Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Összeférhetetlenségi vizsgálat? fórum

Összeférhetetlenségi vizsgálat? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 28. 19:45
RH összeférhetetlenség csak akkor van,ha az anya negatív.Ha csak az apa negatív,akkor semmi gond.Nálunk én vagyok AB negatív, a Férjem 0 negatív, a nagyobb fiam B negatív, a kicsi A negatív.Igaz, hogy mi már 37 éves házasok vagyunk és akkor még kötelező volt a házasság előtti tanácadás,anélkül nem adott össze az anyakönyvezető.Akkor megkérdezte a nőgyógyász, hogy mi úgy ismerkedtünk meg, hogy a vércsoportunkat is egyeztettük?Ugyan is nagyon ritka az, hogy mind a két fél nullás vércsoportú.Még így is minden terhességemnél kaptam terhesség alatt és szülés(vetélések) után is antiD ellenanyagot.Mert ugye egy szülésnél csak az anya a biztos, és azért egy gyerek élete nem játék.(ezt nem sértésből írom,de a negatívos anyukák biztos tudják, hogy így van)
2012. ápr. 28. 19:05

Szia!


Egyet értek Cipporával ne izgulj ha gond van akkor azt tudják kezelni. Én 0Rh negatív vagyok a férjem A Rh pozitív a lányom is A rh pozitív lett ő egyszer kapott vért 2 naposan aztán szednünk kellett a maltofert, c vitamint és a folsavat. És kaptam AntiD-t azután a fiam A negatív lett nála nem volt semmi de biztosra mentek és megint kaptam AntiD-t.A harmadikszülésnél a másik fiam megint A rh pozitív lett és ő is kapott egyszer vért 3 hetesen és szedtük a vitaminokat.AntiD-t megint kaptam.

Most 9 hónapos a negyedik babó és ő is Arh pozitív lett de láss csodát neki nem kellett vért adni csak a vitaminokat kell szednünk:)) Pedig a dokik azzal riogattak minél többedik terhesség annál durvább lesz a végén a baj:( De nem lett:D


Most már elég jól tudják kezelni ezt a dolgot. Ha erre az összférhetetlenségre gondoltál. Én még nem is hallottam, hogy van ilyen vizsgálat, az jó ha már van és fel is ajánlották élj vele bár hogy milyen abban nem tudok segíteni bocs, de szurkolok:)

2012. ápr. 28. 10:45
Nem kell szerintem aggódni.Én AB negatív vagyok a párom A poz.Egyik gyereknél sem volt gond.Az első gyerekem A poz. lett.Szülés után kaptam AntiD-t,a második AB neg lett,utána nem kaptam.
2012. ápr. 27. 14:31
Ez így nem teljesen igaz,mert első babánál is lehet probléma,nem hiába vizsgálják ezt már első terhességnél is.De ha ki is derül,hogy gebasz van,már tudják kezelni,igaz elég bonyodalmasan.
7. Remény35 (válaszként erre: 6. - Orsi86)
2012. ápr. 27. 12:18
És az is csak akkor ha a megszületett baba pozitivos vércsoportú és az anya nem kap antiD-t.
2012. ápr. 27. 10:31
Ha RH összeférhetetlenségre gondolsz akkor csak második közös gyereknél lehet gond és csak akkor ha az anya RH negatív.
2012. ápr. 26. 22:23
olyankor nem az van hogy a megtermékenyülés nem tud sehogy végbe menni? Vagy a vércsoprt összeférhetetlenségre gondolsz?
2012. ápr. 26. 20:39

amikor nem lehet közös gyermeke egy párnak.

Pontosan nem tudom milyenek vannak :(

2012. ápr. 26. 19:54

Szia!

Milyen összeférhetetlenségre gondolsz?

2012. ápr. 26. 19:39

Tudom hasonló kérdést tettem már fel, de még nem kaptam használható választ.

Ami szomorú, hogy az orvosomtól sem és az "online"szakértők sem elégítettek ki :)

Hova szól a beutaló?

Milyen idős terhességi hetekben vetélhetek el ha fennáll az összeférhetetlenség?

köszi ha segítetek

2012. ápr. 26. 19:34
Összeférhetetlenségi vizsgálat????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook