Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ősszel letelik a gyesem, és volt főnököm kijelentette, nem vesz vissza, mit tehetek, ha el akar küldeni? fórum

Ősszel letelik a gyesem, és volt főnököm kijelentette, nem vesz vissza, mit tehetek, ha el akar küldeni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
103. MelisUK (válaszként erre: 96. - Laleh)
2010. jún. 11. 16:28

Hogy hol a "fenébe"? Kávézókban, éttermekben, boltokban, olyan helyeken, amilyen munkát bárki meg tud csinálni. Ahol év közben is dolgoznak a diákok, ott dolgoznak nyáron több órát, akár teljes munkaidőt is, ez az adott helyen múlik, hogy mennyi óraszámot tudnak nekik adni. De általában nyáron az ilyen helyeken amúgy is több a munka.


Hihetetlen, hogy ennyire érthetetlen ennyi ember számára, amit leírok. :P Újfent már nevetséges.

Nem azt írtam, hogy az a véleményem, hogy milyen extra kényelmes dolog az, ha valakinek gyereke van, hanem azt, hogy kifejezetten itt a hoxán mennyi anyuka írja, hogy a 3 év letelte után milyen nehéz újra munkába állni, hogy hogy el vannak lustulva. Személy szerint nem ez a véleményem, mert úgy vélem, rengeteget kell foglalkozni egy gyerekkel, hogy megfelelő nevelésben legyen része, de valahogy mégsem így tesznek, mert mégis képesek ellustulni. Még egyszer kiemelném, ha még mindig nem lenne érthető, hogy ezt valamelyik fórumon olvastam nem egy anyuka üzeneteiből.

102. Jk
2010. jún. 11. 16:27

csak egy felvetés ha valaki elmegy babysitternek az nem munka?

ugye hogy ugye.

az anya meg csak lusta dolgozni?

101. Jk (válaszként erre: 100. - MelisUK)
2010. jún. 11. 16:25

magyarországon nincs lehetőség részmunkaidőre diplomás nőknek.


A tejet pedig mikor beállt a kereslet kínálat elég nehéz lefejni.

100. MelisUK (válaszként erre: 95. - Armika)
2010. jún. 11. 16:21

Igen, szeretek utazgatni és nem azért nem élek Mo-on, mert szar helyzetben van.


Lehet, hogy több helyen jártál már mint én, nem vitatom, hisz nem tudhatom merre jártál. De pár nap vagy 1-2 hét alatt nem lehet kiismerni egy másik helyet.


Az ember családja olyan, amilyennek megalkotja. Teljesen nevelés függő, hogy milyen lesz az ember gyereke. Akkor lesz csak érzéketlen, ahogy fogalmaztál, ha úgy foglalkozom vele, nem?


Én sem vitázok azon, hogy mennyi munka egy gyerek, minden gyerek más, azt, hogy ellustulnak a nők, azt kifejezetten ez a honlap mutatja, nem egy, nem két olyan hozzászólást olvastam, ami - sajnos - ezt igazolja.


9 hónapig igenis a gyermekemmel leszek, hisz addig még pici, elég gyakran kell szoptatni, amit más nem tud megoldani, de mihelyt el lehet szakadni a gyerektől pár órára igenis dolgozni fogok, számomra ez így van rendjén. Amikor apuci hazaér, akkor miért ne mehetnék el dolgozni, mikor a gyerek már nagyobb, a tejet le is lehet fejni, ha elmegyek 4 órát dolgozni, abba nem hal bele senki. Vadidegennek nem adnám a gyerekem, van egy barátnőm, akivel megoldjuk a helyzetet. Most várja a második kislányát és hogy el tudjon menni dolgozni hol a férje, hol mi, hol pedig egy másik barátnőnk (akinek szintén kislánya van) vigyáz Danácskára. Persze gyekek mellett nem dolgozik teljes munkaidőben, csak pár órát heti néhány alkalommal. Ennyit igazán meg lehet tenni, csak az nem teszi meg, aki nem talál munkát vagy aki lusta.

99. MelisUK (válaszként erre: 92. - Birgi74)
2010. jún. 11. 16:07
Kevdes Brigi, közel állok a gyerekvállaláshoz. :D
98. Jk (válaszként erre: 87. - MelisUK)
2010. jún. 11. 15:30
Miért nem lehet a gyerek gyerek ameddig csak lehet???? és ezt te tényleg jónak találod??? Tényleg az érzelemmentes, családi kötődésk nélküli pénzkeresés az élet lényege?? sajnállak komolyan.
97. Jk
2010. jún. 11. 15:27
Én sajna külföldön. bár csak két évre férjecske projektmunkája miatt. Viszont így belelátok a külföldön bezzeg hamar visszamennek anyák világába. El kell mondjam katasztrófa. Családi kapcsolatok nincsenek. és igen mondják is hogy milyen jó ez Magyarországon. A gyerekek kis köcsögökké válnak, kezelhetetlenné. Ritka a gyerek és anya közötti kötődés. Oldalakat tudnék irni a hamar visszament dolgozni anyuka hátrányairól. és előnyök max a pénztárcában lehetnek, bár azt babysittere költik.
96. Laleh (válaszként erre: 87. - MelisUK)
2010. jún. 10. 08:45

És mégis hol a fenében alkalmaznának egy diákot teljes munkaidőben??? Még nyári munkát se nagyon lehet találni.

Arról nem is beszélve, hogy még a felnőttek sem tudnak elhelyezkedni, mert nincs munkahely!


Ha kicsit szeretnéd kipihenni magad, és lustálkodni a munkád helyett, kölcsönadom az ikreimet. Tuti kisimulnak a munkától keletkezett ráncaid. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

95. Armika
2010. jún. 9. 15:52

Felesleges beszélni vele lányok. Egy antianyával veszekedtek, akit nem hat meg semmi.


De vannak ilyenek a világon. Ő utazgatni szeret, és szépen elhagyta az oprszágát, mert szar helyzetben van.


Én meg igen is itt maradok, és IDE szülök új generációt, aki majd dolgozni tud, és eltartja a nyugdíjasokat, mert hamarosan az lesz a baj, hogy kevesen vagyunk, akik dolgozunk!!!!


Az hogy te mit tartasz nevetségesnek az senkit nem érdekel, mi téged tartunk annak, hogy ilyen lelketlen egy szörnyeteg vagy!!!!!


Lehet külföldön minden szebb és jobb, de azt ne felejtsd el, és ezt a külföldiek is igazolják ( talán több helyen jártam már mint te ), hogy olyan családi szeretet, és összetartás mint Magyarországon a NORMÁLIS CSALÁDOK között van, olyat nem ismernek. Ebben az országban igenis a gyerekek foglalkoznak a nagyszülőkkel a szülőkkel, és nem felejtik el őket azonnal, ahogy a diploma a kezükbe került. Inkább élek egy ilyen országban, de jó családban, mint egy jó országban, de érzéketlen emberek között.


Azon pedig nem állok le vitatkozni veled, hogy mennyi munka egy gyerek.


Te azt írod, hogy ellustulnak a nők? Tudod miben lehet ellustulni? A napi 8 óra ülő munkában, és nem egy kisgyerek nevelésében.


Talán majd egyszer rájössz te is, de remélem nem okozol majd a gyermekedben egy ééletre szólü lelki törést azzal, hogy ahogy kitolnak a kórházból oda dobod egy idegen nőnek, mert gondolom te nem akarsz még 9 hónapig sem lustálkodni, és élősködni.


Sok sikert!

94. 1eb84e4bad (válaszként erre: 83. - MelisUK)
2010. jún. 9. 15:29
Kérlek, fejtsd ki, hova tegyük a gyereket! na? ötleteket várok!!
2010. jún. 9. 13:48
amit ... bocs,nem diszlexia, csak hadarok... :)
2010. jún. 9. 13:47

Kedves Melis, megtisztelő volt olvasni a soraidat, és reményeim szerint az én válaszomban esetleg felfedeztél valami olyat, mait itt nem elemeztünk ki, de fontos.

Majd ha közel állsz a gyermekvállaláshoz, talán Te is másként látod ezeket a dolgokat. Pl szoptatás igény szerint... úgy értem, a gyermek igénye szerint. Nézz utána nyugodtan, h mit jelent.

No, mindegy, annyit azért megjegyeznék még, h ahhoz képest, h Te már nem szólsz hozzá a fórumhoz, nem egészen egy órával azelőtt még itt boncolgattad a témát... Mellesleg pedig, nem mehetek el szó nélkül az mellett sem, hogy:

"Ha a gyerek napi heti szinten 4-5 alkalommal 4-5 órát nem az anyjával van, hanem nevelési intézményben, vagy a nagyival, vagy apával, vagy babysitterrel, vagy a barátnővel, aki szintén otthon van a gyerekkel de beosztják, hogy most nálam vannak a gyerekek, te mehetsz dolgozni, utána meg fordítva az mégis miért gond?"

...nem tudom, én nem dolgoztam még részmunkaidőben, de ez így működik? ott akkor megy az ember dolgozni, amikor éppen ráér a barátnője? te mehetsz dolgozni...

hát nem tudom...

szép napot kívánok,brigi

2010. jún. 9. 13:44
Szerintem hagyjátok, úgy látszik, nem érti! Amúgy m eg csak mellékesen jegyezném meg: Ez a topic címe: "Ősszel letelik a gyesem, és volt főnököm kijelentette, nem vesz vissza, mit tehetek, ha el akar küldeni? - Nem politikáról kellett volna véleményt írni, adóról, meg h ki hogyan élősködik, hanem vmi segítséget várt a topic indító, hogy mit lehet tenni ilyen esetben! Mi magyar csajok/anyák maradunk élősködők, bübübüüüüüü
90. birgi74 (válaszként erre: 59. - MelisUK)
2010. jún. 9. 13:02

Figyelj kedve Melis, ne tetézzed, kérlek!

Nem látod, nem érted, hogy az itt hozzászólók nem (kizárólag) a bölcsőde-,és részmunkaidős munka hiánya miatt gondolják úgy, hogy jobb a 3 év, amit a gyermekeddel tölthetsz?

Nem érted, nem látod, hogy a gyermekeink javát szolgálja,ha velünk nőnek fel és nem az óvónéni vagy bébiszitter mellett? Még mindig nem érted?

Komolyan elgondolkoztatsz...

2010. jún. 9. 12:13

Csak úgy halkan megjegyezném,hogy azt a sz@rt ami itt van,nem lehet összehasonlítani azzal ami külföldön van.Párom Svéd.Igen,az árak hasonlóak mint nálunk,DE a fizetés 5ször annyi mint itt!!

Írtad hogy ingyen lesz az ovi/bölcsi...hát itt nem az.Havonta elég húzós amit fizetni kell.(meg bevinni)

Az "élősködő" azért is durva,mert a gyerek 2 éves koráig Gyed jár,amit a munkáltató fizet,tehát az ember dolgozott érte eleget,nem az állam adja:)

88. 7c1de072c3 (válaszként erre: 87. - MelisUK)
2010. jún. 9. 12:12

Na jó, látom, nincs kivel beszélni...ha nem olvasod el a hozzászólást, csak a saját igazadat bizonyítod, nincs is miröl beszélni. Azért bemásolom, olvasd el még egyszer: "Nem tudom, Skóciában hogy nevelik a kölyköket, de itt látom, hogy..."Mivel nem ismerem, NINCS véleményem...amit leírtam, nem Amerika, csak Németország...

Szegény skót gyerekek meg...nincs is gyerekkoruk...hüpp

87. MelisUK (válaszként erre: 86. - 7c1de072c3)
2010. jún. 9. 12:02

Érdekes meglátás olyanról, amit nem is ismersz. Nem dugnak kocsit a gyerek alá, nem adnak kezdő lökést, ez nem Amerika. :D

Itt a gyerekek 15 éves koruktól dolgoznak iskola mellett, minden nap suli után mennek még dolgozni pár órát, hétvégén meg rendesen 8-9 órában naponta. Nyári szünetben (ami itt 6 hetet takar) teljes munkaidőben dolgoznak, vagy annyiban, amilyen munkát találnak magunkak. Ez a pénz az, amiből a gyerekek ruhát vesznek maguknak, amiből elmennek moziba, fodrászhoz, bulizni, stb. Hamar megtanulják, hogy mennyit is ér a pénz, hogy mennyit kell dolgzni érte és hogy mi az, amire futja belőle. És egy diák nem kap annyi pénzt egy órára, mint egy felnőtt ember, meg van határozva a fizetésük.

2010. jún. 9. 11:56
Te figyelj már! Teljesen eltérö értékrendszerekröl beszélünk!!!! Nem tudom, Skóciában hogy nevelik a kölyköket, de itt látom, hogy 18 éves korában adnak a segge alá egy autót, kap egy kezdölépést (X Eur havonta), menjen, aztán keressen munkát, albérletet, viszontlátásra...ezt otthon mikor láttad??? Nem hiszem, hogy találkoztál ilyennel...és te is úgy beszélsz, mintha (bocs, ez most durva lesz, de ez is metaforikus) vasvillával vettek volna el anyádtól...otthon volt veled a te anyád is, mikor kicsi voltál, nem igaz? Vagy ha vissza is ment dolgozni, be tudott dugni a bölcsibe...mert volt még olyan...
85. d11354fb1f (válaszként erre: 81. - MelisUK)
2010. jún. 9. 11:56
zavar a hangnem? nem alakult volna ki ez, ha kicsit megválogatod a szavaidat. te kezdted az "élősködővel". undok, rossz személyiségű emberek? akkor kezet foghatsz velük ha ezt gondolod róluk...
84. MelisUK (válaszként erre: 82. - 7c1de072c3)
2010. jún. 9. 11:51

Amíg ír valaki, addig illik visszaválaszolni addig, amíg a beszélgetés nincs lezárva, nem?

Ezer bocsánat, ha bunkó hangneműnek tűnik az első hozzászólásom, de annyi plusz hozzászólást írtam, annyi bunkó hozzászólásra reagáltam, ha még mindig nem érthető, hogy mit is takart a mondanivalóm, akkor nem is fog érthetővé válni. Megfelelő partnerek szükségeltetnek ehhez.

83. MelisUK (válaszként erre: 79. - 7c1de072c3)
2010. jún. 9. 11:47
Lehet, hogy jobban visszavennének, ha nem maradna olyan sokáig távol a munkától az ember, nem?
82. 7c1de072c3 (válaszként erre: 81. - MelisUK)
2010. jún. 9. 11:47
Most ne te légy megsértödve...nagyon bunkó hangnemben írtad a hozzászólást...írtam, hogy igaz, nekem nincs gyerekem, de még engem is felháborított...és emberemre akadtam, úgy látom, mert még most is te pöntyögsz...
81. MelisUK (válaszként erre: 77. - D11354fb1f)
2010. jún. 9. 11:45

Kössz. Nem veszed észre, hogy írtam egy, azaz egyetlenegy hozzászólást, amiben leírtam a véleményem a témával kapcsolatban, amit bárki alanyi jogon megtehet?

Errefel rengetegen reagáltak a hozzászólásomra, melyek leszólások, okoskodások, rettentő csúnya hangnemek, stb voltak? Neked hogy esne, ha folyamatosan ócsárolnának avégett, mert írtál egy hozzászólást? Nem igyekeznél válaszolni az ócsároló hozzászólásokra?

Engem személy szerint nagyon bánt, hogy ennyi undok és rossz személyiségű ember látogatja ezt a fórumot.

Nem értem, hogy miért kell egyből támadni, ha valakinek más a véleménye. El lehet azt is olvasni és kész, meg lehet írni, ha valaki nem ért vele egyet, de olyan gusztustalan módon reagálni, mint ahogy egyesek tették...

80. 7c1de072c3 (válaszként erre: 78. - MelisUK)
2010. jún. 9. 11:44
igen, szólásszabadság van...de ilyen ordenáré módon inkább menj el tüntetni...a "több országban éltem már" címü beszólásodra reagáltam...nekem is van saját lakásom...bár csak egy felsöfokú végzettségre futotta...de próbálok nem megbántani másokat...és nem dörgölöm senki orra alá, milyen szar országban él...én is abban a szarban nöttem fel (ahogy te is), és mégis lön, élek...ahogy te is...
2010. jún. 9. 11:40
EZt nekem nem kell bemutatnod, milyen, mikor az ember nem kap munkát...nekem is felsöfokú végzettségem van, amit ha el is fogadnak, pikk-pakk leredukálják középfokúra...és? ez van, örüljek, ha nem kell újratanulnom...és szar a helyzet máshol is...még a nagy csoda Németországban is...itt is ugyanúgy elhajtanak a munkáltatók...De erröl nem hiszem, hogy azok a kismamák tehetnek, akik visszamennének dolgozni, de nincs hova...lássuk be, igazsagtalan voltál
78. MelisUK (válaszként erre: 73. - 7c1de072c3)
2010. jún. 9. 11:39

Nem én vitatkozom. Leírtam az álláspontom a témával kapcsolatban és mint egy csorda, szinte kivétel nélkül mindenki nekem esett, mely hozzászólásokra igyekszem reagálni. Akik vitatkoznak, azok azok a felháborodott emberek, akik reagáltak a véleményemre, amit jogosan elmondhatok, hisz szólásszabadság van.

Nem ténfergek a világban, nem tudom honnan vetted ezt. Le vagyok telepedve, saját lakásom van, 2 egyetemi diplomám és egy diploma utáni specializációs végzettségem, melyeknek következtében 26 évesen még nincs gyermekem - és még egyáltalán nem vagyok elkésve. Jelenleg is munka mellett főiskolára is járok.

77. d11354fb1f (válaszként erre: 75. - MelisUK)
2010. jún. 9. 11:37
nem evszed észre hogy abszolút senkit nem érdekel, hogy mi van külföldön, és hogy hogyan élsz???? marha idegesítő az okoskodásod....
2010. jún. 9. 11:34
Most néztem meg direkt neked: a Dánoknál és a norvágoknál 25% az ÁFA (Mehrwersteuer, Value Added Tax-ha így jobban érted esetleg)...meg nálunk...3 darab ország az élmezönyben...és ez csak az ÁFA! A brittek 17 és fél, a némtek 19 %-ot fizetnek...a többi adónemröl nem is beszélve...és nézd meg az árakat...ha már összehasonlítgatsz itt
75. MelisUK (válaszként erre: 70. - 7c1de072c3)
2010. jún. 9. 11:33

A mai világban - nem is gondolná az ember, de - könnyebb Mo-on elhelyezkedni, mint Nagy-Britanniában. A világválság a britteket érintette a legkeményebben, itt szűnt meg a legtöbb munkahely, itt lett a legtöbb ember munkanélküli, akiknek nagy része továbbra is munkanélküli. Skót cégek itt helyben bezártak és épp Mo-ra költöztek. Nagyon meg kell becsülni, ha munkája van az embernek, én pl bele se merek vágni a gyermekvállalásba, mert mi lesz a 9 hónap múlva, mikor már nem kapok pénzt a gyermek után? További 9 hónapig munkanélküli leszek? Ebben a városban több mint 2 éve élek, ez a két év alatt még nem sikerült összehoznom egy teljes munkaidős állást. Végre jó helyen dolgozom jó pozícióban, de így is max 36 órám jön össze egy héten, de van, hogy csak 23. Diplomás szakember vagyok, de sem Mo-on, sem itt nem könnyű munkát találni. A barátnőm is 9 hónapig volt munkanélküli, én 5-ig. Mindenki azt hiszi, hogy fenékig tejfel az élet külföldön, aki még nem próbálkozott. Mégis az emberek annyival másabbak idekint, hogy nem vágyódunk vissza a magyar mentalitásba. Pedig a legszebb ország Magyarország.

Bár mikor évekkel ezelőtt kijöttünk, még más volt a helyet, akkor még tényleg sokkal könnyebb volt.

2010. jún. 9. 11:29

Na csajok, nem kell összeveszni. Egyszóval ismerjük be, sz@r ez az ország, rosszak a munkahelyzetek, és minden. Részben igaz, h más országokban ilyen téren sokkal jobb a helyzet.

Nézzétek, itt vagyok műszaki mérnök tanár - Ik. fősulis végzettséggel, nyelvvizsgával, pályázatírói, közbeszerzői, és p.ügyi-gazdasági végzettséggel, most tanulok Tb bérügyi szakelőadói végzettséget, és nincs munkám! ÉS nem azért mert ahogy Meli írta, élősködnék, kéne a francnak a gyes meg a mittom milyen segély, lemondtam a GYED-et, h menjke dolgozni, munkáltató nem vett vissza.. én hibám? Nem!!! 200 helyre adtam be az önéletrajzom, abból 3 an jeleztek vissza, h bocs nem vagy alkalmas! Úgyhogy szerintem azt, hogy valaki élősködik,hogy 3 évig otthon marad a picivel- az kissé túlzás.. Élősködni itt max. a kisebbség szokott, aki felveszi ilyen-olyan jogcímen a segélyeket. Szerintem itt az otthon kévő anyukák több mint a fele, kényszerből van otthon, mert vagy nem veszik vissza, vagy mert nem talál munkát!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook