Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Össze lehet-e hasonlítani 2 ember bajait, hisz mindenkinek magáé a legnagyobb? fórum

Össze lehet-e hasonlítani 2 ember bajait, hisz mindenkinek magáé a legnagyobb? (beszélgetős fórum)


18. krisztikrisz (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 18. 19:22
Ez igaz! Nem mindegy hogy 5 deka vagy 500 mázsa. 😐
2022. ápr. 18. 15:58
Mindenkinek van egy zsákja, amiben hordozza magával a bajait. De nem mindegy, hogy 5 vagy 50 kg az a zsák.
16. New(l)
2022. ápr. 18. 11:43

Nem, mert mindenki a maga szintjén nyomorog.

A családban nálunk ez úgy nézett ki a gyakorlatban, hogy az nem számított, ha valakinek jobb sora volt, viszont ha (látszólag) szerencsétlenebb nálunk, akkor örülni kellett a helyzetünknek, mert neki mennyivel rosszabb. Érdekes pedagógia mindenesetre. 😅🙄

15. pteri
2022. ápr. 18. 09:03
Sosem értettem anno, hogy nagymamàm és baràtnői, sógornői, ha beszélgettek, elmesélte valaki a bajàt, a többiek ràtromfoltak és próbàltàk bebizonyítani, hogy az ő bajuk nagyobb. 40 éve volt, akkor is gàznak talàltam, most is.
2022. ápr. 18. 06:12
Nagyon szeretik összehasonlítani, csak az eredmény általában fals, mert senki nem lát be a másik életének mélységeibe. Amióta meghalt a férjem, rendszeresen megtalálnak azok, akikkel hasonló történt és állandóan azt akarják nekem bebizonyítani, hogy nekem könnyebb , mint nekeik, különböző, csak kívülről látható körülményekre hivatkozva. Holott a másik lelkébe senki nem lát bele. Attól, hogy valaki nem kerül az őrültek házába, vagy látványosan nem sír a sarokban, ugyanolyan nehéz átélnie valamit, csak nem hagyja legfeljebb, hogy maga alá gyűrje a tragédia.
2022. ápr. 18. 04:18

Össze lehet persze, de minek?

Lehet, hogy én egy bajt kisebb nehézséggel átvészelek más meg beleroppan. Vagy forditva. Vagy én a más baját szörnyű nehéznek gondolom ő pedig megbirkózik vele.

12. c85d1d200b (válaszként erre: 11. - C85d1d200b)
2022. ápr. 18. 03:59
Csapatepito
11. c85d1d200b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 18. 03:59
Kell egy jo GM, aki cswpatepito.
10. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 18. 00:38

Én ezzel nem értek egyet, mert persze, hogy mindenkinek megvan a maga baja, de azért egy józan ember látja, ha így van, hogy nem az övé a legnagyobb...

Én pl. ki nem állom azokat az embereket, akik mindig überelik a másik gondját / fájdalmát, és mindig rákontráznak, hogy bezzeg nekik. Sajnos elég közelről ismerek egy ilyet... Mondjuk szerencse, mert mindig előre tudhatom, hogy nem nekem a legrosszabb :DDDD

2022. ápr. 17. 21:06
Szerintem igen. De persze hogy a mérleg nyelve hova billen azt csak életük végén lehet össze hasonlítani. Hiába van valakinek könyebb, jobb élete sokáig lehet a végére vagy öreg koràban történik olyan ami miatt megis azt gondolnád a másiknak rosszabb. Nekem van egy jó barátnőm akinek sajnos nagyon nehéz élete van. Legtöbb önhibáján kívül. Közben itt vagyok én akinek eddig egy nagyobb küzdelme volt de szerencsére az is megoldott. De természesen ez nem jelenti azt hogy velem tuti nem fog soha rossz dolog történni, csak reménykedni lehet. Ahogy neki is hogy egyszer jobbra fordul az élete.
2022. ápr. 17. 20:05

Vannak rendkívül erős emberek, akiknek a példájából erőt meríthetünk mindenkor, ő kifejezetten egy ilyen ember volt:


[link]

2022. ápr. 17. 20:02
Nem, nemcsak az adott probléma, baj miatt, hanem maga az ember és a körülményei miatt sem.
6. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 17. 19:52
Szerintem vannak gyengébb és erősebb emberek. Nincs kedvem kifejteni.
2022. ápr. 17. 19:43

Miért akarod összehasonlítani?

Miért kérdeze ilyet?

4. vigyefene (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 17. 19:07
Így igaz.
2022. ápr. 17. 19:06
Sokféle baj van, testi, lelki, életet akadályozó, megváltoztatható, megváltoztathatatlan, múlandó, van akinek több is ezekből, van akinek kevesebb.
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 17. 18:55

Igaz.

Ez pl. már hasonlítás is.

2022. ápr. 17. 18:53
Vajon van olyan, akinek több és van akinek kevesebb, vagy tök mindegy, mert mindenki a magáét látja a legnagyobbnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook