Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Összeköltözés, de hogyan? fórum

Összeköltözés, de hogyan? (beszélgetős fórum)


2015. okt. 9. 14:19

Kertes házam van, szép kertvároban, félszáz kilómétere az osztrák határtól. Már 9 éve járok Bécs mellé mentőzni, ő meg Bécsben orvos. De itton vannak szüleim, és rokonaim, jó a kertváros másik felében. Apa jövőre megy nyugdíjba. Anya meg betudna segíteni a babánál, babáknál és gyereknevelésbe. Tehát nehéz ügy.

Mivelegyedül álló voltam eddig - azaz nem házas ahogy ők nézik, igy - oda adóztam én is.

2015. okt. 9. 14:09

Szerintem ez a pasiknak sokkal nehezebb ügy. Mi négy év után költöztünk hivatalosan össze, de úgy, hogy kb az elejétől kezdve folyamatosan nála voltam, ott voltak a cuccaim meg minden, csak nem akarta, hogy "hivatalosan" összeköltözzünk.

Egyébként még suliba jársz vagy dolgozol? Mert az sem mindegy, hogy innentől neki kéne eltartania, vagy együtt közös háztartás :)

2015. okt. 9. 14:02

Nekem sem megy az összeköltözés, páromnak bécsben van lakása, nekem határtól innen félszáz kilómétere szép házam. Gyereket akarunk, de egyikünk se a másik lakhelyén. Sajnos már tudom, mi lesz a vége.

De az a baj, hogy szerettem. De telnek az éveim 29 múltam.

Munka közben és után találkozunk.

Egy összeköltözésen eldöntésén szétmehet egy kapcsolat?

21. syria (válaszként erre: 19. - SweetM)
2012. aug. 16. 18:53

Akkor nem értem kétségeid. Egyértelmű: nem akar veled élni.

Törődj bele, és gondolkozz el erősen a kapcsolatotokon. (Még az is lehet, hogy van valakije rajtad kívül is, aki néha ott alszik.)

20. 2a69f78972 (válaszként erre: 19. - SweetM)
2012. aug. 15. 21:41
Akkor már meg is kaptad a választ!...MINDENRE !!!
19. sweetM
2012. aug. 15. 20:32
Az albérletes témàt màr felhoztam régebben, lebeszélt róla, mert hogy az csak pénzkidobás...
18. syria (válaszként erre: 17. - L.luiselotte)
2012. aug. 15. 11:44
Időpocsékolás várni, ráadásul idegtépő is. A 7. hsz.-ban leírt ötlettel simán ki lehet ugratni a nyulat a bokorból.
2012. aug. 14. 23:17
Szerintem várd meg, hogy ő kezdeményezze, főleg ha már régóta panaszkodsz az otthoni helyzetre - azaz célzol rá, hogy kellene valamilyen megoldás, dfe mégsem esik le neki ... Mindenesetre várd meg, hogy Ő hivjon, hiszen övé a lakás is, itt ő dönt.
16. 2a69f78972 (válaszként erre: 15. - Syria)
2012. aug. 14. 23:04

Szerintem is !:D:D:D...ráadásul még hihető is!


Úgy tűnik, mégsem vevő rá.:)

15. syria (válaszként erre: 7. - 2a69f78972)
2012. aug. 14. 20:07
Szerintem ez a legjobb ötlet az eddigiek közül. :)
2012. aug. 14. 12:06
sztem próbáld meg azt,hogy ha az még neki jó,hogy 2-3 napot öszzefüggően nála vagy,utána 1-2 napot kibírsz otthon.Mondd azt neki,hogy kicsit ki szeretnéd pihenni magad,meg fel akarsz töltődni,mielőtt újra belemerülsz az otthoni problémáidba.Így valóban fel tudsz kicsit töltődni,és mégse varrtad a nyakába magad.
13. Noncsi18 (válaszként erre: 12. - SweetM)
2012. aug. 12. 20:59
Velemenyem szerint, annak sincs sok ertelme, hogy egyutt vagytok evekig es utana osszekoltoztok es par honapra ra szetmentek. Szerintem sokkal jobb az elejen, mert akkor hamarabb kiderul ha valami nem stimmel. Ismerosom 4 evig volt egyutt a baratnojevel, osszekoltoztek es ra 2 honapra szakitottak.... Persze lehet nalatok mashogy lesz, de sztem ne eroltesd, jobb ha o mondja :)
12. sweetM (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2012. aug. 12. 20:51

Szerintem is.

Amikor célozgattam rà, azt vettem ki a szavaiból, hogy még korainak tartja...lehet az is benne van, hogy egy hosszú kapcsolatának az összeköltözés vetett véget pár hónapon belül. Érzem, hogy szeret és nem is az a szoknyavadàsz fajta, mindent megtesz értem, napjában többször is mondja és érezteti velem, hogy szeret...csak közös életet nem akar még velem úgy érzem...vagyis még nem a közeljövőben.

2012. aug. 12. 20:40

Ahová nem hívnak, oda nem megyek.

Csak együtt aludni valakivel más, mint mosni-főzni-vasalni-takarítani, stb.

2012. aug. 12. 20:39
A 3. osszekoltozesem lesz, es eddig mindig az akkori parom akartam, hogy koltozzunk ossze. Nekem az sokkal jobb erzes volt, mert igy nem ereztem magam feleslegesnek es jo volt azt erezni, hogy szeretne, hogy ott legyek mellette. Amugy szerintem is egy ev alatt ma alakulni kellett volna. En eloszor 2 honap utan koltoztem ossze akkori parommal a masodikkal 3 honap utan es most kb 3 het utan :D
2012. aug. 12. 20:38
Beatavval értek egyet!
8. beatav (válaszként erre: 7. - 2a69f78972)
2012. aug. 12. 20:33

Igazad van.

Szerintem ilyen helyzetben már alakulnia kellett volna magától az összeköltözésnek.Lehet,hogy egyoldalú ez a nagy szerelem?

7. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - SweetM)
2012. aug. 12. 20:04

Én azt mondanám, hogy pocsék otthon keresek egy albérletet.


Ha erre nem mondja azt, hogy ne keress albit, hanem gyere hozzám, akkor maradnék otthon és elgondolkodnék a kapcsolatunkról!

6. sweetM (válaszként erre: 4. - Katka88)
2012. aug. 12. 19:17
Köszönöm szépen!:) Igen, igyekszünk sok időt együtt tölteni, többet együtt aludni és olyankor teljesen másként ébredek, sokkal nyugodtabb vagyok.
2012. aug. 12. 19:14

Azt már mondogattam neki, hogy jó lenne minden nap mellette ébredni! :) De úgy vettem ki a szavaiból, hogy még korainak tartja...

Tudom, általában azok a kapcsolatok zátonyra futnak, amikor valaki csak menekül otthonról és azért költözik össze valakivel. De érzem, hogy vele jó lenne minden, szeretjük egymást!

2012. aug. 12. 19:12

Szia! Gondolom sok időt töltesz nála az otthoni helyzet miatt, vagy nem?! Nálunk nem volt ugyan családi zűr, és én laktam egyedül. Mi rettentő sokat voltunk együtt nálam, és egyre több dolga került át hozzám, ami nem volt ellenemre. Szóval nem mondtuk ki. Ha elég mély a kapcsolatod a pároddal, szerintem kérdezz rá nyugodtan, mert már egy éve együtt vagytok, és ez ennyi időután nyugodtan felmerülhet. :)

sok sikert hozzá!

2012. aug. 12. 19:11

Amíg maga nem mondja, addig nincs értelme, mert akkor váratlan lakó vagy, amire nem vágyott.


Másik dolog, ne azért költözz hozzá, mert otthonról mennél, nagy hiba.

2012. aug. 12. 19:10

Ha már több, mint egy éve vagytok együtt, akkor csak van köztetek annyi bizalom, hogy ilyenről is beszéljetek. Nem?


Nem követelőztően, de határozottan elmondanám neki, hogy én szeretnék minden nap mellette ébredni, mi lenne, ha...?

2012. aug. 12. 19:08
Itthon már nem érzem jól magam. Párommal több, mint egy éve vagyunk együtt, tudja, hogy itthon gázos a helyzet. Szeretnék vele lenni, hozzá költözni (van külön lakása). De hogy mondhatnám meg neki? Nem akarom magam rá erőltetni, vagy kikényszeríteni úgymond.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook