatható, az, hogy a nők ragaszkodnak a 3 év otthon léthez, ez is ennek köszönhető.

63. 7c1de072c3 (válaszként erre: 60. - MelisUK)
2010. jún. 9. 10:54
Nyuszikám, Európa egyik legmagasabban adózó országa a mi hazánk!!!!!!! Arányaiban nézve természetesen!
2010. jún. 9. 10:54

Na, azért mostmár álljatok le, mert egyre inkább kezd eldurvulni! Bunkó volt, megkapta...én sem értek egyet vele, de már nekem szar, ahogy szidjátok...ami a legszörnyübb, hogy igazatok van részben...de én is külföldön élek, és szar olvasni, ahogy egyre durvább dolgokat kívántok neki...sehol sem jó a helyzet, se otthon se itt, se ott...hol szarabb, hol könnyebb, de a pénzt sehol sem a legyek hordják össze. Nyugatabbra tényleg sokkal könnyebben tud az anyuka visszamenni dolgozni, eleve egy teljesen más értékrendszer van, amit nem szabad összehasonlítani az otthoni értékekkel. Itt is felnevelik a gyereket, habár nincs otthon az anyuka vele 3 évet, de eleve nincs is az a jaj de nagy kötödés. Itt 18 éves korában a gyereket elengedik, hogy álljon a saját lábára, nem igazán tutujgatják úgy, mint annak idején minket. Mivel az oktatási rendszer, a nevelési elvek, a gyerekek...minden eltérö, nem szabad összehasonlítani, hogy melyik a jobb, vagy a rosszabb...sok magyar beleesik abba a hibába, hogy kimegy nyugatra, mindegy, hova, és akkor már minden szar, ami otthon volt. Én még csak egy éve élek Németországban. De remélem, nem esek sosem ebbe a hibába...mindig igyekszem úgy nézni a dolgokat, hogy ne hasonlítgassak, mert annak semmi értelme sincs...az ott van, ez meg itt...


Kicsit hosszúra sikerült és nem is feltétlenül ehhez a fórumhoz tartozik...csak ti, akik otthon vagytok, ne írjatok ilyen dolgokat, hogy sose gyere haza, meg ilyesmi...

61. MelisUK (válaszként erre: 17. - Fd8e423e9e)
2010. jún. 9. 10:53
Igen, olyan a társadalom, amilyen, remélem hamarosan tényleg megtörténnek azok az alapvetően szükséges változások, amiket már évek óta terveznek, mert így továbbra is fölösleges pénzszórások mennek végbe és nincs mire támaszkodni.
60. MelisUK (válaszként erre: 13. - 9cb35398ff)
2010. jún. 9. 10:46
Más országokban is fizetnek adót, összességében sokkal több adót, mint Mo-on, hisz az emberek fizetése jóval magasabb, ergo hiába alacsonyabb az adókulcs, mégis összegben több adót fizetnek az emberek, mégsem teheti meg az állam, hogy 3 évig otthon maradjanak a nők a gyerekkel, mert akkor a haladásból a hanyatlás felé indulna az ország.
59. MelisUK (válaszként erre: 12. - Manon)
2010. jún. 9. 10:44

No igen, ezért nem épp ti nők vagytok a hibásak, hogy nincs hová vinni a gyereket és hogy nincs keret a babysitterre. Mindent az állam rontott el. Eddig még nem találkoztam másik olyan országgal, ahol 3 évig otthon maradnának a nők.


Itt nálunk vannak ilyen bőlcsöde/óvoda keveréke intézmények, már nagyon pici kortól vihetők a gyerekek. Mindemellett a babysittereknek nem kell fietést adni, csak zsebpénzt, azt meg szinte bárki képes finanszírozni.


Az államnak kéne változtatnia, szerencsére be is indultak már a teendők. Az óvodai és bőlcsödei ellátást hamarosan teljesen ingyenessé teszik - leszámítva az élelmiszert és talán a pelenkát, megadva az esélyt a nőknek is arra, hogy továbbra is munkába állhassanak. És úgy tudom azt is kezdeményezték már, hogy max 1 évig lehessen otthon maradni a gyerekkel úgy, hogy kapjanak érte pénzt. Ez így is van rendjén, főleg egy olyan országban, ahol adósság adósság hátán, a megélhetés és egy biztos ország alapja továbbra is a dolgozó embereken nyugszik.

58. Mágika75 (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2010. jún. 9. 09:21

Segítek!

A GYED kb 300EUR, a GYES pedig 100EUR körül van. Ezért a rengeteg pénzért maradunk mi itthon a gyerekeinkkel, élősködni. Apuka pedig kap nagylelkű 2 szabadnapot.

Ki meggyőződésből, ki kényszerűségből "élősködik" otthon a gyermekével.

Mert bölcsi és ovi nincs elég, a munkahelyekre nem vesznek vissza minket és új munkát is nehezen találunk kisgyerekkel (kevés kivétellel), nincs lehetőség távmunkára vagy részmunkaidőre.

Mert saját elvei, meggyőződése szerint szeretné nevelni a saját gyermekét. Mert nem szeretné, hogy idegen emberek lássák a gyermeke első lépéseit, hallják az első szavait. Mert a gyermekével együtt a gyermeknevelés felelősségét is vállalta/vállalja az ember.


Tehát mi nem az államtól kapott (siralmasan kevés) pénzért szüljük a gyermekeinket, és maradunk itthon velük.


Én nem kívánom, hogy ne legyen gyereked. Legyen gyereked! Maradj Skóciában! 9 hónap után pedig állj újra munkába és tudd, hogy nem ez a jó a gyerekednek, nem ez a jó neked! És a magad "kárán" világosodj meg, hogy miért jobb 3 évig otthon maradni a gyerek mellett!


NE gyere vissza Magyarországra! Mert akkor TE élősködnél, hiszen, a MI befizetett adónkból és járulékainból kapnál a magyar államtól segélyt.

57. Krisztine2 (válaszként erre: 56. - Krisztine2)
2010. jún. 9. 08:47
ja és azt mondták 30napig vagyok "védett" ezt ki is fizették meg a szabikat is.
56. Krisztine2 (válaszként erre: 51. - Szisi)
2010. jún. 9. 08:46

Én is így jártam.Határozatlan időre szólt a munkaszerződésem.Amíg én otthon voltam vettek fel valakit helyettem,aztán mikor vissza akartam menni akkor mondták hogy rossz a forgalom stb...(ugyanaz mint a topikindítónak) szóval az anyagiak miatt nem tudott tovább alkalmazmi.Szó sem volt olyanról hohy "elsöbbség...stb"...

Sajnos nem szoktak papírt írni arról hogy a Gyed lejárta után tutira lesz munkahelyed...

55. d11354fb1f (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2010. jún. 9. 07:46
nevetséges vagy. nem a beírásod, hanem te. Mindig jösz itt a fórumon azzal, hogy "nálunk". kit érdekel? te elmentél, maradj ott ha jó neked. Itt ez van...Magyarországon. Sok szar, de te nem itt élsz, úgyhogy ne osszad már az észt folyamatosan.
2010. jún. 8. 22:33

Hú, végigolvastam az összes hsz-t, és még joban felhúzott az Angliába szakad okos leány benyögése.

Az ilyennek remélem, nem lehet gereke! karrierista hp!

53. 1eb84e4bad (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2010. jún. 8. 22:27

Már bocsi,de hogy mered az anyukákat élősködőnek nevezni???

Tuti nincs gyereked, mert különben belátnád, hogy a gyereknek az a legjobb, ha anya va otthon vele, nem a bölcsisnéni...

Arról nem is beszélve, hogy bölcsi, az nincs.

Úgyhogy előbb gondolkodj, hogy mit írsz...

52. szisi (válaszként erre: 49. - Marcibaba)
2010. jún. 8. 17:13

Ha határozatlan időre szóló kinevezésed van, meg ne próbálj semmilyen megegyezést aláírni, az álláshely téged illet!!!!

Amennyiben mégsem kívánnak tovább foglalkoztatni, a munkaügyi bíróságon helyt fognak adni az igazadnak, hiszen az álláshely továbbra is valós, nincs létszámleépítés, nem költözik el a cég, semmi akadálya nincs a munkába állásodnak.

51. szisi
2010. jún. 8. 17:10

Szerintem nem érthető.

Ha határozatlan időre szóló munkaszerződése volt, akkor annak a valakinek, aki ott van a helyén, a helyettesített személy neve szerepel a munkaszerződésében, tehát valami ilyesmi:

X.Y. távollétének idejére.

Esetleg: X.Y. dolgozó gyermeknevelési szabadságának lejártáig,

vagy ilyesmi.

Ergo: őt illeti meg az álláshely, őt helyettesítik, tehát a helyére felvett munkaerőnek akkor jár le a szerződése, amint az eredeti munkaerő újra állásba nem lép.

Tehát úgymond az "övé az elsőbbség".

50. Krisztine2 (válaszként erre: 49. - Marcibaba)
2010. jún. 8. 16:47
Szerintem ez érthető indok.
2010. jún. 8. 15:45
Lényegében azért akar elküldeni, mert van helyettem másik alkalmazottja a kis boltjában, és én már nem kellek mert nincs akkora forgalom hogy két embert alkalmazzon, ez jó indok szerintetek? Néha ő is beáll segíteni mármint a főnök így elvannak kettecskén, plussz még a felesége is be be segít, tehát engem kitúrtak
2010. jún. 8. 14:34

Akkor nem köteles visszavenni, ha megszűnik a munkahelyed, vagy lehetetlenné válik a bejárás (pld. az ország másik végébe költözik a cég). Ha visszavesz, ez nem jelenti azt, hogy lesz is munkahelyed, ugyanis 30 nap után bármikor elküldhet...de! csak nyomós indokkal. (A nincs megelégedve a munkáddal nem tartozik ide. A létszámleépítés általában az indok.)

Egyéb esetben vissza kell, hogy vegyen. Az összegyűlt szabikat vagy kiadja, vagy ki kell fizetnie.

Mindenképpen a cég mondjon fel (mindenképpen épkézláb indok kell), közös megegyezésbe ne menj bele. Ha szép szóval nem megy, fordulj munkajogászhoz.

47. fd8e423e9e (válaszként erre: 32. - 3da688d0af)
2010. jún. 8. 13:47

Ha megszakítod a gyedet, vagy a gyest, akkor a felhalmozódott szabadságot kell kiadni először, amit csak alapos indokkal szakíthat meg a munkáltató (de! megteheti), így véleményem szerint - mint gyakorló személyügyes - azt tudom tanácsolni, ha félsz attól, hogy ki akarnak Veled tolni, először szoktasd be a babót a bölcsibe, és utána szakítsd meg a gyest, hogy vissza akarsz menni dolgozni.


És ahogy okosan mondod (az előbb én is írtam itt egy hozzászólásomban) állásidőt kell fizetnie, amennyiben nem tud téged foglalkoztatni: a munkaszerződés két fél között kötettett a célból, hogy az egyik fél biztosítja az adott munkakörhöz kapcsolódó feladatokat adott bérért, adott munkafeltételek mellett, a másik fél pedig elvégzi képességei (melyek nem vesztek el), napi x órában ezeket a feladatokat. Tehát a cég szegi meg a munkaszerződést, Te nem tehetsz erről!

2010. jún. 8. 13:16

Én is így jártam, de bepereltem a munkahelyemet, mert létszámleépítés címén nem vett vissza, ami nem volt igaz. A helyemen megszerették az új munkatársat, aki ügyesen benyalta magát a posztomra.

A munkaügyi pert megegyezéssel lezártuk, és szép kis összeg ütötte a markom. (Per végéig járó elmaradt munkabér+kártérítés).

Nem szabad belemenni a közös megegyezésbe. Velem is próbálták aláíratni, de nem hagytam magam.

Sok sikert és kitartást :)

2010. jún. 8. 13:10
Én is parázok, hogy mi lesz ha vissza kell majd mennem, mert többen is eljöttünk szülni és ennyi emberre nem lesz szükség, bár mindig is mással akartam foglalkozni, azért rosszul érintene, ha elküldenének! a másik dilemmám nekem is a bölcsi, a mi városunkban kettő van, beveszik e majd a gyereket!?
44. vikibene (válaszként erre: 37. - 5e48d37001)
2010. jún. 8. 13:08
Hát az első szüléssel én is jól megszívtam, 6 hétig nem tudtam ülni, fekve ettem, utáltam! Utána még nehezebben szedtem össze magam!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook