Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Összeköltözés mikor? Tapasztalatok fórum

Összeköltözés mikor? Tapasztalatok (beszélgetős fórum)


29. fildus
2021. máj. 20. 17:24

2 gyerekkel voltam egyedülálló albérletben.

Mi 3 hónap után összeköltöztünk, mert egyszerűbb volt a kivitelezés.


Azóta született közös gyerek, és együtt mentünk nagyobb albérletbe.


Most vettük meg a sajátunkat, ahova együtt megyünk és pocakban a tesó.

28. Idhikai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 17. 21:40
Ideális kapcsolat.... udvaroljon 5-10-20 évig, amíg bírja. Ne költözz össze, szerintem! Nő legyél, akinek udvarolhat, elvihet színházba, nyaralni. Kedveskedhet a gyerekeidnek! Ne költözz! :)
27. Lávli* (válaszként erre: 25. - Df1e1c376c)
2021. máj. 17. 21:28

Ha-ha ..

Kifogást keresni mindig a legegyszerűbb.

Akkor ezek szerint örökre röghöz (ahhoz a lakáshoz) kötötten egyszemélyesre tervezte az életét?

Inkább a 3 gyerekkel van itt a gondja. Azt meg illene tisztázni, nem elsunnyogni azzal, hogy kicsi a lakás.

26. Altair (válaszként erre: 25. - Df1e1c376c)
2021. máj. 17. 19:45
Pont erre gondoltam. A lakásáról nem volt szó, milyen. Nem lehet ám mindent csak úgy 3 gyerekhez kibővíteni, főleg ha pl mini garzon, vagy kisebb panel. És sokaknak 1 gyerekkel is nehéz egy olyan kis helyen élni.
25. df1e1c376c (válaszként erre: 8. - Lávli*)
2021. máj. 17. 19:41

Majd kirugja a haz oldalat, es az egyszemelyesbol lesz 5 szemelyes, vagy beleoli egy 3 gyerekes csaladba a lakasa arat bo fel ev utan?

En barmelyik felen allnek, nem ugranek fejest.

24. Nemsüti (válaszként erre: 23. - Nemsüti)
2021. máj. 17. 11:41
Ja azt meg hozzáteszem, olyan fél év után alakult ki, hogy a kedvesem inkább nálam van, mintsem a bérelt lakásában. Szóval így apránként hozta át cuccait. Még ma is megvan az albérlete.
23. Nemsüti (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 17. 11:39
Mi 2 éve ismerjük egymást, soha nem mondtuk ki konkrétan, hogy na akkor összeköltözünk. Mondhatni szavak nélkül lettünk egy fedél alatt. 😊 Azt sem mondjuk ki, hogy a jövőben közös lakásba költöznénk, mégis már szervezés alatt van a projekt. És nekem is van gyerekem, nem volt probléma egy percig sem. Nem kell minket eltartani, sosem kérném, párom sem azért vesz ezt vagy azt a gyereknek, mert az kötelező lenne.
22. libikóka (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 17. 11:07

Szerintem ne erre"készülj":)) mert ha jól megvagytok is, 8 hónap még nem a világ és nyilván a párod is átérzi a felelősségét a dolognak ,így érthető ha gondolkodik.

Szóval egyenlőre elfogadnám annak ezt a kapcsolatot ami.Inkább még kivárás, mint összeköétözés és utána jöjjön rá hogy ez mégsem megy neki.

21. Lávli* (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 17. 10:51
Kicsi a valószínűsége, hogy megismerkedsz valaha is olyan férfival, aki hirtelen egy 3 gyerekes családfő szeretne lenni, úgyhogy valószínűleg kompromisszumra leszel kénytelen.
2021. máj. 17. 10:16
Próbálok felkészülni lelkiekben arra,hogy ebből nem lesz közös jövő...
19. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 17. 09:52

Nekem ez olyan kivarok, hogy mi lesz. Valahol persze megertem, 3 gyerek nagy felelossef es teher (ezt kerlek ne ertsd felre), azert nem ugyanaz, mint egyedul, foleg, hogy veluk azert meg aktivan foglalkozni kell es nem csak minden masnap.

Nehez helyzet, de ha O fel/egy ev utan osszekoltozott az elozo baratnoivel, akkor szerintem 8 honap utan jogos lehet feloled a kerdes, hogy mik a szandekai!? Bar szerintem kitero valaszt fogsz kapni, innen meg neked kell merlegelni.

18. Lávli* (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 17. 09:46

Csak magamról tudok beszélni:

Számomra, ha én családban, együtt, szoros kapcsolatban kívánok élni a szerelmemmel, nem maaaaajd-okra várva, akkor teljesen elfogadhatatlan, ha őneki úgy jó, hogy kicsit nálam, kicsit máshol. Az nem közös cél.

Ezesetben elköszönnék, és nem bolondítanám magam a semmire.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - 3c253ca4d3)
2021. máj. 17. 09:40
Nem... mert nem tudom,hogy korai e még ill tudom,hogy ezt a lakást nagyon várta hogy elkészüljön. Annyit mondott hogy én vagyok a jövő és egyenlőre kétlaki élet neki és nekem is de együtt
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Lávli*)
2021. máj. 17. 09:38
Szerinted akkor mi lenne a helyes döntés?
15. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 17. 09:37
Megkérdezted tőle, hogy mik a tervei?
14. Lávli* (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 17. 09:37

Mikor van a jó életszakasz a szerelemhez? Bármikor. A szerelem mindent felülír, megváltoztat korábbi döntéseket, új célokat nyit.

Azért mondom: újragondoltat egy lakásprojektet is, ha arról van szó.

Neked az lenne a legjobb, ha azt írnánk, hogy minden klassz így, majd 2-3 év múlva fog eljönni az az idő, hogy a pasi vágyat érezzen az összeköltözésre. Addig is legyél türelmes.

Csakhogy nem minden klassz így, mert te együtt szeretnél vele élni, ő meg nem.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Lávli*)
2021. máj. 17. 09:29
Igen tudom de még csak 8 hónapja tart ezért is vannak bennem kételyek... Szerelem az biztos de nem éppen jó életszakaszban találkoztunk...
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - 3c253ca4d3)
2021. máj. 17. 09:28
Laza kapcsolatnak indult de szerelem lett. A lakást meg már 2 éve megvette akkor még nem is ismert
11. Lávli* (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 17. 09:12

Hogy "nálad van" masnaponta, és épül a saját lakása, az azt jelenti, hogy laza kapcsolat.

Szoros kapcsolat az együtt élés, napi örömök és terhek megosztása, és közös célok a jövőre nézve.

10. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 17. 09:10

"Nem laza kapcsolat" <-> "nem számítottunk rá,hogy így alakul a kapcsolatunk".


Szerintem ezt az ellentmondást tisztázzátok előbb, lehet más az indíttatásotok.

2021. máj. 17. 09:10
Aha! Csakhogy ez nem úgy működik. Ezer példát tudnék hozni rá.
8. Lávli* (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 17. 09:07

Csak áltatod magad szerintem.

"Nem számítottunk rá, hogy így alakul" - vagyis ilyen jól? Akkor bármikor lehetett volna a lakásátalakításban máshogy dönteni és családhoz berendezkedni.

2021. máj. 17. 09:07
Nem erről van szó azt már megbeszéltük,hogy az én gyerekeimet nem kell eltartania!!!A legelején
2021. máj. 17. 09:01
Ne reménykedj, nem minden pasi rohan eltartani más gyerekeit.
2021. máj. 17. 08:58
Nem laza kapcsolat hétköznap minden másnap délutántól reggelig nálam van ill kéthetente péntektől vasárnapig.De az összeköltözés nem jött szóba hiszen mindenki költözik ill nem számítottunk rá,hogy így alakul a kapcsolatunk.... Gyerekek 11 9 8 évesek
4. Altair (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 17. 08:57

Ismerek olyan házaspárt, akik együtt laknak, a nőnek van egy másik lakása kiadva albérletnek. Jó pénz tud az lenni, persze vannak benne rizikós tényezők is, mint pl megbízható bérlőt találni, meg ugye a problémákat akkor is a tulajnak kell orvosolni.

Idővel akár ez is opció lehet, de nem árt tisztázni, mennyire hasonlóak az elképzeléseitek, vágyaitok.

3. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 17. 08:46

Ha családban szeretnél élni kapcsolatban, akkor így semmi jövő. Örökké elégedetlen leszel.

Ha csak összejárogatni szeretnél egy laza kapcsolatban, akkor akár évtizedek is.

Persze bármikor történhet egy drámai fordulat, hogy eladja az agglegény lakását és költözni akar, de arra várni .... az nem túl bíztató.

2. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 17. 08:33
Én nem sietnék gyerekekkel. Mondjuk nem tudom mekkorák de nekik ez elég gyors volna.
2021. máj. 17. 08:12
Túl vagyok egy házasságon aminek nem túl jó vége lett.... Van egy új párkapcsolatom 8 hónapja.. Eddig mindegyik barátnőjével 1 v fél év után költözött össze. Viszont most készül a saját lakása (ami nem gyerekekkel együttélésre lesz berendezve. Ill én is most költözök 2 hónap múlva a gyerekeimmel új lakásba.Szóval nem lett kimondva de összeköltözésről egyenlőre nem is lehet szó ... :-( Érdeklődnék mik a tapasztalatok lehet e tartós így a kapcsolat hosszú távon vagy ne reménykedjek??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook